Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
2353. KKala (válaszként erre: 2352. - KKala)
2013. ápr. 21. 18:26
Szóval bocs h hüleségnek találtam...
2352. KKala (válaszként erre: 2351. - Sookye)
2013. ápr. 21. 18:26
Tényleg??? Hát ezt még sosem hallottam, úh akkor h hüleségnek találtam... Mindig tanul az ember! :)
2351. sookye (válaszként erre: 2350. - KKala)
2013. ápr. 21. 18:05

Csatlakozom! Szerintem is menj el a tanfolyamra, ott tisztességesen megtanítják a gyakorlatokat!

Amit mi kaptunk a tornán, ilyen kis útmutató, azon az szerepel, hogy MEGTANULNI úgy kell a gyakorlatokat, hogy először megtanulod az elsőt, aztán 2 nap szünet, csinálod az elsőt+megtanulod a másodikat, megint 2 nap szünet, csinálod az első kettőt, +megtanulod a harmadikat, és így tovább, ameddig az összeset megtanultad, és akkor már csak heti 2* kell.

Namármost. Ha elmész a tanfolyamra, akkor megtanítják Neked az ÖSSZESET egyszerre, otthon a könyv lapozgatásával már egyből eszedbe fognak jutni a gyakorlatok, de ha szeretnéd, én csináltam magamnak egy segítő pps-szerűséget, időzítve, ha voltál tanfolyamon UTÁNA elküldhetem.

2350. KKala (válaszként erre: 2349. - Gaboka26)
2013. ápr. 21. 15:18

Szia!

Sztem ez hüleség, már bocsi. :P Nyugodtan nyomjad a 18 gyakorlatot!!! És válts nőgyógyászt!!!! Mielőbb!!! A mensi hiány általában PCOS-re utal, aminek akár inzulinrezisztancia (IR - cukorbetegség előkapuja) is lehet az oka... Ezeknek érdemes utánajárnod! Megjegyzem gyógyszer nélkül!!! A fogigátlótól ugyanúgy nincs peteérésed, csak úgymond megvonásos vérzésed! Az nem is igazi mensi!!! A tornát csináld csak nyugodtan heti 2szer!! Bár én tutti nem csinálnám csak szimplán a könyv alapján, hanem elmennék egy tanfolyamra!! Ott megkapod a zenét, és tényleg pontosan megtanítják a gyakorlatokat! 1 alkalom az egész! Drukkolok a mensihez!

2349. gaboka26
2013. ápr. 21. 14:00

Helló mindenki!


A segítségeteket szeretném kérni a tornával kapcsolatban. Nekem egy olyan problémám van, hogy abszolút nincs menzeszem immáron 2. éve. jelenleg 27 éves vagyok. Az orvosok semmi elváltozást nem találtak nálam, viszont mindig fogamzásgátlókat írtak fel nekem, ami alatt meg is volt, de miután abbahagytam nem jelentkezett többé. A barátnőmtől hallottam a tornáról és gondoltam kipróbálom. A könyvet már meg is vettem. Egy valamit most nem igazán értek. Egy weboldalon azt olvastam, hogy ha most kezedem a tornát, akkor az első nap az első gyakorlatot csináljam csak meg, és minden nap bővítsem egy gyakorlattal, míg mind a 18 gyakorlatot csinálhatom. De a könyv ilyet viszont nem ír. Akkor ez most hogy is van?


Segítségeteket előre is köszönöm!

2348. Moni(ka) (válaszként erre: 2347. - BJucc)
2013. ápr. 20. 08:45
Hát igen....azért jó mert ha véletlenül is teherbe essel akkor a falsav segít hogy a baba maradjon is. A B vitamin pedig lazítja az izmok a hasban. Köszönöm, akkor én most a patikában megyek! :))
2347. BJucc
2013. ápr. 19. 20:44
Van egy holland szülésznő ismerősöm, ő mondta, hogy a folsav már babatervezés előtt kötelező, úgyhogy én azt már szedem egy ideje. Hogy a projektben is segít-e azt nem tudom...
2346. Moni(ka)
2013. ápr. 19. 18:18
Lányok lenne egy kérdésem. Valaki vette már B vitamint meg falsavat? Ugy hallottam hogy jó és hogy érdemes be venni őket mert segít a baba projektben. Mit szóltak? Köszi
2345. Moni(ka) (válaszként erre: 2344. - BJucc)
2013. ápr. 15. 14:32
Köszönöm.!
2344. BJucc (válaszként erre: 2342. - Moni(ka))
2013. ápr. 15. 12:12
Szerintem érdemes lenne megpróbálnia... ártani biztos nem fog vele, akár segíthet is!
2343. hpmarianna (válaszként erre: 2340. - Almafa8)
2013. ápr. 15. 08:59

Nekem évszaktol nem igazàn fugg hosszu vagy normàl-e a ciklusom.

Mielott kiderult az IR ès PCO màr tornàztam egy ideig, mert akkor màr nagyon gàzosak voltak. 38-58 naposak. A 3-as kezelès elkezdése utàn, mivel sokat fogytam, àllitottak a gyogyszeremen ès a diètàn. Elotte beàllt nekem is szépen 30-35 naposra. Most ez a ciklus nàlam is ugy nèzett ki, hogy mèg a 40. napon se pé, se mensi, semmi. (Gondolom hozzà kell szokni megint a szervezetnek a gyogyszer vàltoztatàshoz, tobb ch-hoz..) Akkor ismèt belevàgtam a tornàba ès a 47. napon volt pè-em. Innen màr nem izgultam :) Tudtam, hogy mèg 2 hèt mire megjon, vagy nem jon meg :)

Az utobbinak orulnèk,ma vagyok a nem vàrt elotti utolso napon. :) Ovu utàn màr csak a nem meghozo gyakorlatokat vègzem.

Kitartàst ès sok sikert! :)

2342. Moni(ka)
2013. ápr. 14. 21:29
Sziasztok lányok. Lenne egy kérdésem, talán tudtak segíteni. A barátnőmnek találtak az egyik mellében egy kis "valami" , a doki nem akarta neki mondani hogy mi is az. A lényeg hogy 8 mm, és nagyon faj neki. Azt próbálom rábeszélni hogy menjen Avivazni hátha segít neki. Végül is ez a torna eltünteti a cista ha jól tudom. Mit szóltak? Érdemes? Tudtak ilyen sztori? Valakinek segített már? Köszönöm.
2341. BJucc (válaszként erre: 2337. - Hpmarianna)
2013. ápr. 14. 09:54
hpmarianna, most elbizonytalanítottál. Ilyen lehet, hogy ovu a 47. napon? Ez az Aviva hatása lehet?
2340. Almafa8 (válaszként erre: 2324. - Hpmarianna)
2013. ápr. 14. 09:12
Köszi! Nem adom fel! :-) Már rengeteg vizsgálaton túl vagyunk. Nekem is van enyhe IR-em. Diétázom és mozgok, a gyógyszert elhagytam tavaly novemberben. Hőmérőzök is, most tartok a 37. cn-on és még nem volt pé-m. Szóval ez már 50-en túli ciklus lesz. :-( Tavaly, amikor szedtem a gyógyszert beállt 33-34 naposra, de nem tudom, hogy a gyógyszer miatt-e. Mert megfigyeltem, hogy egyébként is a nyári időszakban rövidebbek, míg télen inkább hosszúak a ciklusaim. Neked van esetleg ilyen tapasztalatod? (Bocsánat, hogy egy kicsit eltértem a témától!)
2339. KKala (válaszként erre: 2338. - BJucc)
2013. ápr. 14. 07:37
5 perc is elég no para!!! Barátnőm csak próbálgatta, ő lombik miatt várta a mensit, ami késett, szintén PCOS. Csak nézte a könyvet, mert ő sose tanulta a tornát és próbálgatta a beszorításokat, reggelre mensi volt!! Én kb 5 percig tudtam csinálni mikor 1szer késett, nekem is megjött reggelre!! Jó lesz az!!! ;)
2338. BJucc
2013. ápr. 13. 22:19

Köszi a biztatást! :) Ezért jó ez a fórum! :)

Nem hőmérőzök. Bár én is babára gyúrok, de nem akartam rágörcsölni a témára, de lehet jobb lenne elkezdeni és akkor tudnám, hogy mi a helyzet... De már napok óta érzem, hogy meg kéne jönnie, mellfeszülés, pattanások... Remélem a meghozó eredményes lesz, bár az is kétséges, hogy tudom negyed órán át csinálni. Szerintem 5 perc után levegő után fogok kapkodni :)

2013. ápr. 13. 18:10

BJucc! Nem homèrozol vagy figyeled az ovud vèletlenul?

Nem lehetett egy jo kèsei ovud? Akkor onnan szàmolva 14 nap, mire megjon. Hiàba is vàrod...

Tapasztalatbol kèrdezem, nekem ebben a ciklusban 47. nap volt csak ovum. Ezért homèrozok, hogy mindig tudjam hol tartok...

Igy ez a ciklusom min.60 napos lesz. De èn nem règ kezdtem (ujra) a tornàt. Igy, hogy figyelem a pè, nem gorcsolok (mostmàr) hogy Uristen! Mikor jon màr meg? Es eddig miért nem?! Régen én is sokat idegeskedtem ezen...Igaz, èn babàra gyurok, ezért is figyelem, meg hogy tudjam, akkor màr mely gyakorlatokat nem vègezhetem.

2336. KKala (válaszként erre: 2335. - BJucc)
2013. ápr. 13. 16:22
Pont ezt akartam javasolni!!!! A meghozót+ a 7. gyakorlatot és huppanj jó erősen a sarkadra!!! Aztán ha megjön akkor pár nap múlva kezdheted a 18 gyakszit megint!!! Hidd el be fog állni!!! Nem szabad feladni!! Drukkolok!
2335. BJucc
2013. ápr. 13. 09:21
Csináltam tesztet a biztonság kedvéért, de sajnos én nem így jártam :( Szerintem hétfőn megpróbálom 15 percen keresztül csinálni a meghozó gyakorlatot, hátha...
2334. sookye (válaszként erre: 2333. - BJucc)
2013. ápr. 12. 23:05

Tesztet csináltál már? Vagy esélytelen?

Csak mert egyik klubtársam úgy járt, hogy elkezdte az Avivát, eltelt 1 hét: nem jön meg, 2 hét: nem jön meg, 3 hét: nem jön meg, már készült dokihoz, aznap reggel pozitívat tesztelt, és 6 hetes terhes volt akkor már UH szerint :D

2333. BJucc
2013. ápr. 12. 17:48
Hát én valamit nagyon rosszul csinálhatok... 45. nap és továbbra sincs mensi :( Pedig 45 napnál hosszabb ciklusom soha nem volt...
2332. babika83
2013. ápr. 12. 13:57

Sziasztok újból!:)

Esetleg tudtok arról valamit, hogy Avivázni lehet-e Letrox szedése mellett? ma voltam az endokrionológusomnál és felírt egy gyógyszert Letrox 50-et, mert a TSH-m kicsit magas volt(3.3)Még nem fogom beszedni, szerzek infót.

Köszi

Betti

2331. sookye (válaszként erre: 2330. - BJucc)
2013. ápr. 10. 18:05

Ne izgulj, nem Te vagy az egyetlen, akinek később jön a pozitív hatás :)

Jönni fog, csak kitartás kell! Csinálj jó nagy zökkenéseket, lehuppanásokat, remegjen bele a hasad rendesen!

Én más miatt kezdtem el a tornát, még én is várom az eredményét :p

2330. BJucc
2013. ápr. 10. 13:20

Sziasztok lányok! Már régóta olvasom a fórumot, de gondoltam csatlakozok hozzátok, mert nekem nagyon motiváló, mikor valaki valamilyen pozitív hatásról számol be :)

Én másfél hónapja Avivázok, de sajnos kicsit csalódott vagyok... Persze, tudom, legalább 3 hónapot kell adni a módszernek, de olyan sok sikersztorit olvastam a neten, hogy bíztam benne, hogy talán mindenkinél ilyen gyorsan működik... Amúgy PCOS vagyok, fél éve hagytam abba a fogamzásgátlót, mert babát szeretnénk. Azóta 40-45 napos ciklusaim vannak és nagyon bíztam a tornában, hogy lerövidíti, de megint már a 43. napon tartok... pedig az 5. naptól csinálom heti 2-3x és a tanfolyamon is voltam. De legalább annyi jó eredményről beszámolhatok, hogy a hajam és a bőröm szebb lett, kevésbé zsírosodik. Előtte 2-3 naponta hajat kellett mosnom, ez most 4-5 nap, ennek örülök és a bőröm is kevésbé pattanásos :) Csak hát az a fránya hosszú ciklus :( Azért lelkes vagyok és folytatom!! :)

2329. Moni(ka) (válaszként erre: 2328. - Babika83)
2013. ápr. 9. 21:54
Köszönöm úgy lesz! Tudom hogy sportolnod kell, de nézuk meg a pozitív oldalt. Sportolni jo!!! Es szuper ha csinálod , biztos megszoktod már. Én sokáig sportoltam amikor kicsi voltam de most pár éve abba hagytam. Es nagyon nem volt jo mert mindig fárodt voltam, fajt a lábam, mindig volt valami bajom. Es igazából nem is tudtam mit kezdjem, fussak vagy aerobikozom amit én is szeretem ... és végül itt van ez az Aviva ami tudom hogy jól tesz nekem, egészséges vagyok. Nem is akarom abba hagyni! Csak néha rossz napom van, ma is sírtam egy kicsit mert meg jött. :(( de nézuk a pozitív oldalt: időben jött meg! :))
2328. babika83
2013. ápr. 9. 11:13

Szia Moni(ka)! :)ha mar tampont is elfelejtesz cserelni akkor tenyleg olyan mintha nem is lenne mensi :)

majd arra leszek meg kivancsi, hogy a TSH-mat is helyre rakja-e ...:)2-3 honap mulva megint elmegyek vervetelre es akkor kiderul, addig is csinalom heti 2-szer lelkesen :)

Mellette viszont befejeztem a futast, aerobikot es helyette otthon biciklizek es gyaloglok kint a szabadban. Sajnos, ha nem csinalok semmit elkezdek hizni, mar hozzaszokott a szervezetem a sporthoz.

Neked meg kitartas, mindenkinek mashogy reagal a szervezete, vkinel hamarabb jon el a kivant eredmeny, vkinel kesobb. Kitartas!!!

2327. Moni(ka) (válaszként erre: 2325. - Babika83)
2013. ápr. 8. 19:45
Szia Babika! De örülök neked, persze hogy az Avivatol van a "nem görcsös " menszi. Nekem is az első hónaptól kezdve annira nem éreztem hogy mentrualok...hihetetlen, most tudom pontasan mikor jönn, meddig tart. Egyszer képzelt, elfelejtettem támpont cserélni (:)) bocs) , annira jól éreztem magam hogy el is felejtettem hogy menstrualok. Őrület!! Szaval hajrá, remelem hamarosan lesz baby!
2326. Moni(ka) (válaszként erre: 2322. - KKala)
2013. ápr. 8. 19:37
Köszönöm KKala!!! Jól esik a szavaid! Voltam tanfolyamon novemberben, azóta itthon csinalom. Én úgy gondolom mindent ami a könyvben van azt betartom. Az első hónapokban 2-3, annyit csináltam rosszul hogy mindig lezuhanyoztam az nap amikor tornaztam. De most betartom a 36 órát. Remelem nekem is fog sikerülni.
2325. babika83
2013. ápr. 8. 16:41

Sziasztok,


most ismerkedem az oldallal...


En is babat szeretnek most mar kb fel eve, voltam verveteleken, uh vizsgalaton. TSH-m kicsit magas (3.7)azt mondta a doki, hogy ez nem veszes, de ha babat akarok, akkor lejjebb kell vinni.

Mondtam neki, hogy egyenlore gyogyszert nem szeretnek szedni...

2.5 hete elkezdtem Avivazni (voltam tanfolyamon is) es nagyon tetszik. Tobbek kozott azert is kezdtem el, mert orult eros gorcseim vannak (ajulassal)menzeszkor es mar nem birtam tovabb. Kepzeljetek, ma megjott (alapesetben ennek nem orulok mar vagy fel eve), de most kifejezetten tetszett, hogy ugy jott meg mint masnak, hogy nem kellett hazakeredzkednem a munkahelyemrol vagy egyaltalan be sem jonni azon a napon.

Elkezdtem lugositani es a kemeny sportokat is abbahagytam. Meg mindig hihetetlen h tobb mint 15 ev utan nincsen gorcs, csak enyhen :)Ez csakis az Avivatol van :)

A babat meg varom es varom, de erzem, hogy most mar nem sok ido kell:)

Esetleg van valakinek olyan tapasztalata, hogy tenyleg helyrehozta a vervetel eredmenyeit? Esetleg gorcsoket megszuntette mint nekem?

Koszi

2324. hpmarianna (válaszként erre: 2323. - Almafa8)
2013. ápr. 8. 13:43

2 honap mèg nem a vilàg :) Ne hidd, hogy elbagatelizàlom, de turelem kell. Egyèbkènt is min. 3 honap mire elkezd regeneràlodni a hormon hàztartàs.Ha nem adod fel, ugy vègzed a gyakorlatokat ahogy kell, betartasz mindent (savasito ételek kerulèse, 24 oràig nem tusolsz, stb.) hasznàlni fog. Van akinèl elobb làtszodik, èrzodik az eredmèny, van akinek tobb ido kell. Ez mindennel igy van.

Egyèbkènt vizsgàltak màr mi oka a cikluszavarnak?

Endokrinologiai kivizsgàlàsra gondolok.

A torna mindenkèpp hasznos, de lehet valami olyan problèma àll a hàttèrben, amit màshogyan is kezelni kell. (Ilyen nàlam pl. az inzulinrezisztencia)

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook