Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » AVIVA módszer fórum

AVIVA módszer (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2923. Columbia05 (válaszként erre: 2922. - Wlandalice)
2018. febr. 6. 22:08

Szia! En Editet ajanlom neked,en jartam hozza :)

[link]

2018. febr. 6. 15:11
Sziasztok! Remélem, még van itt valaki. :) Nekem a barátnőm anyukája tanította meg a módszert kb. 2 évvel ezelőtt, mert nem volt túl rendszeres a menzeszem (pár nap csúszások voltak ide-oda), illetve eléggé görcsös típus vagyok. Sajnos másfél hónapig csináltam, utána mindig lankadt az érdeklődésem, és másba kezdtem, viszont így különösebb változásokat sem észleltem magamon. Most viszont van motiváció (babaprojekt), és elég kitartásom is. Azt hallottam viszont tőle, hogy az első három hónapban nem szabad próbálkozni, mert a torna olyan hormonváltozásokat okoz, hogy akár el is mehet a baba. Hát... Ettől viszont most kicsit beparáztam. Szerintetek mennyi realitása van ennek? Tudtok ajánlani valakit a fővárosban, akinél vehetnék egy emlékezet-frissítő órát? Köszi
2921. SinMo (válaszként erre: 2914. - 11dono)
2018. jan. 14. 08:27
Szia! Ezt mindenképp aviva oktatótól kellene megkérdezned, mert mindenkinek egyénre szabottan kell az aviva tornát végezni.
2920. SinMo (válaszként erre: 2917. - Livair)
2018. jan. 14. 08:25
Szia! Nekem könyv +cd.
2919. Sornyul (válaszként erre: 2872. - Bobek_75)
2018. jan. 11. 12:41

Hubakker, kb ugyanez. Én múlt szombaton voltam a betanító órán (ekkortajt kellett volna amúgy is megjönnie, ha szabályos ciklusokkal szamolok), aznap már pecsételés, azóta csak erősödik, 6.napja tart, ebből 3.-4. napja dől a vér, ma is eláztam már egyszer. Nekem mondjuk előtte 3 honapig nem jött meg, attól is lehet persze erős, de ennyire?! (Nyaron-ősszel is volt egy ugyanilyen 3 hónapos kimaradás és utána is erős volt a vérzés, de nem ennyire.) Én már félek, hogy mi ez. Negyedik éve várunk kistesora.

Ma megyek dokihoz, remélem, megnyugtat.

2918. Molin
2017. dec. 30. 23:30
Sziasztok! Szükségem lenne az Aviva könyvre. Esetleg valakinek megvan elektronikus változatban?
2917. Livair
2017. nov. 30. 08:19
Sziasztok. Valakinek megvan otthon a 18 alap gyakorlat?
2916. ecus (válaszként erre: 2915. - Tavasz007)
2017. nov. 21. 18:35
szia igen nekem 😊😊egy cuki kislányt 7 éves már 💝❤
2915. tavasz007
2017. nov. 12. 09:01
Sziasztok, hozott valakinek babát az Aviva?
2914. 11dono
2017. jún. 5. 19:12

Miómákra milyen hatással van az Aviva? Ha vkinek alapban alhasi és derékfàjdalmai vannak a miómák miatt, milyen hatással lenne a torna? A napi fájdalom miatt egyszerű hasi, hát, medence ... gyakorlatokat sem tudok csinálni, sőt már az úszás is fájdalmas.

Vkinek vmi tapasztalata van? Vki jár hasonló cipőben?

2913. perie79 (válaszként erre: 2912. - Barackfa)
2017. febr. 13. 09:40
Nagyon szívesen. Szerintem jól döntöttél, hogy Editet választottad. Neked is hasonlókat kívánok a babát illetően :)
2912. Barackfa (válaszként erre: 2911. - Perie79)
2017. febr. 12. 20:45
Köszi szépen! Én is Edithez megyek majd tanfolyamra. Remélem, valóra válnak reményeid :-)
2911. perie79
2017. febr. 5. 21:02
Ja,a tisztálkodást pedig úgy szoktam csinálni - ezt is itt írta vki, akinek összejött a baba -, hogy torna előtt letusolok,torna, majd utána csak áttörlöm magam tiszta törcsivel és alvás, reggel pedig letusolok. Állítólag 8 óra is elég. Bár nem tudom, mi lesz nyáron 30 fokban :-/ Addigra remélem, már lesz baba odabent :-)
2910. perie79 (válaszként erre: 2909. - Barackfa)
2017. febr. 5. 20:53
Szia Barackfa! Én Sarkadi Editnél voltam januárban. Nagyon rendes, szimpatikus volt. A betanító a Jászai Mari tér környékén van, a gyakorló órái a XIV. kerben. Én is babát szeretnék már egy pár éve, de avivázni csak jan. óta kezdtem. Én úgy csinálom, hogy a menzi 5. napján kezdem heti 2x és a menzi előtt 5 nappal már nem tornázom. Peteérésig az összes alapgyakorlatot végzem, utána a meghozókat nem csak a 4,5,6,8,10,11,13 és a rövidítettből az egyest. Ezt itt olvastam a fórumon, de vki úgy is terhes lett, hogy az összeset végezte csak a huppanósakat nem.
2909. Barackfa
2017. febr. 4. 18:20

Sziasztok!

Olvasgattam a módszerről, és lenne pár praktikus kérdésem azokhoz, akik már tanulták.

A leírások mindenféle - számomra néha egymásnak ellentmondó - célokra is javasolják. Ez úgy működik, hogy a céltól függően más-más gyakorlatokat kell végezni? Az oktató megmondja, hogy adott problémára milyen feladatokat kell végezni? Én konkrétan babát szeretnék, így a "hogyan akadályozzuk meg a teherbeesést" jellegű gyakorlatokat inkább kerülném. :-)

Azt is írják, hogy utána tilos zuhanyozni, fürödni, és "36 óráig mosdókesztyű használata javasolt". Nekem ez kicsit ellentétes a napi tisztálkodási szokásaimmal, nehezen tudom elképzelni, hogy hetente 2*36 óráig csak "macskamosakodást" végezzek. Ki hogy oldotta meg ezt a gyakorlatban?

És végül: Budapesten, belváros közelében tudtok esetleg ajánlani jó oktatót, akinél megtanulhatnám?

2908. NLbaby (válaszként erre: 2907. - Oszandra85)
2016. dec. 1. 13:04
En voltam a Csehne tanfolyaman, meg utana masnal is oran. Szerintem ez utobbi sokkal jobb volt: [link]
2016. dec. 1. 13:02
Sziasztok! Bocsi, lehet, h ez egy hulye kerdes, de mindegy melyik oktatohoz megyek az alaptanfolyamra? En kulfoldon lakom es Karacsony elott egy hetet leszek otthon igy a lehetosegem minimalis, kevesen tartanak ekkor mar tanfolyamot, Csehne Varadi Maria tanfolyamat neztem ki. Valaki volt nala, tudtok velemenyt mondani?
2906. icikee
2016. nov. 8. 21:27
Nekem abszolút bevált a torna, nagyon erős menstruációs fájdalmak miatt mentem el a tanfolyamra. Bár az oktató azt mondta,hogy csak akkor válik be ha rendszeresen csinálod heti 2x. Én bevallom őszintén hogy csak héba hóba csináltam, de a fájdalmaimat így is enyhítette, gyógyszert se kellet bevennem sőt olyan is volt hogy annyira nem voltak fájdalmaim hogy az egész lakást kitakarítottam, porszívóztam stb. Azelőtt ez elképzelhetetlen volt menstruáció alatt. Sajnos a meddőséggel kapcsolatban nincs tapasztalatom. Most jelenleg áldott állapotban vagyok,így most a várandosok tornáját csinálom a második kötetből. Remélem ez is hasznomra válik.
2905. sampler12
2016. júl. 27. 21:46
Látom már nem nagyon irogat ide senki, tapasztalatokat szeretnék a tornával kapcsolatban. Nálunk ismeretlen eredetű meddőség, túl sok sikertelenlombikon , két vetelesen.
2904. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 2903. - Nuska0802)
2016. márc. 23. 09:53
Szia!Sztem kérdezd meg Tóth Julianna Aviva oktatót a Tervezettbaba.hu-n.Ő tuti segít!☺
2903. Nuska0802
2016. márc. 22. 13:34

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni.

A következő a helyzet: november végén sajnos volt egy missed ab, harmadik lombik programom után.. Január elején jött meg utána először a menzeszem, ami azt leszámítva hogy erősebb volt mint előtte az átlag (tudom ez ilyenkor normális), szabályosan lefolyt (erősről szépen lassan gyengült, majd a végén még kis pecsételés után elmúlt).

Ekkor találtam rá az Aviva tornára, és lelkesen el is mentem a tanfolyamra és január óta csinálom is, remélve, hogy a következő beültetésre (várhatóan júliusban lesz) rendeződnek a belső folyamatok, megerősödik a méhem, stb. Hetente kétszer tornázok, menzesz alatt is.

Ennek ellenére mióta csinálom a tornát (lassan 3 hónapja), egyre kuszábbak a menzeszeim. Értem ezalatt, hogy nem olyan szép lefolyású hogy eleinte erősebb és szépen lassan gyengül, hanem pl. első nap éppen csak közepes, második nap szinte csak pecsétel, következő nap megint erősebb, aztán megint gyengül ilyesmi.

Most a legutóbbinál meg a ciklusom hossza is megnyúlt. Eddig 25-26 naposak voltak, most 30. napra jött meg.

Valaki találkozott már hasonlóval? Én csinálnék valamit nagyon rosszul? Kezdek megijedni, mert számomra ez nem túl kecsegtető az elkövetkezendő beültetés miatt.

Nagyon köszönöm előre is ha megosztjátok a tapasztalatokat!!

2902. Columbia05 (válaszként erre: 2901. - JolanK)
2016. márc. 18. 23:14
Vannak az interneten aviva oktatok,sztem nyugodtan irjal nekik,hogy most mi a helyzet,vagy esetleg akinel tanultad
2901. JolanK
2016. márc. 14. 09:49
Sziasztok! Februárban késett a mensesem két hetet, elkezdtem a gyakorlatokat csinálni néhány napig, mire végre megjött, most viszont már majdnem 2 hete tart és nagyon erős. Tegnap voltam ügyeleten, de nem tudtàk mitől van, hazaküldtek, hogy beszéljem meg a nógyógyászommal (aki majd talán 2 hét múlva tud fogadni). Addig szerintetek csinálhatom az avivát? Melyik gyakorlat lehet jó erre? Köszönöm!
2900. DAgi79
2016. márc. 13. 14:33

Szia acelgirl!


Nagyon szépen köszönöm!!!! :) Én is bízom a sikerben, és kitartás kívánok a tornához és a beültetéshez is!!!!! Van olyan gyakorlat, amit Neked minden nap csinálnod kell?

2899. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 2894. - Macika71)
2016. márc. 12. 16:48
Szia!Köszönöm a válaszod!Nálunk a PCT teszt lett pozitív,más gond nincs elvileg.Te is életmódváltással csináltad a tornát, diéta, sport?
2898. DAgi79 (válaszként erre: 2897. - 9c1bea05b7)
2016. márc. 10. 11:56

Szia! Június végére kaptunk időpontot a Kaáliba, első konzultációra addig egy csomó leletet kell megcsináltatni, ha más megoldás nem lesz addig, akkor igen, megyek lombikra.

Előtte még egy másik nőgyógyász véleményét kérem ki, hogy műtéti úton lehet-e segíteni? Ha igen, júniusig még kiderül, hogy haladtunk-e valamerre. :) Közben torna. Csak segít valami, és nem lesz szükség a Kaálira. Örülök, hogy jól érezted magad a tornán. Bízom benne, hogy én is találkozok sikersztorikkal, mert az csak lendületet ad.

2897. 9c1bea05b7 (válaszként erre: 2895. - DAgi79)
2016. márc. 10. 11:47
Szia! Igen, jó volt a tanfolyam, tetszett, és ott is hallottam sikersztorikat, mert ott voltak boldog anyukák,a csodaszép babájukkal, és azóta is visszajárnak tornázni!Jó volt hallani, látni, hogy sikert hozott nekik!Most már együtt járnak a babákkal! :D Lehetett venni könyvet, kaptunk cd-t is, és életmód tanácsokat!Nekem tetszett!Te is mész lombikra?
2896. DAgi79 (válaszként erre: 2891. - Acelgirl)
2016. márc. 10. 11:23

Szia acelgirl!


Nahát, az nagyon jó lenne :) E-mail címre?

Neked segített a torna?

2895. DAgi79 (válaszként erre: 2889. - 9c1bea05b7)
2016. márc. 10. 11:20

Szia beepemp!


Remélem, hogy tényleg segít a torna, mert olvasgattam, hogy lombik előtt is rettentő jót tesz. :) Ha nálam is csak az jöhet szóba, akkor legalább az első legyen egyből sikeres. Nekem nem elég az inszem, de jó, hogy tovább mész a megoldás felé :) Szokták mondani, fél siker ...

Milyen volt egyébként a tanfolyam? Könyvet is lehetett venni?


Sok-sok sikert!!! Nagyon szurkolok :)

2894. Macika71 (válaszként erre: 2892. - 9c1bea05b7)
2016. márc. 10. 05:32
Miert ne segitene? Nem kor függö. En is csinaltam es 44 evesen spontan estem teherbe, igaz nekem semmi "problemam" nem Volt. Itt gondolok PCO es tarsai. Ugy hogy soha ne add fel!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook