Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯
2173. Nyírfácska (válaszként erre: 2167. - Kisbaris)
2013. márc. 6. 12:40
Na én meg a meleg folyadék ivást sose tartottam még be,mert nem vagyok egy nagy teázós... sajnos...
2172. Nyírfácska (válaszként erre: 2166. - Moni(ka))
2013. márc. 6. 12:39
Ha reggel tornázom, úgy még könnyebben betartom, mert akkor másnap este már szoktam, esetleg utána való reggel... Nem tudom mi lesz nyáron... Masszív szenvedés, de ha már Aviva így kitalálta és működik, akkor biztos érdemes betartani. Bár, bevallom, hogy sokszor fogok csak 24 órát tartani csak, azért remélem így is hatásos lesz. :)
2171. KKala (válaszként erre: 2170. - Moni(ka))
2013. márc. 6. 12:25
Babáért szintén. Lombikra megyünk endometriózisom volt, de műtét után spontán nem estem teherbe, így lombik Győrben. Elvileg április elején kezdünk.
2170. Moni(ka) (válaszként erre: 2168. - KKala)
2013. márc. 6. 12:19
Örülök hogy nem vagyok egyedül aki ugy gondolja.... Mar megílyedtem hogy fölösleges volt a 4 hónap amit dolgoztam. De most biztason tudom hogy jól csinálom hiszen a menstruaciom rendben van mar, tudom pontosan mikor jön meg és meddig tart. Most meg azt kel hogy kinyissan a letapadt petevezetekek és teherbe essem. Remelem sikerülni fog. Te miért tornázol KKala?
2169. Moni(ka) (válaszként erre: 2167. - Kisbaris)
2013. márc. 6. 12:14
Jaj, nagyon megkönnyebbültem mert azt hittem fölösleges volt a 4 hónap amit dolgoztam. Én pontosan ugy csinálom mint te, betartom az 1 órás pihenés torna után de este szoktam zuhanyozni. A könyv azt írja hogy 36 óra. De ez bolondság, ki tud annyi várni. Most az egyszer megtartottam a 36 órás de ugy viszketet a bőröm ..... Én is ugy tanultam Tóth Liviaval hogy minél többet pihennunk annál jobb. Köszi Kisbaris!
2168. KKala (válaszként erre: 2166. - Moni(ka))
2013. márc. 6. 10:58
Sziasztok! Új vagyok itt köztetek, én is AVIVA-zom. Nekem az oktató kb 24 órát mondott a torna utáni első fürdésre. Az a 36-48 óra az régen volt. Azért nyugodtan lehet fürödni, nem olyan időket élünk már, h 2 naponta fürdik az ember... Nem tudom ki milyen okból AVIVA-zik, de sokan lesznek terhesek akik fürödnek utána néhány órával, szóval olyan mértékben nem befolyásolja, pláne h az oktatók nagy része sem követeli már meg olyan súlyosan.
2167. kisbaris (válaszként erre: 2166. - Moni(ka))
2013. márc. 6. 10:14

Sziasztok! Nekünk azt mondta az oktató, hogy nem élet-halál kérdés ez a "nem zuhanyozás". A fontos az, hogy torna után be kell takarózni, legalább a derék tájékon és minél tovább meg kell tartani a meleget. Pihenni kell és meleg folyadékot inni. Ha valaki úgy gondolja, hogy csak ez segítheti babához, akkor nyugodtam tartsa be az utasítást, de enélkül még ugyanúgy hatásos a torna.

Én személy szerint délután szoktam tornázni, és így az esti tusolásig eltelik még 3-4 óra. De mindig figyelek a torna utáni 1 órára, hogy nehogy kint legyen a derekam a pólóból. :)

2166. Moni(ka) (válaszként erre: 2157. - Nyírfácska)
2013. márc. 6. 10:09
Ajajjj, igazad van! Nem figyeltem soha hány órát telt el torna után de biztos nem vártok meg a 24 órát se. Volt hogy 2 ora utan lezuhanyoztam. Na most van 40 óra miután utaljara beszéltünk és tornaztam. Nagyon nehéz volt csak frotirozni. Te be tudod tartani a 36 órát! Mi lesz velünk nyáron 40 fokon?:))
2165. Kiscsillag77 (válaszként erre: 2164. - Nyírfácska)
2013. márc. 6. 08:45
Nem, dehogy :) nem vagyok sértődős. Erre már én is gondoltam....
2164. Nyírfácska (válaszként erre: 2163. - Kiscsillag77)
2013. márc. 6. 08:43
A pánikgyakorlatot is próbáltad? Biztos, hogy jól csinálod a tornát? Ezzel nem megsérteni akarlak, de emlékszem, hogy nekem is beletelt egy kis idő, mire ráéreztem mit hol, hogy kell szorítani, érezni. :)
2013. márc. 5. 09:03
Sziasztok! Légyszi adjatok tanácsot. Avivázom már egy ideje kisebb-nagyobb megszakításokkal, plusz mellette lombikozunk is. Az utóbbi két hónapban jó voltam :), és rendszeresen a heti 2-szer tornáztam. Az előző ciklusom 25 napos volt, most meg már a 34. napon járok és semmi. Volt olyan érzésem többször, hogy na most megjön, de semmi. Terhes nem vagyok, petevezetékem nincs, szóval csak lombik lehet. Most indulna a köv. lombik, de kezdek már ideges lenni, hogy most mit ronthattam el, miért nem jön már meg. Szerintetek???
2162. Ludi. (válaszként erre: 2160. - Sangria78)
2013. márc. 4. 19:49
Köszi : ) biztos beválik, csak kövesd az "utasításokat" pontosan.
2161. Nyírfácska (válaszként erre: 2158. - Sangria78)
2013. márc. 4. 18:18
Én is nála tanultam. Nagyon kedves és érti a dolgát! :)
2160. sangria78
2013. márc. 4. 17:53

Köszönöm, Ludi és gratula!!

Hátha nekem is beválik:-)

2159. Ludi. (válaszként erre: 2158. - Sangria78)
2013. márc. 4. 16:54

Szia!

Marika mondani fogja, csak mond neki, hogy most volt az ovud.


Bízd rá magad nyugodtan, én már kétszer így tettem, szó szerint azt csináltam, amit mondott, a "nagylányom" most 18 hónapos, és most teszteltem pozit a napokban: ) : ))))

2158. sangria78
2013. márc. 4. 16:39

Sziasztok!

Én most hétvégén megyek a 4 órás tanfolyamra Csehné Marikához. Baba miatt szeretném elkezdeni, de az óra pont pár nappal a várható ovulációm után lesz, és olvastam, hogy utána már a nehezebb gyakorlatok nem ajánlottak. Fogom tudni, hogy melyik gyakorlatokat ne végezzem erősen? Esetleg Marika majd említi?

2157. Nyírfácska (válaszként erre: 2156. - Moni(ka))
2013. márc. 3. 11:56

"A gyakorlatok elvégzése után semmiképpen nem szabad zuhanyozni, fürdőkádba beülni (még nyáron sem). A tornától elért belső meleget (töltést) a víz közömbösíti! (Tanácsos a frottírozás 36 órán át!)"


De jó, hogy újra elolvastam, mert 48 órára emlékeztem, pedig csak 36, ami tarthatóbb és az is csak tanácsos. :)

2156. Moni(ka) (válaszként erre: 2155. - Nyírfácska)
2013. márc. 3. 11:37
Szia, miért 48 óra? Én úgy tudom, ugy tanultam meg tanfolyamra hogy fel óra, egy óra torna után nem szabad fürödni. És én így csinálom de most kiváncsi vagyok mások hogy csinálják. A szex pedig bármikor jöhet , minél több annál jobb az esély hogy teherbe ess bár tudom hogy te nem azért Avivazol most.
2013. márc. 3. 10:50

Kedves aktívan AVIVÁzók!


Lenne két kérdésem. Ti mennyire tartjátok, illetve szerintetek mennyire szigorúan kell betartani a 48 órás fürdési tilalmat? Nekem a 24 óra még nem okoz gondot, de a 48 már eléggé. Annak ellenére, hogy ismerem a frottírozós módszert...


A másik pedig még intimebb jellegű. Aznap mikor tornázik az ember lánya, szabad együtt lennie a párjával, vagy aznap nem ajánlott?


Köszönöm előre is. :)

2154. Nyírfácska (válaszként erre: 2153. - Moni(ka))
2013. márc. 3. 10:47
Köszi, ahhoz, hogy futhassak le kellene adnom legalább egy 10-15 kilót, mert így csak tönkrevágnám a térdemet, de majd ha már jobb erőnlétben leszek mindenképpen ki szeretném próbálni, annak ellenére, hogy nem az én sportom, mert túl monoton és folyton csak arra figyelek, hogy lihegek és nagyon fáradok, de mióta BP-en lakunk, nagyon csábít a Duna mellett kocogás ötlete. :) Addig marad a tánc, mert az az én igazi szívem csücske :)
2153. Moni(ka) (válaszként erre: 2152. - Nyírfácska)
2013. márc. 2. 10:34
Szia, ha nagyon akarsz fogyni ajánlom a futás. Nem mindenki szeret futni és nehéz is de biztos fogyakura.
2152. Nyírfácska (válaszként erre: 2151. - Moni(ka))
2013. febr. 28. 19:02

Szia Moni(ka)! :)


Köszi, ez az infó megerősített. (És megnyugtatott, mert pont most tárnáztam mást..:)) Én még nem babáért tornázok, hanem egyáltalán valamilyen féle-fajta menstruációért... És muszáj mást is mozognom, mert nagyon sokat kell fogynom. De holnap újra AVIVA-napom lesz. Jobban megizzaszt, mint egy kardió. :)

2151. Moni(ka) (válaszként erre: 2148. - Nyírfácska)
2013. febr. 28. 18:38
Szia, én is úgy tudom szabad más is csinálni, hiszen a Tóth Lívia tanárnő is rendszeresen fut nem csak Avivazik. De ha babát szeretnél akkor úgy tudom hogy az ugrabugra nem jó, nem ajánlott. Én gyereket szeretnek és más nem csinálom, örülök neki hogy van időm Avivazni.
2150. Nyírfácska (válaszként erre: 2149. - CsillagTM)
2013. febr. 28. 16:58
Köszi a választ! :) Nem tudom, a hőtermelődés miatt jutott csak eszembe. Mert van olyan tornám például, amiben eléggé hasonló gyakorlatok (is) vannak. De lehet, hogy azokat akkor kicsit most félreteszem és maradok az ugrabugránál. :) Amúgy sem szeretem az olyat, ahol koncentrálni kell, ebből kettő egy héten pont elég lesz :D
2149. CsillagTM (válaszként erre: 2148. - Nyírfácska)
2013. febr. 28. 15:56
én úgy gondolom, h miért ne szabadna? a heti két Aviva azért van kikötve, mert a hormonokra hat, és nehogy "túlpörgesd a rendszert". de mást mozogni miért ne lehetne...?
2013. febr. 27. 23:07
Azt meg tudná mondani valaki, hogy ha heti 2x csinálom, akkor azokon a napokon, mikor nem AVIVÁzok lehet-e más, intenzív mozgást végezni? Aerobikozni, táncolni, ilyesmi? Bár, gondolom nem kéne, hogy a kettő kizárja egymást, mert akkor a sportolók hátrányból indulnának. :) Csak ugye fontos a belső hő, amit a torna termel, ezért is nem szabad fürdeni utána egy darabig, a más fajta intenzív mozgás meg ugyanúgy hőt termel (persze gondolom nem ugyanolyat...) Köszönöm előre is, ha valaki válaszol :)
2147. Nyírfácska (válaszként erre: 2146. - Moni(ka))
2013. febr. 27. 19:55

Szia!


Nem, olyan nem kaptam. Viszont tegnap az alapgyakorlatok után megcsináltam a kiegészítő "pánik gyakorlatot" 5 percig, és lássatok csodát, most értem haza és ott a nagy piros pecsét :))) És egész nap nem szúrt. Kimondhatatlanul boldog vagyok most!!! Nyáron voltan a tanfolyamon, azóta nem csináltam és nem is véreztem egy cseppet sem! Szóval csináljátok lányok, asszonyok szorgalmasan mert megéri!!! Most fejembe vettem, hogy rendbe hozom magam, lefogyok és megcsinálom a tanfolyamot, hogy én is taníthassam :)))

2146. Moni(ka) (válaszként erre: 2145. - Nyírfácska)
2013. febr. 27. 15:43

Szia, szerintem is csináld az Avivat mert csak jót fog neked tenni. Biztos vagyok benne hogy nem lesz szükség műtétre ha végig csinálod úgy ahogy mondja a könyv, kétszer hetente. Azon kívül nem kaptál olyan gyakorlatát ami minden nap kell végezni 5 percet?

Hajrá és ne hogy abba!

2013. febr. 27. 09:53

Sziasztok!


Látom, hogy ez a topik (még) nem hallott :) Bár nekem még nincs sok tapasztalatom az AVIVA tornával, de gondoltam megosztom azt a kicsit is. 25 éves vagyok, még egyelőre nem szeretnék babát, de ha majd szeretnék, akkor simán nem fog összejönni. Sajnos jelentős túlsúllyal küszködöm, korábban, még kamaszkoromban jellemző volt a hosszan elhúzódó (akár 14 nap), nagyon erős, darabos vérzés, aztán az utóbbi 6-7 évben pedig elkezdett eltűnni, olyannyira, hogy bő 2 éve, egy-egy barnás pöttyözésen kívül semmi nem volt.

Pár hónapja voltam egy 4 órás kurzuson, ahol a tornát is természetesen végigcsináltuk. Az oktató látta rajtam, hogy túl sokat várok, kérte is, hogy ne essünk pánikba, ha egyelőre nincsen semmi, azt mondják fél év sikertelen próbálkozás után érdemes csak elgondolkodni, hogy miért nem megy...

Nos, nekem akkor, mire hazaértem a kurzusról megjött, tartott is olyan 4 napig. Utána egy darabig még csináltam a tornát (1-2 hétig), aztán idő hiányában elmaradt (persze, tudom, ez nem kifogás).

Most, kicsivel több, mint egy hónapja teljes életmódváltásban vagyok, de eddig cardióztam, az AVIVÁt tegnap csináltam meg először, de mostantól rendszeresen (heti 2x) igyekszem betartani. Azt hiszem gyakorló órára is el kell mennem, mert bizony már megkopott a kurzus emléke és bármennyire jó a könyv, leírva mégsem ugyanaz, mintha megmutatják.

2 éve cisztát vettek nálam észre, azt mondták várjunk 3 hónapot és ha nem megy le gyógyszeresen kell próbálkozni vagy pedig műtéttel. Bevallom most azért vettem elő újra a megporosodott könyvet, mert 1 hete tompa szúrást érzek odalent és megijedtem, hogy talán a ciszta lehet, mert orvoshoz azóta sem mentem vissza, a fővárosba költöztem, itt meg még nem is kerestem orvost. Amúgy is rossz a tapasztalatom minddel, akinél csak jártam, az utolsó miatt, akinél vidéken voltam 3-4 éve egészségügyi kaparást kellett csinálni... Előtte meg fagyasztottak olyan méhszájsebet, amit elég lett volna irrigálni vagy ecsetelni.

Most fejembe vettem, hogy kitartok az AVIVA mellett, és ha már fogytam és van vérzésem elmegyek orvoshoz felülvizsgálatra.

Amit egyelőre tapasztaltam, tegnap óta, hogy mióta tornáztam, még nem jelentkezett a szúrás, pedig eddig főleg este, lefekvéskor éreztem (nyilván, mert akkor volt időm és csend hogy odafigyeljek rá jobban, mert szerencsére nem erős fájdalomról van szó)

Ha gondoljátok, szívesen beszámolok a továbbiakról, ha lesznek fejlemények. Márpedig akarom, hogy legyenek! :) És persze nagyon szívesen olvasnám mások tapasztalatait is.


További szép napot mindenkinek!

2144. 49ea1b0e3c (válaszként erre: 2143. - Moni(ka))
2013. febr. 24. 20:07
szia! írtam neked privit, de ide is leírom: nem, műtét nem volt, simán átjárhatóságin mondták, hogy nem vagyok átjárható. utána egy hónapig aviváztam, mikor terhes lettem. csak ahhoz sajnos kevés volt a torna, hogy ez a terhesség meg is maradjon, de próbálkozunk tovább! szóval nem feladni, mert minden lehetséges!! azért is írtam le itt, hogy mások is higgyenek benne.
❮❮ ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook