Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
1453. alibab
2011. júl. 19. 17:44

jajj csillag olyan jó lesz meglátod! előtte izgulhatsz, de aznap ne! olyan rövid, meglátod meg fogsz lepődni hogy milyen hamar vége lesz, szóval az első perctől kezdve élvezd és örülj, hogy szép emlék maradjon :)

a kaparás dolgot továbbra sem értem, próbálj menni más orvoshoz!

méregtelenítésről már írtam, sóbarlang, teák! mivel a tüdődben van a trutyi, a tea nem elég, de a sóbarlangot próbáld ki, szeirntem elsőre érezni fogd hogy szedi fel a lerakódást!

leszokás megy? hogy bírod? drukkolunk!!!

1452. CsillagTM (válaszként erre: 1449. - Kutykurutty3)
2011. júl. 19. 16:32

:)) ez ari!

sajna én nem nagyon merek rábízni semmit...meg nem is ért hozzá, nincs is benne, lévén 1 éve minimálisat csinált ezzel kapcsolatban. most már csak 11 nap...nem fogok neki mindent elmagyarázni elölről.


de aznap remélem, én is nyugodt leszek!:)

1451. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1450. - Anoni)
2011. júl. 19. 15:37
Én ezt az 50.000 ft-ot sokallom, főleg úgy h szerintem Tb alapon is megcsinálják és ott is lehetsz "hálás" ammiért odafigyelnek rád.
1450. Anoni
2011. júl. 19. 13:26
Vas megyei vagyok, és az egyik legjobb dokinál (magánrendelésen) voltam. Épp most hívtam, hogy milyen lett a kenet eredmény. Semmit nem találtak, azt mondta, hogy gondolkodjak el azon amit a múltkor mondott, szövettani kaparás. Hogy mi???????? Most kivárok (amúgy is 50.000 Ft-ért csinálja), szedem a PreMenst, költözünk és meglátom.
1449. kutykurutty3 (válaszként erre: 1448. - CsillagTM)
2011. júl. 19. 10:21
nekem az utolsó két hétben telt be a pohár, egészen pontosan az ültetési rend kialakításakor:D addig mindent csináltam, azt már lepasszoltam a férjemnek. de aznap, olyan nyugodt lettem, mint ritkán, és baromira élveztem:)
1448. CsillagTM (válaszként erre: 1446. - Kutykurutty3)
2011. júl. 19. 08:51
hát pedig nem hiszed el, mennyire ki van már ezzel a tököm...
1447. CsillagTM (válaszként erre: 1445. - Alibab)
2011. júl. 19. 08:51
oké, de hogy méregtelenítsek? csalántea pl?
1446. kutykurutty3 (válaszként erre: 1444. - CsillagTM)
2011. júl. 19. 05:29
ügyes leszel:) hajrá!:) esküvő miatt pedig nem idegeskedni, tessék élvezni, csak egyszer van:)
1445. alibab
2011. júl. 18. 22:13

Anoni én nem értek hozzá nagyon, de amennyire tudom, ez a kaparás dolog nem olyan simaügy hogy hupsz nem tudom mi ez kaparjuk meg. én is megnézetném más orvossal is mielőtt ilyet hagyok. nem akarlak megijeszteni, de általában érdemes több vélemény kikérni ha már belenyúlni akarnak a méhembe!

CsillagTM úgylegyen, hidd el büszke leszel magadra és az egészséges babádra ha leteszed mihamarabb! és állj neki ezerrel méregtelenítni, hogy ha összejön hamar akkor is megadd neki amit csak tudsz!

1444. CsillagTM (válaszként erre: 1441. - Alibab)
2011. júl. 18. 21:53
tegnap hajnalban volt az utolsó...
1443. Anoni (válaszként erre: 1442. - Alibab)
2011. júl. 17. 20:16
A doki azt mondta, hogy a méhnyálkahártyán van valami, amiről nem tudja, hogy mi az, és hogy ha megkapar, lehet hogy az is eltűnik, meg hogy akkor kiderül, hogy mitől barnázok. Februárban voltam nála, akkor azt mondta, hogy szedjek PreMens-t, mert az rendbe rakja a hormonháztartást, eddig nem szedtem, de ha lesz következő mensim akkor elkezdem szedni. Remélem (minden hónapban ezt remélem), hogy nem lesz következő mensi. Szerinted "hülyeség" a kaparás?
1442. alibab
2011. júl. 16. 17:28
Anoni mi az hogy barnázás miatt meg kell kaparni? nem túl durva beavatkozás ez? vagy van valami probléma ami miatt kell kaparni és a barnázás utalt rá?
1441. alibab
2011. júl. 16. 17:27

örülök hogy elhatároztad hogy leszoksz. utána néztem a témának, a legtöbb helyen azt írják hogy évek alatt ürül ki. viszont olyat is aláltam, hogy a sóbarlang segít. mindenféle lerakódást segít kipucolni a tüdődből. szerintem érdemes lenne ennek utánanézned és kipróbálni. és hamar hagyd abba teljesen, mert magától is elkezd kiürülni, sokat fogsz köhögni, sőt lehet hogy nehéz lesz eleinte. amúgy vannak erre is mindenféle rezonanciás vagy mi módszerek, ezt is megnézheted, hátha segít.

és sok folyadék, és sok méregtelenítő zöldség, ennek is utána tudsz nézni akár a neten.

de minden hamar, hogy mire összejön a baba már erősebb legyen a szervezted, nehogy baja legyen!

1440. Titánia83 (válaszként erre: 1438. - E33ecb08b8)
2011. júl. 15. 09:10

Figyelj, az emberek pofátlanok. Zebránál, buszmegállóban sem érdekli őket egy kismama jelenléte. :S Párom azt mondta, ha velem lesz, és valami barom odajön füstölögni, azt kiosztja.


Pont elég baj a nagy mértékű környzetszennyezés, minek még tetőzni a dolgokat?


Engem tudod nem érdekel, ha egy nem babaváró dohányzik. Ő baja! De a baba egy külön kis élet, minek mérgezi?


Amíg meg senyved a függőségtől, ne vállaljon babát. Vagy a baba legyen a motivációja és tegye le a cigit.

1439. Titánia83 (válaszként erre: 1428. - Anoni)
2011. júl. 15. 09:07

Ez egy programozás, amit alkalmaztál. Azt programoztad az elmédbe, hogy ha elköltöztök összejön. Ami így is lesz, hiszen erre állítottad rá a tudatalattidat.


Jó példa vagyok erre én. Amikor nagy súlyfelesleggel küzdöttem, mindig az volt a motivációm, hogy én csinos kismama leszek. Nagyon nem mozdultak a kilók, pedig méregtelenítéstől heti 4-5 edzésig mindent megtettem. Fogytam, majd híztam. Mire babás lettem, majd 15 kilóval lettem könnyebb, amiben segített az aviva is, hiszen helyrerázta a hormonrendszeremet is. 27 hetesen annyi kiló vagyok, amennyiről indultam. (Sajna ehhez az is hozzájárult, hogy az elején kegyetlen szagundorom volt, alig bírtam enni rendesen, most meg sajna a cukorterheléses eredményem magas lett, és diétára fogtak. Szerencsére a baba szépen fejlődik, na meg azért szedem a vitaminokat, hogy ne szenvedjen hiányt semmiben.)


Na meg mi is azt jártuk, hogy Pesten nem lesz, majd vidéken babácska... december végén hazaköltöztünk vidékre, és január 5-én volt az utolsó mensim. :)


Egy barátnőm mindig azt hajtotta, hogy ha a kocsi részlet letelik, akkor tuti összejön a baba. Amint letelt, már a kezében volt a pozitív teszt!


Szóval mindenki vigyázzon mit mond, mert valóra válik! ;)

1438. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1437. - Titánia83)
2011. júl. 15. 09:04

És mi rontja még a méhlepény keringését?


Egyébként egyet értek veled abban, hogy nem hiszem h jót tesz a cigi a terhességnek és a szervezetnek.

Nem dohányzom, sosem tettem, ugyanakkor én nem vagyok elvakult cigi ellenes, azt csinál mindenki amit akar, viszont a környezetemben ne tegye, mert nekem is árt vele.

Biztos, h kemény dolog lehet letenni hiszen függőség, emiatt együttérzek azzal akinek meg kell vele küzdeni, mert tudom h nekem is vannak dolgok, amiken nagyon nehéz változtatnom, de ez lehet h jellem kérdése és én hamar engedek a csábításnak, nem vagyok elég kitartó.

1437. Titánia83 (válaszként erre: 1435. - E33ecb08b8)
2011. júl. 15. 08:59

Az orvosra soha nem lehet rábizonyítani, hogy ő engedte a dohányzást. Utálom, hogy a kismamáknak engedik! Van egy nagyon durva sztorim. Ismerősék nagyon akartak babát, és mindenféle kivizsgálásra járt, több babáját elveszítette a 20 hét körül. Kemény dohányos volt, a dokija azt mondta, hogy rosszabb, ha elvonási tünetei vannak. Ő ebben hitt, nem is tette le a cigit.


A cigi rontja a méhlepény keringését. Egy másik ismerősöm dolgozott eü intézményben, ahol látta a méhlepényeket. Az egészséges, nem dohányzó nők méhlepénye rózsaszín volt, a dohányos, vagy a szülés előtt pár évvel megelőzően dohányos nőké fekete, mint a kátrány!

Szerintetek épelméjű, aki dohányzik terhesség alatt?


(A fenti példából következik, hogy lehet 5 év sem elég, hogy a kátrány kiürüljön a szervezetéből. Aki babát akar, és dohányzott, szerintem kezdjen egy kőkemény méregtelenítésben mindkettőjük érdekében!)

1436. Titánia83 (válaszként erre: 1434. - E33ecb08b8)
2011. júl. 15. 08:55
Nekem ugyanez volt. :S Elvileg utána tényleg hazaengednek, és sokat kell pihenni.
1435. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1423. - CsillagTM)
2011. júl. 15. 08:48

Szia, a nővérem dohányos, az első gyerekkel szinte egyáltalán nem, de a másodikkal azért el el szívott egy cigit. nem teljesen, de pár slukkot. A dokija mondta, h inkább szívjon el néha pár nyeletet, az elvonási tünet miatt (én ezzel nem nagyon értek egyet, de a doki tudja) lényeg a lényeg, NEM tudom h van e összeffüggés, lehet hogy nincs, de a kisebbik pici korától kezdve kruppos, hörhurut, légúti megbetegedésekkel küzd.

Lehet h köze nincsen hozzá, mert hát miért éppen a tüdejét és a felső légutakat támadná, de az is leeht, h van összefüggés. A biológiáját nem értem a dolognak.

1434. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1433. - Anoni)
2011. júl. 15. 08:43
Az gyakorlatilag az egészségügyi küret. Nekem volt, mert vetéltem, altatásban csinálják, nem fáj, viszont utána én gyenge voltam és tényleg jó volt, h táppénzen voltam egy hétig. Hétfőn történt, még akkor este haza engedtek, de amikor csütörtökön készültem le a boltba, hát alíg vártam h haza érjek. Szóval ezt a pihenést utána vedd komolyan.
1433. Anoni
2011. júl. 15. 08:12
Hát, voltam dokinál, semmi különöset nem talált, de mivel barnáztam, meg kell kaparni. Volt már valakinek ilyen? Mi az, fáj, meddig tart, mi lesz utána? Segítséééég!
1432. Anoni
2011. júl. 13. 19:49
Csajok! Holnapra bejelentkeztem nőgyogyihoz. Ciklus közepén barnázok három napja. Hát most már idegbajt kapok. Megyek, nem szórakozok. Azt nem tudom, hogy magánrendelésen hormonvizsgálatot csinál-e, de majd kiderül. Holnap este jelentkezem mi van.
1431. CsillagTM (válaszként erre: 1425. - Kutykurutty3)
2011. júl. 13. 08:27
ja és csak esküvő után (még 17 nap) fogunk elkezdeni próbálkozni.
1430. kutykurutty3 (válaszként erre: 1428. - Anoni)
2011. júl. 13. 08:00
Hát amit írtál, az nagyon sanszos lehet. Nagyon tudhatja a szervezeted hova "nem szabad babát szülni". Szorítok neked.
1429. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1428. - Anoni)
2011. júl. 13. 07:54
Szia én sem Líviánál tanultam és vadidegenül írtam neki, amire másnapra már válaszolt is. Ez volt két napja. Akkor nem tudom h mi lehet a gond.(lehet, h egyzserűen nem kapta meg az e-mailt) Nem olvastam a korábbi hozzászólásaidat, így nem tudom h mi az alapproblémád. Lehet, h amiatt nem hatásos a torna. Nem tudom, és sajnálom. Bár én még csak most kezdtem a tornát, de nagyon nagyon bízom az eredményességében.
1428. Anoni
2011. júl. 13. 07:49

Lehet, hogy nekem azért nem válaszol a Lívia, mert nem nála voltam, vagy nyaral. Természetesen heti kétszer tornáztam, se egyszer, se háromszor, annyira pontosan kettőször, hogy kedden és szombaton. Most eljutottam odáig, hogy költözünk és utána (kivéve ha most nem tornázok és jobb lesz) megint avivázok.

Bár már három éve mondom a férjemnek, hogy figyeld meg, elköltözünk innen és egyből összejön a bébike. Magyarul: nagyon-nagyon nem szeretek ott lakni, ahol most vagyunk (alkohol, anyu kicsi fiacskája a sógorom, stb.). Mindig is az volt az érzésem, hogy ez a gond, de gondoltam, hátha az aviva segít és mégsem ezen múlik.

1427. e33ecb08b8 (válaszként erre: 1411. - Anoni)
2011. júl. 13. 07:34
Anoni, heti két alkalommal tornázol,vagy többször? Én megkérdeztem Tóth líviát (másnap már válaszolt is) és azt írta, h heti két alkalom elég, mert a túlzásba vitt torna nem használ. lehet h ezzel van a probléma
1426. CsillagTM (válaszként erre: 1425. - Kutykurutty3)
2011. júl. 12. 14:00

de akkor nincs valami, h konkrétan 10 hét alatt ürül ki a nikotin? v vmi hasonló?

abban bízok, h ez a napi pár szál nem akkora para, persze jobb lenne, ha most már egyáltalán nem szívnék, tudom...de annyi a stressz, h nehezen menne...

1425. kutykurutty3 (válaszként erre: 1423. - CsillagTM)
2011. júl. 12. 11:00

Szerintem nincs ilyen minimum. Ha babát szeretnél, azonnal, és minél tovább szívsz, annál később ürül ki a szervezetedből....

De már próbálkoztok, vagy csak esküvő után?

De mondok neked két dolgot, én régen leraktam, de abban a hónapban, mikor megfogant a bébi, el is szívtam két szálat asszem, és még rövidet is ittam peteérés után - már totál készen voltam, mert sokáig nem sikerült teherbe esnem, azt hittem már a gyógyszer sem használ, és valamit épp ünnepeltünk.

Másik: most olvasgatom a kismama terheskönyvét, és a 30. héthez oda van írva, hogy ha eddig nem rakta le a cigit, itt az ideje, azt hittem, rosszul látok....

1424. kutykurutty3 (válaszként erre: 1422. - Anoni)
2011. júl. 12. 10:55

Hát ez érdekes helyzet nagyon is....

A stressz nagyon durván bele tud szólni a dolgokba. A stressz megemeli a prolaktin-szintet (de olyannyira, hogy ha mész hormonvizsgálatra, és izgulsz, vagy félsz, az is azonnal meglátszik), ami pedig bezavar a ciklusba, esetleg nem engedi megérni a tüszőt, elmarad a mensi, szóval, ha úgy érzed, hogy nehéz velük, és tényleg jobban vagy nélkülük, akkor menjetek, ha megtehetitek:)


Hát nem tudom. Mindenesetre abba gondolj bele, hogy az avivával olyan területet mozgatsz meg, olyan területen okozol vérbőséget, amit eddig nem is használtál (kivéve ha jártál hastáncra). Szerintem ez kicsit olyan mint egy rehabilitáció mondjuk lábtörés után. Ha nem használod, elvékonyodik, elerőtlenedik a lábad. És mikor elkezded tornáztatni, újra erő költözik bele, de csak lassan....


Még egy dolog ami fontos lehet, az pedig a lélek. Nekem nagyon sok mindent rendbe kellett tennem, mire megfogant a kislányunk. És ebből sok minden családon belüli dolog volt....Hát erről még rengeteget tudnék írni, de ha úgy tűnik rendben minden, akkor valahol ott kell keresgélni szerintem. (de tavaly óta akár változhatott is a hormonháztartásod, lehet hogy érdemes lenne mégegyszer csináltatni, főleg, hogy most van ez a kis zavar)

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook