Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - PRI Tapolca..ide járó meddőpárok tapasztalatai, eredményei

Kategória: Összes fórumtéma » Babák & mamák » Teherbeesés

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

13249. Dorka282017-09-23 08:02
Szia Picky!! Én is eltűntem egy kicsit...októberi menszimnél kell telozni,nem tudom h mikor lesz a kövi inszem! Voltam endokrinologusnál,hát..de elküldött cukorterhelésre,az is jó....hála isten a TSH is 1.77 volt múlt héten!!!😀😀😀 veletek mi újság??? Immonulógus talált vmit???
(válasz Picky 13222. hozzászólására)

13248. Szilva1522017-09-22 21:47
Győrben még nem jártam, de lehet utána nézek, hátha. Az említett orvosokat merre találom? Neten fent lehet elérhetőségük?
(válasz Nelli8 13247. hozzászólására)

13247. Nelli82017-09-22 21:30
Győrött dr. Szalay Lászlónál vagy Lendvai Viktornal nem voltál? Barátnőmnek amit félrekezeltek baját Sopronban, ők helyrehozták pikk-pakk.
(válasz Szilva152 13245. hozzászólására)

13246. Picky2017-09-22 21:01
😐 egy idő utàn bele tud fáradni az ember az biztos! De tényleg hihetetlen hogy ha az ember vmit akar akkor magának kell kezébe venni a sorsát mert a meddőségiben csak mindenre hümmögnek meg vállat húznak....és csak a saját protokoljukat tolják, nem azt várja az ember hogy ők oldják meg ha vmi eltérés van hisz nem wz a dolguk de legalább útbaigazíthatnák az embert gyanú esetèn hogy mit és hol kellene még kivizsgáltatni
(válasz Szilva152 13245. hozzászólására)

13245. Szilva1522017-09-22 20:45
Szegeden, Sopronban, Kapuváron is több orvosnál voltam. Plusz Tapolca. De most jött Kapuvárra egy új orvos, lehet megpróbálom nála is, hátha tovább vizsgál. Endokrinológus sajnos nincs másik, még magán sem. 9 hónapot vártam mire fogadott.
(válasz Picky 13242. hozzászólására)

13244. Szilva1522017-09-22 20:44
Szegeden, Sopronban, Kapuvári is több orvosnál voltam. Plusz Tapolca. De most jött Kapuvárra egy új orvos, lehet megpróbálom nála is, hátha tovább vizsgál. Endokrinológus sajnos nincs másik, még magán sem. 9 hónapot vártam mire fogadott.
(válasz Picky 13242. hozzászólására)

13243. Nelli82017-09-22 20:40
Valahol én is éreztem, ezért vacilláltam, hogy kihagyjuk az inszemet. De hittem az orvosnak. Bár ő utólag is azt mondja, hogy ez esélytelen volt.
Nem attól félünk, hogy nem bírunk három gyerekkel (fiunk 6 rosszcsonttal felér), hanem a terhesség kockázataitól, az extrém koraszüléstől, hogy ne adja isten betegek lesznek vagy meghalnak. Ezért is vacilláltunk. És most sem vagyunk biztosak a döntésünkben. Sőt a terhesgondozó nőgyógyászomnak még meg sem mondtam. Szerintem viszek neki egy üveg pálinkát, hogy húzza le előtte. 😃 Es azert ez a helyzet a fiunkat is meg fogja viselni. Egyke gyerek, egyke unoka. Minden rokon, barát körbeugrálja. Furcsa lesz neki a 180 fokos fordulat. És nekünk ra is tekintettel kell lennünk.
Meglátjuk, hogy mi lesz. Én tényleg abban bízok, hogy sok csoda mellé belefér még, hogy 36. hétig elvigyem a terhességet és semmi bajuk ne legyen.
(válasz szszka 13236. hozzászólására)

13242. Picky2017-09-22 20:36
Én is ezt akartam írni hogy méhtükrözés vagy laparoszkóp volt e, tudom ijesztő még a gondolata is mindkettőnek de csak ezek tudnák megmondani hogy mi van odabent milyenek az anatómiai viszonyok milyen az a császár utáni heg.... lehet kicsit érdemesebb lenne messzebb menni nőgyógyászhoz vizsgálatra, mert tapaszralatom szerint az egy kórházban dolgozó nőgyógyászok agya egy idő után ugyanúgy működik ugyanazokat a rutinokat és nézeteket veszik át egymástól. Így hiába mész különböző magànrendelésre más dokihoz ugyanazon az úton fognak gondolkodni....
(válasz Nelli8 13241. hozzászólására)

13241. Nelli82017-09-22 20:28
Én is véreztem szülés után többször hónapokig. Kétezer volt kuretem. Egyik alkalommal teljesen tiszta volt a szövettan, másik alkalommal volt benne polip és klimaxos nőkre hajazó szövettani minta lett. De ezzel nem jutottunk előbbre a probléma megoldásában. Orvostól orvosig jártam, az egyik endokrinológus professzor végül agyalapi mirigy alulműködést sejtett a dolog mögött. De megoldást, gyógyszert, semmit nem ajánlott. Végül elmaradt az egész. Amikor elkezdtem Tapolcára járni, akkor újra egy hosszú menzesz jelentkezett. A doki reakciója ennyi volt: beszélje meg a házi nőgyógyászával. Végül szerencsére 5 hónap után elmúlt. Aztán meg sem jött gyógyszer nélkül többet.
Mindenképp keress fel másik endokrinológust. Harcolj ki egy terheléses cukor és inzulinvizsgálatot. Méhtükrözésed volt? Vagy bármilyen vizsgálat, műtét? Én a helyedben addig nem kezdenék újabb inszembe, amíg nem derül ki az oka a vérzésnek. Az inszem sem kockázatmentes, itt vagyok erre jó példának. 😔
(válasz Szilva152 13239. hozzászólására)

13240. Szilva1522017-09-22 20:16
Gynex nevű gyógyszert írt a hàzidokim, csak a telóm átfogalmazta kicsit. :)
(válasz Szilva152 13239. hozzászólására)

13239. Szilva1522017-09-22 20:14
Nem igazán. Anno szülés utàn 2 hónappal szoptatàs ellenére megjött. Hónapokig szünet nélkül meg is volt. Havonta írták más fogamzásgátlót, hogy majd az helyre teszi, de semmi. A régi háziorvosom ajánlott egy Zenés nevű gyógynövény készítményt. Azzal sikerült 2 hétre csökkenteni. A barnázàs 14 nap körül elmaradt, de mióta kapom a hormonokat kitolódott. Ma pl. 17. Nap van, de még tart. Csak hormont csinàltattak, de azt több doki is. Állítólag rendben van. Volt, aki a császár nem túl pontos összetartás ágán indokolta. De volt olyan is, aki 60ezer után azt mondta, hogy orvosilag minden ok, nem tud mit csinálni. Tapolcàn a Csongrády rácsodálkozik. Kérdezte, hogy kezelték-e. Mondtam, hogy nem. Erre azt mondta, hogy most sem fogják.A másik tapolcai véleményt már írtam. 38 évesen kicsit aggódunk.
(válasz Picky 13238. hozzászólására)

13238. Picky2017-09-22 18:44
Háziorvos ad hozzá beutalót. Tehát akkor egy gyerkőc már van. Érdekes ez a barnázás. És egy nőgyógyász se mond semmit hogy mitől lehet? Ezzel kapcsolatban csak hormonvizsgálat volt?
(válasz Szilva152 13235. hozzászólására)

13237. szszka2017-09-22 18:20
Ez életkortól is függ.38 év felett már csak pár %-a lombik is, 40 felett 100-ból 2
Az inszemnél szhelyen azt mondta a nő h.a 3.,4. A sijeres de ez is csak statisztika
(válasz Picky 13229. hozzászólására)

13236. szszka2017-09-22 18:14
Nézd meg a 12995 számú posztom
Boszorkány vagyok :)
Gratulálok!!!
Ezt szánta neked a sors, lesz hozzá erő is :)
Nem vagyok semmilyen hívő, sem szektatag.
De miden okkal történik
Puszi, kitartást
(válasz Nelli8 13223. hozzászólására)

13235. Szilva1522017-09-22 15:39
Szia! Vitnyédi vagyok. Endokrinológusnál voltam. Nem talált semmit. Mind két alkalommal 4 szép tüszőm volt. meg is repedt. Párom részéről bőven akadt lehetséges befutó. Viszont szülés óta a mensim majdnem két hétig tart, bár a második hét csak barnázás.Hétfőn nézte a doki, azt mondta, hogy lehet gond, de ezt már a másik is említette, de nem csinált vele semmit. Csütörtökön inszemkor is volt, sőt még ma is van kis barnázásom. Azt mondta az orvos tegnap, hogy ne aggodjak, a beágyazódásig kell elmúlnia, ami kb. egy hét. Én nem vagyok ennyire nyugodt a dolog felől.Immunológushoz ki ad beutalót? Az itteni nőgyógyászok endora sem adtak beutalót, kis kamuval a háziorvostól szereztem. Sőt mindenki ámult, hogy túl nagy volt a babám, majd megkérdezték, hogy:"Nem volt cukros?" De terhelést senki nem csináltatott.
(válasz Nelli8 13232. hozzászólására)

13234. Borsi842017-09-22 15:21
Gratulálok a picurokhoz!:-)Vigyázz nagyon magatokra.
Én is nehezen gyógyultam, gyógyulok a túlstimuláció után.Másfél hete kb szinte észrevehetetlenül elkezdtem vérezni mára ez hirtelen átváltott durvába és fáj is a hasam ill a másfél hét alatt is fájt végig. Azthiszem teljesen megbolondult a szervezetem.:-(
De így nem tudom mikor álhatunk majd neki a következőnek,mert a második normális mensinél kellett volna jelentkezni októberben,de így h azt se tudom most éppen mi van?!?

13233. Picky2017-09-22 11:30
Milyen tüneteid vannak? Itt a csoportban sokan vagyunk sok féle problémával tünettel, hátha vkinek van ötlete hogy merre indulj. Én immunológiát, genetikát értettem vizsgálatokon esetleg IR teszt D vitamin szint....milyen a pajzsmirigy èrtéked ?Tapolcán sajnos a magasra is rámondják hogy jó.
(válasz Szilva152 13231. hozzászólására)

13232. Nelli82017-09-22 08:21
Hová valósi vagy? Endokrinológusnal voltál? Immunológusnál? Hogyan tudnak stimulálni? Könnyen? Nehezen? Milyen viszgalataid voltak? Hatha van itt olyan, akinek van tippje. Sajnos én azt tapasztaltam, hogy Tapolcán csak az alapvizsgalatokat kérik. Sógornőmnek az orvos megmondta, hogy nem hisz az immunogiai alapú meddőségben. Erdemes módon, amikor kapott már vérhigítót, az első lombik sikerült. Addig meg volt 5 sikertelen.
Mosolyognak, de ez nekem édeskevés. Nálam mismásoltak a hiperstimuval is, nem voltak hajlandóak semmi papírt adni róla, hogy ez a baj. Fel sem világosítottak róla. Hétfőnként Tapolcára mentem, másnap a saját nőgyógyászomhoz, hogy nézzük már meg hol tartunk a folyamatban.

13231. Szilva1522017-09-22 07:09
Köszönöm! További vizsgálatban nem tudunk merre indulni, mióta a környék orvosait "elfogyasztottuk" és nem csináltam semmit.De azért megkérték az árát. :( Több év kínlódás utàn kerültünk Tapolcára. Ahol a tüneteim ellenére nem igazán csinálnak semmit. Próbàlkoznak az inszeminációval, és minden alkalommal megjegyzik, hogy valami nem jó, de nem járnak utána, hogy mi. :( Nagyon kedves mindenki, de nem értem, hogy miért nem vizsgálnak tovàbb.
(válasz Picky 13229. hozzászólására)

13230. Picky2017-09-21 20:18
Helyes csak pozitívan! 😀😀😀 Minden így is lesz ahogy eltervezted! Barátnőm "csak" sima ikrekkel 38,5 hétig húzta, a kórházban mindenki csak hüledezett hogy hol volt eddig 😀 😂😂 hisz ikerterhességet nem szokták idáig kihordani.
(válasz Nelli8 13226. hozzászólására)

13229. Picky2017-09-21 20:08
Szia! Inszem hatékonyságát 10-15%ra teszik a lombikét 33-35%-ra. De ezek csak számok ezt nem szabad elfelejteni..... 2 inszemem volt mindkettő negatív, de pl Nelli8-nál mint ahogy olvashattad igen szerencsésen alakult 😀😀😀
Tesztig nem szabad feladni!!!! Utána is ráér az ember szomorúnak lenni!
Hát az árak sajnos olyanok amilyenek, de ugye még így is nagyon jó nálunk a helyzet, hogy 6 lombik támogatott ( ha jól tudom 6???)nem úgy mint számos más országban.
Hamar itt lehet az az agusztus, addig ki lehet használni az időt még inszemekre, esetleg elvégeztetni pár viszgálatot.... amit nem néznek Tapolcán.
Aztán lehet hogy már nem is fog az az augusztusi időpont kelleni 😀😉
(válasz Szilva152 13225. hozzászólására)

13228. Nelli82017-09-21 19:58
Tavaly egyébként 537 tapolcai inszembol 52 volt sikeres.

13227. Nelli82017-09-21 19:57
Inszemnél 10% az esély. Ez kinek sok, kinek kevés. Ferjemnek mindig úgy szemléltettem, hogy gondoltam egy ujjamra és tálalja ki, hogy melyik az. Persze tobb inszemnél van kumulált esely, de ez nem azt jelenti, hogy második inszemnél 10%-nál több. Csak ugye ott már kétszer tippelhetett az ujjamra, de közben én változtathattam, hogy melyikre gondoltam.
De itt vagyok én példának. Második inszem, hiperstimulacio és harmas ikrekkel vagyok 10 hetes terhes. Doki szerint ez esélytelen volt. Hát ennyit a valószínűségszámításról, statisztikáról.

13226. Nelli82017-09-21 19:52
Mi bíztunk benne, hogy az Úr nem játszik velünk és egy pötty marad. Meg bíztam a dokiban, aki szerint kettőnél többre nem volt esély. Mondjuk ő most is azt mondta az utolsó tapolcai találkozáson, hogy ennek nem volt esélye. Csoda történt... Inkább nem mondtam semmit. Amióta hiperstimus lettem, azóta túl sokszor nyeltem inkább egy nagyot és nem reagáltam az orvos egy-egy megnyilvánulására.
Egyik pillanatban nagyon pozitívak vagyunk, utána meg nagyon pesszimisták. Ma azt mondtam a férjemnek, hogy kihúzom a 36. hétig és egy óra alatt megszülöm természetes úton oket, úgy hogy a dokiknak alig lesz idejük elkapni őket, egy hét múlva jövünk haza és jó alvók lesznek. Férjem csak megölelt és mondta, hogy ez tuti a terhesség mellékhatása már.
(válasz Picky 13224. hozzászólására)

13225. Szilva1522017-09-21 19:46
Sziasztok! Még új vagyok itt, de már olvasgattak. Először gratulàlni szeretnék minden babavárónak, és kitartást kívánok mielőbbi dupla csíkkal azoknak, akik még várnak a jóhírre.
Sajnos még mi is a várakozók soràban vagyunk, azaz inkább a reménykedőkében.
Ma volt a második inszemináció Tapolcán, de mivel folyamatosan barátok, nem sok reményt fűzünk a dologhoz. Előzőleg biztos voltam a sikerben, de nagyon fájt, amikor negatív lett a 3.teszt is. :( Titkon reménykedem, de nem merek itthon beszélni róla.
Sok helyen olvastam, hogy az inszemináció nem igazán hatékony eljárás. Valakinek tapasztalata? Esetleg sikerélménye?
Lombikra augusztusra van időpontunk, de a korom miatt mielőbb túl szeretnénk lenni rajta, viszont a magán út számunkra megfizethetetlen. A tb-s sem olcsó. Bár állítólag október 1-től változik minden.Minden infót szívesen fogadok. Köszönöm!

13224. Picky2017-09-21 19:43
😍😍😍😍 Hát én nagyon csodálkoztam mikor írtad hogy egy van... Hát nem semmi!!!! 3!!!😀😀😀 Elhiszem hogy nagyon féltek, de legyetek nagyon pozítívak! Hisz ez egy kisebb csoda, honnan indult ez a dolog, hiperstimu inszemnél ( amit még mindíg nem hiszek el hogy megtörténhetett). Én nagyon hiszem hogy minden a legnagyobb rendben lesz veletek!

13223. Nelli82017-09-21 19:22
Kicsit eltűntem. Nehéz időszak van mögöttünk. Nehézen jöttem ki a hiperstimuból. De ennek is meglett az oka a 6. héten. Hármasikrekkel vagyok terhes. Ha nem feküdtem volna, akkor elájulok az biztos a hír bejelentésénél.
Sok beszélgetés, pro és kontra érvek mindenhonnan. Először a redukció mellett voltunk. Ezt javasoltak Tapolcán is. Kezdetben a nőgyógyászom is. Aztán látva, hogy mennyire nem tudunk dönteni és mennyire sírunk mindig, amikor a redukcio kerül szóba, kibújt az élet védő orvos belőle. Voltunk az istenhegyi géndiagnosztikai centrumban. Ott sem a redukcio mellett kardoskodott a doktornő, aki végez ilyen beavatkozást. Most vagyok 10 hetes. Még két hét múlva kell visszamenni. Ha egészséges mindhárom baba, akkor megtartjuk mindhármukat. Nehez lesz, nagyon nehéz lesz. Fiunknak még nem is mondtunk számot, csakhogy nagytesó lesz. De már annyira babák most, hogy a szívünk beleszakadna, ha egyiküket szíven kellene szuratni.
Úgyhogy így állunk.
(válasz Picky 13222. hozzászólására)

13222. Picky2017-09-21 18:29
Kissé behalt az oldal ha jól látom 😀
Mi van veletek lányok? Nelli8? Jártok még Tapolcára vagy már túl vagytok az ottani utolsó vizsgálatokon?
Dorka28 Mi újság? Mikor jön a köv.inszem? És a többiek? Heida? Szszka?

13221. Mmoncsi882017-09-16 11:22
Sziasztok! Szerintetek kérhetek Utrogestant Crinone helyett?Beülti utàn 9.napon pozitívat teszteltem de barnàzok és januàrban pont ez történt és elment a baba,viszont mikor Utrot kaptam inszeminàciókor soha nem barnàztam,sőt addig meg sem jött amíg abba nem hagytam.Félek,hogy nàlam nem vàlik be a crinone,nekem jobb az utro

13220. Zora1232017-09-12 11:53
Annyira sajnálom :(
(válasz Vicca82 13219. hozzászólására)