Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯
1573. Pezsi (válaszként erre: 1572. - Tigrr)
2011. okt. 4. 09:13

Hát pisilnem kell minden hajnalban, néha görcsöl a hasam, de egyébként semmi. Nincs hányingerem vagy ilyesmim, de mondjuk elég éhes tudok lenni. :)

Okt 18-án fogok tudni orvoshoz menni, mert itt (Skócia) a 12. hétig nem csinálnak ultrahangot. És egyébként is haza kéne mennem, pár napra, szóval bejelentkeztem.

Hát remélem minden rendben lesz, és megmarad a baba...


Tornánál nekem is volt, hogy fájt az egyik oldalon a petefészkem, nem tudom mitől, olyankor kicsit finomabban csináltam, vagy kicsit kevesebbet. Szerintem ott is erősodnie kell az embernek. A hastánchoz sok sikert :))) sose próbáltam, biztos jó lesz.

1572. tigrr
2011. okt. 4. 08:41

Sziasztok!


Pezsi: köszönöm jól vagyok. Vasárnap tornáztam egy kicsit, de kb a felénél abbahagytam, mert eléggé megfájdult a petefészkem, és azóta is fájogat. Holnap megint tornázok, de akkor egy kicsit szerintem majd enyhébben.....és végig.

Szóval várom, hogy teljenek a napok és megint itt legyen az ovu. :)

De TE hogy vagy drága? Érzel vmit már? hányinger, szédülés, gyakori pisilés...stb???

Fogsz még csinálni pár nap múlva tesztet, hogy erősödik-e a csíkocskád??? Mikor mész dokihoz???Nagyon drukkolok neked!!!:):D

Amúgy akkor lehet csinálok hastáncot, mert olyan cd-m is van itthon!:) Bár az elég nevetséges lesz, de nembaj, majd legalább jót mulatok magamon!Viszont fogynom meg kellene legalább 6 kg-t...!


M-agika: szerintem az egyáltalán nem jó, ha heti 2 alkalomnál többször tornázol! ez teljesen érthetően benn is van a könyvben! szóval tedd inkább a tornát rendszeressé heti 2 alkalommal, és várj türelmesen. A szervezetednek helyre kell most állítania, amit a gyógyszer bekavart!!! Sok sikert!

1571. Pezsi (válaszként erre: 1563. - Tigrr)
2011. okt. 4. 08:18

nekem azt mondták a tanfolyamon, hogy teherbeesni vágyó nőnek csak hastánc, jóga, és tai csi lehet a sportja az aviván kívül. Hát nem tudom mennyi az igazság benne, de az biztos, hogy a futás nem tezs jót semmilyen belső szervednek (betonon a csontoknak sem)

Egyébként hogy vagy? :))

1570. Pezsi (válaszként erre: 1567. - M-agika)
2011. okt. 4. 08:16

Szia!


Szerintem azért érzed magad a fogamzásgátló uabbahagyaása utén furábban, mert eddig a természetes hormonáramlást befolyásolták a gyógyszerek, és most próbál helyreállni magától a rendszer.


A tornát hetente kétszer szabad csinálni, ha menstruációért csinálod, akkor mindne alkalommal mehet durvábban, mármint sarokra huppanással, erősebb mozdulatokkal.

Azt nem értem, hogy hogy csinálod öt percig, amikor a 18 gyakorlat kb félóra, szerintem érdemes betartani a könyvben leírt időtartamokat. Egy idő után tudod, hogy annyi idő hány ismétlést jelent.

Ahhoz, hogy ez helyre hozza a ciklusodat idő, és kitartás kell, azt nem láttam, mióta tornázol.

1569. reedstar (válaszként erre: 1568. - Kahlan_amnell)
2011. okt. 4. 06:51
Szia! Marika? Privátban írsz nekem egy elérhetőséget plusz hogy hány óra és mennyibe kerül? Köszönöm!
2011. okt. 4. 06:14

sziasztok!


Köszönöm az információkat, egyenlőre inkább még akkor megyek Marikához, hogy tuti jól csináljak mindent.


tigrr:

nem beszéltünk sportokról...de esetleg megkérdezem neked, ha megyek a héten.


reedtsar: Marika a Móricz Zsigmond körtér után van pár megállóval villamossal, a Budaörsi útnál.

1567. M-agika
2011. okt. 3. 23:24

Sziasztok!

Eddig csak olvasgattam a fórumot, de most szeretnék kérdezni Tőletek :)

Lassan 4 hónapja, hogy abbahagytam a fogamzásgátlót, mert kijöttek a tünetei. Azóta minden bajom van, főleg lelki eredetű dolgok, fizikai szerencsére kevésbé. Először nem is jött meg majdnem 2 hónapig, de nagy nehezen sikerült, majd 35 napra rá megint (pont aznap, hogy kipróbáltam a meghozó gyakorlatot). Most viszont már meg kéne jönnie megint. Ideges vagyok, ingerült, stb, ami ilyenkor szokott lenni az ember, de még az alhasamban nem igazán érzem, hogy annyira meg akarna jönni, pedig már csütörtökön letelt a 28 nap.

Gyógyszert természetesen kaptam rá, de a fogamzásgátló után nem vagyok hajlandó hormonokat szedni.

Kérdésem az lenne, hogyha rendszeressé akarom tenni a ciklusokat, folyamatosan kell a torna, vagy elég mondjuk az utolsó héten meghozó gyakorlatokat végezni?

Illetve másik probléma az, hogy az elmúlt 4 napban én minden nap tornáztam, és azt olvastam ez gond.. viszont én csak 5 percig végeztem ezeket a gyakorlatokat, tehát most nem tudom, ártottam-e ezzel vagy így nem ért semmit? Lehet utóbbi? hiszen legutóbb is megjött egyetlen egy alkalom aviva után.

Holnap rendesen akarom csinálni, előírás szerint legalább 20-30 percig. Vagy inkább hagyjak ki pár napot?

Köszi előre is, aki tud segíteni :)

1566. reedstar
2011. okt. 3. 13:52
Köszönöm! Grat Pezsi!!!
1565. Pezsi
2011. okt. 3. 10:57

Nagyon köszönöm :) Nem tornázom egyelőre, majd megkérdezem Líviát, hogy a terhestornát mikor kezdhetem.

Szóval tényleg kitartás a tornában, én 100%ig biztos vagyok benne, hogy ez segített.

1564. tigrr
2011. okt. 3. 10:38

Jajajjja Pezszzzsiiii!!!!!!

Tudtam!!!Én nagyon-nagyon örülök helyetted is!!!!Nagyon drukkoltam és drukkolok most is!!! Akkor így most gondolom te nme tornázol tovább....

Mikor mész dokihoz? El sem hiszed hogy örülök neked!!!!!:D:D::D:D

1563. tigrr
2011. okt. 3. 10:36

kahlan:

én nem Pesti vagyok, így nem tudok sajnos neked segíteni viszont lenne egy kérdésem ha te voltál oktatáson. Én otthon csinálom magamtól a gyakorlatokat a könyv alapján, és úgy tudom, hogy fittneszt, vagy futást, kerékpározást nem lehet mellette csinálni. Esetleg úszást, vagy hastáncot, vagy vmi más mozgásformát, ami nem zavar be te tudsz ajánlani, vagy volt szó ilyenről az oktatáson???

Előre is köszönöm a segítséget. :)


reedstar: ha gondolod Líviának megadom az e-mali címét, és írhatsz neki, ő megadja a legfrisebb időponokat, helyszínt.(Remélem nem baj, hogy írtam neked) :)

1562. Pezsi
2011. okt. 3. 10:34

Jó reggelt!

Tigrr, volt ma egy halvány pozi tesztem :) Egyelőre még nem élem bele magam, mert volt már vetélésem, de igyekszem nagyon odafigyelni, sokat pihenni hátha.


Viki: nem tudom hol vannak gyakorló órák, de szerintem próbáld meg párszor otthon, mert menni fog, meglátod :)


Reedstar: Tóth Líviát javaslom, ő tanította az többieket is, sokat volt kint Aviva Steinernél, és szerintem nagyon jó. Étkezéssel, helyes fekvéssel, üléssel stb kapcsolatban is elmond mindenfélét, van amit el tudtam fogadni, van amit nem. A Dózsa Gyyörgy úton van, a Damjanich környékén, 4 óra alatt megtanítja, 6 ezerr forintért, plusz érdemes megvenni a könyvet, az 2000 forint. Amikor mutatja a gyakorlatokat, mindig mond mindenféle hasznosat, érdemes beleírni a könyvbe szerintem. Én a zene cd-t nem vettem meg, zene nélkül csinálom, szeerintem őgyis jó.

Megtalálod az avivamodszer pont hu oldalon, írj neki e-mailt és megmondja mikot van a következő óra.

1561. reedstar (válaszként erre: 1540. - Pezsi)
2011. okt. 3. 10:11
Sziasztok, szia Pezsi átjöttem beszélni az aviva tornáról. Te hol tanultad meg? Tudsz mondani jó oktatót Budapest Blaha és környéke vagy akárhol Pesten csak jó legyen. Úgy döntöttem megtanulom ha most nem jött össze. majd azt is írd meg kérlek be kell e jelentkezni vagy az adott időpontra el lehet e menni illetve akkor menszi 4-dik napjától kell, akkor a tanfolyamot is úgy kéne időzítenem.
2011. okt. 3. 07:52

Jaj, lemaradt:


köszönöm előre is:

Viki

2011. okt. 3. 07:52

sziasztok!


Én tegnap tanultam meg a tornát Csehné Marikától.

Nagyon bízom a sikerben:-)

Az lenne a kérdésem, hogy Csepelen vagy Pesterzsébeten vagy netán a IX. kerületben van-e valahol lehetőség a gyakorló órákra?


Jó lenne legalább így az elején, csak Marika nekem hétköznap messze van...

1558. tigrr
2011. okt. 3. 07:39

Hát akkor én tényleg nem szólok semmit. :)

Remélem még ebben az évben összejön nekünk is a babó!!!Nagyon-nagyon bízom benne....!

Tegnap este el is kezdtem újra az avivát. Úgy számolom, hogy az a múlthéthez tartozik, tehát ezen a héten még 2x megcsinálom. Minél több alkalom van pé-ig, annál jobb! :)


Remélem mindenkinek jól telt a hétvége.

Pezsi: veled miu? Megjött végül vagy ma beköszönsz egy pozi teszttel?????:D:D:D

1557. fd8e423e9e (válaszként erre: 1556. - Alibab)
2011. okt. 2. 09:52

Nekem is tíz-tizenegy nap volt a luteálisom, nagyon ritkán 12 nap, és mégis sikerült a baba (jah és az aviva ezen nem segített - nekem!!! - másnak lehet, hogy segít).


Átlag 24 naposak voltak a ciklusaim (23-26), és úgy a 11-13. napon volt a peteérésem.


Csak bíztatni tudok MINDENKIT!!!

1556. alibab
2011. okt. 2. 09:25

áá ne viccelj, ez tök jó neked :)

nekem tabi abbahagyás után lett 60 napos ciklusom, tehát 45 körül volt PÉ (hő szeirnt)

tornázni kezdtem, most tartok ott hogy 28. napon van PÉ, a ciklus tehát 42. havonta megy le 5-6 napot :) mondjuk most keveset tornázok, mert lakásfelújítunk, viszont szedek barátcserjét, és úgy tűnik ez is segít. a sima 18at csinálom, egész ciklus alatt. persze a problmás gyakorlatokat módosítva, vagyis nem csapkodom a sarkam meg ilyesmi.

szerintem neked nincs olyan későn, nem mindekinek 28 napos a ciklusa. bár luteálisnak a 10 nap valóban kevéske, de tuti az is beáll majd a tornától!

én ma vagyok a 13. napon, a hőm szép magas :) mondjuk nem adok esélyt a dolognak, egyrészt a lakásdolog miatt, másrészt mert azért lenne mit javítani a hormonjaimon.

drukkolok az esélyes versenyzőnek :)

szép hétvégét neked is :)

1555. tigrr
2011. okt. 1. 10:32
Mindenkinek nagyon szép hétvégét! :)
1554. tigrr
2011. okt. 1. 10:04

Sziasztok Csajok!

a már azért vmivel jobban vagyok lelkileg. Hlnap pedig ha elkezdem a tornát újra minden a régi lesz, s megint reményteljesen állok a hónap elé! :)


Pezsi: nagyon megy a drukk!!! Ha hétfőig nem jönne meg csinálj egy tesztet légysziiiii! :D:D


alibab: te mióta tornázol? A pé hányadik napon volt neked, és most hol tart??? Csak a 18 gyakorlatot csinálod, vagy az ovusat is???

Nekem a 19-20 napon van pé, és általában 30,31-re jön meg. Szóval lenne min dolgozni!

1553. alibab
2011. okt. 1. 09:30

tigrr sajnálom, de majd most! hányadik napon van most a PÉ? nekem mászik előre :)

jó sokról indultam, de már egész jó :)

Pezsi hajrá! drukk!

1552. Pezsi
2011. okt. 1. 08:47

Jó reggelt! Sajnálom Tigrr, hogy megött, remélem a torna majd segít. Nekem még nincs hírem, bár ma reggel is eléggé görcsölt, szóval majd meglátjuk.

kitartás mindenkinek!

1551. tigrr
2011. szept. 30. 12:42

Nos csajok nekem ma tényleg megjött, úgyhogy vasárnap kezdem a tornát!

Remélem ebben a ciklusban segít előrébb hozni a pé-t!

:)

1550. Pezsi
2011. szept. 30. 12:35
Örülök Bodo hogy tartod a heti kettőt :) Hajrá, hajrá
1549. Bodolinka
2011. szept. 30. 11:10

sziasztok csajok, én is ma tornázok :) hajrá.

a menzeszeket sajnálom :(

1548. Pezsi
2011. szept. 30. 08:17

Jó reggelt :)

Sajnálom, Tigrr, hogy megjött, így viszont tornára fel, hogy mihamarabb sikerülhessen!

Nekem egyelőre még nem jött meg, de elkezdett görcsölgetni kicsit, szóval sanszoss, hogy holnap megjön majd.

Így én ma tornázom majd egyet, hogy a heti kettőm meglegyen.

1547. tigrr
2011. szept. 30. 07:07

Jó reggelt!

Hát csajok sajnos a tesztelés elmarad, miután tegnap este már barnáztam, és ma reggelre a hőm is esett.Max: holnap szerintem meg fog jönni. úgyhogy Pezsi ostmár cak érted megya drukk, de az nagyon!!!!!!:D:D

Hogy állsz????

1546. Pezsi
2011. szept. 29. 17:51
hát nagyon várom én is az eredményt, mindenképpen írd majd meg. Én még várok pár napot
1545. alibab
2011. szept. 29. 17:16
hűha, várjuk az eredményt :D
1544. tigrr
2011. szept. 29. 13:03

Pezsi!

Nagyon-nagyon drukkolok neked!!!Akkor ha nem tudsz ma tornázni, majd holnap bepótolod! :)

Nem hiszem, hogy gond, ha nem ugyan azon a napon tornázol minden héten. A lényeg, hogy a heti 2 meglegyen! :D

Én nem várok tovább a teszttel,képtelen vagyok. Nem bírom a bizonytalanságot...!Veszek egy nagy levegőőőőt, és megcsinálom!

Remélem te is nemsokára csatlakozol hozzám, mert holnap neked sem fog megjönni!:):)

Megy a drukkkkkkk!!!

❮❮ ... 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook