Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A női és a férfi szerepek fórum

A női és a férfi szerepek (beszélgetős fórum)


14. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 12. - 4ec264d04a)
2009. aug. 21. 08:48
Ebben teljesen igazad van, de a féfiak mitől éreznék magukat fontosnak? Ugyanis vannak női szerepek, szülés, szoptatás, amit a férfi nem tud mecsinálni, de amit a férfiak megcsinálnak, azt a nők is megteszik ma már. Pl. pénzkereset, sőt már a barkácsolás, meg a műszaki dolgok is közelebb álnak a nőkhöz, mint régen. A feleségem pl. nagyon szeret bútort összerakni :)
13. Neenaa
2009. aug. 20. 21:33

Kit minek teremtett az Isten, úgy, és aszerint kell élnie. Ez a normális.

Sajnos, ez már eléggé meg van fordulva, felborultak az értékrendek, de látszik is a világon.

12. 4ec264d04a (válaszként erre: 11. - Spinneli)
2009. aug. 6. 17:06
Ezt mintha én irtam volna! Lássuk be, hogy nem olyan rendszerben élünk, mint régen. Ahhoz, hogy egy család fenn tudja tartani magát, mint a két félnek dolgoznia kell. Márpedig ha egy nő, rákényszerül, hogy pénzt keressen, gyereket neveljen, háztartást vezessen, miért lenne az férfiatlan dolog, ha ebben segítséget kap a párjától?!
11. spinneli (válaszként erre: 10. - Charly(vagybármi))
2009. aug. 6. 12:13

Igen elmosódnak-de szerintem ezek gyakorlati dolgok.

Én ebbe nem látok problémát-sőt én azt tartom férfiatlannak, ahol a pasi délután leteszi a lantot, hazamegy, és otthon semmit sem csinál.


Amire viszont figyelni kell, mint lent is írtam, hogy egy nőnek melyik szerepét kell elővennie bizonyos helyzetekben, van amikor a gyenge nőt, van amikor az anyáskodót, van amikor a mindent kézbe tartót...stb.

Egy férfinak lényegesen kevesebb szerep jut még most is, de nekik is bővíteniük kell.


Én legalábbis ezt tartom magunk számára normálisnak.

10. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 9. - Spinneli)
2009. aug. 6. 11:53
Igen, de akkor kicsit mégis elmosódnak a szerepek, nem? Mindenki csinál mindent, lényegesen leegyszerűsítve.
9. spinneli (válaszként erre: 5. - Charly(vagybármi))
2009. aug. 6. 11:46

Mivel a nőknek teljesedett ki az utóbbi időben többnyire anyagi okokból a szerepköre, szerintem főleg az Ő dolguk az is, hogy lekoordinálják ezeket az árnyaltabb dolgokat.


Szerintem ami lényeges az az, hogy mi nők tudjuk, mikor melyik női szerepünket kell kidomborítani.

Egyébként pontosan a változások miatt a férfiak vállalásainak is bővülnie kell.


Én nem gondolom, hogy egy nőnek a munka mellett mindent el kellene látnia, gyerekek, az otthon melege stb-meg kell osztani a munkát.

2009. aug. 5. 19:59
Talán a származásomnak köszönhetően,(talán nem,nemtudom)én az a fajta lány maradtam,aki úgy gondolja,az én "feladatom",és szeretetem,egyik kimutatása abban IS megmutatkozik,hogy igen is,én főzök,takarítok,mosok,elérakom!Mindenféle dünnyögés,nélkül!Én nem csináltam sosem belőle problémát!Ezt láttam,így érzem helyesnek!A férfi maradjon férfi,én nem csinálok belőle nőt!!!
2009. aug. 5. 19:44
Nem értem a problémát.Jogászcsaj barátnőm rendezi az anyagiakat, nekem csak pótolni kell néha egy-egy jobb üzletből a költségekbe. Van időm napközben kondizni, reggel viszem, délután hozom a lányát az oviból. Én nem problémázok a szerepcserén, élvezem az életet és az sem zavar, hogy úgy szereti ha ő vezeti az édes kis beatle-jét. Elvagyunk, jól érezzük magunkat a kapcsolatban, míg ex férje folyamatosan ezen a szerepcserén görcsölt és képtelen volt elfogadni, hogy az asszonyság többet keres. Én tényleg nem értem a problémát.:)mosogatógéppel meg főleg nem:)
6. e799f80651 (válaszként erre: 2. - Depike)
2009. aug. 5. 19:33

igaza van a topik kiírójának, de mi vagyunk a kivételek:)

imádom a férjem, és tudom hogy kinek mi a feladata, épn nem heggesztek ő nem mosogat( csak akkor ha meglepit akar:) szerintem ez így jó

a sógornőméknél a férj volt gyesen a csaj meg dolgozott, a férj takarított, mosott főzött, és a csaj a fejére nőtt, le papucsozta és válás lett a vége

2009. aug. 5. 14:59
A szerepek tényleg eltolódnak, mivel a nők is résztvesznek a családfenntartásban. Viszont nekik megmarad a klasszikus anyaszerep is, pl. Viszont a férfiaknak mi marad? "a klasszikus szerepet a durvaságban, szexuális önigazolásában éli ki. "meg kényeztetésben és gyengédségben is. De a családvédő, örző szerepünkre már nincs szükség. A betevő falat megszerzését önként bevállalják a nők is. (egyre több köztük is a karrierista) Mi marad, amitő férfinak érezzük magunkat? Hát az, hogy elcsábitsuk a nőt, (meg tanítjuk a gyereket, mi játszunk vele többet). Ennyi.
4. Depike (válaszként erre: 3. - 4ec264d04a)
2009. aug. 5. 14:46
Persze, azért írtam, hogy egy kicsit cáfolom :-). Egyébként tényleg igaz az, hogy a férfiak nem tudják eldönteni a mai nők mellett, hogy valójában mi is a szerepük. Bár ezt én inkább a fiatalabb korosztálynál látom (megjegyzem nem tartom magam "öregnek"), de az én korosztályomban azért gyakrabban találkoztam "normális" férfival.
3. 4ec264d04a (válaszként erre: 2. - Depike)
2009. aug. 5. 14:43
Igen, de ha a nagy általánosságot nézzük, igaza van a topik indítójának!
2. Depike (válaszként erre: 1. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 5. 14:35

Én egy kicsit cáfolom, hogy ezek a szerepek felcserélődtek volna, legalábbis a mi családunkban nem. Én azt láttam a szüleimtől, hogy ők a klasszikus férj-feleség voltak, és a páromnál is ez a jellemző. Én vagyok a gondoskodó háziasszony, ő pedig a férfi, aki (bár most beteg szegénykém) sokat dolgozik, és másodállása is van, hogy több és jobb legyen nekünk. Én ezt láttam otthon, náluk is ez a jellemző a szülőkre, és én is ezt fogom valószínűleg továbbadni a lányomnak, ha lesz

.

2009. aug. 5. 14:26

Korunkban sok nő kerül férfi szerepbe és a férfiaknak is gondot okoz, hogyan éljék meg férfiasságukat.

Klasszikusan a nő az, aki vigyáz a család békéjére, ő az Anya a gyermekei, a Szerető a férfi számára. A férfi pedig aki révén a család biztos anyagi háttérben élhet, aki mellet biztonságban érezheti magát a nő és a gyermek.

Manapság mintha ez feledésbe merült volna.

A férfi nem kap mintát, hogyan kell a nőkkel hódítónak, gyengédnek lenni, ezért a klasszikus szerepet a durvaságban, szexuális önigazolásában éli ki. A nők pedig elmagányosodnak, az elfoagdó szerepet nem képesek átélni.

Az az egyetlen megoldás, ha átértelmezzük a szerepeket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook