Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
2383. r.m.
2013. máj. 4. 19:38
Lányok! Írtam egy blogposztot az aviváról, megnéznétek, hogy mit kellene még beleírni? Priviben tudom küldeni a linket a bejegyzéshez (linkestől nem tehetem ide).
2382. Moni(ka) (válaszként erre: 2381. - BJucc)
2013. ápr. 28. 20:10
Hát nem is hülyeség!!! Csak akkor 5 nappal hamarabb lenne... Nem akarom "összezavarodni" a menstruaciom mert mindig nagyon pontos jön meg. Majd kibirom, köszi szépen. A legjobb lenne teherbe esni!!! Tengerpart, homok, szerelmem, ....és én terhes!!! Woww! Köszönöm BJucc!
2381. BJucc (válaszként erre: 2376. - Moni(ka))
2013. ápr. 28. 18:27
Lehet, hogy hülyeség, de esetleg csinálhatnád mielőbb a meghozót, hogy még a nyaralás előtt megjöjjön és talán rövidebb is lesz tőle...
2380. 77ba6a8308 (válaszként erre: 2379. - Capri79)
2013. ápr. 28. 11:36

Sziasztok!!! :-)

Én úgy tudom, az Aviváról nem készült cd...hacsak nem a zene cd-re gondolsz, ami minden tornához megfelelő ritmusban készült. Sajnos én nem voltam tanfolyamon, nem Magyarországon élek, csak könyvből tanultam és tartottam a kapcsolatot e- mailben az egyik oktatóval. Skype-on részt tudtam volna venni egy oktatáson, az oktató ajánlotta, de eddig még nem tettem. Január végén kezdtem az Avivázást (könyvből), azóta rendszeresen csinálom. Van már egy 15 éves nagyfiam az előző kapcsolatomból, a mostani férjemmel is szeretnénk közös gyerkőcöt. 2008-ban méhenkivüli terhességem volt, melyből kifolyólag kivették az egyik petevezetékemet...és sajnos később kiderült, hogy a másik megmaradt petevezetékem pedig el van záródva! DE...NEM ADOM FEL! Úgyis TUDOM, hogy sikerül teherbe esnem!!!! Ölellek benneteket és mindannyiótoknak sok sikert kívánok!!!! :-)

2379. capri79
2013. ápr. 27. 20:24
Sziasztok! Én ma voltam Aviva-tanfolyamon. Ott nem lehetett megvenni a CD-t. Nem tudná átküldeni valaki? Köszi!
2378. Moni(ka) (válaszként erre: 2377. - Sookye)
2013. ápr. 27. 09:41
Ooo, az összeset? Kicsit nehéz lesz a tengerparton Avivazni!:))) szerintem kihagyom... Köszönöm szépen.
2377. sookye (válaszként erre: 2376. - Moni(ka))
2013. ápr. 26. 20:06
Ha jól emlékszem, akkor az összeset, a menses 4. napján, akkor elvileg jön egy erősebb hullám, és másnapra elvileg elmúlik az egész :)
2376. Moni(ka)
2013. ápr. 26. 19:33
Lányok kis segítséget kerek! Jövő heten elutazunk nyaralni a férjemmel és nyaralás közben fog jönni a menszes. Melyik gyakorlat kell elvégezni ahhoz hogy rövidebb legyen a menszi? Valahol azt is van írva a könyvben csak nem találom éppen. Köszönöm.
2375. sookye (válaszként erre: 2369. - R.m.)
2013. ápr. 25. 15:40

Abban a könyvben, ami nekem van meg, nagyon sokszor maga Aviva van lefotózva, hihetetlen hajlékony pózokban, amit a Lívia a tanfolyamon mutogatott, abban pedig pár helyen az Aviva lánya, már nem annyira "kígyónő"-szerűen, sokkal inkább emberi módon használva a testét :)

Pl 5. gyakorlatnál majdnem 90°-ban hátrahajolva az Aviva maga :D


Örülök, hogy hasznosnak találtad! Akkor tényleg nem volt túl elvetélt ötlet tőlem :D

2374. r.m.
2013. ápr. 25. 14:14

szerintetek az lehetséges, hogy az aviva miatt nem lett kivételesen semmiféle fertőzésem, pedig antibiotikumot szedtem?

(5-6 éve nem szedtem antibiotikumot, mert nem vagyok oda érte plusz mindig kezeltethetem magam utána egy csomó ideig, de most veszett szarul voltam és muszáj volt. És már egy hete befejeződött a kúra és nem lett fertőzésem. Vagy csak véletlen egybeesés?)

2373. BJucc
2013. ápr. 25. 12:53
Nem helyetted akartam, csak gondoltam több oktató, több variáció! :)
2372. r.m. (válaszként erre: 2370. - BJucc)
2013. ápr. 25. 12:24
köszi, hogy helyettem szóltál! Igen, mi is így csináltuk, csak én nem tudtam elmagyarázni :D
2371. r.m. (válaszként erre: 2368. - Sookye)
2013. ápr. 25. 12:20
ó, nekem teljesen le volt egyszerűsítve a gyakorláson, lebegőülésben behúztuk először magunkhoz atérdet és aztán ilyen gömbszerű ívben kinyújt és újra behúz. Azt hiszem, nem megy a gyakorlatok leírása. De nem bonyolítottuk úgy túl, mint a könyvben van.
2370. BJucc (válaszként erre: 2368. - Sookye)
2013. ápr. 25. 12:19
Nekünk úgy mutatta, hogy hanyatt fekvés, de a könyökön és az alkaron lehet támaszkodni úgy, hogy a kézfej a derék mellett/alatt van. Láb felhúz, lábfej pipál, aztán lábat előrenyújtani, majd hátralendíteni, mintha labdát tartanánk és azt akarnánk hátradobni, aztán nem kell letenni, hanem újra mellkashoz húz, kinyújt, hátralendít és így tovább, a lábfej végig pipál.
2369. r.m. (válaszként erre: 2367. - Sookye)
2013. ápr. 25. 12:19

ja, persze, módosítottam is ott, ahol nekem más volt felírva (de már így is tök jó volt, mert nem kellett számolgatással meg időfigyeléssel foglalkoznom, állat volt a ppt-re tornázni, köszönöm :D). Ráadásul nekünk az oktató másmilyen zenét adott, ami nekem nem jött be annyira, nagyon kell koncentrálnom, hogy épp mikor ér véget az adott szám.


Amúgy a ppt-hez képest nekem csak egy különbség volt, a többi különbség azon, hogy ugyanazt a gyakorlatot ugyanúgy (tehát nem is variáltak rajta) másik nő mutatja be :D Tehát itt nem nagyon értettem, hogy miért kellett újra fotózni.


Most csinálom a szokásos tornán kívül a menzesz előtti fájdaloműző láblengetéseket, kíváncsi vagyok, mennyire fog fájni a hasam (régóta nem vártam ennyire, hogy megjöjjön :D, nagyon kíváncsi vagyok).

2368. sookye (válaszként erre: 2366. - R.m.)
2013. ápr. 25. 11:59
Leírnád, hogy hogyan? A könyvben tényleg máshogy van, mint ahogy a Lívia tanította...
2367. sookye (válaszként erre: 2362. - R.m.)
2013. ápr. 25. 11:58

Ezt a ppt-t saját magamnak csináltam, mint ahogy írtam is, ezen mindenki változtathat, ahogy akar.

Valószínűleg egy régebbi könyv van meg nekem, abból vannak a képek...

A lényeg inkább az, hogy mozogjunk, mozgassuk meg a hasunkat és a méhünket, petefészkeinket, a vérbőség miatt úgyis használ :)

2366. r.m. (válaszként erre: 2364. - BJucc)
2013. ápr. 25. 11:21
a futball gyakorlatot nekem is máshogy mutatta az új oktató. És örülök is neki, mert az eredeti verziótól fájt a derekam :) A hasban meg szerintem mindkét verzióval ugyanaz történik.
2365. r.m. (válaszként erre: 2363. - KKala)
2013. ápr. 25. 11:20

pont a guggolós volt az egyik, amit kihúzatott az első oktató. De mondjuk én nem babásodási céllal tornázom és az elején ezt meg is beszéltük. Lehetett volna az, elmondja, hogy aki babát szeretne vagy valaha szeretne, az ne végezze a gyakorlatot, jelölje be, nagy betűkkel, felkiáltójellel. Vagy ez csak ilyen egyszerűsítés?

Ja, mert a mostani oktató meg azt mondta, hogy ez nekem pont jó és hasznos gyakorlat, csináljam csak lelkesen.

2364. BJucc
2013. ápr. 25. 10:14
Nekünk a guggolósat mondta az oktató, hogy inkább ne csináljuk. De amúgy nekünk pl. a futball gyakorlatot is máshogy tanította, mint ahogy a könyvben van... Gondolom ahány oktató, annyi verzió. Kis különbségek biztos beleférnek :)
2363. KKala (válaszként erre: 2362. - R.m.)
2013. ápr. 25. 08:44
Hát mindenkinek más az elve! Én speciel egyetértek azzal h a guggolós rész kerüljön kihagyásra... Ugye oda is van írva h várandósok ne csinálják. (Még az abortusz előtti időkben anyáink, nagyanyáink is gugggoltak ha nem jött a mensi de már nem akartak gyerkőcöt.) Éééés ugye azért manapság - bát nem tudom régen hogy volt - egy nőnek, mint pl. nekem se pont a 14. napon van ovum, tehát mire megtudja vki h terhes, addigra sajna ez a gyakorlat már okozhat vetélést... Ezért én pl sose csináltam.
2362. r.m.
2013. ápr. 24. 20:26

lányok, végre tornáztam megint :)

viszont vannak itt fura dolgok.

Októberben voltam betanításon. Aztán nem csináltam egy ideig, úgyhogy múlt héten elmentem megint valakihez, hogy segítsen begyakorolni a gyakorlatokat.

Tök fura volt, mert volt olyan gyakorlat, amit az első tanár kihúzatott velünk, hogy azt ne csináljuk, az új viszont csináltatta (és meg is magyarázta, hogy miért jó). Volt, amit az új mondott, hogy szerinte nem kellene, inkább hagyjuk ki, bőven jó helyette az gyakorlat első fele, stb.

És akkor a ppt-ben meg egy harmadik variáció volt :D Nem nagy különbségek, de azért fura.

És nekem volt egy könyvem, amiben x képek voltak. Az új oktatónak egy második és a ppt-ben meg egy harmadik könyvből. Megint kis különbségek, de azért vicces :)

2361. CsillagTM (válaszként erre: 2360. - R.m.)
2013. ápr. 23. 11:44
ezt a ppt-t én is elkérhetem? ha igen, akkor írok e-mail címet priviben!
2360. r.m. (válaszként erre: 2351. - Sookye)
2013. ápr. 22. 17:51
fú, a ppt elkérhetném én is? Pont azon filóztam, hogy mi a szöszt csináljak, hogy ne a gondolkozással menjen el a tornázás. Már arra gondoltam, hogy felveszem videóra magamat és aztán összevágom, de az több órányi munka, pláne mivel hatalmas tehetség vagyok videózásban. Ez a ppt nekem is eszembe juthatott volna!
2359. r.m.
2013. ápr. 22. 17:45

sziasztok!

Én is avivázok, szeretnék csatlakozni hozzátok :)

Októberben voltam betanításon, utána csináltam egy ideig, aztán más eü gondok miatt abbahagytam és most megint szeretném újrakezdeni. Mindig jó, ha vannak társak, akikkel lehet beszélni róla :)


nekem miómám van, azt szeretném eltüntetni vele (vagy legalább csökkenteni) :)

2358. Moni(ka) (válaszként erre: 2354. - Gaboka26)
2013. ápr. 22. 09:16
Szia, végig olvastalak titeket....én ugy tudom hogy interneten is van tanfolyam. Írj egy emailt Livianok és mond el neki a storydat, sokan élnek külföldön és ugyan ugy csinálnak interneten. Pontason nem tudom hogy, lehet Skype .....próbáld meg. Sok sikert!
2357. KKala (válaszként erre: 2354. - Gaboka26)
2013. ápr. 21. 21:18

Jaj, nem akarlak megijeszteni, de sajna itthon is ez a nőgyógyis "protkoll", ha nincs mensi, nesze szedjél fogigátlót! :( DE az nem mesni. :( :(

Ha nem találsz tanfolyamot és önállóan tanulod, ha bármi kérdésed felmerül egy-egy gyakorlattal kapcsolatban, kérdezz nyugodtan! Igyekszünk leírni, h amit éppen nem tudsz hogyan is kellene csinálni! :P

2356. gaboka26
2013. ápr. 21. 19:08
Rendben, akkor megpróbálom. Én nagyon bízom benne és köszönöm a gyors válaszokat. Nagyon aranyosak vagytok :)
2355. sookye (válaszként erre: 2354. - Gaboka26)
2013. ápr. 21. 18:55

Csinálhatod tanfolyam nélkül is, van, akinek úgy is segít :)

Nézegesd az Avivamodszer.hu oldalt, hátha a közeletekben mégis van tanfolyam.

2354. gaboka26
2013. ápr. 21. 18:52

Huh, most jól rámijesztettél a PCO-val. Elmennék a tanfolyamra, csak külföldön vagyok és nagyon ritkán járok haza. Nem tudom most mi lenne a legjobb megoldás. Már tényleg nem igazán tudok mibe kapaszkodni. 4 nőgyógyásznál jártam és mindegyik csak a fogamzásgátlót írta fel. Azt nem akarom szedni, mert már a babát is terveznénk a párommal!

Tanfolyam nélkül ez nem is menne? Vagy csinálgassam azért, hátha segít valamit? Most tényleg elbizonytalanodtam!

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook