Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2533. Moni(ka) (válaszként erre: 2532. - BJucc)
2013. júl. 26. 13:36
Én 6 hónapja tornázom és semmit nem történt azon kívül hogy rendszeresen jönn a menszi. Baba meg sehol, a petevezetekem meg mindig zárva ..... A Harkány kezelést fogom kipróbálni.
2532. BJucc
2013. júl. 18. 15:50

Jó ilyen sikersztorikat olvasni! :)

Sajnos nálam még mindig nincs semmi pozitív hatás azon kívül, hogy 3 helyett 4 naponta kell hajat mosnom.

5 hónapja tornázok rendszeresen heti 2-3 alkalommal, cukrot, fehérlisztet 3 éve nem eszek, illetve fél éve húst sem. Plusz minden reggel jógázok is, szóval már nem tudom mit kéne tennem, hogy összejöjjön a baba, vagy legalább 40 napnál rövidebb ciklus...

A héten voltam endokrinológusnál, jövő héten talán lesz eredménye a vérvételnek, nagyon kíváncsi vagyok rá. Főleg, hogy eddig abban a tudatban éltem, hogy PCOS-om van, de az endó doki közölte, hogy a policisztás petefészek fogamzásgátló szedés alatt normális és nekem úgy diagnosztizálták... ennyit az sztk-s nőgyógyászról.

De nagyon remélem, hogy nem kell egész életemben gyógyszereket szednem, én is az "öngyógyítás" híve vagyok :)

2531. annaswan (válaszként erre: 2530. - Kisbaris)
2013. júl. 17. 14:39

Igen, egyébként nekem is az ad igazi erőt, hogy nem gyógyszer, hanem én magam segítek a szervezetemnek!:)


Nagyon kíváncsi leszek, hogy a jövő hónapban is megjön-e, lesz-e peteérés, stb. :) Az ilyesmi mennyi idő után szokott rendeződni?

2530. kisbaris (válaszként erre: 2529. - Annaswan)
2013. júl. 15. 13:44
Nagyon örülök a jó hírnek! Bizony, akármennyi pozitív dolgot hallasz és sikertörténetet a tornával kapcsolatban, mégis az a leges-leges-legeslegjobb amikor saját magadon tapasztalod, hogy igenis működik, használ és ezt Te érted el, és semmi nem állíthat meg, csinálod tovább és egyre jobb lesz. :))) Szorgalmas tornázást! ;)
2529. annaswan (válaszként erre: 2527. - R.m.)
2013. júl. 14. 22:23

Húú, hát ez szuper!:)


Jó olvasni, hogy mennyi problémára használ a torna, remélem, hogy Neked is hamarosan megszűnteti minden bajod!


Az étkezésre meg ahogy látom, nagyon is odafigyelsz, szóval le a kalappal!:) Pláne, hogy még ennyit is mozogsz hozzá!:)


Ja, amúgy én örömmel számolok be róla, hogy 2 napos "kis piros előjel" utána ma végre megjött!:)) Hosszú hónapok óta, két hónapnyi hiábavaló gyógyszerezést követően pontosan 2 hétre rá, hogy először elkezdtem itthon az avivát, sikerült :))) (csütörtökön voltam dokinál, aki akkor már mondta, hogy mentruációt megelőző szakaszban vagyok, azt mondta, h. 2 héten belül bármikor számíthatok rá. Akkor még nem mertem elkiabálni a dolgot, de kimondhatatlanul örültem a hírnek.)


Szóval szorgalmasan fogok továbbra is tornázni, remélem, hogy következő hónapban már peteérésem is lesz, hamarosan pedig összejön a baba is :)


Kitartást és eredményes tornázást kívánok mindenkinek!:)

2528. r.m. (válaszként erre: 2526. - Annaswan)
2013. júl. 12. 16:04
pcom szerencsére nincs, de az is motivál a tornázásban, hogy ne is legyen :D
2527. r.m. (válaszként erre: 2525. - Annaswan)
2013. júl. 12. 16:03

Hát, nekem csak annyi bajon van azzal a gyakorlatkombinációval, amit kaptál, hogy én szétunnám magam, ha azt kellene csinálnom naponta tíz percen keresztül :D Hatásra teljesen jó, de szerintem agysorvasztóan unalmas. Meg én pont nem szeretem azokat a láblendítéseket, amik a rövidített módszerben vannak (hol oldalra, hol előre, hol keresztbe). Vagy hát lehet, hogy az nem az Én gyakorlatom, nem tudom. Mert a sima láblendítéseket szeretem, azok tök jót tesznek fizikailag is és fejben is jól esik csinálnom őket.

Petevezeték letapadásra a legjobb az ovu1-es és a láblendítás egymás után (az ovu1-esben a kezedet a petefészkekre teszed és úgy végzel medencebillentéseket mindenféle irányban, ezzel felmelegíted az egészet és utána a láblendítések hatásosabbak az előkészített terepen).


Szóval jó az a gyakorlat, amit csinálsz csak szerintem rövidebb, egyszerűbb és az én logikám szerint hatékonyabb is a másik verzió.


Szerintem azért mondta, hogy végezd ezeket, mert ez a legtipikusabb probléma, ez fordul elő a legtöbb nőnél. Ha nálad mégsem, akkor ártani tuti nem ártasz vele, ellenben még jobb lesz a vérkeringés, úgyhogy használ is. Tuti módszer szerintem ezt ajánlani :D


Edző vagyok, azért ennyi a mozgás :) Szóval innen is a kajára odafigyelés, meg úgy nőttem fel, hogy étkezzünk egészségesen, inzulinrezisztenciám is van, arra is diétázni kell (mondjuk az arra való diéta annyiban más a gyári étkezésemtől, hogy cukormentes nasit eszem csak), miómám is van, görcsös menstruáció is, úgyhogy ezekre meg leginkább a lúgosító étrend lenne a jó. A tejes, tojásos cuccokat elhagytam (a tojás elhagyása miatt viszont a fehérjebevitelem is erősen csökkent, a rántottát például tök szerettem), de a hús azért még megvan. Persze azért nálam is vannak bűnözések, de szerintem alapjában véve nem étkezem egészségtelenül, de a húsról lemondás nekem nem megy.


A szódabikarbónás kúrát még nem próbáltam, mindig "majd holnap" kezdem :D Nekem amúgy azt is ajánlották, hogy éhgyomorra citromos víz vagy úgy általában napközben is bármikor. Ezt is szívesen kipróbálnám, mert a citromos móka tuti szebbé tenné a bőrömet :D


Nem tornázom olyan rég óta, nem is tudom, mikor találkoztam először vele, de szeptember óta csinálom rendesen. Nem babáért tornázom, nekem miómám van, ami kisebb lett.

2526. annaswan
2013. júl. 12. 15:59

Najó, bocs, asszem mostanra állt össze a kép :))) Ne haragudj, ha összevissza kérdezősködtem, most már tiszta, h. Te is oktató vagy...hihihi :)


Ettől függetlenül a miért tornázol kérdés fennáll. Neked is voltak/vannak problémáid? Esetleg PCO? (az IR miatt gondolom) És mik az eredmények, mennyit javultál, ha szabad ilyet kérdezni?

2525. annaswan (válaszként erre: 2522. - R.m.)
2013. júl. 12. 15:33

Húúú, heti 14-16 óra edzés? Le a kalappal!!:) Mit csinálsz?:) Hogy bírod?:)


De tényleg tök érdekes, hogy mennyire másként működünk...a leírtak alapján Te is nagyon odafigyelsz magadra, a mozgásra és az étkezésre is, és mégis vannak eltérések. Esetleg a szódabikarbóna kúrát kipróbáltad? Nekünk azt javasolták még.


Te mióta tornázol? Jobbak az értékeid azóta? Babáért tornázol?

2524. annaswan (válaszként erre: 2523. - R.m.)
2013. júl. 12. 15:31

Te is Aviva oktató vagy?:)


Hát tulajdonképpen én nem tudok róla, hogy le lenne tapadva a petevezetékem, de azt mondta a hölgy, hogy inkább csináljam, mint hogy esetleg késbb kiderüljön, hogy gond van vele, és emiatt nem jön össze a baba...


De akkor szerinted melyik gyakorlatokat végezzem?

2523. r.m. (válaszként erre: 2521. - Annaswan)
2013. júl. 12. 13:05

ez tök érdekes. Mi úgy tanultuk, hogy például petevezeték letapadása ellen az ovu1-et és a láblendítőset kell ajánlani.

De amúgy tényleg úgy van, hogy az alap gyakorlatsor a legtöbb embernek használ :)

2522. r.m. (válaszként erre: 2520. - Annaswan)
2013. júl. 12. 13:04

ja, szerintem egészségesen étkezem és szerintem ebbe beletartozik a hús is, csak ugye annyit hallunk a hús extra savasító hatásáról.

Próbáltam, hogy mellőzöm a húst, de nekem nem volt jó teljesen szétestem tőle, a vérképem is szar lett. Pedig amúgy egészségesen étkezem, sok zöldség, lassú széndhirtát, stb, de heti 14-16 órányi edzés mellett nem tudok elegendő fehérjét bevinni a szervezetembe hús nélkül. Tudom, ehetnék olajos magvakat, de attól ragyás az arcom, meg vannak húspótló készítmények is magas fehérjetartalommal, de azoknak magas a szénhidráttartalma is, ami meg nem tesz jót az inzulinrezisztenciámnak.

De az jó, ha heti 2-3x van nálad húsevés és jók az eredményeid, én is ennyinél tudtam megállni, ahol még komfortosan érzem magam :)


Amúgy szerintem tök logikus, hogyha torna van, akkor csökken az édesség utáni vágy, főleg ha hormonborulás a kiváltó oka ;)

Nekem olyan pozitív mellékhatás van, hogy régebben gyakran volt gombás fertőzésem, de a torna óta nem igazán, illetve kétszer volt, de nagyon hamar el is múlt, kúp sem kellett, elég volt egy kis tejsavas irrigálás. Ez nagy szó egy olyannál, mint én, aki 2-3 havonta szenvedett a H-gombától :)

Hivatalosan nem az aviva hatása, de túl sok lenne a véletlenekből, hogy pont azóta jobb a helyzet ;)

2521. annaswan (válaszként erre: 2518. - R.m.)
2013. júl. 12. 12:06
Nem, azt mondta, hogy a két láblendítős gyakorlat legyen és a rövidített módszer első gyakorlata naponta 10 percig. Azt is mondta, hogy az ovus könyvből ő még senkinek sem tanított meg semmit, mert aki rendszeresen csinálja, annak az is használ....
2520. annaswan
2013. júl. 12. 12:05

Hát érdekes ez a dolog, mert régebben én is ilyen voltam...húst hússal ettem, és el sem tudtam képzelni, hogy egy főétkezés állhat olyasmiből, amiben nincs hús, és még jól is lehet vele lakni.:)


Mondjuk nekem sokat segített az indiai vegetáriánus konyha, isteni finom sült és főtt zöldségekből álló ételeket kóstoltam, amit korábban el sem tudtam volna képzelni :)


De hozzáteszem, szoktam enni én is húst, hétvégente anyós-após mindig azt készít, szóval olyan heti 2, olykor 3 alkalom mindig becsúszik :)


Szerintem amúgy ha már emellé igyekszel sok zöldéget, gyümölcsöt is enni, akkor már sokat teszel magadért! Illetve arra ügyelj, hogy kerüld a feldolgozott élelmiszereket - ahogy korábban is írtam a felvágottak, májkrémek, virslik, meg a mirelit készételek, konzervkaják, porból készíthető dolgok nem hiszem, hogy jót tesznek.


Viszont tök érdekes, hogy ugye írtam korábban is, hogy nekem az édesség a gyengém (váltig állítom, hogy cukrfüggő vagyok), de komolyam, mióta avivázom, azt kezdtem el észrevenni, hogy kevésbé érzem azt a csillapíthatatlan vágyat az csoki, édesség, fagyi után!


Másnak esetleg van ilyen tapassztalata? Hogy a torna hatására változott volna az étkezése, esetleg súlycsökkenés, stb? Szóval a mentruáció rendezése mellett más pozitív mellékhatások vannak?:)

2519. r.m. (válaszként erre: 2515. - Annaswan)
2013. júl. 12. 11:45

és húst milyen gyakran eszel?

Mert az egész lúgosítással nekem az a gondom, hogy egyszerűen nem működöm hús nélkül. Tudom, hogy elméletileg kellene, de nekem nem megy. Csökkentettem a húsbevitelt, de ennél lejjebb nem megy. De most ez egy kicsit megnyugtatott, hogy némi hús mellett is lehet normális eredményt elérni. Nekem legutóbb 6,4 volt, ami nem túl fényes :P

2518. r.m. (válaszként erre: 2517. - Annaswan)
2013. júl. 12. 11:42
nem az ovu első gyakorlatát adta fel? Mert a rövidített elsője szintén láblendítős. Az ovu1-et szokták a láblendítőssel párosítani.
2517. annaswan
2013. júl. 12. 11:04

Sziasztok!


Tudna valaki abban segíteni, hogy leírja, miből áll pontosan a rövidített módszer 1-es gyakorlata? Az oktatóm feladta házi feladatnak a láblendítősek mellé ezt, de nem tudom, mit kéne csinálni.


Előre is köszi szépen!:)

2516. Moni(ka) (válaszként erre: 2510. - Hpmarianna)
2013. júl. 11. 18:33
Szívből gratulálok!!!!!!
2515. annaswan (válaszként erre: 2514. - R.m.)
2013. júl. 11. 16:28

Hát mondjuk én már 1-2 éve különösem megpróbálok odafigyelni arra amit eszem - ami hol sikerül, hol nem :D


Húsok közül leginkább csak csirkét eszem, de a feldolgozott húsokat kifejezetten kerülöm, felvágottat, virslit, májkrémet, ilyesmit pl. egyáltalán nem fogyasztok.


Emellett szeptember óta még rendszeresebben kezdtem el mozogni, a heti 2 edzés ált. megvan, olykor volt 3 is, de nem ez az állandó. Most ez kiegészül az avivával, úgyhogy ennyi remélem elég is lesz :) Ja, hozzátartozik még, hogy mióta elkedtem mozogni, akkor figyóztam is, és fogytam 11 kg-ot, szóval ez azért azt gondolom, hogy mind hozzájárult egy egyészségesebb érték létrejöttéhez.


De hozzáteszem, el szoktam csábulni, az édesség kifejezetten a gyengém, szóval...:)))) Most meg ahogy jött a jó idő, egy kis fagyi is..hmm..:))


Na mindegy, bocs, ha hosszú voltam, remélem azért hasznos is volt vmennyire a válasz.


szép napot mindenkinek :)

2514. r.m. (válaszként erre: 2513. - Annaswan)
2013. júl. 10. 19:53

örülök, hogy tetszett :)


Te hogy étkezel, hogy ilyen jó lett a ph-d? Eszel húst, stb-t?

2513. annaswan
2013. júl. 10. 12:03

Én is gratulálok a babához! :)) Jó egészséget kívánok Nektek!:)


Na, tegnap voltam az aviva torna betanuláson. Csehné Váradi Mária szimpatikus személyiség, bár néha voltak furcsaságai (pl. ha sokat kérdeztem, meg olyat, amire nem igazán tudott válaszolni, az mintha nem tetszett volna neki) a torna mellett csomó minden másról is beszéltünk, pl. ő is hangsúlyozta az étkezés fontosságát, megnézte a PH értékünket (az ideális 7.4, nekem szerencsére viszonylag jó értékem született, 7.1), mesélt Aviva Steinerről, a torna kialakulásáról, és csomó pozitív élményről.


Én azt tapasztaltam, hogy mindenképpen érdemes elmenni hivatásos oktatótól megtanulni a mozdulatokat, mert kiderült, hogy én otthon a könyvből nem egészen úgy csináltam mindent, ahogy kellett volna. A Dolgozó Zónát sem kell pl. annyira szorítani, én otthon néha úgy erőlködtem, hogy levegőt alig kaptam :D


Szóval most elkezdem a heti két alkalmat, nagyon kíváncsi leszek az eredményére!:)

2512. CsillagTM (válaszként erre: 2510. - Hpmarianna)
2013. júl. 10. 11:41
gratulálok!
2511. r.m. (válaszként erre: 2510. - Hpmarianna)
2013. júl. 10. 10:29
dejó, dejó, dejó! Gratulálok!
2013. júl. 10. 09:49

Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem màr itt a forumon. Régebben tobbszor kèrtem tanàcsot, ès èn is probàltam segiteni ha tudtam.:)

Most szeretnèk Veletek megosztani v.mit. Ennek a cèlja nem 'dicsekvès' (bàr nagyon buszke vagyok :)) inkàbb remènyt adni szeretnèk. En legalàbbis mindig tudtam erot meriteni a pozitiv pèldàkbol, hàtha most èn adok egy-egy lokèst bàrkinek is, hogy igen, èrdemes Avivàzni, kitartani.

A tortènetem nem irom le megint, de volt benne tobb honap sikertelen probàlkozàs, elhalt terhesség, majd PCOS ès IR diagnozis. A 3-as kezelès (dièta,sport, gyogyszer) ugy ahogy javulàshoz vezetett, de aztàn ismèt elkezdtem Avivàzni. (Règen, a ciklusaim helyretètelèben màr sokat segitett.) Az elso 2 honap intenziv torna utàn (ez nàlam 2 naponkènti tornàt jelentett, minden gyakorlatot vègig csinàltam) a majd 50-60 napos ciklusaim 35 napra csokkentek, majd a 3. honapban teherbe estem! Nem akartam elhinni! Tobb, mint màsfèl èv probàlkozàs utàn, 3 honap torna utàn. Ugy, hogy ezt megelozoen az orvosok szerint szinte alig-alig volt peteérésem. Az egèsz tornàs idoszak alatt jobban èreztem magam, szerettem is csinàlni, biztam a sok siker-sztoriban :), ès mostmàr el tudom mondani, hogy tènyleg egy hatalmas eszkoz van a Nok kezében, hogy hormonàlis problèmàikat sajàt maguk kezeljèk! :)

Màr 16 hetes a bèbi a pociban, kisfiu...:)

Mindenkinek kivànok mielobbi javulàst, gyogyulàst, ha baba a cèl, termèszetesen mielobbi babàsodàst!

Kitartàs Mindenkinek ès koszonom a segitsèget amit itt kaptam!

2509. r.m. (válaszként erre: 2508. - Annaswan)
2013. júl. 10. 07:50
na, milyen volt? :)
2508. annaswan
2013. júl. 8. 14:24
Nekem annyiból szimpatikus lett látatlanul is, hogy olvastam, h. már régóta tart ilyen kurzusokat (tehát biztos már látott egyet s mást, és a kellő tapasztalata is megvan már azokhoz képest, akik mondjuk csak 1-2 csöppentek ebbe bele), és elég sok visszajelzés olvasható az oldalon is...de hát majd élőben meglátjuk. Egyébként meg ha nem találnánk meg a közös hangot, a betanítás után még mindig elmehetek bármelyik másik oktatóhoz gyakorló órára.
2507. r.m. (válaszként erre: 2506. - Annaswan)
2013. júl. 8. 14:02

én duplán kíváncsi vagyok, én is sok jót hallottam róla, egyetlen embertől viszont rosszat, de ő mindenkire rosszat mond és kíváncsi vagyok, hogy most is beigazolódik-e, hogy csak rosszindulatú az illető :D

(ami több, mint valószínű, mert tizenvalamennyien jót mondanak, ő egyedül rosszat, úgyhogy több, mint gyanús :D)

2506. annaswan
2013. júl. 8. 13:58

Rendben, akkor majd beszámolok!


Csehné Váradi Máriához megyek a Villányi útra. Korábban voltak akik írták, hogy nála tanultak, és pozitívan nyilatkoztak róla. Szóval most kíváncsian várom a holnapi napot. :)

2505. r.m. (válaszként erre: 2504. - Annaswan)
2013. júl. 8. 13:35

én kíváncsi vagyok minden pozitív tapasztalatra :) A nem pozitívra is, elvégre ez nem teleshop, hogy csak az áradozások menjenek, de azért remélem, tényleg pozitívak lesznek a tapasztalataid :)))


Kihez mész betanulni?

2504. annaswan
2013. júl. 8. 11:57

Sziasztok!


Már régóta olvasom a fórumot (illetve annyira régen nem, de beletartott egy kis időbe, mire végigolvastam az egészet), szeretnék nektek hamarosan én is pozitív eredményekről beszámolni.


Én PCOS gyanús vagyok (ám nincs inzulinrezisztenciám), a tesztoszteron hormonom jóval magasabb a normálisnál, és szinte sosem volt rendszeres mentruációm. Eddig minden orvos azt mondta, hogy ráérek ezzel akkor foglalkozni, amikor babát szeretnék. Hát most már szeretnénk a férjemmel, nagyon :))


Viszont sem homeopátiás gyógyszerekre, sem Meckforminra, sem Clostylbegitre nem akar megjönni, immár kb. 6 hónapja...


Elsősorban nem gyógyszerekkel és hormonokkal szereték teherbe esni, ezért is kezdtem el egy hete az aviva tornát. Eddig csak könyvből csináltam 2x, de holnap megyek betanuló órára is, nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz, pláne a hatására!:)


Ha érdekel valakit, majd beszámolok tapasztalatokról :)

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook