Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek fórum

Kenyérsütő géphez BEVÁLT receptek (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯
532. gabilive (válaszként erre: 522. - Lisy50)
2011. szept. 19. 19:23

Itt is ráragadt már egy csomó.Elég gusztustalan!:)De mindegy,csak pusztítsa el őket!


Lisy,most láttam az almás táskádat...nagyon szép lett!És milyen jó ötlet,hogy nem vágtad végig,a széléig a csíkokat!Így könnyebb ráhajtani.Legközelebb én is így csinálom.

531. gabilive (válaszként erre: 526. - Mariann63)
2011. szept. 19. 19:15

Remélem,végül kiderül,hogy csak vaklárma volt az egész!

Az orvosokról meg...khm...megvan a véleményem.Tisztelet a kivételnek!Én is sokat jártam mostanában orvoshoz.Voltam kardiológusnál,endokrinológusnál,nőgyógyásznál...egyik sem talált semmi szervi bajt.Csakhogy mégis rosszul érzem magam:( Ma is egész nap össze-vissza vert a szívem,meg fulladtam:(

Cserében viszont egész normálisan viselkedett mindegyik,akiknél voltam.Főleg a nőgyógyász,akinél az volt az első,hogy kezet nyújtott és bemutatkozott.

530. Zsuzsó64 (válaszként erre: 529. - Gabilive)
2011. szept. 19. 19:13
Köszi, most állok neki, mert most indul a fiam edzésre, s mire hazajön vacsorára szeretné
529. gabilive (válaszként erre: 521. - Zsuzsó64)
2011. szept. 19. 19:10

Egyszer már válaszoltam,aztán az utolsó mondatnál ideszaladt a lányom,és egy gombnyomással kitörölte az egészet,amit írtam:(

Szóval a lényeg annyi volt,hogy a kelesztési idő függ a liszttől,élesztőtől,hőmérséklettől is,szóval elég lehet a 2-szer 10 perc is,ami az eredeti receptben szerepel,de én az enyémnél úgy láttam,hogy elbír félórát is.

528. Zsuzsó64 (válaszként erre: 526. - Mariann63)
2011. szept. 19. 19:08
Csak baj ne legyen a gyerekkel: a fiam térde sport közben kiugrott 4 éve, azóta sem tudnak vele mit kezdeni, csak közlik, hogy nem műtik, mert lehet, hogy rosszabb lesz, viszont a sporttársának kétszer ugrott ki, már mostanában műtik. Ha rákérdezek, hogy mi van vele, azt ők nem tudják. Csak azt nem értem, akkor mi alapján tudják, hogy neki árt a kezelés:(((
527. lúdanyó (válaszként erre: 522. - Lisy50)
2011. szept. 19. 19:01
hogy te miket tudsz :O le a kalappal!!:)
2011. szept. 19. 18:30
De mikor rákérdeztem,hogy ugye akkor nem epilepszia,erre azt mondta,hogy ő azt nem tudja.Én meg azt nem tudom,kivel beszéltem,merta nevét persze egyik se mondta meg.Meg azt sem tudom,mire fizettem ennyi év óta a tb.-t.
525. Zsuzsó64 (válaszként erre: 523. - Mariann63)
2011. szept. 19. 15:34
Legalább az jó hír, hogy nem láttak semmit!:))
2011. szept. 19. 14:54
Sütöm közben a mai adag kiflit,meg pacsnit,jön haza a kis kosztosom,imádja.
2011. szept. 19. 14:53
Na du kettőre sikerült kikönyörögnöm,hogy megmondják,semmit nem látnak a gyerek EEg-jén.Úgy tologattak ide-oda a jános Kórház meg a Budai gyerekklinika,mintha egy zsák lisztről lenne szó,nem egy 6 éves gyerekről.Egyik se akart vele foglalkozni.Szánalmasak,mindenesetre.
522. Lisy50
2011. szept. 19. 14:10

Sziasztok lányok, sütöttem kalácsot vacsorára, recept a naplómba!:)

Gabi! Anyukámnak is volt, ez a ragasztó hónapokig összeszedte őket, azóta mindig kiakassza!:))

521. Zsuzsó64 (válaszként erre: 509. - Gabilive)
2011. szept. 19. 13:48
Szia! Még egy kérdés: amit adtál linket, ott nem pihenteti annyi ideig a tésztát, mint a receptedben áll. Úgy is jó lesz?
2011. szept. 19. 09:39
Köszönöm a tanácsokat!Az biztos,hogy kipakolom az egész kamrát,aztán utánajárok,hogy mit tudok ezekből beszerezni.
519. t.Ili (válaszként erre: 516. - Gabilive)
2011. szept. 19. 09:24

Ha hozzájutsz dohánylevélhez,tegyél a polcokra. Azt nem szeretik. Régen az öregek is használták,még a ruhásszekrényben is. Meg a levendulát is.

Sőt, nem árt néha egy-két kénlapot elfüstölni,egy ócska lábasban. Akkor teljesen zárt legyen a helység,és semmiképp ne lélegezd be! Talán az a már kikelt kukacokra is hat.

518. Mariann63 (válaszként erre: 516. - Gabilive)
2011. szept. 19. 09:10
Azt nézd át,hogy nincs-e valamiben fészkük ott a kamrában.Ha azt megszünteted,eltűnnek.Én is igy jártam a múltkor.Jó régóta gyüjtögettem a vöröshagyma héját,abból szoktam teát főzni köhögésre.Valahogy ottmaradt a polcon,nem használtam el.Egyszer csak odanyúlok,hát millió moly repült ki azonnal.Kidobtam az egész zacskót,azóta nincsenek.Tehát mindent nézz át alaposan.
517. 9f98008a3b (válaszként erre: 516. - Gabilive)
2011. szept. 19. 08:41

Égess füstölgőt!

Azt nem szeretik. :)

516. gabilive (válaszként erre: 514. - Mariann63)
2011. szept. 19. 08:39

Szia!

Használtam már BL80-as lisztet,de sajnos ritkán jutok hozzá.Nálunk nem lehet kapni,illetve nem tudom,hogy itt melyik felel meg neki(tudod,én Romániában élek,itt másképp vannak számozva a lisztek).Azt tudom,hogy melyik a simaliszt,de hogy melyik felel meg BL80-asnak,fogalmam sincs!:(


Amúgy képzeljétek el,hogy jártam!Valahogy befészkelte magát a kamrámba a moly:((( Egy csomó méregdrága lisztet kellett kidobjak(graham,teljesk.,rozsliszt,stb.) Azt hittem,szétvet az ideg!Ráadásul fogalmam sincs,hogy szabaduljak meg tőle,még sosem volt nálunk moly!Ki kell pakoljam,és újrafesteni az egész kamrát,vagy van valami más praktika?

Tegnap vettem molycsapdát...reggelre egy csomó molylepke ragadt bele:((( De ez elég vajon?

2011. szept. 19. 08:23
:)
514. Mariann63 (válaszként erre: 509. - Gabilive)
2011. szept. 19. 08:00

Gabikám,de sajnálom,hogy ezt nem korábban mondtad.Minden nap szenvedek a kör kialakitásánál,mert a fiam imádja a kiflit.Egy telj.kiőrl.tésztánál néha képtelenség a formázás,legalábbis nekem néha nagyon kemény a tésztám.Na olyankor sütök pacsnit meg zsemlét,kis cipót.

Viszont a BL-80-as liszt nagyon tetszik,jobb mint a búza-rétes keverék,sokkal képlékenyebb.Nem szoktad használni?

2011. szept. 18. 21:40
Én igen,kelesztő tálban megkelesztve. Fárasztó a fánkot kikeverni!:((
512. gabilive (válaszként erre: 511. - Zsuzsó64)
2011. szept. 18. 21:37

Elhiszem:) Én soha nem csináltam kelt tésztát,amíg nem volt kenyérsütőgépem!Valahogy nem volt kedvem dagasztani:)Mióta megvan,viszont rengeteg kelt tésztát sütök,kalácsot,pogácsákat,buktákat,mindenfélét...

Nem csoda,hogy meghíztam!:)Ez a kellemetlen mellékhatás:)))

511. Zsuzsó64 (válaszként erre: 509. - Gabilive)
2011. szept. 18. 20:45

Köszi, megnéztem, holnap kipróbálom, mert megint azt kért vacsorára.

Utána jön a magvas kifli, meg a bukta.

Tetszett, ahogy megdagasztotta és kelesztette a gép, s nem én.

510. Lisy50 (válaszként erre: 509. - Gabilive)
2011. szept. 18. 20:39
:)
509. gabilive (válaszként erre: 503. - Zsuzsó64)
2011. szept. 18. 20:13

Sziasztok!


Zsuzsó,örülök,hogy ízlettek a kipróbált receptek!

A kiflinél a tésztát nem kerekre nyújtom,hanem egy keskeny,hosszúkás téglalappá,és azt vágom háromszögekbe.Nem tudom,mennyire érthető,de beteszem ide a linket,ahonnan én találtam ezt a receptet,ott van egy rajz is róla.

[link]


Szóval,nem csoda,hogy nem sikerült kerekre nyújtani:)

Egyébként ezt a módszert,hogy négyszögletes formából vágunk háromszögeket,szerintem máskor is lehet használni,ha nehezebben megy a kerekre nyújtás.

508. mosolyka1111 (válaszként erre: 504. - Mariann63)
2011. szept. 18. 19:46

Még nem próbáltam a ch csökkentett lisztet, de majd veszek. Még magokkal sem próbálkoztam kenyérsütésnél, de ahogy írtad, én is ki fogom próbálni:) Első körben lenmaggal és napraforgóval, aztán majd meglátjuk:)

Köszi a tippeket, körülnézek a receptek között is!

507. Mariann63 (válaszként erre: 506. - Zsuzsó64)
2011. szept. 18. 19:35
Sose aggódj,a bolti vackoknál csak jobbakat tudunk csinálni.
506. Zsuzsó64 (válaszként erre: 505. - Mariann63)
2011. szept. 18. 19:05
Akkor megnyugodtam, azt hittem, valamit rosszul csináltam!:))
505. Mariann63 (válaszként erre: 503. - Zsuzsó64)
2011. szept. 18. 19:02
A formázással nekem is mindig gondom van,ha a kisfiam kerek pizzát szeretne,nekem biztos szögletes sikerül.Meg a kiflinél is kört kell alakitani,néha bizony minden,csak nem kör alakú a forma.Még jó,hogy nem a szépségdijra hajtok.
504. Mariann63 (válaszként erre: 501. - Mosolyka1111)
2011. szept. 18. 19:00

Akkor Te is hasonlót készitesz pici eltérésekkel,mint amit én sütök nap mint nap a fiamnak.csak mi ezt hivjuk sima kiflinek,és az én Ch csökk.lisztekből sütöttemet pedig diétásnak.Én vaj helyett zsirt használok általában,teszek bele sikért,az aszkorbinsav helyett ecetet,bár mostanában azt elhagytam.Sok magot teszek bele,lenmag,szotyi,szezámmag,zabpehely,vagy több pehely keveréke.

A lányodnak nem lenne jó a csökk Ch-s liszt?Sütiknél nem mindegy ,mennyit ehet,gondolom.

Sok jó receptet találsz itt,ha visszalapozol,meg sokunknak van naplója,receptgyűjteménye,azokból jókat lehet csemegézni.

2011. szept. 18. 18:00

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam jobbnál-jobb receptjeiteket.

Végül elővettem a gépemet, mely már egy éve pihent. Először egy kenyeret sütöttem, de nálunk csak én és az egyik fiam eszi meg a gépi kenyeret, a többiek nem.

Tegnap viszont házi hot-dogot sütöttem "gabilive" receptje alapján. Mára a fiam estére megint azt kért volna. Még a kefires sütidet is megsütöttem, nagyon finom lett.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha téglalapnál, amikor vajazás után háromba hajtogatod, akkor hogy tudod utána kerekre nyújtani? Nekem nem sikerült. Végül is téglalap formába is be lehetett tekerni a virslit és kifli formára igazítani.

Köszi szépen!!

❮❮ ... 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook