Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Felajánlottak egy új állást, de nem tudok dönteni. Hogyan tudok jó döntést hozni? fórum

Felajánlottak egy új állást, de nem tudok dönteni. Hogyan tudok jó döntést hozni? (tudásbázis kérdés)

29. Gordonka (válaszként erre: 28. - SReni)
2010. aug. 5. 22:41
De jó!
28. SReni
2010. aug. 5. 21:59

Ha még jár erre valaki leírom mi történt pont egy év alatt.

Akkor maradtam a munkahelyemen, erre januárban a vállságra való tekintettel leépítettek. Szerintem közrejátszott abban, hogy rám esett a választás, hogy a fülükbe jutott váltani akartam. Nagyon kétségbe voltam esve, de 1 !!! hét múlva már megvolt az új állásom, 2 hét múlva már kezdtem is ott, protekció nélkül! Összességében a fizetés több, a körülmények jobbak, a beosztás is jobb, csak napi 2 órát kell buszoznom, mert másik városban van. De van!!!!!-és ez a legfontosabb!

27. fd8e423e9e (válaszként erre: 25. - SReni)
2009. aug. 7. 20:44
Nos az valóban egy fontos érv, hogy váltják egymást az emberek! nem jó a munkahelyi légkör, a főnök, az elvárások túlzottak, stb. Ügyes vagy, hogy egy ilyen fontos érvet ki tudtál nyomozni.
26. syria (válaszként erre: 25. - SReni)
2009. aug. 7. 08:38

Örülök, hogy túl vagy a dilemmán.

Mivel alaposan megfontoltad, valószínűleg a helyes döntést hoztad meg.

Azért majd tudósíts, ha lesznek fejlemények a mostani vagy a majdnem új helyeden!

25. SReni (válaszként erre: 24. - Syria)
2009. aug. 6. 20:15
Köszönöm a tanácsokat, de eldöntöttem. Maradok. Nem merek váltani. Az is furcsa, hogy ott miért váltják egymást a dolgozók. Mérlegeltem, és több volt ami a jelenlegi mellett szólt. Egy nagyon bölcs ismerősöm azt mondta, hogy az már eleve nem jó jel, ha ennyit kell gondolkoznom rajta. De igaza is van, nem? Nem létszükséglet miatt miatt váltanék. A fizetésem meg úgy csökkentették, hogy az alapot kapom csak, jutalék ugye meg csak adható.
24. syria (válaszként erre: 18. - SReni)
2009. aug. 6. 08:47

Biztos, hogy nem könnyű a döntés, de szerintem a piából még mindig jobban meg lehet élni, mint kultúrából (sajnos).

Én sem akarlak semmire rábeszélni, de látod, az új munkahelyre mindig kell ember. Ha meg még a pénz is kevesebb lett, én váltanék.

2009. aug. 5. 22:26
Érdekes, hogy aztán a férjem visszajött a városba, és munkakapcsolatba is kerültek. Nem mutatta a férjem, de nem felejtette el. Lehet a srác a férjemet használta fel a zsarolásra, de lehet, hogy valóban a több pénz miatt visszakozott.
2009. aug. 5. 22:24
Így van! Azért 20 éve még voltunk valakik, most meg kívül tágasabb, ha nem tetszik.Kihasználják a munkáltatók ezt az őrült helyzetet.Az meg talán senkit nem érdekel, hogy "jó mukaerő" Legalábbis nálunk egy kalap alá veszik a jót, meg a trehányat.
21. SReni (válaszként erre: 19. - Klarika5)
2009. aug. 5. 22:23
Gondolom azóta már nem haver....
20. SReni (válaszként erre: 17. - Klarika5)
2009. aug. 5. 22:22
Eddig én is mindig jól döntöttem, a 16 év alatt nem voltam munkanélküli. Csak amióta család meg egyebek, azóta megfontoltabb vagyok.
2009. aug. 5. 22:21
Nehéz a döntés.A férjem felmondott a m.helyén, mert egy havertől ajánlatot kapott, hogy ő lelép, mehet a helyére. Aztán jött a pofátlan, hogy mégis marad, mert megemelték a fizuját. A férjem ott maradt a sz.ban, teljesen kétségbe esett. Végül én kerestem neki egy másik városban protekcióval helyet, mert onnan jönnie kellett, ha felmondott. Azért nézd meg, hogy biztosra menj!
18. SReni (válaszként erre: 16. - Fd8e423e9e)
2009. aug. 5. 22:18
A jelenlegi is kereskedelem, csak kultúr-műszaki cikk. Az új meg italnagyker lenne.
2009. aug. 5. 22:16
Kérdés, hogy mennyire stabil az új munkahely. Lehet, hogy pill. jobbnak néz ki, aztán befuccsol, a régi meg esetleg szerényen, de működik.Én kétszer váltottam, nagy hezitálás után, de mindkétszer jól döntöttem, mert a régi munkahelybe beletespedtem, az új meg új kihívásokat adott, s kicsit feldobja az embert.
2009. aug. 5. 21:57
Reni, én nem akarlak Téged befolyásolni, de ha ugyanolyan területre mész tovább, akkor valószínűleg ott is hasonló a munkáltató problémája, ha más területre, akkor meg megéri kockáztatni, főleg ha csökkentették a béredet is már.
15. SReni (válaszként erre: 14. - Syria)
2009. aug. 5. 21:55
Gondolom egyszerűbb lenne ha nem lenne munkám, nem lenne vesztenivalóm, de így? Van aki azt mondja, hogy a nagy válság közepette nem szabad kockáztatni a meglévő állásokat.
14. syria (válaszként erre: 12. - SReni)
2009. aug. 5. 21:41
Az eddigieket végigolvasva, a helyedben én váltanék.
13. fd8e423e9e (válaszként erre: 12. - SReni)
2009. aug. 5. 21:39
Ha anyagilag jobb, és kevesebb a munka (?)... azért írj egy listát, és minden ami eszedbe jut írd rá. Egyébként ha régóta csinálod ugyanazt, és semmi változatosság, és a jelenlegi munkahelyeden erre nincs is kilátás, hogy legyen, akkor szerintem hat év sok idő.
12. SReni (válaszként erre: 10. - Fd8e423e9e)
2009. aug. 5. 21:36

Tudod, mindenre az a válasz általában, ha nem csinálod, van másik 100 jelentkező.

A fizetésünk a válsággal magyarázva 30%-al csökkentették. Röhejes, hogy 6 éve többet kerestem, a feladat meg egyre több.

2009. aug. 5. 21:34
én ilyen helyzetekben a +/- listára szavazok mindig. Írd meg, segíteni fog,h tisztábban láss.
10. fd8e423e9e (válaszként erre: 8. - SReni)
2009. aug. 5. 21:32
Gondold végig, hogy milyen az új időbeosztásod, hánytól-hányig kell dolgozni, milyen a munkarended, fizetik-e a túlórát (ha elvárják), stb. A kiégés szindróma legutolsó lépése legyen az állásváltás. A második szakmám érinti a pszichológia területét, a kiégés szindrómára elsősorban a megoldás, hogy meg kall tanulni nem-et mondani. Ha már a régi munkahelyen ezt nem lehet megvalósítani, akkor legalább az újnál kell megtanulni.
9. SReni (válaszként erre: 7. - Lehoagi)
2009. aug. 5. 21:32

Megnéztem az adatlapod és hasonló a helyzet. Én hitelügyintéző vagyok egy boltban. Annyi sok elvárás van már a vezetőség részéről, hogy mivel kéne megfogni a vevőt, amit már gusztustalannak tartok néha.

Egyébként érdekel az ezotéria, valahogy a választ vagy a jelet is onnan várom.

8. SReni (válaszként erre: 6. - Fd8e423e9e)
2009. aug. 5. 21:28
Igazad van, anyagilag kicsit lenne jobb, a lakáshoz picit messzebb, viszont új terület, és talán besokaltam a jelenlegi munkahelyen.
2009. aug. 5. 21:27
gondold végig, van vesztenivalód!?!?!a kockáspapir tényleg működik és leirva jobban látod, mit kell tenned!!!!Arra gondolj, nincs biztos munkahely ma az országban!!! Mindenhonnan el lehet menni és fogsz találni másikat!!! Ez a mostani lehetőség válasz aegy múltbeli álmodra, gondolatodra!!!!! Hiszed v. nem, igy van!!!!
2009. aug. 5. 21:25
A listaírás jó dolog, csatlakozom, de légy magadhoz őszinte, hogy miért keresel másik állást. Nem mindegy, hogy előrelépés, új terület, kihívás, javadalmazóbb állás, vagy a problémák elől való menekülés az ok. Máshol is lesznek problémák, konfliktusok, stb. Persze banális dolgokat is írhatsz a papírra: közelebb van a lakóhelyhez, modernebb a környezet, nem kell/kell csapatban dolgoznom, formaruha követelmény, vagy nem, stb.
5. emagdi (válaszként erre: 3. - SReni)
2009. aug. 5. 21:21
egyszerűen azt kérdezd meg magadtól, hogy van-e kedved ott dolgozni. ha nincs, vagy nem tudod, akkor ne menj oda. ha van kedved, akkor menj:)
4. SReni (válaszként erre: 2. - Müller Kata)
2009. aug. 5. 21:21

Ez jó ötlet, Azt már megcsináltam, hogy igen-nem kiscetlire. Igent húztam.

6 éve vagyok a mostani munkahelyemen.

2009. aug. 5. 21:19
Tavasszal én akartam oda menni, de egy munkanélkülit vettek fel. Most meg az a csaj, költözés miatt elmegy, tehát nekem szabad a pálya. Csak dönteni nem tudok...
2009. aug. 5. 21:19
Vegyél egy papírt és írjál pro és kontra listát!Szerintem :)
2009. aug. 5. 21:18
Felajánlottak egy új állást, de nem tudok dönteni. Hogyan tudok jó döntést hozni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook