Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Be szoktátok szórni a kutyát bolhairtó porral, ha vakarózik? fórum

Be szoktátok szórni a kutyát bolhairtó porral, ha vakarózik? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. murva (válaszként erre: 16. - 6bdce19b3c)
2009. aug. 3. 22:03
De amikor harminc fok van kellemes neki az a víz hiszen nekem is az és neki sem kellemetlen.
16. 6bdce19b3c (válaszként erre: 15. - Murva)
2009. aug. 3. 21:57

kerti csapból jéghideg víz folyik..mi sem jéghideg vízzel fürdünk..írtam, hogy fokozatosan langyossal..és jutifalattal dícsérd..hogy pozitív élmény maradjon meg benne!


ha rossz élményt okozol, annak félelem lesz a következménye..


Nekem a kutya társ..nem okozok neki feleslegesen rossz, kellemetlen élményt..

15. murva (válaszként erre: 14. - 6bdce19b3c)
2009. aug. 3. 21:47
Nem,ne gondold,hogy kötözködök csak nem tudtam,hogy télen nem kell fürdetni,most megoldom a kerti csapnál egyedül mert még kicsi,bocsi ha kötözödésnek érződött az"azt ne mond"nem annak szántam,sőt köszönöm,hogy írtál.
14. 6bdce19b3c (válaszként erre: 13. - Murva)
2009. aug. 3. 21:25

télen nem kell fürdetni, mert veszélyes..


úgy érzem kötözködsz..

13. murva (válaszként erre: 9. - 6bdce19b3c)
2009. aug. 3. 21:22
És télen?Aztne mondd,hogy a fürdőkádban.
2009. aug. 3. 21:07

A vakarózásnak számtalan oka lehet, nem csak a bolha. Ezt ugyanis cseppekkel, bolhairtó és űző nyakörvekkel eredményesen lehet kezelni.

Sokszor azonban szőratka, vagy korpásodás, bőrbetegségek állhatnak a háttérben, amihez a nyakörv kevés, orvosi vizsgálat, speciális készítmények kellenek.

2009. aug. 3. 18:31

Szia

Nekünk is van kaukázusink,mi BOLFO NYAKÖRVET szoktunk neki venni.AZ AZ IGAZI VÉDELEM,MERT 6 HÓNAPIG VÉD A BOLHA ÉS A KULLANCSOK ELLEN.Mi is próbálkoztunk porral,de nekünk semmit nem ért,a spray szintén nem jó,mert a kutyák menekülnek előle.Egyébként nekünk 3 kutyánk van,és mindegyiknek ezt használjuk.EZ AZ EGY DOLOG AMI TÖKÉLETESEN BEVÁLT.Bár azt nagyon fontos tudni,hogy nem olcsó mulatság,mert 2000 forint körül van egy nyakörv,az állatkereskedésben,de bőven behozza az árát.Egyébként nekünk 5 éves korom óta mindig volt kutyánk, .Javarészt lakásban,mert csak 13 éve lakom családi házban.Most 38 éves vagyok.

2009. aug. 3. 18:23
Nem bolhairtó por kell oda. Egy alapos bolhairtó fürdés, utána meg van ilyen nyakra csepegtets ampulla cicákra/kutyákra, állatpatikában árulják, asszem 4db van egy dobozban és az ára is tök normális, reális. Fél ampulla elég a kutyira, tehát jó ideig eltart. Sok sikert!
9. 6bdce19b3c (válaszként erre: 8. - Murva)
2009. aug. 3. 18:18

Gondolom ha Kau, akkor kertesház:-)


Kertben..de többkezes művelet..pl póráz..és sok dícséret, jutifalat, hogy ne legyen rossz élmény..majd langyos víz, pl lavórból vagy vödörből..majd sampon..majd nagyon sok öblítés..ha meleg van..és langyossal kezdted, akkor mehet a slag..de inkább továbbra is langyossal öblíts..és 2x annyiszor, mint hajmosásnál..kutyáknál az öblítés a lényeg.. a samponmaradéktól viszkedhet, kiszáradhat a bőr!

2009. aug. 3. 18:14
Két hónapos a kaukázusim,szerintetek ha megnől,hogy lehet őt fürdetni?
7. 6bdce19b3c (válaszként erre: 4. - Murva)
2009. aug. 3. 18:08

fürdetés után kell használni és használat után 3 napig ne ússzön, fürödjön a kutty!


Állatpatikában, nagyobb humángyógyszertárban, neten (pl. teszvesz, vatera)és állatorvosi rendelőben!


[link]

2009. aug. 3. 18:05

Szerintem jobb megoldás mint bármilyen port használni, mert az eltömíti a pórusokat.

Amennyiben mindenképp muszáj akkor egy pár napra rá fürdesd meg, és vegyél valami erősebbet, mert ahol a bolha megjelenik ott valószínűleg vannak lerakva peték is.

Egy alapos takarítás nem árt a kutya fekhelye körül illetve a mozgásterében.

2009. aug. 3. 18:05

én is spot-ont használok, ezért elő sem fordul:-)

de mentett bolhás kutyusnál és macseknál a tuti recept:


bolhaírtó samponos fürcsi..szárítás...és frontline spray-vel be kell fújni..de tacsakosra..és hagyni kell megszáradni..


vigyázz..nem biztos, hogy bolha miatt vakarózik!

Ha nincs bolha, keress egy bőrgyógyász állatorvost! Ha Budapesti vagy ajánlhatok!

4. murva (válaszként erre: 2. - Danama)
2009. aug. 3. 18:03
Hol lehet kapni mennyibe kerül?Fürdetéskor kell használni?
3. Suesue (válaszként erre: 2. - Danama)
2009. aug. 3. 18:02
Én is. :)
2009. aug. 3. 18:00
én frontline cseppel kezelem a kutyáimat
2009. aug. 3. 18:00
Beszoktátok szórni a kutyát bolhairtó porral ha vakarózik?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook