Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Augusztusi népszokások fórum

Augusztusi népszokások (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Augusztusi népszokások

7. 3d787b167a (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2016. okt. 12. 18:08
😂😂😂😂😂
2009. aug. 20. 11:18
nem az augusztus 10.-i Lőrinc után nem jó a dinnye, hanem a szept 5-i Lőrinc. De a köztudatban valóban az augusztusi él. Amúgy szép munka
2009. aug. 6. 18:01
most kerestem meg mikor is beszéltünk akkor mikor azt a fórumot inditottam a lelki életről
4. ce00df587e (válaszként erre: 3. - Marjann)
2009. aug. 6. 17:59
szia rég halottam rólad mi újság?
3. Marjann (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2009. aug. 6. 06:46

:D

Hagyomány még az iskolai cuccok bevásárlása és a gyermekek lelki felkészítése a szünidő végére. :)

2009. aug. 5. 21:07

Mi 5.-én körbeüljük az asztalt, mindenki nekem gratulál, és én meghatódva elfújom a gyertyákat, amit már meg se merek számolni......

( bocs, hogy belerondítottam a topikodba, ne haragudj)

2009. aug. 5. 21:03
A régi római kalendáriumban a sextilis nevet viselte, mert az esztendőnek ez a hónap a hatodik (sextus) hónapja volt. Ez a neve maradt meg még a Julius Caesar-féle naptárreform után is. Majd Octavianus Augustus császár Krisztus előtt 7-ben az időközben újra megnövekedett számú szökőnapok miatt újabb naptárrendezést kellett végrehajtania, s e hónap nevét is megváltoztatta, a saját felvett nevével jelölte meg ezt a hónapot, mivel életének legtöbb szerencsés eseménye ebben a hónapban játszódott le.

Ugrás a teljes írásra: Augusztusi népszokások

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook