Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯
2012. máj. 10. 11:23
a napi + 5 perces gyakorlatot , peldaul petevezetek elzarodasra a 4 es a 6-os gyakorlatot mikor kell csinalni , a 30 perces gyakorlatok utan fogtok hozza , vagy hagytok egy kis szunetet kozte ?
1902. hajnalh75 (válaszként erre: 1901. - Tothanita1985)
2012. máj. 9. 19:06
Nekem is nehezen megy a z ülés , remélem holnap segít az oktatóm...
2012. máj. 9. 11:58
jaj ne is mondd a z ulest ...en nem nagyon tudom csinalni ...az oran meg ment valahogy , de aztan otthon nagyon nehez , olvasom en a konyvet de hat az nem olyan , mintha ott allna valaki melletted ...
1900. Luau (válaszként erre: 1898. - Hajnalh75)
2012. máj. 9. 10:46

sok sikert hozzá, szerintem ha kitartóan csinálod, csináljátok, segít. :) Szóval hajrá hajrá.

Már írtam, hogy a petevezeték elzáródáshoz annak idején Lívia még a Z üléses-et is mondta, hogy ott érezni kell egy idő után, ahogy a petevezeték húzódik. Én azt a gyakorlatot nem szerettem, nem is éreztem sose, hogy húzódna :)

1899. tothanita1985 (válaszként erre: 1898. - Hajnalh75)
2012. máj. 9. 10:08
szia...sajnos ugyanaz a problemank...remelem ez a torna megoldas lehet mindkettonknek..sok sikert !
1898. hajnalh75
2012. máj. 8. 20:13
Sziasztok!Még most kezdtem el az avivát sajnos nekem 2 oldali petevezeték elzáródásom van.Voltam egy 4 órás tanfolyamon Gicsainé Zsuzsánál és csütörtökön megyek gyakorló órára.Nekem az oktatóm a 4 és a 6 feladatot javasolta petevezeték feloldására és minden nap 5 percig kell végezni.Írtam Líviának és átküldte azt a két feladatot amit minden nap 5 percig végezzek: a petevezeték melegítő,lábhinta.
1897. Luau (válaszként erre: 1896. - Tothanita1985)
2012. máj. 8. 17:37

szerintem mindakettő jó erre. Amikor én voltam Lívia még a(zt az undok) Z ülést is mondta. az a lényeg, hogy a petevezetőnek lehetősége legyen nyúlni, mozogni.

Csináld mindkettőt - Lívia szerint előbb-utóbb rá lehet érezni, hogy melyik a Neked való, melyik a Te gyakorlatod, és akkor azt többet.

A láblengetős még menstruációs görcsök ellen is jó, elpasztásítja az alvadt vért.

2012. máj. 8. 14:12

szep napot mindenkinek...

egy tanacsot kernek tolletek...az oktatom petevezetek elzarodasra a lablenditos gyakorlatot szek mellett napi 5 percet , Toth Livia pedig a sima lablengetos gyakorlatot javasolta ...szerintetek melyik lenne a jobb , hatasosabb ?

1895. Roszika
2012. máj. 7. 21:25

a kúra lényege: a napi 3 főétkezés előtt 15 perccel 2,5 dl forró vízbe (desztillált, vagy 2x forralt víz) tegyél egy csapott teáskanál szódabikarbónát. Érdemes először kevesebb szóbabikarbónát tenni a a vízbe, és fokozatosan emelni a mennyiséget az egy teáskanálig, nehogy rosszul legyél.

Fontos a 15 perc betartása, ennyi kell hogy a gyomorfalon át kiürüljön a szódabikarbóna.

1894. Luau (válaszként erre: 1891. - 7d6739e46c)
2012. máj. 7. 17:24
érdekes, a nőgyógyászom azt mondta, ha ég a gyomrom, nincs jobb a szódabikarbónánál. Ehetek Rennie-t is, de alapvetően az is csak szódabikarbóna... (a 30. héten vagyok valahol)
1893. Roszika (válaszként erre: 1891. - 7d6739e46c)
2012. máj. 7. 15:53
Otthon van a leírásom, megnézem neked :)
1892. Roszika (válaszként erre: 1885. - Tothanita1985)
2012. máj. 7. 15:52

A szódabikarbónás lúgosító kúráról kaptam egy leírást Máriától, és ott azt írták, hogy 21 napig tartson a kúra, utána 21 napig szüneteltetni kell.

Gondolom utána el lehet kezdeni újból.

1891. 7d6739e46c (válaszként erre: 1882. - Roszika)
2012. máj. 7. 15:26
mennyi szódabikarbónát kell tenni a vízbe?Mindegy hogy mikor kezdem a 21 napot?vagy ciklushoz kell igazítani?A terhes nőknek pld.kifejezetten tilos a szódabikarbóna...
2012. máj. 7. 15:22

sziasztok!

én is lúgosítottam, mielőtt megfogant a babám : ) a 3*21 napos szódabikarbóna kúrát csináltam.

1889. 7d6739e46c (válaszként erre: 1887. - Luau)
2012. máj. 7. 14:35
én csak nővér vagyok,de ezt én is így tudom,hogy vérből lehet kimutatni hogy valaki savas-vagy lúgos.nyálból,vizeletből becsapós a dolog.
1888. Luau
2012. máj. 7. 14:25

bocs, hogy hosszú lett :)

itt van még a citromról

[link]

1887. Luau
2012. máj. 7. 14:23

Sziasztok,

A lúgosítás valóban fontos. A citrom csak akkor lúgosít (és tisztít), ha magában, lehetőleg langyos vízzel iszod. Előtte utána 20-30 percig semmi más. Elvileg ha mással keveredik, akkor már savasíthat. Én úgy szoktam, hogy reggel éhgyomorra megiszom 1 citrom levét, majd félóra múlva jön a tea, és utána a reggeli. Nekem bevált.


A bolti ph tesztekkel óvatosan, mert nagyban befolyásolja, hogy mit ettél/ittál előtte. Nem tudálékoskodni akarok, de megkérdeztem még az Aviva tanfolyam utána férjemet, aki orvos, és mondta, hogy a savasságot csak vérből lehet kimutatni. Nyálból, vizeletből csak egészen pillanatnyi képet kapsz, ami sokszor hamis.


Étrend: gyümölcsöt délelőtt együnk, este már ne, finomított dolgokat ne, tehát se fehér liszt, se fehér cukor, csak teljes kiőrlésű, semmi oljabn sült, rántott dolog, hús csak ritkán, és az sem lehet vörös. Semmi felvágott, semmi szénsavas... és még egy halom. Sok friss zöldség. Érdemes megnézni a makrobiotikát, az az étrend kemény, de jó. Egy darabig csináltam, de túlságosan szeretem a pogácsát és az egyéb péksütiket, valamint a fagyit, szóval hagyom :)

Van egy másik torna, az Arwen torna, ott alap a makrobiotikus étkezés annak, aki babát szeretne.

2012. máj. 7. 13:47
ez a lúgosítás érdekelne engem is.Mit szabad és mit nem enni?A citromról én is olvastam,hogy elvileg ugye savas,viszont a szervezetben éppen fordítva hat:nagyon jól lúgosít.És csináltam egyszer citromkúrát,nagy mennyiségű citromot ittam,naponta 9db egész citrom levét(fogyókúra-tisztítókra célzattal)és a mensit viszont elnyújtja köztudottan a nagy mennyiségű citrom,nekem akkor egy hetet késett.
1885. tothanita1985 (válaszként erre: 1884. - CsillagTM)
2012. máj. 7. 13:14
hat akkor lugositunk tovabb ...teszt nelkul az a biztos ... a kurat 21 napnal tovabb nem is szabad csinalni?
1884. CsillagTM (válaszként erre: 1883. - Tothanita1985)
2012. máj. 7. 13:10
én anno az Azúr vegyszerboltban vettem Bp-n, a körúton. elég húzós az ára...
1883. tothanita1985 (válaszként erre: 1882. - Roszika)
2012. máj. 7. 13:08

szia....eloszor is koszonom a valaszod...

en is hasznalom a citromos vizet , napi ket litert probalok lenyomni...nehezen kb. 1 hete , azt sajnos nem tudom , hogy mennyire vagyok elsavasodva ...talan neznem kellene a gyogyszertarban valami tesztet ...ugy hallottam van valami ilyesmi ....

1882. Roszika
2012. máj. 7. 12:11

Csinálj egy 21 napos szódabikarbónás lúgosító kúrát: minden étkezés előtt 15 perccel igyál meg egy pohár meleg szódabikarbónás vizet.


Nekem azt mondta Mária (Csehné Váradi Máriánál voltam), hogy nem lehet egy lépésben megváltani a világot, szép fokozatosan próbáld átalakítani az étrendedet, úgy, hogy az kényelmes/megoldható legyen.


Én is még csak most kezdem. Cukros-lisztes ételeket így sem nagyon eszek már (nagyon ritkán). Viszont én húsimádó vagyok... itt már gondjaim akadtak. Én - husika nélkül??? = a világvégével. Egyenlőre csökkenteni próbálom a mennyiséget... :)


Vhol olvastam, hogy a citromos víz is segít lúgosítani, ez tényleg így van? (az én logikám szerint a citrom savas, tehát savasít...)


tothanita1985, Mennyire savas a szervezeted?

2012. máj. 7. 08:47

jo reggelt mindenkinek....

nekem a torna mellett az oktatom javasolta a lugosito etrendet , szinte semmi hus , lisztes , cukros , stb....to hogy birjatok ? be tudjatok tartani azt , hogy csak lugosito eteleket egyetek ?


lanyok ...akiknek sikerult , hogy csinaltatok ?

az egyik oldalon azt olvastam , hogy eleg a 70% lugosito kaja , a maradek 30% lehet savasito is...

velemenyek?

1880. Roszika
2012. máj. 6. 00:33

Luau, grat :)

És én is megköszönöm a leírást, mert nekem is ehhez hasonló kérdéseim vannak, tegnap voltam a foglalkozáson, nagyon tetszik ez a torna :)

1879. tothanita1985 (válaszként erre: 1878. - Luau)
2012. máj. 4. 12:05
hat nagy gratula neked...azert biztos kellett kitaras , hogy sikeruljon ...
1878. Luau (válaszként erre: 1877. - Tothanita1985)
2012. máj. 4. 11:10

Azért kezdtem el, mert volt egy nagyon korai vetélésem, a 6. hét környékén tavaly májusban. Szépen kitisztult magától, nem kellett orvosi beavatkozás. Júliusban voltam betanításon, októberben fogant a baba. Szóval bajom nem nagyon volt, csak erősíteni akartma a belsőmet, mert már 35 vagyok, gondoltam nem árthat. Ma vagyok 29 hetes, és az Aviva várandósok tornáját csinálom.

Szóval nekem nagyon bejött, remélem neked is fog.

:)

1877. tothanita1985 (válaszként erre: 1876. - Luau)
2012. máj. 4. 10:18
draga vagy..koszonom a hasznos valaszokat ....te miota tornazol es mi a gond?
1876. Luau (válaszként erre: 1875. - Tothanita1985)
2012. máj. 4. 10:08

A meleg, bizsergető érzés azt jelenti, hogy jól csinálod. :) Idő meg azért kell hozzá, amiért minden edzéshez, ezeket az izmokat nemnagyon mozgatod egyébként, így most kell erősödniük.

Azt viszont érdemes betartani, hogy torna után nincs zuhanyzás/fürdés 1 napig, nekem ez eleinte nehéz volt, mert jól le is izzadtam midnig. Nedves frottír törölközővel átdörzsöltem magam, és az segített.

3 b-nél csináld, amit az előbb leírtam, és majd meglátod, hogy ahogy erősödnek a belső izmok, egyre könnyebb lesz.

4a-nál: amikor előre lendíted a lábadat, billentsd a csípődet előre, szorítsd össze a popódat, és az alhasadat próbáld meg a gerincedre szorítani. Eleinte nehéz, de tarts ki :)

6-nál szintén, csipő előre, fenék összeszorít, alhas behúz.

A z ülés nekem is undok volt, én örültem, ha sikerül megcisnálni, nem is gondoltam nagyon a dolgozó zónára, inkább arra, hogy a petevezetékeim szépen kinyúlnak, dolgoznak...

az 5, 11, 18-nál tényleg nincs dolgozó zóna. A 11-es gyakorlat viszont szépen erősíti az alhasat, és így majd a többi gyakorlatnál könnyebb lesz a sszorítás.

1875. tothanita1985 (válaszként erre: 1874. - Luau)
2012. máj. 4. 09:46

koszonom a biztatast ...probalkozom , az oktato azt mondta hogy kb. 4 honap amig eredmenye lesz a tornanak , egy kicsit hosszunak tunik, de a babaert kibirnam ...a tornak utan melegseget bizsergeto erzest erzek a hasam aljaban , legfokepp amikor lefekszem aludni ...nehezen megy a beszoritas a 3.b gyakorlatnal , a 4.a , a 6 -nal

a z ules nekem elegge nehez , na ott aztan kinlodas a dolgozo zona ,,elohozasa,, az 5,11,es a 18-as gyakorlatnal nincs dolgozo zona ...vagyis csak a gyakorlatokat kell csinalni beszoritas nelkul , ugye ?

1874. Luau (válaszként erre: 1873. - Tothanita1985)
2012. máj. 4. 09:15

Ha babát szeretnél, akkor nem is kell a huppanás az első 2 hétben sem...(mondjuk éppenséggel nem árt)


A dolgozó zónát úgy tudod a legkönnyebben beszorítani azoknal a gyakorlatoknál, ahol nem megy, hogy először csak megpróbálod a csipődet előre billenteni amennyire tudod, és a fenekedet jól összeszorítani, és úgy tenni, mintha pisit tartanál vissza - szóval a hüvelyedet is kicsit megpróbálni beszorítani.

Nem baj, ha nem megy elsőre, de gyakorolni kell, és menni fog.

Aztán a tested ez a része egy pár hét alatt elkezd megerősödni, izmosodni, és egyre könnyebb lesz.

Hajrá :))

❮❮ ... 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook