Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) fórum

Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
30021. Chiron (válaszként erre: 30017. - Husigolyóó)
2012. dec. 3. 10:43
Van egy 10 kalóriás, 1 g szénhidrátos/100 gr csokis süti recept annak a bizonyos tésztának a facebook oldalán. talán érdekelhet.
30020. AlBundy
2012. dec. 3. 08:51

Nem saját, loptam:

"Kb. 20 deka zabkorpát és zabpelyhet vegyesen elkevertem 2 tojással, 2 széttört banánnal, és pici szódabikarbónával. Kicsit vártam, hogy megszívja magát a zab (hogy ne legyen olyan ragacsos). Kis gömböket formáltam, és előmelegített sütőben 220 fokon 10 perc alatt készre sütöttem.( sütőpapíros tepsiben) Ezt a paleós mákos süti mintájára készítettem el, csak mák helyett zabkorpát/pelyhet használtam. Mákkal még jobb,csak nem annyira hasznos"

30019. Husigolyóó (válaszként erre: 30018. - GasiIldi)
2012. dec. 2. 22:03
Köszi a tippeket;)
30018. GasiIldi (válaszként erre: 30017. - Husigolyóó)
2012. dec. 2. 20:54

Szia,

Hámozz meg 2 almát, vágd fel és dobd be a mikróba amíg jól át nem melegszik. Utána szórj rá fahéjat.

Vagy 2-3 evőkanál búzakorpára tegyél tejet ezt is be a mikróba - ha megdagadt tegyél bele édesítőt és fahéjat - van aki sűrűbben van aki hígabban szereti.

A fahéj gyorsítja a zsírégetést - és még imádom is...

2012. dec. 2. 20:27
Nagyon édesség ehetnékem van:( várok tippeket hogy holnap mivel tudnám a vágyamat csillapítani?
30016. Szöszikecs (válaszként erre: 30015. - Chiron)
2012. nov. 30. 21:20
Chiron, nagyon meggyőző,amit erről a tésztáról írtál :) most már engem is érdekel :) hol lehet venni,és mi a pontos neve? :)))))))) sajnos,én is nagyon tésztás vagyok :D pizzalap nincs ilyen lisztből? :D :D
30015. Chiron (válaszként erre: 30013. - Limonádé 23)
2012. nov. 30. 18:47

Ez egy újdonság a Magyar piacon - annyira finom, hogy olyan íze van amibe beleteszed. Ha rossz a szakács akkor ez is rossz lesz. Gyakorlatilag semmilyen íze nincs- és nincs szénhidrát tartalma meg kalória tartalma is csak 8Kcal/100 gr.

Olvasd el amit korábban a többieknek írtam. Éppen most ettem egy kis tárkonyos-zöldséges tésztasalátát. Édes istenkém, de jól esett...


Én most 69 kg vagyok - és fogyogatok de az állóképességem még nem az igazi. Csak 20 percet bírok egyhúzamban ledolgozni.

Én is hiszem, hogy lesz ez még jobb is.

2012. nov. 30. 15:55

Kinek hogy megy ma??


Én a tegnapi gyümölcsnapom után ma tomboltam:))


Munkahelyi sasliksütés krumplipürével és csokoládés süteménnyel.


De belefért.

A tervembe benne volt.


REggel mozogtam is, bár nmehezen kecmeregtem ki az ágyamból.:)


Ja és a reggeli súlyom: 87, 7kg!:))ÉLJEN!!!


a célom 12.23 ig meglátni a 85, 0 kg!-t:)))

30013. Limonádé 23 (válaszként erre: 29995. - Chiron)
2012. nov. 30. 15:51

És ez milyen finom??


Erről a lisztről még nem is hallottam.


A 40 percet most már egészen jól birom.

Na de ez ugye Duci trénig..Viszon Réka 20 perces blokkjaiból mondjuk 40%megy.

Szóval van hova fejlődni.


bár mikor Norbit kezdtem azt hittem megszakadok, most meg már ..szóval idő kérdése minden, na és a türelemé....


Neked is biztosan menni fog több is.

30012. AlBundy (válaszként erre: 30011. - Chiron)
2012. nov. 30. 14:30

Amúgy sejtettem, hogy ilyen összefüggés lehet, mivel olvastam, hogy magas embereknél nagyobb a rák esélye ( [link]

Illetve a nagyon magas embereknél gyakran hallani szívelégtelenségről is..

30011. Chiron (válaszként erre: 30009. - AlBundy)
2012. nov. 30. 14:21

Kedves AlBundy, nagyoin jó a kérdésed és meg kell mondjam igen kíváncsivá is tett. Ezért keresgéltem egy kicsit és találtam egy 2012. június 26. 09:32 -i cikket a gondola pont hu-n. Címe Az alacsonyak tovább élnek.

Kimásoltam, íme:


Az alacsony testmagasság adja a hosszú élet titkát - állapította meg a Szardínián élő százéveseket vizsgáló olasz-belga kutatócsoport.


A férfiak Szardínia szigetén élnek a leghosszabb ideig Európában. Titkuk testmagasságukban rejlik, amely alacsonyabb a többi országban mért átlagos magasságnál - idézte az olasz sajtó a szardíniai Cagliari és a belga Louvain egyetemének közös kutatási eredményeit. Ötszáz, 1866-1915 között született szardíniai férfi adatait hasonlították össze: testmagasságukat élettartamukkal. A kutatás azt mutatta, hogy az alacsonyabb férfiak két évvel tovább élnek magasabb kortársaiknál.


A férfiaknál alacsonyabb nők életkora még hosszabbnak bizonyult. Ugyanakkora testmagasságnál nincsen különbség nők és férfiak élethossza között.


A testmagasság a kutatók szerint tíz százalékban befolyásolja az élettartamot. Jelentős tényezőnek számít az egészséges táplálkozás és a mozgás is, és a szárdok mindkettőt gyakorolják.


A vizsgálat adatai a Biodemography and Social Biology folyóiratban jelentek meg. Szardínia a százévesek szigetének számít Európában a lakosság hosszú élettartama miatt. A szigeten tizennégy település is van, ahol száz évnél öregebbek élnek. A csaknem 3500 lakosú Villagrande Strisailiben élnek a világon a legtovább a férfiak. A Szardínia keleti részén levő település hétszáz méter magasan van és már a bronzkor óta lakott. A szárd százévesek saját otthonukban, jó fizikai és pszichikai állapotban élnek és többnyire természetes gyógymóddal kurálják magukat, gyógynövényekkel, orvosság nélkül - jegyezte meg az olasz sajtó.

Üdv,chiron

30010. Chiron (válaszként erre: 30008. - Porcica)
2012. nov. 30. 14:05
Kedves Porcica, nem bántottál meg -és én sem akartam senki érzelmeibe bele gázolni. Hihetetlenül sok info van erről a tésztaféléről az angol nyelvű -amerikai és ausztrál oldalakon. És ezek az infók nem ez évben lettek közzétéve - hanem bizony már igencsak jó pár éve. Fura inkább az, hogy csak most jutott el ide. Összetevőit tekintve 76% víz, 20% kalcium-hidroxid, 4% konjak liszt. Utánanéztem a kalcium-hidroxidnak is - hétköznapi nyelvén oltott mész. Előszőr én is megijedtem - de aztán utána olvastam de legfőképpen megbeszéltem az orvosommal. Élelmiszer ipari oltott mész van majdnem mindenbe - csapvíz, ásványvíz, befőttek, savanyúságok és sorolhatnám. Ebben a tésztában stabilizátorként szolgál és az emberi szervezetre teljesen ártalmatlan. Nem tartalmaz semmilyen más tartósítószert, aromát vagy mesterséges színezéket. Sok-sok mindent megtudtam erről a tésztáról - és mindenki előtt nyitva a lehetőség - az internet az információ szerzés végtelen lehetőségét nyújtja nekünk. Az itt szerzett infókat lecsekkoltam a gasztroenterológusnál és a diabetológussal is. Azért vagyok lelkes - mert megehetem kockázat nélkül, laktató és finom is valamint a többi szénhidrát szegény tésztával ellentétben az ára is baráti. Csak azért osztottam meg, mert arra gondoltam, talán más is jár olyan cipőben mint én, és talán segítségére lehet. Többet nem prédikálok róla, mert még azt hiszitek érdekem fűződik hozzá. És kérlek, ne haragudj te se rám. Legyen szép, sikeres napod és hétvégéd.
30009. AlBundy (válaszként erre: 30008. - Porcica)
2012. nov. 30. 13:52

Ez amúgy így teljesen ok, de azon gondolkodtatok már, hogy a távolkeleti emberek miért ilyen kistermetűek? Szerintem simán kapcsolatban van az étkezési szokásaikkal...

Amúgy a Japán kultúráért én is élek halok, nem bántani akarom őket.

30008. Porcica (válaszként erre: 30007. - Chiron)
2012. nov. 30. 13:47

Én semmiképpen sem akartalak megbántani, nem az volt a célom. Mint utóbbi hozzászólásomban írtam is, sajnos elfelejtettem a tényt, hogy nem mindenki olyan szerencsés, mint én egészségileg!

Kár, hogy amikor elkezdtünk beszélgetni a témáról, ezeket az információkat nem írtad meg. Érdekesek.

Én személy szerint régimódi és fafejű vagyok, nehezen fogadom el az új dolgokat, állandóan kételkedem. Szakmámból adódik, hogy nagyon szkeptikus vagyok azzal szemben, amit elénk tesznek, hogy "nesztek, egyétek, mert ez ehető".

Azzal viszont egyet értek, és helyeslem is, hogy alaposan járjunk mindig utána annak, amit használni akarunk, vagy meg akarunk enni.

Az amerikai tudósoknak nem hiszek (vagyis inkább azonkak nem, akik azt állítják, hogy ők mondták), de a kínai ismerőseidnek sokkal szivesebben. A távolkeleti orvoslás és egészséges életforma nagyon is érdekel! Valóban van min elgondolkodnunk.

Lehet, hogy akkor én is jobban utána nézek, hátha én is megtalálom benne amit te, mert esetleg segíthet anyukám gyomorsavának megkötésében is, ha néha ilyet eszik.

Sajnálom, ha megbántottalak! Sok sikert a fogyásban, és az egészségesebbé válásban!

30007. Chiron
2012. nov. 30. 13:25
Kedves AlBundy és Porcica, Én személy szerint egészségügyi okok miatt kerestem és keresem a szénhidrátban szegény ételeket, persze jó lenne néhány kilótól megszabadulni – de ebben az esetben századrangú kérdés. Természetesen mindenki úgy fogy le, ahogy akar – vagy inkább, ahogy tud – nem viccből vagyunk itt, tény tehát, hogy korábban valamit rosszul csináltunk. Korábban, amikor fogyás célzattal kerestem az infókat bennem az ragadt meg első sorban,- hogy minél több ballasztanyagot kell enni, ami ugyan laktat, de nem tartalmaz sok kalóriát. Mert hát úgy-e az agyat nem lehet becsapni (csak mesterséges fogyi bogyókkal, amelyeket arra fejlesztettek ki, hogy az agy azt a részét, amely az éhségérzetért felelős, kikapcsolja). A jojó effektus kiváltója éppen az, ha nagyon keveseket eszel, a szervezet elkezd tartalékolni és még attól is hízol, ami kicsit megeszel. A tartós fogyáshoz mozgás kell és rengeteg kevés kalóriás és szénhidráttartalmú étel – mint a zöldségek zöme! És érdekes módón ez a tészta pont ezt kínálja – gyakorlatilag nagyon laktató, a rostoknak köszönhetően, de nem tartalmaz kalóriát és szénhidrátot. Mielőtt megvettem ezt a terméket én valóban utána néztem – angol nyelvű oldalakon, az Egyesült Államokban és Ausztráliában több fatája is van forgalomba, sőt szupermarketekben is kapható. A youtube is tele van vele, főzőcskék, Tv adások, orvosi véleményezések. Kínai ismerőseim szerint is egészséges és évszázadok óta használják. A japánok a rizs után ebből fogyasztanak a legtöbbet, persze fontos az is, hogy ők sok halat és egyebet is esznek. El lehet gondolkodni rajta, hogy ők miért egészségesebbek és soványabbak – míg mi vagyunk amilyenek (nem szeretnék megsérteni senkit sem) Szóval lehet szkeptikusnak lenni, meg vigyázni a kalóriákra – de lehet pozitívan is hozzáállni, én személy szerint kimondhatatlanul hálás vagyok, hogy rátaláltam erre a tésztára.
30006. Porcica (válaszként erre: 30005. - GasiIldi)
2012. nov. 30. 13:06

Ez igaz!

Én szerencsés vagyok, mert nem vagyok gyomorsavas, sőt. Én simán nem eszek annyit, és ha éhes leszek, ráérek még 1-2 óra múlva is enni.

De anyukám nem bír nem enni, mert rosszul lesz, meg szétmarja a gyomrát a sav. Szerencséje, hogy alapvetően vékony alkat. Ha mégis le akar adni 1-2 kilót, akkor is mindig kell neki a pufirizs, meg ilyenek...

30005. GasiIldi
2012. nov. 30. 13:02

Viszont van olyan helyzet, amikor az egyéb betegségek miatt (nem a fogyókúra a lényeg) vízzel kellene jól lakni.

Na ilyen esetben ez egy jó ételnek számít.

Köszönöm Chiron, hogy megosztottad velünk.

2012. nov. 30. 09:42
Nekem is furának tűnik ez a tészta,meg az összetevői :)
30003. AlBundy
2012. nov. 30. 09:31

Bocsánat ma kicsit szarkasztikus vagyok..:)

Ez most nem az, a diétázás lényege, hogy amit megeszel annak a minősége és mennyisége legyen olyan és annyi amennyivel fogyni fogsz.

30002. Porcica
2012. nov. 30. 09:24
Én inkább nem erőltetném. Nekem nem meggyőző, hogy ez egészséges is... Inkább nem viszem be a plusz kalóriát, és kész.
30001. AlBundy (válaszként erre: 29999. - GasiIldi)
2012. nov. 30. 09:21
Nincs tápértéke semmi akkor mire jó? Ennyi erővel vizet is ihat az ember..:)
30000. Porcica (válaszként erre: 29998. - GasiIldi)
2012. nov. 30. 09:15
Köszi az infót. Érdekes...
29999. GasiIldi (válaszként erre: 29995. - Chiron)
2012. nov. 29. 22:16

Chiron!

Se szénhidrát alig kalória ?!

na ez kell nekem ! :-)- akár üresen is:-)

29998. GasiIldi
2012. nov. 29. 22:12

Sziasztok.

Husigolyóó soksoksoksokkkkkkk erőt küldök - remélem érzed:)igen írd, mit eszel - ez a leginkább, ami keményen szembesít... (engem is)


hmmm erről a konjak glükomannán lisztről még nem hallottam...

Egyéb elnevezések

konjakgumi (E 425 i), konjak-glükomannán (E 425 ii)

A hosszú szénhidrátláncból álló konjak az Ázsiában honos ördögnyelv (Amorphophallus konjac) gyökeréből származik, és a Távol-Keleten már évszázadok óta használják élelmiszerekben.


Glükózból és mannózból épül fel, jellegzetes módon. Vízben lassan duzzad, és nagyon kemény zseléket képez, amelyek igen magas nyomás- és szakítószilárdsággal rendelkeznek. A konjak támogatja a guármagliszt (E 412) és a xantán (E 415) hatását, ezért gyakran ezekkel keverve alkalmazzák.


Előállítás

Az E 425 konjakot az ördögnyelv (Amorphophallus konjac) gyökérgumójából nyerik. Ehhez a gyakran több kilogramm súlyú gumót először aprítják, szárítják, majd őrlik. A konjakgumit ill. a konjak-glükomannánt ebből a lisztből vonják ki és szárítják.


Használat

A konjak 10 g/kg legmagasabb megengedett mennyiségben általánosan engedélyezett az élelmiszerekben. Ez alól azonban kivételt képeznek a kezeletlen élelmiszerek, valamint számos egyéb termék, amelyek a törvényalkotó szándéka szerint adalékanyagokkal nem módosíthatók.


Azokhoz az élelmiszerekhez, amelyek elfogyasztáskor megdagadnak, valamint a zselék és az édességek esetében nem alkalmazható az E 425. Ezt az adalékanyagot többek között az üvegtésztában használják.


Biztonság

A konjak veszélytelennek számít.


Nagy mennyiségben fogyasztva hasmenést, gyomorgörcsöt, hányást okozhat. Ezen kívül akadályozhatja a víz- és zsíroldható vitaminok felvételét.

2012. nov. 29. 18:55
Sziasztok. Beteges jojozóként, holnap ismét szeretnék számolni, mert pl ma is 2300kcalt ettem:( Küldjetek erőt:)
29996. Porcica
2012. nov. 29. 14:30
Ez mi? -> konjak glükomannán liszt
29995. Chiron (válaszként erre: 29994. - Limonádé 23)
2012. nov. 29. 14:14

Nagyon ügyes vagy, hogy már 40 perc testmozgáson túl vagy. Én csak 20 perceket bírok, és azt sem mindennap.

Fincsi tejberizs - nyami egyik kedvencem-de mostanában nem ehetek azt sem. De adtál egy jó ötletet. Vacsira tejbe-tészta lesz - ebből az új tésztából. Egyébként összetételét tekintve - nyugodtan ehető ez vacsira is.

Összetevők: Tisztított víz, konjak glükomannán liszt, kalcium hidroxid.

Tápanyagtartalom/100g:

Fehérje - <0.1g

Zsír - <0.1g

Szénhidrát: - 3,8g (ebből:Cukor - 0.6g, Vízben oldodó rost- 3.2g)

Kalcium -20 g

Kalória - 8kcal

2012. nov. 29. 10:18

Én is szoktam tésztát ebédelni, bár vacsira azért nem.


Tartom magam ahhoz hogy délután már csak zöldség , gyümölcs..


Most a joghurtokról is leszokóban vagyok, pedig régen faltam..

De vhogy nem esnek jól.

Egy idő után azt is megunja az ember.


Amúgy hogy vagytok csajok?


Kinek hogy telik eddig a mai napja??


Én már 40 perc Norbin túl vagyok.Ma gyümölcsnapot tartok 90%ig, mert ebédre tejberizst eszem, persze édesítőszerrel mini fahéjjal a tetején.


ALIG VÁROM AZ EBÉDET!:)))

29993. GasiIldi (válaszként erre: 29991. - Chiron)
2012. nov. 28. 23:01

Szia, Mi a neve a tésztának? nagyon kíváncsivá tettél:-)

nyamiiii imádom a bolognait...

igaz a zöldbabon, káposztás tésztán kívül nem sok kaja van, amit nem eszek meg.. látszik is:-)

Biztos, hogy jó a csak reggel szénhidrát evős kúra?

29992. Limonádé 23 (válaszként erre: 29990. - Porcica)
2012. nov. 28. 20:42

Utánanézek a lehetőségeimnek.

Addig pedig ráveszem magam a német felelevenítésére, aztán pedig neikezdek az angolnak.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook