Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) fórum

Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) (beszélgetős fórum)


2009. aug. 4. 11:11

Erzsi teljesne egyet értek veled.....nem szabad elhinni. Hogy téged gy szeretünk..stb duma...ugy is szeretnem majd:)))


Tündi szivesen bármikor.)


Lánykámnak szájpenésze van:(((( sajnálom, de ecsetelővel remélem hamar jobb lesz:)

2009. aug. 4. 10:56

Sziasztok!

Azért írok nektek, mert én is szeretnék lefogyni:-)))

Márciusban szültem, a terhesség alatt 9 kg-t híztam, mai szépen le is ment, de azóta kb 6-7 kg szépen felkúszott... Úgyhogy most neki kezdek. Ch-t fogok számolgatni, ugyanis a terhesség alatt is ch diétán voltam, mert terhességi cukros voltam, és amiatt nem híztam, csak amennyit lehetett.

Így holnaptól kezdem újra. Csak azért csatlakozom hozzátok, hogy erőt gyűjtsek és az ne hagyjon el amíg csinálom.

2009. aug. 4. 09:24

Abban kérném a segítségeteket (mivel nem vagyok nagy zöldséges és salis) hogy adjatok ötleteket, mit egyek, esetleg recepteket is szívesen fogadok.


Köszi:)

2009. aug. 4. 09:21

Sziasztok!


Tegnap délután én is elkezdtem -úgy mondanám még most hogy- odafigyelni az evésre.

Délután ettem 2db barackot uzsira, este párizsit paradicsommal, paprikával (kenyér no!) és utána már csak vizet ittam.


Ma reggel 1 kiflit párizsival és uborkával + 2dl tejet ittam hozzá.

Lehet h majd számolgatok is, de arra nem nagyon van időm:(


Éhezni sem szeretnék (nem bírok), ezért számomra jó ötletet adott Noémi h nem rögtön kezdett el nagyon keveset enni, hanem fokozatosan hagyott el dolgokat!

Köszi Noémi!


Mindenkinek drukk!!!!

2009. aug. 4. 08:38
Az eredmény nem maradt el. Megérte számolgatni a kcalt tegnap. Ezért folytatom ma is, meg tovább is. Nem szabad elfogadni magunkon a plussz kilókat! Lényegtelen az ki hány éves, fiatal vagy már éppen idős. Mindenkinek joga van a jobb életminőséghez. Ehez pedig az kell, ne cipeljük a fölösleges zsírt tovább. Azt a sok hazugságot amit meg néha mondannak, " neked jól áll," el sem tudnállak én képzelni téged már soványan" na ezeknek nem szabad bedőlni. Nem kell soványnak lenni, de a normális súly az pont elég. Aki ma egy kicsit meg ingott, legyen kitartó és felejtse el azt a butaságot Á nekem úgy sem sikerülhet! Egészséges fogyást kivánok! és tessék folytatni.
2009. aug. 4. 07:12

Jó reggelt:)


Igen Erzsi, azért valamikor meg kell adni a szervezetnek a kívánt dolgokat is...de jelzem egész este fájt a tejtől a hasam:((( Ilyen ez, mikor az ember ennyire kíván valamit, az utána tuti nem eszik igazén jól:)


Eva a te módszered is nagyon jó....és ha nem is feleztem, de az elején csökk én is az adagokat...bár én jó pár dolgot el is hagytam az étrendből.


Nem könnyű Amici mellett...de ez nem lehet mentség, és igazából egy angyal a lányom, pl tegnap du amikor tornáztam, ül végig a hintába egy szó nélkül. Ilyen kis Kincs mellett öröm anyukának lenni, és kötelező, egészséges és vékonyabbnak lenni:))))

45. evangelika (válaszként erre: 20. - Noémi 23)
2009. aug. 4. 06:46

No, megnyugtató - köszi a válaszokat. Egyelőre lusta vagyok kiszámolni mennyit eszem naponta.


(Az én módszerem némileg hasonló lehetett: lefeleztem az ételmennyiséget, amit megettem, 5 után semmi, esetleg alma, és intenzív mozgás. De mindent ettem, amit azelőtt - szóval lekvárt is, sütit is, töltött káposztát is etc. - csak kevesebbet. 80-ról indultam 65 voltam sokáig, tavaly óta pedig -kettő, szóval jelenleg 63 vagyok - tartósan; akkor ezért alacsony az érték.)


Sok sikert kívánok Neked! És nem mellesleg kitartást, mert gondolom pici baba mellett nehezebb magadra figyelni. :)

44. 0d32c1589e (válaszként erre: 43. - Noémi 23)
2009. aug. 3. 20:23
Igazad van ha valamit megkivánsz azt ha belefér a napi kcalba meg is kell enni. Ha viszont már nem engednek a számok, akkor halasztani kell másnapra. Annyit ki kell bírni, a cél érdekébe. Jaj a virág az szupi, az nagyon jó ha van olyan aki dicsérget. Csak legyél türelmes. Sok sikert.Te is ügyes vagy.
43. Noémi 23 (válaszként erre: 40. - 0d32c1589e)
2009. aug. 3. 19:46

Na én nem bírtam ellenállni a tejnek....nem ment...2 dl megittam, jó hideget..kívántam kb 3 hete a vacsihoz....meg is ülte a gyomromat. Házi tej:(


de azért ittam meg, mert belefért a mai kcal-ba...na meg az sem jó ha sokáig szenvedtetem valamiért a szervezetemet.


megkapta, remélem békén hagy:)


ERZSI nagyon ügyes vagy:))))


Képzeljétek kaptam ma a férjemtől egy csokor virágot, mert h ilyne kitartóan bírom a fogyit és Ő büszke rám:)))

42. 0d32c1589e (válaszként erre: 37. - 6bdce19b3c)
2009. aug. 3. 19:44
Az elcsábulásról csak annyit, nem te vagy ezzel egyedűl igy. :) sokan. Kitartást kivánok, és sikerül.
2009. aug. 3. 19:43

köszi Bogi.)


Gondoltam h nem azért mert nem szeretnél:))))


Mai kaloriám: 1086, szénhidrát: 107


Ma korán alvás lesz asszem.


Mindenkinek kitartást:)


puszi

40. 0d32c1589e (válaszként erre: 37. - 6bdce19b3c)
2009. aug. 3. 19:43
Minden diéta lényege az akaraton múllik. Mert bármelyiket is nézzük, mindegyik arról szól, hogy változtatni kell az étkezési rossz szokásainkon. Azoknál müködhet a kcal számolgatás aki hajlamos azt hinni még nem is evett sokat. Mert a számok nem hazudnak, és néha elgondolkozhatok azon már nem fér bele a kajámba az egy pohár tej sem. Pl: mint ma este a vacsinál, igy maradt a jó hideg víz. Pillanatnyilag rossz volt,de már nem érzem a tej hiányát. A mai napom igy sikerült 1155 kcal zártam.
39. 6bdce19b3c (válaszként erre: 38. - Noémi 23)
2009. aug. 3. 19:20

nem azért mert nem szeretnék..amint tudok megyek..de hívlak előtte:-)


Büszke vagyok Rád:-)))


Pusszancs

2009. aug. 3. 19:14

Szia Bogi:))


nem jöttél hozzánk:((( Nem baj, biztos sok dolgod van, de majd várunk ha ráérsz:)))


Hajrá mindent bele.))


Én meg eszek virslit..mert éhen halok..eddig sétáltunk Amival.


Holnap doki, vaami nem kerek vele....:( sztem torka fájhat, nem akar enni tegnap óta.


szép estét mindenkinek


pusza

37. 6bdce19b3c (válaszként erre: 12. - 0d32c1589e)
2009. aug. 3. 19:07
itt a lényeg..én sajnos eddig nem voltam becsületes..állandóan elcsábulok:-(
36. 6bdce19b3c (válaszként erre: 1. - Noémi 23)
2009. aug. 3. 18:27

Szia Drága Nonó:-)


Mától én is táblázatozom, mint te:-)


És végre egy fórum..ügyi vagy:-)


Sok Puszi

2009. aug. 3. 18:08
Csipkebogyó íz 242 kcal, Málna dzsem üveges 263kcal, Meggy dzsem üveges 292 kcal, Szílvaíz natúr 231 kcal, Vegyes íz 252 kcal Lehet tudtam segíteni, néha jó egy kis lekvár. Igaz a diétás változata jobb szerintem. Diétás dzsemek átlag 185 kcal Ezek 10 dkg értendők.
34. Heppi (válaszként erre: 33. - Noémi 23)
2009. aug. 3. 17:55
100 g-ban 64,5 szénhidrát , 267 Kcal :-)
2009. aug. 3. 16:24
nem találom a lekvárt...(
2009. aug. 3. 16:22

Én nem eszek reggel teljes kirölésüt, mert több benne kcal m a rendes kifliben pl...én reggel kiflit ettem...


Igen én tudod rizst, krumplit, tésztát, édességet nem eszek....azokban sok van...meg valamiért ugy éreztem ezeket el kell hagynom, talán mert ha nekiállok, nem tom abbahagyni.


most dinnyét uzsiok, olyna finomat vettem ma.....naymi:)))


TORNÁZTAM:)) kISLÁNYOM a hintából nézett, egy szó nélkül végig amig tornáztam, 30 p Norbi duci 3:))


Tündi attól függ milyen kenyér, és mekkora szelet...vastag vékony....lekvárt megnézem neked:)

2009. aug. 3. 15:59

Sziasztok!


Nézegetem a kcal számoló táblázatot.

Kíváncsiságból ki akarom számolni a mai napi evésemet.Lekvárt nem találok...tudja vki?

Egy szelet kenyér kb. 10dkg?

30. Any19 (válaszként erre: 28. - Sütimama)
2009. aug. 3. 14:42
Hát igen, ez ismerős...Az este a legrosszabb!
29. Any19 (válaszként erre: 27. - Noémi 23)
2009. aug. 3. 14:42

Hát minden elismerésem, hogy kibírtad!!

Hát eléggé kevés...:(De hát a rizs, hogy 50 gramm kb. 3 evőkanál és 170kcal.Na azon lehidaltam.:)

A turmix amit iszok finom, hideg tejjel pedig nagyon jól hűsít.Most sárgadinnyéset iszom.:)Muszáj, mert most nincs itthon semmilyen telj. kiőrlésű valami és nem tudnék mit enni reggelire.

Nekem eddig 620 kcal azt nem tudom mennyi ch...Összesen megvan, hogy mennyit fogok enni ezen a napon 100at kereken.:)

2009. aug. 3. 14:40
Én egész nap jól beosztom a kalóriákat, nem is vagyok éhes, de este néha olyan éhségroham tör rám hogy akár az egész hűttöt felzabálnám. Ilyenkor szoktam feladni.
2009. aug. 3. 14:24

Ismerős....de én ugy főztem be 25 kg barack lekvárt, hogy 2 barackot ettem belőle..és a többiek szerint finom lett:))


Ügyes vagy,,,,ugye milyen kevés 20 kdg lecsó??? sztem tök kevés.....:(


én turmixon nem bírnék élni:((((


ez hány kcal...nekem 650 és 78 ch...eddig.

26. Any19 (válaszként erre: 25. - Noémi 23)
2009. aug. 3. 14:07

Reggelire fehérjeturmixot ittam, uzsira 100 gramm ivójoghurot, ebédre pedig lecsót (20 dkg) 50 gramm rizzsel.Uzsonna az barack lesz meg pár szelet sajt és vacsi pedig megint fehérjeturmix.

Olyan finom sárgabaracklekvárt kaptunk(vagyis biztos finom).Úgy megkóstolnáááááám.Ilyenkor szoktam feladni, mert egyfolytában ez motoszkál a kis buksimban...

25. Noémi 23 (válaszként erre: 23. - Any19)
2009. aug. 3. 13:50

Én: F: tejeskávé, aztán reggelire kifli (4 dkg), párizsi ( 3 dkg), paradinyom (11 dkg), majd dinnyét (35 dkg), aztán két korpivit kekszet, és most salit (20 dkg kb.).


de ezek mind mütyürnyi adagok!!!!


Ja és én reggelire rendes kiflit eszek, mert az csak 130 kcal, midnen más teljeskiörlésű sokkal több.


Anmy eljön az idő mikor nem lesz kevés.


Nekem pár napja...megvolt a holtpont és most már jó.


nekem nagy szó volt h csak 4 evk főzit eszek, msot 20 dkg elég, és az kb nem egész 2 evk....kevés....de tök hamar jóllakok.

2009. aug. 3. 13:47

Most számoltam...ebéddel együtt 600 kcal járok....nem vagyok éhes..mondjuk csoda??? olyna meleg van!!!!


És ha mondjuk uzsira is dinnyét eszek...az sem sok kcal, de sok ch.....na igy legyen okos az ember.


ki mit eszik pl???


Én fini husis, salit ettem ebédre...de csak a felét bírtam megenni. 2 evk házi tejfölt is tettem rá:)))

23. Any19
2009. aug. 3. 13:45

Amúgy én nemrég megettem az ebédemet, jó volt, csak kevés...:)De majd idővel megtanulom, hogy lehet kevés kalóriával is jól lakni.Tegnap kaptam egy konyhai mérleget végre, így tudom mennyi az annyi.Régen azért sokkal többet ettem, amikor nem méricskéltem.Nekem az a gáz, hogy nincs itthon mérlegem, amin a súlyt tudom mérni.De hát lehet jobb is, mert nem problmázok ha pl. a szervezetem visszatartja a vizet.De azért nem ártana egy...:)

Ti mit ettetek eddig?

22. Any19 (válaszként erre: 18. - Evangelika)
2009. aug. 3. 13:41
Ez az alapanyagcsere szükségleted.Amit a szervezed felhasznál különböző folyamatokra: légzés, emésztés stb.A 2000 kcal az csak egy megközelítő érték, nagyban függ hogy kinek mennyire gyors az anyagcseréje, mennyit mozog stb.Ha ezt az értéket betartod, esetleg egy kicsit megemeled, sportolsz akkor tuti fogyni fogsz.Sajnos a fogyókúrának ára van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook