Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2683. EvicaT (válaszként erre: 2681. - Aabet)
2014. márc. 4. 09:03

Szia!

Én is csak bátorítani tudlak ;-) Tornára fel!

2014. márc. 4. 07:02
Sziasztok! Én is javaslom mindenképp az oktatót, nem a 18-as gyakorlatot csináltuk máshogy, hanem a 18 gyakorlatsoron belül párat... Nyugodtan csináld huppanások nélkül, én még a beágyazódásos időszakban tornáztam simán :)
2681. Aabet
2014. márc. 3. 22:54

sziasztok! én Líviánál tanultam a gyakorlatsort,aki Aviva syzemélyes tanítványa volt, és mi ugyanúgy tanultuk, ahogy a könyvben volt. Nekem a könyv előbb megvolt, mint a tanfolyam, és sok gyakorlat ott lett egyértelmű. Biztos, h kell a tanfolyam, hiszen ha rosszul végzed a gyakorlatokat, árthatsz magadnak.

Akkor azt mondjátok, nyugodtan csináljam a kímélős változatot (huppanások nélkül) és próbálkozzunk a babával tová bb?

2680. hajnalh75 (válaszként erre: 2671. - Móni87)
2014. febr. 28. 07:22
Szerintem , ha még nem szeretnétek babát ne használd az aviva tornát fogamzásgátlásra!Van többféle lehetőség a védekezésre , ami nem mérgező. Először tanfolyamra menj el,és ott mindenben segít az okatató.A könyv elsőre kicsit zavaros, egyedül nem lehet ebből elsajátitani.Nem az az számít milyen intenzíven végzed a feladatokat, hanem hogy milyen pontosan.
2679. hajnalh75 (válaszként erre: 2672. - Edusz81)
2014. febr. 28. 07:06
Szia!Mindenképpen egy oktatóhoz kellene elmenned, aki segítene helyesen megtanulni a tornát.Sajnos, ha nem jól végzed a feladatokat , nincs hatása!
2678. agave87 (válaszként erre: 2676. - Uvegtigris77)
2014. febr. 27. 12:05

Köszönöm a választ!

Akkor ezentúl minden nap megcsinálom a pánikot, kb 10 percig, vagy amíg bírom. Amit írtál a "babásodós" gyakorlatokat nekünk nem is mondta az oktató. Ebből látszik, hogy mindegyikük más tapasztalattal rendelkezik.

Nekünk a 18-ast nem tanította másként mint ami a könyvben van. Mire emlékszel?

Szerintetek lehet más mozgást (pl alakformálás) ha csak egy-egy gyakorlatot csinálok minden nap? Mert azt tudom, hogy a teljes mellé nem tanácsos más gyarlatokat végezni.

2677. uvegtigris77 (válaszként erre: 2674. - Aabet)
2014. febr. 27. 07:52
Még egy eszembe jutott, ti hogyan tanultátok a gyakorlatsort (18-at)? Mert mi kicsit máshogy, mint ahogy a könyvben van...
2014. febr. 27. 07:51
Lányok, nekünk azt mondta az oktató, hogy a 18 egyszerű gyakorlat kb. 3-4 hónap alatt hozza helyre a hormonrendszert, de ez mindenkinél más, pl. nálam úgy volt, h első hónapban nagyon hamar jött, aztán rá 2 hónapra beállt 28 napra, aztán utána kb. 2 normál ciklusom volt, aztán megint volt egy rövid... tehát valakinél még kicsit kavarog, ugye mindenkinek más problémái vannak, voltak, tehát mindenhez idő kell... Gondot szerintem nem okoz, ha rendesen heti 2x csináljátok a gyakorlatokat. Nekünk a babásodás miatt az oktató azt mondta, hogy napi 5 percig csináljuk a karkörzéseket (2. feladat 3. rész), a lábemeléseket (4. gyakorlat), a láblóbálást (6. gyakorlat). Én mondjuk azokkal kicsit csaltam, mert kb. 100-100 karkörzést csináltam naponta + 20-20 láblóbálást... agave87 szerintem csináld nyugodtan a pánik gyakorlatot is minden nap, előbb-utóbb csak megjön és talán a biztonság kedvéért, ha lehetséges, h baba van a dologban, csinálj tesztet :) Remélem, segítettem :)
2675. agave87
2014. febr. 26. 23:45
Szerintetek mitol lehet hogy nekem a 18 gyakorlat es a panik gyakorlatok sem hozzak meg? Mar egy honapja kesik a menzeszem.igaz hogy ez nalam mindig is igy volt.de januar ota gyakorlom a tornat kb het 1x es biztam a csodaban.a konyv azt igeri hogy annak is megozza akinek meg soha nem volt.max barnazok utana egy napig es faj az alhasam... szerintetek?
2674. Aabet
2014. febr. 26. 21:13

Sziasztok!

Novemberben voltam a tanfolyamon Líviánál (R.I.P.), a fő ok az volt, hogy minden 2. hónapban menstruálok csak, viszont a párommal szeretnénk babát. Gyógyszert nem szedek, az orvos azt mondta, nem kell még.

Azóta elolvastam a könyv mindkét kötetét, és sikeresen összezavartam saját magamat. Az nem világos számomra, hogy nekem most melyik gyakorlatokat kell végeznem? Az Ovulációs gyakorlatokat (gyanítom ezek nem hozzák meg a mensesem), vagy az Egyszerű módszer 18 gyakorlatát (ezek viszont majdnem azonnal meghozzák a menstruációmat)? Eddig ahányszor elvégeztem a 18 gyakorlatot, 3 napon belül megjött. Elvileg heti 2x kellene végezni, de eddig nem mertem, mert attól féltem, minden alkalommal meghozná. Jesszus, kicsit zavaros voltam, de most nagyon rágörcsöltem a dologra. uvegtigris77 te mit javasolsz?

2014. febr. 25. 09:07

Sziasztok!


A tanfolyamra egyszer kell csak elmenni, szerintem érdemes rááldozni azt a pár ezer forintot + max. 3-4 órát, nagyon sokat töltekezik belőle az ember és személyre szabottan megkapja a neki megfelelő utasításokat. Mi is pl. anno úgy tanultuk, hogy a könyvből hagytunk ki, meg mi alapból olyan verziót tanultunk meg, ami a babásodást segíti... Így aztán azt nem tudom, hogy fogamzásgátlási céllal tudod-e majd használni jól, én azért 100%-ig ebben nem vagyok biztos, de a meghozó (pánik) gyakorlatot ha csinálod a 23-24. naptól, akkor gondolom, nagy gond nem lesz... Mi úgy tanultuk, hogy sehol nem huppantunk a sarkunkra, mert az elvileg meghozó, a 15. gyakorlatra pedig azért írja, mert elvileg a rázás - ha elég intenzíven és sokáig csinálod - szintén "nem tesz jót" a beágyazódásnak, tehát elvileg nem lesz baba... De ha csak addig csinálod, amíg a gyakorlatban van, akkor erre nem veszélyes... Amúgy az jó, ha heti 2x csináljátok, annyi az ideális, hogy rendben működjön a hormonrendszer :) De azért talán én használnék némi hormonmentes fogamzásgátlót annak a helyében, aki nem akar babát... Ha van még kérdésetek, csak bátran, megpróbálunk segíteni...

2672. edusz81
2014. febr. 24. 17:59

Sziasztok!


Én 33 éves vagyok több éve probálkozunk a babával de sajnos nem jönn össze mert nekem meg állapitoták Pco om van. Most rendeltem meg az aviva torna könyvet mert én nem tudok járni ilyen tanfolyamra. Szerintetek ha magam tornázok akkor annak lesz eredménye?

2671. móni87
2014. febr. 24. 15:27

Sziasztok!

Szeretném a segítségét kérni olyanoknak, akik már elvégezték a tanfolyamokat.

Abbahagytam a fogamzásgátló szedését, mert nem szeretném mérgezni magam. Annak érdekében, hogy helyreálljon a rend a hormonrendszereben, heti kétszer végzem a gyakorlatokat. Sajnos egyelőre csak a könyv alapján, mert tanfolyamra még egy darabig nem lesz lehetőségem eljutni.

Mivel még nem szeretnék gyereket, szeretném az avivát fogamzásgátló céllal is használni, de a könyv alapján nem teljesen világos, hogy mit kell tennem.

Valahol azt írja, hogy a pánik gyakorlatokat végezzem a 28. napon (ez nem is tudom, hogy a meghozógyakorlatokra utal-e?) Valahol pedig azt írja, hogy a 2-es, 3-as és 5-ös gyakorlatokat végezzem. Ráadásul a 15. gyakorlatra is azt írja, hogy menstruációt eredményezhet.

Magyarán egy kicsit össze vagyok kavarodva.

Meg tudná nekem mondani valaki, hogy fogamzásgátlás céljából melyik gyakorlatokat végezzem, mikor, és mennyi ideig?

És még egy kérdésem lenne: Ilyenkor minél intenzívebben és erőteljesebben végzi az ember a gyakorlatokat, annál hatékonyabbak lehetnek?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat, és elnézést, hogy ilyen hosszúra siekredett :)

2014. febr. 24. 13:09
Köszi, nektek is :) De jó, ti már jóval előrébb jártok :) Mi még csak majd csütörtökön megyünk az első UH-ra, remélem minden rendben lesz és már jó esélyünk van a szívhangra is :) De azért még izgulok picit, bár úgy érzem, most mindennek rendben kell lennie :)
2669. EvicaT (válaszként erre: 2668. - Uvegtigris77)
2014. febr. 21. 14:56

Gratulálok! Nem semmi, amin keresztül mentetek! Mi is egyfajta csodának éljük meg ;-)

Jó egészséget, boldog babavárást :)

2014. febr. 21. 13:49
Sziasztok! Én tavaly március óta tornáztam, még a beágyazódás napján is (mint később kiderült), aztán abbahagytam, mert már egyszer elvetéltem még majdnem 2 éve és nem akartam kockáztatni... Most kezdjük majd a 7. hetet, remélem most minden rendben lesz és bent marad a babánk és szép egészségesen fejlődik :) Nekem is volt endometriózisom, még 2010. novemberében műtöttek vele, szerencsére az sem újult ki... Tavaly márciusban azért kezdtem tornázni, mert már lemondtak rólunk az orvosok sikertelen lombik után. Most januárban kiderült, hogy összeférhetetlenek vagyunk a párommal, nagyon kevés "lurkót" engedtem fel, gyertyáztam tüszőrepedéskor és tessék, megtörtént a "csoda"... :) Drukkolok mindenkinek, ne adjátok fel, mi már 3 és fél éve próbálkoztunk, megjártunk több meddőségi központot, túl vagyunk rengeteg "szaron" stb.
2667. EvicaT (válaszként erre: 2665. - Mazsol81)
2014. febr. 19. 12:55

Köszi :)

Endometriózisom volt, nem kicsi. Igaz megműtöttek 2-szer is, aztán hormonszurikat is kaptam, de amikor megjött újra a mensim, és "tiszta" voltam, intenzíven el kezdtem tornázni, és sikerült pár hónap után :-)

2666. EvicaT (válaszként erre: 2664. - 97e6b70f58)
2014. febr. 19. 12:52
Köszi :) Zalaegerszegen, Könyves Ildihez.
2665. Mazsol81 (válaszként erre: 2663. - EvicaT)
2014. febr. 19. 10:01

Gratulálok én is!

Azt megkérdezhetem, hogy milyen problémára kezdtél el tornázni, mi volt az amiben segített? Köszi előre is a válaszodat! :)

2664. 97e6b70f58 (válaszként erre: 2663. - EvicaT)
2014. febr. 19. 09:41
gratula! kihez jártál? igazából nekem kicsit ellentmondásos ez a módszer emiatt.
2663. EvicaT (válaszként erre: 2662. - 97e6b70f58)
2014. febr. 18. 15:44

Szia!

Az én oktatóm szerint lehet, és én csináltam is, csak nem huppantam. 21 hetes kismama :-)

Hajrá!

2014. febr. 18. 11:33
sziasztok! biztos volt már itt szó róla, de nekem még mindig nem tiszta, ha babát tervez valaki, akkor a ciklus második felében is végig csinálhatja a tornát? mert két különböző oktatónál voltam, és mindkettő mást mondott. az egyik szerint lehet csinálni, a másik meg kihagyott egy pár gyakorlatot.
2661. d501d9a1f8 (válaszként erre: 2659. - EvicaT)
2014. febr. 6. 17:55
Értem, köszi a választ és a jókívánságot. :)
2660. EvicaT (válaszként erre: 2656. - Uvegtigris77)
2014. febr. 6. 14:46

Köszi :)

Neked is mielőbbi teherbeesést kívánok, sok sikert!

2659. EvicaT (válaszként erre: 2658. - D501d9a1f8)
2014. febr. 6. 14:45

Szia!

Én szorítottam akkor is, de huppanni nem huppantam.

Hajrá ;-)

2014. febr. 6. 13:59

Sziasztok, öröm olvasni a pozitív szavakat. :)

Aki már várandós, de előtte tornázott, Tőle kérdezném, hogy a 14. ciklusnap után te is "lazán" végezted a gyakorlatokat? Nekem azt mondta az oktatóm, hogy akkor már feltételezhető minden hónapban, hogy lehet baba, egy beágyazódás stb. zajlik, így szorítani nem szabad, csak billenteni a csípőt, az is együtt jár némi szorítással, ami ilyenkor bőven elég és persze nem szabad huppogni sem... :)

Nekem ez az első hónap, hogy tornázom, heti kettőször. Most tartunk a 26. napon, átlagban 33 naposak a ciklusaim.

2014. febr. 6. 11:26
Amúgy meg senki ne adja fel, az aviva torna nagyon sokat segít, nekem is azt mondták tavaly, hogy már "öreg" vagyok + felejtsem el, hogy lesz gyerkőc, mert nem úgy reagáltam idióta kezelésekre, amit felírtak... Amúgy is csak az egyik petefészkem működik, a másikat meg már eltemették, aztán most meg gyönyörűen van peteérésem, tüszőrepedésem és minden okés. Csak az a fránya összeférhetetlenség van, de arra meg a megoldás az inszemináció, úgyhogy most már minden rendben lesz :) Szóval mindenkinek hajrá és nagy esély van arra is, hogy spontán összejön a baba :)
2014. febr. 6. 09:44
Igen, mi is rengeteg mindenen mentünk keresztül, aztán már nem akarok kockáztatni... azért is kérdeztem, hogy neked mik voltak a tapasztalatok :) Az nagyon jó, hogy már félidős vagy, további szép növekedést és zökkenőmentes hónapokat és szülést :)
2655. EvicaT (válaszként erre: 2654. - Uvegtigris77)
2014. febr. 6. 09:11

Szia!

Amint pozitívat teszteltem, én abbahagytam az Avivát. Kiderült h kétszarvú a méhem, nagyon féltem, nehogy baj legyen... :( Rég vártunk erre a picire, sok mindenen mentem keresztül. De már lassan félidősek leszünk, és minden rendben :-)

Én is nagyon lelkes voltam, nagyon jó volt az Aviva nekem, érzem hogy sokat segített!

2654. uvegtigris77 (válaszként erre: 2634. - EvicaT)
2014. febr. 6. 08:17

Szia!


És a terhességed alatt is tornáztál heti 2x? Úgy rémlik, azt mondta az oktató, hogy az első 3 hónapban is lehet nyugodtan, de nemsokára inszemem lesz, mert pozitív a PCT-nk, így spontán minimális az esélye és már tutira szeretnék menni :) Kb. 2 éve összejött már egyszer inszemmel, csak akkor nem kaptam progeszteront, vélhetőleg ezért is vetéltem el... na mindegy, az már a múlt, akkor még az aviváról sem hallottam, de most márciusban lesz 1 éve már hogy megtanultam és rendszeresen csinálom is :) A hormonjaim nagyon jól be is álltak, úgyhogy mindenkinek ajánlom :)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook