Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Van egy csomó almám. Ki tud egy jó diétás, almás süti receptet? fórum

Van egy csomó almám. Ki tud egy jó diétás, almás süti receptet? (tudásbázis kérdés)


10. valcsi
2009. aug. 5. 23:01
Almás-krémes, fent van a receptjeim közt.
2009. aug. 5. 20:42
Köszönöm!
2009. aug. 5. 20:42
Ki fogom próbálni (már meg is vettem majdnem mindent... a rumaromát elfelejtettem)
7. a9338a7669 (válaszként erre: 6. - Grepike)
2009. aug. 5. 19:25
Azt elvileg ugyanúgy teszed bele a golyókba, mint a kekszgolyóba. A közepébe :) Mondjuk én eddig csak meggy nélkül csináltam, de ki fogom próbálni meggyel is, mert van az is itthon.
6. Grepike (válaszként erre: 2. - A9338a7669)
2009. aug. 5. 16:04
és a meggy??? az is a masszába?
5. Grepike (válaszként erre: 4. - Margareta51)
2009. aug. 5. 15:38
liszt és cukor
2009. aug. 5. 15:36
Mit ertsek dieta alatt?mit nem szabad fogyasztani?
2009. aug. 5. 15:25

Én sütit épp nem tudok, de tudok mást. ;) Én szoktam simán almát is sütni. Nem épp vendégfogadó falat, mert csúnya lesz, de finom. ;) Egyszerűen beteszed tepsire az almákat, megsütöd és pont. Semmi cukor, semmi méz, mégis még a savanyú alma is édes lesz sülve. Elektromos a sütőnk, alsó-felső sötésre beteszem, időt nem is tudok, talán 30-40 perc? Nézegetem az üvegen át is, de elkezd jönni az illata és már akkor majdnem kész. Elrontani sem lehet, mert nyers ugye nem tud maradni. Vagyis tud, de mivel nyersen is jó, nem gond. Csak esetleg túl sütni lehet, akkor biztos nagyon löttyedt lesz, kirepedezik, de ehető, ha szénné nem égeted. :)


Bocs, ez nagyon nem süti volt, de ennél diétásabb és sült nem jut eszembe, ami alma. :)

2009. aug. 5. 15:24

Én ezt nagyon szeretem. Jó, hogy eszembe jutott, már régen ettem :)



Kókuszgolyó - zabpehelyből


Kategória: Sütemények, édességek


Hozzávalók: 10 dkg zabpehely,

30 dkg alma,

10 dkg kókuszreszelék,

2 kávéskanál natur kakaópor,

6 - 8 csepp rumaroma,

folyékony édesítő,

őrölt fahéj,

meggy ( friss vagy fagyasztott )

Elkészítés: a meghámozott, finomra reszelt almát gyúrd össze a zabpehellyel, add hozzá a natur kakaóport, az édesítőszert , a rumaromát, fahájat és a kókuszreszelék kétharmadát. A masszát célszerű egy kicsit pihnetetni, hogy az ízek összeérhessenek. Ezután vízes kézzel diónyi golyókat formálunk belőle és meghempergetjük a maradék kókuszreszelékben.

2009. aug. 5. 15:20
Van egy csomó almám. Ki tud egy jó diétás, almás süti receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook