Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúra: a lerágott csont fórum

Fogyókúra: a lerágott csont (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Fogyókúra: a lerágott csont

1 2
53. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 52. - Drkbk)
2009. dec. 10. 18:23

köszönöm!

Néha azért csúszkál egy-másfél kiló, de mérlegelőmből látható az eredmény...

52. drkbk (válaszként erre: 51. - 6a98b3b9fa)
2009. nov. 23. 15:30
Azért az 56 kilót megtartani is szép. Úgyhogy Nálad a stagnálással sincs gond.Gratulálok(szerintem sokak nevében)
51. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 50. - Stechner)
2009. nov. 4. 16:19

ez szép eredmény!

én is így vagyok, hogy néha meg-megállok, de már csak a hoxások miatt sem fogom abbahagyni ;)

nem okozok csalódást-főleg nem magamnak...ennek kell lenni az elsődleges célnak :D

50. stechner (válaszként erre: 24. - Fadigflo)
2009. szept. 11. 11:49

Sziasztok!

Végig csináltam 2 x 90 napost! -18 kg-ot jelentett.Mozgással együtt.Én a mérlegelőm adatait nyilvánosan kezeltem és sokan követték nyomon.Néha már az adott erőt és kitartást ,hogy arra gondoltam ,csak nem hagyom cserben azokat akiknek én adtam tanácsokat.Ja és emellett a cukorbeteg anyósomnak is elkezdtem egy csökkentett szénhidráttartalmú diétát ,amit a férjem is végigcsinált.Ők is mozgással együtt.18 és 16 kg-os fogyást értek el ők is 1/2 év alatt.

Valójában nekik én segítettem ,nekem pedig nagyon sokan közületek innen a portálról az érdeklődésekkel ,a köszönetekkel .

Vissza-vissza mászik 2-3 kg ,de időben megálljt kell parancsolni.

A mennyiségekkel tudtok a legjobban játszani!!!

Meg lehet csinálni ,csak akarat és kitartás kell hozzá.Én mindenkinek azt mondom , ha a 70 éves anyósomnak sikerült (a naplómban leírtam részletesen) , akkor nektek is sikerül ,hisz fiatalon az ember rugalmasabb.

49. drkbk (válaszként erre: 48. - 1207andi)
2009. szept. 5. 16:05
Miért nem főzöl olyasmit, ami diétás, mégis ízletes?
48. 1207andi (válaszként erre: 47. - 6a98b3b9fa)
2009. szept. 3. 14:59
Most próbálkozok az éhségemet vízzel elnyomni,de csak az ízt szeretném érezni, "sajnos" főznöm is kell.
47. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 46. - 1207andi)
2009. szept. 2. 22:56
ha nem bírod megállni, ehetsz, csak mindenből 1-2 harapást, muszáj leállni ;)
46. 1207andi (válaszként erre: 45. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 31. 15:54
Sziasztok! Ha hiszitek ha nem,nem bírk fogyni,még diétázni sem,csak gondolatban.Mindég bűnznöm kell,az ízek végett.A rostot eszem szigorúan meg a paraffin olajat is iszom minden másnap.
45. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 43. - 1207andi)
2009. aug. 25. 16:23

Pont ezért írtam a cikk végére hogy nem szabad folyton arra gondolnunk, hogy fogyózunk, attól csak rosszabb... :)

Minél több rostosat kellene enned délelőtt(müzli, gabonapehely, győri zabfalatok, szűztea keksz) szerintem meg azt tenni amit a doki javasol, mindenképp.

Esetleg a Pu-Erh tea, zöld tea, fehét tea is hatásos lehet.

44. drkbk (válaszként erre: 40. - 1207andi)
2009. aug. 25. 16:09
Egíy hete csak baromfihúst eszel? Miért kéne ezt az életmódot folytatni? Még egy hét is sok, de egy egész életen át rostok, növények nélkül. Én nem tudom elhinni, hogy ez jó lehetne. Talán Candida diéta ez?
43. 1207andi (válaszként erre: 41. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 24. 22:31

Egyébként olvassuk a különböző diétákat,kajákat itt a hoxán(is) és egyből azon gondolkozunk hogy mit együnk.(én most is ezt érzem).

A vizsgálatokon túl vagyok,kutya bajom,de még- sincs székletem meg ma már fel is fújódtam. Ma ittam 2x3dl anyalevelet szennával kavarva +1tbl phenophtalein-t+3 ev.k búzakorpát joghurtba kavarva.

Nem tudom hogy mikor lessz hatása,de holnap a reggeli a szokásos korpás jogh.,lessz és megpróbálom a paraffin olajat,mert 2-3 naponta javasolta a DR,de nem tudom hogy milyen adagban.

Nem tudom hogy tudsz-e segíteni,de ha van ötleted szívesen várom.Köszi

2009. aug. 20. 10:35

Nekem az a véleményem hogy rengeteg vizet kell inni,néha a nasi is megengedhető fontos a reggeli,és ne úgy keljen fel az ember az asztaltól/néha ez is megengedhető/ hogy alig kap levegőt úgy bezabált.

Többször kevesebbet!!!

Én mindkettő gyerekem után 22 kg-ot híztam de fogyókúra nélkül szépen lassan sikerült leadni!!!

De az biztos alkati kérdés is ez a dolog,de az akaraterő nagyon sokat számít!!!

Sok sikert mindenkinek!!!

41. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 40. - 1207andi)
2009. aug. 16. 18:20
ha tudok esetleg valamiben segíteni írj nyugodtam priviben
2009. aug. 15. 22:30
Sziasztok!3 hónap alatt 6 kg-ot híztam,most különböző bélvizsgálatom lessz a jövőhéten.Borzasztó hogy nem lehet enni 1 hete,amit szeretnék(gyümölcsöt,magvas dolgokat,kenyeret, zöldséget sem,csak baromfi húst).Nem hiszitek el,hogy mennyire jó a közérzetem,de a gyümölcs hiányzik.Most lenne jó ezt az életmódot folytatni,de sajnos nincs kitartásom.
39. Klimpírozi (válaszként erre: 38. - Drkbk)
2009. aug. 14. 19:57

a portál nagy kohó... mglátod, micsoda emberek vannak, micsoda sorsok...mennyi minden érdekli őket, a példamutató küzdelem különösen, vágj bele Barbara!

A tippek mindig jól jönnek, köszi..s ha közelebb lennél, a tűidet is szeretném:)

38. drkbk (válaszként erre: 37. - Klimpírozi)
2009. aug. 14. 19:06
Aranyos vagy. Én minden hozzám fordulónak elmondom, hogy heti 1 kilónál többet nem szabad fogyni, mert egyrészt nem lesz tartós, másrészt pedig már 30-35 évesen sem tud a bőr lépést tartani nagyobb fogyással. A lógó bőr pedig talán még csúnyább, mint a hurkák. Az első, hogy tisztáznunk kell magunkban, hogy mit akarunk és tényleg akarjuk-e. A le kéne fogyni és a jó lenne lefogyni hozzáállás kevés. Sajnos ehhez a jó, lassú típusú fogyáshoz szükség van kitartásra. Gondoljunk csak bele, hogy ha 10 kilót akarunk leadni, akkor másfél hónapot kell erre rászánni. A legtöbben nem egy hónap alatt akarnak négy-öt kilót fogyni, hanem azonnal, de legalábbis 1-2 hét alatt. Szerintem napi ötször kell enni. Így a vércukorszint és az inzulinkiáramlás. Jó, ez a hely kevés, majd próbálkozom a fórummal.A küzdelmeim viszont nem hiszem hogy túl sok embert érdekelnének. Köszi
37. Klimpírozi (válaszként erre: 36. - Drkbk)
2009. aug. 14. 11:15

Barbi, te mint gyakorlott orvos, természetgyógyász bemutathatnád a saját gyakorlatodon, tapasztalatodon keresztül, hogyan praktikus és érdemes fogyni, egészségesnek , fittnek maradni, illetve a kúra után egészségessé válni..tudom ám, mekkora sikereid - akupunktúra, kínai gyógyászat, Bach virágterápia - vannak a pacientúra körében..nem indítanál egy saját, segítő fórumot a téma vonatkozásában?Azt is tudom, milyen különös az életutad, nem mutatnád be egy cikkben a küzdelmeid az életben maradásodért,önmagadért?

Mondjuk:Orvos vagyok, természetgyógyász...segíthetek?

Lennek kinek, azt hiszem!

36. drkbk
2009. aug. 13. 15:52
Én mindenképpen gratulálok a cikk írójának. Egyelőre tényleg nem tűnik látványosnak az eredmény. Mégis az, hiszen mára csak 60 kiló. Az írás alapján pedig tényleg úgy tűnik, hogy váltott. Ne legyetek már ilyen negatívak. Ez olyan, mint amikor valaki azt mondta, h bizony Magyarországon jóval több az 1-2 gyerekes családok száma, mint a 3-4 gyermeket nevelőké. A háromgyerekes is egy-két gyerekesként kezdte! Honnan tudjátok, hogy fél év múlva milyen lesz? Szerintem az alapmegközelítés igenis jó. Aki akkor kezdi, annak meg vele fogtok példálózni, hogy na ő már elmondhatja magáról, h életmódot váltott. Jól érzi magát és az a lényeg. Amúgy meg jórészt segítő szándékkal írt.
35. giorcub (válaszként erre: 31. - Icus)
2009. aug. 13. 12:39
nehezen megy ez...: laconicgirl
34. giorcub (válaszként erre: 28. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 13. 12:38
az hogy egy merlegelo publikus az csak azt jelenti hogy masok is lathatjak, de bele nem irhatnak. annak ertelme se sok lenne...
2009. aug. 8. 09:24
megnéztem én is, készült előtte kép, ha ennyire látványos lesz az én fogyásom is, ígérem, publikus lesz :)
32. Icus (válaszként erre: 28. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 8. 06:28
No látod!! Ha én is 60 kiló lennék, bizony én is örülnék!:)
31. Icus (válaszként erre: 27. - 6b959121ac)
2009. aug. 8. 06:28

Bocsi elírtam!:)Igen LACONIGIRL-ről van szó!:)

Na ő az aki elmondhatja, hogy váltott:) Több éve csinálja azt a mit csinál és nagyon szép eredménnyel. Bár szerintem már átesett a ló túlsó oldalára, az izomépítés mániájával:)) De, szeretném ha én is átesnék már a ló túlsó oldalára, ebből a szempontból:)

30. zuzka39 (válaszként erre: 26. - Icus)
2009. aug. 7. 22:36

Nem kell lemondanod semmiről! Évek óta nem álltam mérlegen, de simán beleugrok a 36-os gatyómba! Nem azért mert olyan "fajta" vagyok, mert dehogy vagyok! Szülés után én sem voltam karcsú nádszál...sőt Most pedig eszem naponta 5 étkezés, ami éppen van, ha süti, süti, ha hamburger hamburger. Persze imádom a zöldséget, gyümölcsöt, csirkemellet, egészséges kajákat általában, de azért eszem, mert SZERETEM, NEM AZÉRT MERT MUSZÁJ.A lényeg a RENDSZERES kaja, és a MOZGÁS.Minden nap! És ezt, hidd el könnyű betartani. Nem kell semmi mást feladnod, csak a lustaságod (az sem könnyű, én tudom..)

Nem a kilók száma, a kalóriák számolgatása, idióta diéták..... a lényeg, hanem a forma. Mozgás, mozgás mozgás..Változatosan: bringa, úszás, pilates,amit szeretsz, ami jólesik, ÉREZD JÓL MAGAD a bőrödben, és előbb utóbb kidobhatod a mérleget, mert felesleges.

29. 6a98b3b9fa (válaszként erre: 25. - Globus)
2009. aug. 7. 17:46

teljesen igazad van!

Kár hogy ez egy nő portál és a legnagyobb szája a férfiaknak van még itt is!!!no comment...

2009. aug. 7. 17:43

Köszönöm, hogy ilyen rendesek vagytok!

A többiekre tényleg nincs mit mondanom...

esetleg még annyit, ha a mérlegelöm publikus lenne, az sem szent és sérthetetlen, abba is írhat bárki bármit,azzal nem lennék hitelesebb.

Aki hisz bennem és tud örülni mások sikereiben, annak üzenem h ma már csak 60 kg vagyok, és ugye mindenki tudja ha írsz egy cikket az nem azonnal kerül az oldalra...

:D

2009. aug. 7. 14:50
Én kerestem LACONICGORL-t , végül megtaláltam: LACONICGIRL-t. Valóban fantasztikus amit megcsinált!
26. Icus
2009. aug. 7. 12:50

SZia, Örülök, ha neked sikerült "életmódot" váltani ilyen rövid idő alatt:) Nekem sajna nem jött öszze:( Én 3 éve küzdök az életmód váltással, de én még mindig nem jutottam el eddig a pontig:

"A sült krumpli és a pizza szaga ma már nem csábítóként hat rám, hanem azt gondolom ilyenkor: „Fujj, mennyi kalóriát visznek ezek be egyetlen harapással!”"

Számomra itt a Hoxán LACONICGORL, az első számú favorit. Éredmes megnézned a lapját, érdemes megnézni mennyit fogyott, ennek ellenére ő sem jutott el eddig a pontig, amit Te irtál. Én úgy gondolom, az evés, az olyan, mint a cigi vagy az alkohol, kábítószer.... aki egyszer rákapott, az sosem felejti el és a kisördög mindig ott ugrál.:( Szerintem:( De, örülök, hogy Te nem így érzed, igazából majd ez a váltás 2-3 év múlva lesz érdekes, hogy akkor is megtudod-e tartani és ehhez sok sikert kívánok neked:)

25. globus (válaszként erre: 18. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 6. 23:00

Sajnos, ez az oldal ilyen, és egyre inkább.

Tégy fel egy udvarias kérdést, csípőből érkezik rá minden irányból válasz, magas lóról, lekezelően. Itt mindenki professzor, géniusz, de főleg emberismeretből diplomázott.

Nézz be a "mi idegesít titeket egy-egy emberben" topikba, tanulságos. Kár, hogy azoknak nem, akikről ott csicseregnek.

24. fadigflo (válaszként erre: 12. - 6a98b3b9fa)
2009. aug. 6. 15:47

Mennyiben? Nagyon. Tedd félre minden "sértődöttségedet" és higgy nekem. Tapasztalat. El is mondom.

Én az elmúlt 10 évben voltam 60-63 kilótól kezdve 48 kilóig. Átestem pár fogyókúrán, pár mozgásformán, pár stresszhelyzeten, pár válságon, pár mindennapi problémán. Ugyanis ezek befolyásolták a súlyomat. De hidd el a mozgás "sem ér semmit" ( azért az idézőjel, mert természetesen ÉR, sokat ér, de nem fogy tőle az ember..) ha nem figyel oda a táplálkozásra. Egészséges táplálkozás nem egyenlő a fogyókúrással. Sokan összetévesztik. Na meg a bio ...

A lényeg, hogy nem létezik rossz kaja. Olyan igen, hogy sok kaja, sok zsír, sok szénhidrát, kevés mozgás, de alapvetően minden szabad enni, DE ! És itt jön a buktató, ami sokan, nagyon sokan belebuknak.

A mennyiségek.


Sokan felhördülnek, ha olvassák, "Áh, nincs rossz kaja, mi? Akkor miért hízok a csokitortától, amit egy jó kis csülökpörkölt előzött meg? És a kóla?"

Egy vékonyka (TÉNYLEG vékonyka) szelet torta.

Kis tányér csülökpörkölt.

Még kisebb pohár alkohol és cukros üdítő.

Ezek mennyiségek. VAGY a csipszes zacskó negyede. Pár szem cukorka, nem napi 3 kakaós csiga, csak 1 ... és sorolhatnám. Az ember alapvetően a mennyiségeket határozza meg tévesen.

Gyakran mondja, hogy "Ma alig ettem", mikor le-le csúszott pár süti, szalámis kenyér, kemény cukorka, üdítő, sör... Tudom, mert volt idő, amikor figyeltem az embereket. Magamat is.


És ezért van, hogy sokan átpártolnak az "egészségeshez", sanyargatva magukat gyümölcsökhöz és zöldségekhez nyúlnak (sokan emiatt lesznek vegetáriánusok, mert azt hiszik a hús hizlal..), lemondanak a kenyérről, a tésztáról, a szószokról, magyarul minden földi jóról. Kitűznek egy időpontot: mához egy hónapra lefogyok (legtöbbnek sikerül is !), aztán vissza a régi kerékvágásba. Talán folytatnom sem kell: kivétel nélkül minden egyes szenvedéssel leadott kiló visszamászik. Kamatostul. Ez a test bosszúja ( ehh, lehetne egy könyv címe is, ó micsoda ötlet :D). És minden kezdődik elölről...

Ehelyett csak picivel kellene máshogyan gondolkodni: kevesebb zsír, több fehérje, friss áruk fogyasztása, teljes kiőrlésű (nem, nem kevesebb kalória, csak míg egy korpás kifli telít órákra, addig 3 szelet fehér kenyér nem..), kevéske csoki, süti megengedett és ADDIG EGYÉL AMÍG JÓL ESIK. Ez nagyon fontos.


Ja a példa:

volt idő, mikor nem néztem mit, csak azt, hogy hány kalóriát ettem. Nem fogytam semmit, hízni sem híztam, de nem fogytam. Ehelyett sokkal több kalóriát vettem magamhoz MÁS kajákból, olyanokból, amiket szeretek, finomak és hasznosak a szervezet számára: és beindult a fogyás. A baj csak az, hogy most más egyéb okokból fogytam nagyon le és még mindig megy lefelé, pedig nem szeretném.


SZóval a lényeg: elérhetetlen nincs. Mozogni kell, hogy feszes légy/maradj, de nem attól fogysz, az nagyon kis mértékben befolyásolja a kilók számát. Az evésre kell odafigyelni. Ha rutinszerű lesz, már arra sem.

Mindegy. SOk sikert mindenkinek, de azért nem kell belehalni egy - egy kilengésbe, plusz kilóba (az sokszor csak víz!), érezzétek JÓL magatokat a bőrötökben. Ne feledjétek, nincs jó fogyókúra. Kiegyensúlyozott életmód a kulcs.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook