Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért nem szeretik sokan a Tescot? fórum

Miért nem szeretik sokan a Tescot? (beszélgetős fórum)


132. Kinga82 (válaszként erre: 122. - DODICA)
2007. febr. 18. 21:49

Ehhez ismerni kellene a tesco-n belüli karrierút lehetőségét: általában bárki, bárm,ilyen végzettséggel lehet eladó. HA ott jól teljesít, akkor lesz egy mentora, kap egy áruházon belüli képzést, és léphet előre. És így tovább. Így lehet egy pedagógusból pl vevőszolgálati igazgató, aztán régiós vevőszoli igazgató. Ugyanígy lehet pedagógus nonfood igazgató. Szerinted tudni fogja, hogy hogyan működik a hűtőgép? NEM. Nem is az a dolga, hanem hogy a forgalmat felügyelje. bonyolítsa a megrendeléseket, elszámoljon a rábízott árukészlettel. És egyébként ha a műszaki részlegen kérdezel meg 15 eladót, az lehet, hogy egyik sem műszakis. Vagy kérdezhetsz polcszervízest, árellenőrt, és egyik sem tud majd segíteni, hacsak mag ott nem vásárol, és nem emlékszik rá véletlenül, hogy mi hol van. Ez ilyen egyszerű.

Ja, és a krácsony előtti 60-90 milliós forgalmat napi szintre értettem. Ezek alapján az adatok alapján azért nem mondhatnám, hogy a magyaroknak nem felel meg a teszkó.

De pl a DM-ben sem adnak felvilágosítást, pedig az spec.üzlet. Az mégis jó?Ami igazán szanvonalas (kozmetikában pl a Douglas), azt pedig nagyon meg kell fizetni.Ez van sajnos.

131. 0148b688d6 (válaszként erre: 101. - Szika)
2007. febr. 18. 09:22

Szika,Miért neked kellett bizonyítanod? Nekik kellett volna,h nem törött árut adtak el neked!!

Ezt a szemétséget!

Én mindent kibontok,mert egyszerűen nem bízom ezekben a hiper-szuperekben,h valóban az van benne,ami rá van írva és tényleg kifogástalan minőségben.Ha mégsem veszem meg, rendesen visszacsomagolom.

Mi is a Corába járunk hetente, de épp néztem már az is kezd "eltescosodni", vagyis akkor pakolnak,amikor a vásárló vásárol(na) és nekem kell kerülgetni azokat a nagy micsodákat a polcok közöt.

2007. febr. 18. 09:06
A tömeg mindenhol túl nagy. Éppen szerintem azért, mert sokat akcióznak ami nem rossz, csak itthon az a baj, hogy elég szar az áru, és ahogy többen is mondtátok igénytelen a külföldihez képest.
2007. febr. 17. 21:07
tul nagy a tomeg1
2007. febr. 17. 20:45

Szeretni szeretem, csak az a gond vele, hogy akármilyen sokan is vannak max. 3 pénztárt nyitnak csak ki.

Csodálkoznak, hogy mindenki mérgelődik?

127. 97dd601c1a (válaszként erre: 126. - F72d419d5f)
2007. febr. 17. 20:07

Nem csak ezek az áruházak a modern rabszolgatartók.

Sorolnám ide a többit: OBI, Praktiker, Bricostor, TTL, Baumaxx, stb.

A TTL-en kivül mindegyikben töltöttem pár évet, mint eladó, oszt.vez. helyettes.

Iszonyat ami folyik.

2007. febr. 17. 20:01
Én ezeket az áruházakat csak modern rabszolgatartónak hívom.
125. 5464505f6a (válaszként erre: 121. - Kinga82)
2007. febr. 17. 18:51
Tökéletesen megfogalmaztad!Uez a véleményem,mindenben amit leírtál.
124. 5464505f6a (válaszként erre: 118. - Szimre)
2007. febr. 17. 18:50
A magar tescok igénytelenek a külföldi tescokhoz képest.Így értettem.
123. DODICA (válaszként erre: 118. - Szimre)
2007. febr. 17. 17:04
Én egyet tudok ezzel érteni. Sajnos...:(
122. DODICA (válaszként erre: 121. - Kinga82)
2007. febr. 17. 17:03

Természetesen meg lehet érteni a pénztárost, az eladót is. Van az az oldal is. Bár a vevőt ez miért is érdekelje olyan nagyon?? Hiszen nekik az a feladatkörük, ott kell helyt állniuk, s nemigen tehetnék meg azt, amit nagyon sok esetben megtesznek, még akkor is, ha szar a fizetésük, rossz a napjuk, stb... Ez a baj a magyar kereskedelemmel: borzasztó a kiszolgálás színvonala.

Azt meg túlzásnak érzem, hogy semmiről se tehetnek. Sokszor elég lenne a fennhéjázás helyett nekik is megérteni, átgondolni a szerencsétlen vevő oldalát.

Jogos, hogy bőséges információt szaküzletben kell beszerezni, de azért az is fura, hogy kb. 10 emberhez is odamehetünk a problémával, senki se tud semmit. Ebbe beleértem mindazokat is, akiknek tudniuk kellene! Pl. kisebb-nagyobb osztályvezetők, főnökök.

Ebben az országban nem csak ők keresnek szarul, hanem sajna nagyon sokan, de mégse szabadna ennyire nemtörődöm hozzáállást tanusítani! Vannak szakmák, ahol komolyabb gond is lehet belőle.

121. Kinga82
2007. febr. 17. 14:42

A Tescoban nem tehetik el a pénztárosok, amit duplán ütnek, a fönökségnek meg nem hiszem, hogy adakozni akarnának. VAnnak tévedések, mert nekem is lenne, ha 10 órát töltenék egyhuzamban egy 1 nm-es lyukban. Gondoltatok már rá, hogy milyen frankó lehet annak a pénztárosnőnek, aki pl erősen menstruál és a 10 óra alatt 2x mehet ki???Azért ők is emberek. Ja, és én már láttam balhét verni olyan vevőt is, aki szerencsétlen műszaki eladótól próbált infót szerezni valami háztartási dologról. Meg kell érteni, hogy ezekben a hipermarketekben (nem csak a teszkóban-az intersparban van eladó???) van vagy 80.000-100.000 féle termék. A műszakisnak fogalma nincs róla, van-e piros törölköző, míg a szárazárun nem fogják tudni megmondani, hogy van-e grilles mikró, és hol. Nem ez a dolguk. JA, és ezek nem szakáruházak. HA valakinek fogalma nincs róla, mit akar venni, az menjen szaküzletbe.

Angliában színvonalas a Tesco, de addig itt ne panaszkodjunk, amíg ezek a hipermarketek heti 150-170 milliós forgalmat csinálnak, ezekben a halott hónapokban(áruházanként). KArácsony előtt áruházanként 60-90 milliós forgalmuk van. Ezek egy vidéki áruház adatai, el lehet képzelni a budaörsi megateszkót.Nem dolgozom a teszkóban, és nem is vásárolok ott igazán, de nagyon nem tetszett, hogy azokat szidjuk, akik ott is legalul vannak, semmiről nem tehetnek, és keresnek havi 50-80e Ft-t.

2007. febr. 17. 14:13

és nem az anyagiakon múlik!

Az megint más kérdés,hogy az alkalmazottaknak mennyi a bére és érdemes e azért a pénzért tisztessgesen dolgozni....

119. rencsilany (válaszként erre: 118. - Szimre)
2007. febr. 17. 14:12

ahhoz szerintem nem kell anyagi oldal,hogy a terméket vissza rakjuk az eredeti helyéreés ne csomagoljuk ki.

Ez is igényesség.Ami csak emberi hozzállás kérdése.

118. szimre (válaszként erre: 115. - 5464505f6a)
2007. febr. 17. 12:18
Nem értek Veled egyet. A magyar NEM igénytelen! Igenis ragaszkodik (ragaszkodna!!!) a minőséghez és a minőségi szolgáltatásokhoz. No, de az ehhez szükséges anyagi háttér hol van? Mikor lesz "fedezete" az igényességnek?
117. rencsilany (válaszként erre: 115. - 5464505f6a)
2007. febr. 16. 14:28

de mért?mért nincs meg benne,hogy közös érdek,ha vigyázunk valamire?

Otthon mindenki vigyáz a cuccaira,mert az saját,és pénzbe kerül az új.Akkor az üzletben mért nem vagyunk másokra tekintettel?

116. igi
2007. febr. 15. 13:30
Egy alkalommal a TESCO-ban 50 db dvd-t vásároltunk, 10 db volt egy dobozban, kis pénztáros lédi szépen lehuzta 5 db nak, köszöntük szépen és pá.
115. 5464505f6a (válaszként erre: 110. - Rencsilany)
2007. febr. 15. 13:01
Igen,ez így van.A magyar ilyen igénytelen,akülföldiek nem.
114. win
2007. febr. 15. 10:43

Én is sokszor kiakadok, mikor elmegyünk bevásárolni nagy nehezen és alapvető dolgokat (pl. élesztő rendszeresen nincs) nem lehet kapni.


De nekünk nem nagyon van választási lehetőségünk, mert más hiper a közelben nincs, van még Penny meg Lidl. Általában estefelé vagy hétvégén tudunk elmenni a férjem munkahelye meg a gyerkőc miatt. A másik két üzlet is módosította már a nyitvatartási idejét, gondolom pont a Tesco miatt. De azokban meg sok dolgból (pl. tejtermékek) nem lehet kapni azt a márkát, amit szeretünk.

113. 97dd601c1a (válaszként erre: 109. - F72d419d5f)
2007. febr. 15. 09:57

Tudom Tilva. Engem már hidegen hagynak az ilyesmik. Viszont van egy barátnőm, aki madárfrászban szenved. Szerintem ő sikitva rohangálna valahogyan.

De olyan helyre be sem megy, ahol vannak madarak, és sok és szabadon.

2007. febr. 14. 22:10

igen,csak a cora már drágább:(

Mi az auchanba szoktunk menni,az van a legközelebb.és van egy "bűnűnk",hogy nagyon szeretjük az ott helyben sült kiflit:)

De csak a szigetszentmiklósi auchanba:)

111. f72d419d5f (válaszként erre: 110. - Rencsilany)
2007. febr. 14. 14:18
Igazad van .mi általában a corába vásárolunk,mert az összes áruház közül ez a legtisztább,áttekinthető stb
2007. febr. 14. 14:09

És mért van az,hogy a terméket ki lehet bontani és össze vissza csereberélni?Én Mikuláskor mentem be,hogy Mikulás jelmezt vegyek.Ki volt bontva a cucc.Az 5 részes jelmezt úgy kellett összeválogatnom a polcokról.Ezt mért lehet?!

Biztos,hogy van ilyen a Corába is meg az Auchanba is.De azért jóval kevesebb.Én legalábbis kevés ilyennel találkozom.

Egy ismerősöm mesélte,hogy külföldön volt egy tescoba.Ha azok meglátnák,h itt Magyarországon mi van,akkor sirva menekülnének.Ugyanis ott olyan tipp-topp áruház a tesco.

De a magyaroknak ez is megfelelel...

Tisztelet a kivételnek!

109. f72d419d5f (válaszként erre: 98. - 97dd601c1a)
2007. febr. 14. 14:01
Ilyen mindenhol van ,a múltkor a corába fényképeztünk verebeket láttunk ilyet a metroban is ill.auchanban és a tescoba is.A férjem aki egy konyhát vezet,a HACCP-ét keményen ellenőrzik,a multiknak mindent szabad
108. f72d419d5f (válaszként erre: 105. - Ec63a7fc29)
2007. febr. 14. 13:56
A gyerekeidnek tök igaza van,ez nagyon jó dum a felírtam magamnak.Bár neha -néha bemegyek én is ,da sovány malac vágtába jövök is ki.
2007. febr. 13. 20:28
példsául gyerekes anyukák pelenkázo nincs
106. DODICA (válaszként erre: 102. - 'szti)
2007. febr. 13. 20:16

:)))))

Komolyan mondom, tőlem már akkor frászt kap a vevőszolgálat (szemmel látható elvörösödés formájában), amikor befele megyek. Tudják mi vár rájuk, ha kifele fogok tartani! :)))

Holnap megint lesz egy rossz napjuk, de mit tehetnék, az ovi farsangja miatt muszáj mennem. :(

2007. febr. 13. 20:14

Gyermekeim szerint:

Totálisan

Elcseszett

Selejtes

Cuccok

oSZTOGATÁSA.


Akkora a zaj, hogy egy alkalommal 3x kellett a PIN kódomat próbálni, mire fizetni tudtam...

Néha kimegyek.

104. szika (válaszként erre: 102. - 'szti)
2007. febr. 13. 18:48
helyes...ezek után tuti, hogy én is ezt fogom csinálni....de a franc gondolta... fóliacsomagolás is volt rajta..és lám mégis. :)
2007. febr. 13. 18:36
Azért mi is megyünk a Tescoba, miután az van a legközelebb és még mindig olcsóbb, mint a két sarki közért, /igaz az egyik már szinte kocsma/

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook