Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Kerti tó fórum

Kerti tó (beszélgetős fórum)


2016. júl. 6. 14:31
OASE kiárusítás van az Oázis webshopjában. Elég sok termék régi típus de minden 50% kedvezménnyel megy. Van szivattyú, szökőkút, kisebb szerszám és vegyszer is. [link]
2013. júl. 28. 20:41

:) Köszönöm!

Utána nézek!

2013. júl. 28. 14:07
Vagy kertito24 pont hu oldalon találsz mindenféle vizinövényt.
2013. júl. 28. 14:05
Vedd ki az 500 Ft-nál a 5 és a 00 közötti szóközt és úgy másold be!
2013. júl. 28. 14:04
2013. júl. 28. 14:02
Sziasztok! Az újonnan készült tavamba szeretnék Vízitököt. Ehhez szeretnék segìtséget kérni. Ha valaki tudna küldeni, természetesen kifizetném a növényt és a postaköltséget is. Ha tudsz segíteni, kérlek privátban jelezd! Köszönöm!
2013. júl. 26. 17:55
Sziasztok! Az újonnan készült tavamba szeretnék Vízitököt. Ehhez szeretnék segìtséget kérni. Ha valaki tudna küldeni, természetesen kifizetném a növényt és a postaköltséget is. Ha tudsz segíteni, kérlek privátban jelezd! Köszönöm!
2013. júl. 26. 09:14

Sziasztok!

Az újonnan készült tavamba szeretnék Vízitököt.

Ehhez szeretnék segìtséget kérni.

Ha valaki tudna küldeni, természetesen kifizetném a növényt és a postaköltséget is.

Ha tudsz segíteni, kérlek privátban jelezd!

Köszönöm!

12. lucretia (válaszként erre: 11. - 484b000711)
2009. szept. 24. 11:28

Igen, én is a szomszédtól tanultam, hogy hogyan nem kell :)

Náluk elég kicsi a tó, a legmélyebb pontja a minimális 80cm, egyébként meg vagy 30cm. Szegény halaknak nyáron mindig rettentő melegük volt, a tó állandóan bealgásodott és évente volt halpusztulás. Persze béka is volt, bár szerencsére nem sok. Akkor határoztam el, hogy lesz tó, de nem ilyen.

Most a legújabb hóbortom, hogy szerelünk bele olyan kis "szökőkutat", vízjátékot, mint a plázákban is van (pl. Árkád, West End): egy program alapján vízsugarak törnek fel a szórófejekből. Ezeket meg is lehet világítani és úgy még érdekesebbek.

(Látom, elég nyakatekerten írtam le, úgyhogy inkább megmutatom: [link]

Az tuti, hogy a szomszédot megenné a sárga irigység :)

2009. szept. 17. 16:04
Régebben én is szerettem volna kertitavat, de szerintem nehéz gondozni. A szomszédéban is ,hol a békák szaporodtak túl, hol a szúnyogok özönlöttek belőle.
10. lucretia (válaszként erre: 1. - Ditte32)
2009. szept. 17. 15:33
Nem lehet, hogy nem elég tiszta a tó vize a halaknak a szaporodáshoz? Nálunk "tisztavíz" rendszer üzemel a tóban: a víz gyakorlatilag kristálytiszta. A rendszerhez tartozik egy levegőztető, ami a megfelelő oxigén tartalmat biztosítja, egy szivattyú szűrővel és egy szűrő, ami a víz felszínén úszik és összeszedi a faleveleket, egyéb vízbe hulló dolgokat. (Mi innen vettük: www.mineralholding.hu/mh )
9. angel304 (válaszként erre: 7. - Igi)
2009. aug. 5. 15:47
Nem.Saját kezűleg ásott tó.
2009. aug. 5. 13:37

Nincs benne csak aranyhal...na meg a siklók...de ilyenkorra már azok is eltünnek...csak addig járnak még van ebihal.

Van benne búvóhely...kövek...növények...

7. igi (válaszként erre: 6. - Angel304)
2009. aug. 5. 10:04
ó, ez ilyen müanyag előre gyártott tó ?
6. angel304 (válaszként erre: 5. - Igi)
2009. aug. 5. 09:47
Hogy a víz ami 3 hónapja benne állt azt kilocsoljuk egy szivattyúval a kertbe.Ezután lemossuk a köveket,sziklákat vízzel.A halakat egy hordóba tesszük.Majd ezután feltöltjük a tavat tiszta vízzel és utána visszakerülnek a halak is.
5. igi (válaszként erre: 4. - Angel304)
2009. aug. 5. 08:26
Ezt a takarítást hogy kell érteni ?
2009. aug. 5. 07:59
Mi most takarítottuk,lent az alján voltak az ikrák.Meg két(azt hiszem harcsa).A párom nagy horgász ért a halakhoz,aztán ő mondta,hogy ezt a két halat likvidálni kell mert megeszi az ikrákat.
3. igi (válaszként erre: 1. - Ditte32)
2009. aug. 5. 07:37

Szia, én is csak arra tudok tippelni hogy valami felfalja az összes ikrát,vagy már a kis halakat mert hogy ikrázni ikráznak az tuti.

Van megfelelő búvóhely ?

2009. aug. 5. 07:22
Szia.Mi idén májusában építettük a tavat,3 aranyhalunk volt most meg 10.Nincs benne véletlenül olyan hal ami megeszi az ikrákat?
2009. aug. 5. 07:19

Sziasztok! Tudna nekem valaki segíteni?

Kerti tavambam már 3 éve vannak aranyhalak...mindenhol szaporodnak csak nálam nem!!!! Tavasszal ebihalam millió van és siklók is jönnek jól lakni....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook