Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2593. EvicaT (válaszként erre: 2592. - Ohlala)
2013. szept. 19. 19:51
Köszönöm! Mindenképpen beszámolok :-)
2592. Ohlala (válaszként erre: 2590. - EvicaT)
2013. szept. 18. 16:42
Kívánom, hogy járj sikerrel! Remélem, beszámolsz majd az eredményről.
2591. EvicaT (válaszként erre: 2584. - BJucc)
2013. szept. 17. 20:00

Én meg ismerek olyat, aki 2,5-ös TSH-val elvetélt. Következő babánál szedettek vele a terhesség legelejétől asszem a legkisebb hatóanyagú gyógyszert, és a baba megmaradt.

Szóval sokféle történet van, én mindenesetre 2 alá akarom vinni a TSH-t.

2590. EvicaT (válaszként erre: 2585. - Ohlala)
2013. szept. 17. 19:57

Nem tudom, hogy mind a pm alulműködésnek a tünetei, de van pár, pl. pulzusom 50 és 60 között van, sokszor fázom, lábaim hidegek, bőröm száraz, libidócsökkenés :( Viszont én nem hízok,ill. nem tudok hízni, pedig kicsit szeretnék.

Én heti kétszer nyomatom a tornát,mert tudom, hogy lesz eredménye (meg már volt is).

2589. BJucc (válaszként erre: 2588. - Ohlala)
2013. szept. 17. 10:17
Szerintem azt tedd, amit az oktató tanácsol, én nem vagyok szakértő, csak sokat olvastam a témában. Amúgy nekem az oktató azt mondta, hogy csak hormontartalmú gyógyszerek mellett nem lehet tornázni. De mindegy is, mert én most leálltam a tornával...
2588. Ohlala (válaszként erre: 2587. - BJucc)
2013. szept. 16. 17:59

Hát, nekem az oktató nem ezt mondta: azt tanácsolta, hogy fokozatosan csökkentsem az adagot, majd hagyjam el a gyógyszert. Ha a hormonreceptorra is hat a gyógyszer, attól még a hormontermelést szabályozza. Egyébként értem én, hogy miért nem jó gyógyszert szedni, ha tornázol, hiszen hogyan tudná a szervezet beszabályozni a hormonszintet, ha más utasítást is kap, csak hát rizikós önkényesen változtatni az adagoláson. Az információd hiteles helyről hallottad? Te érintett vagy a témában? Esetleg van valaki, aki gyógyszer mellett tornázik?

A leírt tüneteid szerintem nem utalnak egyértelműen pm problémára. Bár ennek a betegségnek is tünetei, sok olyan ember van akikre ráillik pm probléma nélkül is. Az endokrinológus gondolom több hormonszintet is nézett, és az összkép alapján állította fel a diagnózist.

2587. BJucc (válaszként erre: 2585. - Ohlala)
2013. szept. 16. 16:53

Ha Bromocriptint szedsz, amellett lehet tornázni, mert nem hormontartalmú, hanem a hormon receptorra hat.

Pm tünetek lehetnek, amik nálam előfordulnak a hideg végtagok, fázósság, lassú pulzus, de ezek akár bármi másra is utalhatnak... Muszáj bíznom az endokrinológusban, szerinte nincs pm problémám... legyen igaza :)

2586. Ohlala (válaszként erre: 2583. - Capri79)
2013. szept. 16. 15:51
Szia! Szerintem nem az a lényege, hogy abban a két hétben ne tornázzál, amikor szeded a gyógyszert, hanem eleve nem javasolt a torna mellé a gyógyszer. Az oktató azzal magyarázta, hogy ha a szervezet kívülről megkapja a hormont, akkor nem fogja azt megtermelni. Az viszont engem is érdekelne, hogy okoz-e valami bajt, ha valaki mégis tornázik gyógyszer mellett azon kívül, hogy az adott hormonszintje nem áll helyre?
2585. Ohlala (válaszként erre: 2578. - EvicaT)
2013. szept. 16. 15:36
Én még nem kezdtem el a tornát, még csak érdeklődök. Most azon gondolkodom, hogy endokrinológushoz menjek vagy tornázzak, de sajnos prolaktinra szedek gyógyszert, ami mellett viszont nem javasolt tornázni. Nem tudom, hogy el merjem-e hagyni, mivel babaprojekt előtt állunk, és ha mégsem válik be a torna, akkor csak rontok a helyzeten. Valaki írta itt a fórumon, hogy fél év torna sem segített ezen a problémáján. Drukkolok, hogy neked sikerüljön! Milyen pm alulműködéses tüneteid vannak?
2584. BJucc (válaszként erre: 2581. - EvicaT)
2013. szept. 13. 15:54

Hát ha nagyon akarom, akkor találok tüneteket, de ez bármivel így lenne :) Amúgy is van annyi bajom, ez már nem hiányozna :)

Mindenesetre erre még azért gyógyszert nem szednék...

Ismerek olyat, aki 3,4-es értékkel esett teherbe és meg is maradt a baba, szóval nem hiszem, hogy csak így magában egy ilyen érték túl sokat jelentene...

2583. capri79
2013. szept. 12. 15:37

Sziasztok!

Néha-néha már voltam itt, most megint lenne egy kérdésem. Április vége óta tornáztam heti kétszer (oktatóval, szóval remélhetőleg helyesen is csináltam a gyakorlatokat). Vérvétel alapján a progeszteronom kicsit alacsony (de a referenciatartományon belül van). Az orvos augusztus elején felírt napi 10 mg Duphastont (progeszteron). Ezt 14 napig kell szednem. Ez alatt az idő alatt ne tornázzak, ugye? Két ciklusban most úgy csináltam, hogy amíg nem szedtem, addig Aviváztam, a gyógyszerszedés alatt pedig nem. Jó ez így, mit gondoltok? Köszi!

2582. KKala (válaszként erre: 2578. - EvicaT)
2013. szept. 12. 13:32
Én továbbra is azt mondom, amit az endokrinológusom mondott, miszerint T3 és T4 érték nélkül nincs értelme önállóan a TSH-nak, pláne nincs értelme gyógyszert írni!!!! Nekem 2,3 2,7, sőt volt 3,2 is a TSH-m... De a T4 értékem mindig kompenzálta, így nem kellett gyógyszer, és 26 hetes kismama vagyok!!! Szóval tényleg nem kell feltétlen a gyógyi. Mindhárom érték kell a pontos pajzsmirigy működés meghatározásához!
2581. EvicaT (válaszként erre: 2580. - BJucc)
2013. szept. 12. 13:14

Hááát... szerintem a 2,2 is sok. Nincsenek pm-es tüneteid?

Amúgy nálam sem foglalkoznak ezzel az értékkel (2,5 -3 ) a dokik... :(

2580. BJucc
2013. szept. 11. 16:40
Nekem 2,2 volt a TSH-m, de se az endokrinológus, se a nődoki nem mondta rá, hogy sok a babához...
2579. CsillagTM (válaszként erre: 2578. - EvicaT)
2013. szept. 11. 16:31
na ezt az 1,7-et még nem hallottam. azt mondják: legyen 1 körül, de mindenképp 2 alatt. nekem 0,7 volt.
2578. EvicaT (válaszként erre: 2577. - Ohlala)
2013. szept. 10. 22:19

Én is teherbe szeretnék esni...és úgy tudom, 1,7 körüli érték a "normális" ehhez. Hallottam én is már ennél magasabb értékkel babát várni, de olyat is aki 2,5-ös értékkel elvetélt, majd később kevés gyógyszerrel már sikerült kihordania a terhességet. Én még picit várok a gyógyszerrel, de ha nem megy 2 alá a TSH, akkor én is elgondolkozom az endokrinológuson. Egyébként van egy pár pajzsmirgy-alulműködéses tünetem is :(

Tornázol rendszeresen?

2577. Ohlala (válaszként erre: 2576. - EvicaT)
2013. szept. 10. 19:28
Szia! Nem szedek rá gyógyszert, de babát szeretnénk, úgyhogy gondolkozom, hogy el kellene menni endokrinológushoz. Nem tudom, mi befolyásolhatja ezt az értéket, de nekem 2 hét különbséggel 7 tized eltérést mutatott a lelet. A 2,8 volt a legtöbb. Ahogy olvasgattam a neten, megoszlanak a vélemények, hogy ennél az értéknél kell-e a gyógyszeres kezelés. Van olyan orvos, aki már kezeli, más jónak tekinti. Ha az orvosod jónak ítélte ezt az értéket, akkor miért gondolod, hogy lejjebb kell vinned? Tudsz arról, hogy mit okozhat, ha így marad?
2576. EvicaT (válaszként erre: 2575. - Ohlala)
2013. szept. 7. 17:26

Szia!

Ilyen alacsony még sosem volt a TSH-m, persze ez még nem jó érték... Amúgy olyan nagytudású orvosokkal van az ember megáldva, akik szerint a 3-as TSH jó, mert határértéken belül van, szóval fel sem merült még sosem a gyógyszer. Annyira nem is szeretném, egyelőre próbálkozom az alternatív módszerekkel. 3 hónap alatt ment le 5 tizedet. De akkor még nem tornáztam olyan komolyan mint most. Kíváncsi leszek, másfél hónap múlva mennyi lesz.. :-)

Te szedsz rá gyógyszert?

2575. Ohlala (válaszként erre: 2572. - EvicaT)
2013. szept. 6. 14:27
Köszi a választ! Nekem legutóbb 2,8 volt a TSH-m. Neked mennyi avivázás után ment le 2,5-re? Bár lehet, hogy kis ingadozást amúgy is mutathat, de legalább jó irányba mozdult el. Gyógyszert nem akartak rá adni?
2574. Moni(ka)
2013. szept. 1. 23:13

Köszönöm lányok! Igen, kint a szabadban akartam futni, nem messze tőlem van egy futó pálya , de nem tudom... Majd meglátom ha kezdek el vagy sem.

Amúgy, bevallom nektek másfél hónapja nem tornaztam mert voltam nyaralni es előte meg utána is amikor haza jöttem annira nem volt kedvem tornázni hogy azt montam egy kicsit pihenek. Semmi változás nem volt, a menstruaciom pontosan jött amikor kellet. Csak az a baj hogy megszoktam a tornát es hianzik úgy hogy megint kezdek. Az csak jo tehet!

2573. EvicaT (válaszként erre: 2562. - Moni(ka))
2013. szept. 1. 14:48

Szia!

Szerintem ha "biztos"-ra akarsz menni, akkor csak a ciklus első felében fuss. Én ugyanezt csinálom, ill. kosarazni is csak a ciklus első felében kosarazok.

Utána aviva és jóga :-)

2572. EvicaT (válaszként erre: 2568. - Ohlala)
2013. szept. 1. 14:46

Szia!

Mennyire magas TSH-t? Nekem lecsökkent 3-ról 2,5-re, remélem tovább tudom csökkenteni. Torna mellett iszom a közönséges galaj teát is.

2571. BJucc
2013. szept. 1. 13:27

Amúgy nem akarom senki kedvét elvenni a tornától, csak szerettem volna megosztani veletek, hogy ilyen is előfordulhat, hogy nem jön a várt hatás.

Viszont tényleg olyan sok nőnek segített! A tanulság szerintem csak annyi, hogy nincs olyan csodamódszer, ami mindenkinek beválik... Most megnézem ezt a ciklust torna nélkül, aztán az is lehet, hogy a későbbiekben megint nekiállok, hátha...

2570. BJucc (válaszként erre: 2567. - Tavaszi tőzike)
2013. szept. 1. 13:23
A Mastodynon is elvileg jó a magas prolaktinra, illetve segít PMS esetén, vagy rendszertelen és nagyon görcsös ciklusnál is.
2569. BJucc (válaszként erre: 2566. - Tavaszi tőzike)
2013. szept. 1. 13:22

Hát ehhez nem értek, hogy mitől lett magas a prolaktin, a doki szerint ez PCO-nál gyakori, de hogy a torna hozta-e elő, vagy amúgy is felment volna, azt nem tudom...

Sajnos a ciklusom se állt helyre a torna alatt, még lettek utána 40 és 56 napos ciklusok is. Most kíváncsi vagyok, hogy torna nélkül, csak gyógyszerrel hány napra fog megjönni. Viszont torna nélkül most a hajam megint gyorsabban zsírosodik :(

2568. Ohlala
2013. aug. 30. 19:23
Sziasztok! Érdekelne, hogy a magas TSH szintet képes-e rendezni a torna? Van valakinek ilyen tapasztalata?
2567. tavaszi tőzike (válaszként erre: 2545. - BJucc)
2013. aug. 30. 17:54
A Mastodynon csepp milyen problémára való?
2566. tavaszi tőzike (válaszként erre: 2561. - BJucc)
2013. aug. 30. 17:42
Hát, az nem túl biztató, hogy 6 hónap torna nem elég a prolaktin szint rendezésére. Ha korábban nem volt panaszod, nem lehet, hogy inkább a torna idézte elő? Lehetséges ilyen? Olvastam korábbi hozzászólásodban, hogy a 40-45 napos ciklusodat is eltolta 70 naposra. Azóta ez rendeződött?
2565. r.m. (válaszként erre: 2564. - BJucc)
2013. aug. 30. 14:59

Az Aviva módszer szerint nem lehet futni, ha babát szeretnél.

De sokan, akik erről nem tudnak, simán futnak és simán teherbe is esnek a futás ellenére.

Szerintem mérlegelni kell, hogy mennyire akar valaki babát, mennyire rendel ennek mindent alá.

2564. BJucc (válaszként erre: 2562. - Moni(ka))
2013. aug. 30. 09:26

Ez jó kérdés, már én is meg akartam kérdezni :)

Én is szeretnék futni, de nem tudom, hogy okozna-e bajt, vagy sem... Lehet, hogy a kocogással megpróbálkozok, de addig is marad a jóga! :)

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook