Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei fórum

PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
25671. Nagyné Ivett (válaszként erre: 25670. - Rory987)
2020. júl. 13. 19:17

Szia!

Köszönöm a válaszodat!

Szerintem is csak így lehet, valószínűleg így is kell. Nekem is a Suprafactnál is így kellett.

Köszönöm.

25670. Rory987 (válaszként erre: 25669. - Nagyné Ivett)
2020. júl. 13. 19:13
Szia! Mas hasonloncipoben jaro ismerosomnek csak a 2. injekcio belepesetol kellett felezni, ugyanugy, mint a suprafactot. Sok sikert!
2020. júl. 13. 17:24

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni!

3.-ik lombikot kezdtük. Két hete hétfőn mentünk, menses elött egy héttel, ahogy mindig indul az egész.

Most leállító injekciónak a Gonappeptyl-t írta fel a Gőgös doktor. (Az előző két alkalommal ez a Suprafact volt.) Múlt hét szerdán megjött, telefonáltam, ma 11-re kellett menni.

Uh, majd Gőgös doktor azt mondta,csak csütörtöktől (reggel és este) kezdjem adni a Bemfola-t.

A kezelési lapot is csak az naptól (16-tól)írta. Csütörtöktől ugye feleződik a Gonapeptyl, az eddigi 1 ml helyett csak 0,5 ml-t kell adni. Ez eddig oké.

De sajnos nem figyeltem eléggé és nem tudom hogy mondta.Hogy addig még ma, kedden és szerda este is felezzem meg a Gonapeptylt vagy majd csak csütörtöktől, amikor már adom hozzá a Bemfola-t?!

Eddig mind a két lombiknál így volt, az akkor adott leállítót (Suprefact) csak akkor kellett felezni, tehát a 0,5 ml helyett csak 0,25 ml-t adni, amikor már ment mellé a hormon injekció! Nekem így lenne logikus, de félek hogy nem így kell és nem jól értettem. Előző két alkalommal, soha ilyen sokáig (2,5 hét) nem kaptam CSAK a leállító injekciót mint most.

Valaki kapja most ugyanezt, illetve tudna ebben valaki S.O.S segíteni?

Előre is nagyon köszönöm.

25668. dandi78 (válaszként erre: 25664. - Blondie2)
2020. júl. 7. 18:50
Szia Blondie! Attól függ hogy hogyan, milyen felkészültséggel mész oda. Úgy gondolom az a legjobb hogy ha már meg van az összes laborvizsgálatod + párodnak sperma, minden, amire szükségük van. Mert akkor már az első találkozás alkalmával tudnak esetlegesen gyógyszert adni ha szükséges. Ha ezek nincsenek meg akkor vért vesznek tőletek, meg a párodnak majd andrológushoz meg sperma vizsgálatra kell mennie. azért mondom hogy jobb hogyha már úgy mész oda hogy megvan minden papírod mert akkor nem húzod tovább az idődet (és a többiekét sem, akik már kezelésre járnak) hanem minél hamarabb meglesz a beültetésed. (A pri.hu oldalon fel van tüntetve milyen papírokat kellene magaddal vinned) Ha kész az összes vizsgálatod, akkor minden nap adni kell majd magadnak injekciót amivel leállítják a saját ciklusodat. Ez kb 2 hét. Aztán megjön a menzesz és akkor kell majd a másik hormon injekciókat is szúrnod. Onnantól kezdve majd két három naponta menni kell vissza kontrollra hogy beállítsák a hormon adagodat. Ez kb 2 hét megint. Aztán leszívás majd három vagy öt nap után beültetés. Azt hiszem, ennyi. 😊
25667. Mango3 (válaszként erre: 25666. - Rory987)
2020. júl. 6. 20:07
Köszönöm
25666. Rory987 (válaszként erre: 25665. - Mango3)
2020. júl. 6. 19:20
Akkor elvileg nem, kiveve ha valami egeszsegugyi okbol javasolja a doki. Sok sikert :)
25665. Mango3 (válaszként erre: 25663. - Rory987)
2020. júl. 6. 16:15
Szia. Köszönöm az infót. Nekem nem került sor beültetésre. Így is kell várni 3 hónapot?
25664. Blondie2
2020. júl. 6. 15:00

Sziasztok!


Még új vagyok itt szeretnék segítséget kérni tőletek. Mi most készülünk az első lombikra, a ciklus első napjaiban kell hívjam Tapolcát azt mondták,ilyenkor mi a menetrend? Hányadik napra kapunk ilyenkor időpontot, és mi fog szerintetek első alkalommal történni?

25663. Rory987 (válaszként erre: 25661. - Mango3)
2020. júl. 6. 09:58

Szia! Ez attol fugg van e fagyasztott embrio. Elvileg OEP alapon ket beultetes kozott 3 honapnak kell eltelnir.

Fizetoson ha van fagyasztott, egy ho kihagyassal vagy akar rogton lehet kezdeni, de ha ujra stimu indul, akkor 3 honap ugy is a szunet, egeszsegugyi okokbol. FET 100.000 HUF+ gyogyszerek par ezer HUF, teljes stimu tavaly 390.000 volt amibol 70.000et az alapitvany visszaadott, plusz a gyogyszerek 50%os tamogatassal, de sztem fizetos teljes stimu mar nem.nagyon van, mivel a 3 hot ha kihagyod mehetsz OEP-re is rogton, a hosszu varolista megszunt.

25662. Schila28
2020. júl. 5. 18:38
Sziasztok! Volt valamelyőtök már összeférhetetlenségi vizsgálaton?Tudnátok esetleg erről bővebben irni..az orvos nem sokat tájékoztat,csak hogy érdemes lenne megcsináltatni ami 90.000 ft körül van,de ha netán összeférhetetlenek lennék pàrommal,az komoly pènzekbe kerül gyógyítani!Akkor miért erőltetik a lombikot,..2 szer voltunk,a többi 5 simàn fogant..Mi lehet az oka hogy nem marad meg?
25661. Mango3
2020. júl. 5. 17:57
Sziasztok. Tudja valaki, sikertelenség után mikor lehet újra menni OEP-re? Illetve mikor, ha kifizetnjük? Mennyibe kerül egy lombik program kompletten?
25660. Pintér Andi (válaszként erre: 25659. - PeggyGordon)
2020. júl. 4. 16:49

Eszembe is jutsz sokszor, hogy hogyan bírnád két babóval a pocakban.. 😁


08.05. Kedden megyek Uh-ra kíváncsi vagyok mit mond a doki. Kicsit nagyobbnak kalkulálta a múltkor, így nem is várt 1 hónapot a következő kontrollig.

25659. PeggyGordon (válaszként erre: 25658. - Pintér Andi)
2020. júl. 4. 15:05

Andi, neked mi az időpont?

Kitartást a meleghez! Ennyiből jobb, hogy előbb érkeztek, nem tudom ikerpocakkal hogyan viselnem a 30 fokokat.

2020. júl. 4. 06:48

Sziasztok!


Scully, de örülök, h már itt tartasz! Drukkolok nagyon! 🤗🤗


Peggy, nagyon jó, h már babázhatsz és rendben van velük minden. Istenem, milyen picurkák lehetnek! 🥰🥰


Kismamik, kitartás a melegben. Engem nagyon megvisel ha 28 fok felett van a hőmérséklet.


Aludni már nem nagyon tudok, minden nehéz, nagy, nyom... 🤦‍♀️😁 Eddig szuperül bírtam, de most már várom a végét.. 🙈 Csajszi is egyre erősebb és egyre kisebb a helye amit a tudtomra is ad elég sűrűn! 😂😂


Jó "hallani" rólatok, puszi mindenkinek! 🤞🤗😘

25657. PeggyGordon (válaszként erre: 25652. - Scullysopron)
2020. júl. 3. 22:25

Nagyon szorítok!!

Igen, ezek nekem is voltak, Clexane, asa, progikup, vitamin, ezek tapolcan is, Győrben az antibiotikum és a szteroid volt a plusz. Ja és a progi injekció is.

Remélem ez a sok minden meghozza a sikert. De amúgy én is hasonlóan velekedem az alapossag tekintetében. Ha nem sikerült volna Győrben, akkor is alaposabbnak érezném mint Tapolcat. Meg én az endometriozis műtétet is a siker kulcsanak érzem, aminek holnap lesz az évfordulója.

A férjem még itthon van, így ketten jól menedzselhetők az ikrek, majd az lesz kemény, ha egyedül maradok velük itthon. De szerencsére több segítő ajánlatot is kaptam. Ma 1 hónaposak ❤️💙

25656. Youditta (válaszként erre: 25655. - Scullysopron)
2020. júl. 2. 18:23

Nagyon drukkolok.

Remélhetőleg jól fogod bírni, és minden rendben lesz a következő 9 hónapban. :)

Majd jelentkezz azért még. :)

25655. scullysopron (válaszként erre: 25654. - Youditta)
2020. júl. 2. 16:59
6ot szívta le. 4 indult el. És végül 2 maradt a 3. Napra azokat kaptam vissza. Ma és holnap pihenek itthon. Szombattól munka. Ha nem bírom akkor kiiratom magam. Jul 16an kell vvre menni akkor derül ki h mi lett a sorsuk.
25654. Youditta (válaszként erre: 25648. - Scullysopron)
2020. júl. 2. 15:54

szia! de jó, nagyon örülök neked, hogy már a beültetés van. :) mennyit kaptál vissza? hány naposokat? most jön az izgalmas 2 hét. nem semmi mennyi mindent kellett szúrnod, szedned. de reméljük,hogy ez meghozza végre a sikert. :)

nagyon szorítok neked!

25653. scullysopron (válaszként erre: 25649. - Dandi78)
2020. júl. 1. 22:01
Szia. Mindenkinek az a jó ahol sikerült a lombik. Győrbe a bejutas a legnehezebb utána már sokkal gördülékenyebb minden. Ezért más Tapolca oda elég hamar be lehet kerülni ezért is sok a páciens és a figyelem esaz alapossag hiányát figyeltem meg tapasztaltam a bőrömön. Vagyis a mennyiség a minőség rovására megy. Én csalódtam Tapolcaban egy voltam a sok nő közül. A 2 fajta protokoll közül az egyiket megkapod vagy ok vagy nem. Győr ehez képest egyénre szabja a kezelést. Nem hiteget hogy majd a következő... Stb. Persze itt sem biztos hogy sikerül, de sokkal jobban úgy érzed hogy foglalkoznak veled és a problemaddal. Tényeket közöl és megoldja a helyzetet. Szóval sokkal másabb, már a nővérek név szerint ismernek így a beultetesre. És ez sztem sokat számít h oda jön és megkerdezni hogy vagyok vagy csak összenezünk amíg várok egy kedves mosolyt kapok válaszul. Az embriologus sem ráz le a telefonba ha kérdezel válaszol és érthetően beszél. Sokkal emberibbek. Nekem ez a tapasztalatom.
25652. scullysopron (válaszként erre: 25651. - PeggyGordon)
2020. júl. 1. 21:51

Antibiotikum 3 napig, ösztrogén spray a lenzetto, verhigitot clexant, aszpirin protect, letrox, norprolac, evopreg vitamin és amikor eszembe jut inofoloc a folsav miatt jah és a fura huvelycup és a prolutex progeszteron. Asszem ennyi... Kezd nagyon sok lenni a majam remélem bírja.

Jah és isostar ital helyette a férjem szerzett a biotech tol vmi hasonlót de gusztustalan íze van... Meg a fehérje por 2 naponta sűrűbben nem bírom. Úgy érzem Tapolca után ez a másik véglet...


Nagyon szuper h jól vagytok. Örülök nektek nagyon. Otthon az igazi a lurkokkal. Van vki aki segít otthon?

25651. PeggyGordon (válaszként erre: 25648. - Scullysopron)
2020. júl. 1. 21:35

Jaj de jó! Szurkolok nagyon!

Egyik ismerősömnek múlt héten derült ki, hogy sikerült a gyori beultetes.

Ne aggódj a gyogyszereken, a biztosra mennek. Sőt, holnap a beultetes előtt is kapni fogsz egy bogyót, izomlazito ha jól emlékszem, Kőrösi dr ötlete. Miket kapsz? Antibiotikum, szteroid volt nekem.

Jól vagyunk, 4 hete születtek pontosan 🙏 múlt hétfőn hazajottek a koraszülött osztályról, szépen fejlődnek, már 2500grammosak, ügyes babák. 💙❤️

Írj majd, szurkolok nagyon!! 🤞🙏

25650. Rory987 (válaszként erre: 25648. - Scullysopron)
2020. júl. 1. 21:22

Nagyon szurkolok 🙏🙏🙏 az szep mennyiseg de remeljuk h meg is lesz a hatasuk!!!

Mi jol vagyunk, 22. het mult a fiukkal, ugy tunik minden rendben, csak maradjon is igy 🍀

25649. dandi78 (válaszként erre: 25648. - Scullysopron)
2020. júl. 1. 19:42
Szia! Meg tudnád mondani nekem, hogy mi a különbség Tapolca és Győr között? Intézetváltást javasolt az itthoni orvosom a tapolcai túlstimulálás miatt, ezért kérdezem. Köszönöm előre is!
2020. júl. 1. 14:40

Sziasztok. Nem akartam ide írni csöndben végig bírni a stimulaciot. Holnap beultetes Győrben. Totálisan nyugodt vagyok. Magamon lepődök meg. A gyógyszer mennyiség jobban zavar. A stimulacios szurik ehez képest semmi. Napi 5 gyógyszer 2 szuri és 1 kúp... Gyógyszertárak kellene nyitnom lehet h jobban járnék. Most kezdem érezni h mekkora biznisz van a gyógyszerekben.


Kismamák ti h vagytok? H viselitek az időjárás változásokat?


Peggy mesélj, hogy vagytok?

25647. 0629 (válaszként erre: 25646. - Dandi78)
2020. jún. 29. 14:44

Szia!


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

25646. dandi78 (válaszként erre: 25645. - 0629)
2020. jún. 29. 14:04
Szia! Sajnos olyan sokan várnak a lombikra hogy lehetetlen mindenkinek elmondani mindent, ezért kaptad azt füzetet. Én úgy csináltam hogy összeírtam a kérdéseimet és amikor mentem feltettem neki, így válaszolt mindenre. Úgy tudom hogy többféleképpen lehet az előkészülete a lombiknak. Ultrahang mindig van, mindig megnézi a méhedet és a petefészkeket. Kapsz injekciókat, magadnak kell beadni minden este, és ettől elmúlik a saját ciklusod. Ezzel párhuzamosan majd kapod a menzesz 7 napjától a másik hormoninjekciót kb 10 napig, utána tüszőrepesztő szuri, 2 nap múlva leszívás, majd a beültetés három vagy öt nap múlva lesz. Arra azért készülj, hogy sokszor kell menned, mert egyszerre csak két három napra írják fel az injekciókat, mivel közben nézi, hogyan alakulnak a petesejtjeid. Remélem, érthetően írtam le.
25645. 0629
2020. jún. 29. 11:00

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni olyan sorstársaktól, akik már elkezdték a lombik programot.

Nálunk nemrég derült ki, hogy ezzel kell próbálkoznunk. A doktor úr nem mondott el nagyon semmit a folyamatról, csak 2 tájékoztató füzetet kaptunk és mondta h a recepciónál jelentkezzünk be időpontra. Ott akkor azt a tájékoztatást kaptam, hogy mivel augusztusra lettünk felvéve a lombik programra, így már a júliusi ciklust vizsgálják majd. Ma nagy nehezen elértem őket, most vagyok a ciklus 4. napján (a hölgy a telefonban abszolút nem volt segítőkész) és a 14. napra kaptam időpontot. Feltételezem, hogy ultrahang lesz már, meg talán kapunk kicsit bővebb tájékoztatót, hogy mi várható pontosan.


Ha bárminek van tapasztalata a folyamatot illetően, amit szívesen megosztana, nagy örömmel fogadnám! Ez az első (reméljük egyetlen :)) lombikunk, és utána olvastam ugyan a dolgoknak, de mégis nagyon örülnék élő ember tapasztalatának :)


Köszönöm előre is!


Virág

25644. ÁGI 88 (válaszként erre: 25643. - Bridget06)
2020. jún. 17. 21:35
Köszönöm. Mindenképp. Nem mondtak semmit... de még Tapolcán nem voltam. Még a kontrollra várok. A szövettan nem mutatott semmit...😪😪
25643. Bridget06 (válaszként erre: 25635. - ÁGI 88)
2020. jún. 17. 18:26

Ha voltál mar mindenhol akkor olvass utána az NK funkciónak!

Nálam mult héten derült ki, hogy ez okozza a bajt.

(Synlab Bp Podmaniczki utca!)

persze mindenkinél nem lehet ez a gond 🤔😉

Sajnálom,hogy rossz vége lett! 😔

Doki nem mondott semmit mi lehetett a gond?

25642. Bridget06 (válaszként erre: 25640. - Klaudia20)
2020. jún. 17. 10:02

Szia!

Szeretném felvenni veled a kapcsolatot privátban!

2vetélés, 3sikertelen inszem es most derult ki, hogy fokozott az NK funkcio es sorstársakat keresek! Kinek mi segített!? Smoflipid? Intralipid? Hol ki csinálja? Szteroid?

Facebook-on ha lenne időd es rám írnál megköszönnèm? Megadom a nevem: Horváth-Tar Brigitta

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook