Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) fórum

Kalória és szénhidrát számolással fogyózók beszélgessünk :) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
30231. Zsókica21
2018. júl. 24. 12:08
Több szénhidrát a gyümölcsökből!+ 2 kg!1400 kcal!
30230. R.Eszter (válaszként erre: 30226. - De4d1b196b)
2018. júl. 24. 10:56
Az én tapasztalatom szerint már csak azért is figyelni kell, hogy az adott kalóriakereten belül mit eszik az ember, mert van olyan élelmiszer ami erős éhséget generál, vagy amire a szervezet vizesedéssel reagál. A -5kg eredményhez gratulálok.
30229. de4d1b196b (válaszként erre: 30228. - Guruljka)
2018. júl. 18. 09:13

Figyelek a makrókra meg az össz kalóriára is, általában határértéken belül, gyakrabban bőven alatta vagyok a ch-nak pl. (a fehérjének nem, azzal én is azt tapasztaltam amit te).

A poén, hogy pont tegnap találkoztam egy testépítős ismerőssel, aki azt javasolta, hogy ne tartsak "bűnös" napot, mert azzal két napi "munkát" tudok a suttyba vágni, mert ha nem is rögtön zsír lesz az elfogyasztott pluszból de a vizet megköti, így akár 2-3 kg is felszaladhat miatta. Ő mesélte, hogy tartott egy bűnös hétvégét aminek +6 kg lett az eredménye, jó ez két nap alatt vissza is ment 4kg-ot a víz miatt.

30228. Guruljka (válaszként erre: 30226. - De4d1b196b)
2018. júl. 17. 10:19

Néha nyugodtan be lehet iktatni egy-egy kilengős napot, a tapasztalatok szerint az csak fellendíti a fogyást. A szervezet úgy értelmezi, hogy "nem kell itt tartalékolni, van itt kaja!" ☺

Ilyenkor számolni se kell.

Az a legjobb, ha ez nem rendszeres, hanem csak időnként és spontán fordul elő.

30227. Guruljka (válaszként erre: 30224. - Jarnyn)
2018. júl. 17. 10:17

Az a helyzet a kalóriaszámolással, hogy az csak az egyik fele a dolognak.


Először ki kell számolni a szükségletet. És itt az első nagy buktató, mert sokan nem hiszik el, hogy annyi mellett is fogyni fognak.

Bevette magát a fejekbe az az 1200 kalória, aztán a 150 cm magas és a 180 cm magas is ennyivel akar fogyni. Vagy va olyan is, aki azt hiszi, hogy a lehető legkevesebbet kell enni. Vagy hogy éhesnek kell lenni.


Ezek sületlenségek, a fogyáskor csak azokat a kalóriákat kell megvonni, amiket feleslegesen vittünk be.

Ki kell számolni a BMR-t valamelyik kalkulátorral. Ez az alapanyagcsere kalóriában, a kezdő testtömeg és a magasság, az életkor és a nem függvényében. Ehhez hozzáadunk általában még 100 Kcal körül, és ennyit kellene megenni egy nap.

Az alapanyagcsere (BMR) értéke azt jelenti, hogy ennyire van a testnek szüksége az alapvető életfunkciók fenntartásához hosszú távon, azaz fekszem és vagyok. Mivel viszont minden fizikai akvititás ezt még növeli, igazából a BMR + 100 kalória egy teljesíthető, de kalóriadeficites állapot, és ha még edzek is emellett, akkor fogyni fogok.

A makrók is fontosak, én magamon azt tapasztaltan, hogy ol, ha még fehérjehiányom van aznap, akkor hiába viszek ne ch.t, mégis éhes maradok. Viszont a makrókat a bevitt kalória arányában kell számítani. Azt ajánlja általában a szakirodalom, hogy a bevitt kalóriák 50-55%-a származzon ch-ból, 25-30%-a zsírokból és a maradék 20-25% fehérjéből. Tehát aki túlkevás kalóriát visz be, a makrókból is hiánya lesz, és megint borul a bili, mert a biológiát nem lehet hosszú távon átverni.

30226. de4d1b196b
2018. júl. 17. 09:58
Sziasztok! Egy hónapja tartom magam a kalória és ch számoláshoz és most sikerült elérni a -5 kg-ot. Kérdés, ti bármit esztek, csak kereteken belül maradtok? Néha beficcen egy-egy gombóc fagyi, beleférek a keretbe, de nem szeretném ezzel eltolni a diétámat :)
30225. picurrri
2018. júl. 5. 19:42

Szia :)!

Ha a Ch ingaztatas nem jott be, esetleg probald meg a kaloriat heti egyszer vagy ketszer 500-600 korul tartani. Lehet az segit, hogy ujra beinduljon. :)

30224. Jarnyn
2018. júl. 3. 21:44

Sziasztok!


Szeretném a segítségeteket kérni, ha még él a fórum. Vagy valaki netán olvassa. Tavaly május óta fogytam 17 kg-t a makrók számolásával. Viszont kicsit elveszettnek érzem magam. Bestoppolt a szervezetem és stagnálok, pedig mindent ugyanúgy számolok, mint eddig. Személyi edző tanácsolta, hogy mivel már ennyit fogytam, próbáljam meg ingáztatni a ch-t. 1gramm 2gramm majd egy 300grammos töltős nappal. Mert valószínű olyan kalóriadeficitben van a szervezetem, hogy belassult a fogyás és raktározok. Elkezdtem számolgatni, hogy kalória igényem bőven az alatt van, ami kéne. Most vagyok 68-69 kg és heti 3 súlyzós edzés és 2-3 aerob, vagy hiit edzés mellett minimum 1900 és 2100 körül kéne lennie a kcal mennyiségnek. Ez valóban így van? A ch ingáztatás nem jött még be, 2. hete csinálom és hétfőn 2 kgval többet mértem, mintha kötöttem volna a vizet..Mit javasoltok milyen makrókat számoljak és mennyi kcalt vigyek be? Vagy csak a kalóriával foglalkozzak? Köszönöm előre is! :)

30223. Zsókica21 (válaszként erre: 30209. - Csigusz2013)
2017. nov. 3. 18:32
30222. szmika (válaszként erre: 30220. - Icuska538)
2017. okt. 30. 11:53

Egy napom:


Reggeli:

2-3 szelet abonett kenyér (15 ch)

medves sajt (1 ch)

pár fej retek (3 ch)


Ebéd:

Sült hús vagy pl egy doboz tonhal vagy sült kolbász(0 ch)

mellé saláta (max 10 ch)

esetleg leves üresen


Vacsora:

Egy pohár kefír vagy joghurt (10 ch)


meg még, ami belefér 20 ch-ba :) pl, pár darab tojás...sok saláta, pl uborkasaláta tejföllel, abban alig van ch


nem szoktam éhezni...

30221. bogancs71
2017. okt. 30. 07:36

Sziasztok,


Augusztus 18.-án kezdtem mérni az ételeket, számolni a kalóriákat, étkezési naplót vezetni. Azóta 11 kg-mal vagyok könnyebb és 75 cm-rel karcsúbb. Napi ch bevitel 100-120 g között.

30220. Icuska538 (válaszként erre: 30218. - Szmika)
2017. okt. 29. 17:15
próbálok ....mennyit ???? annyira keveset hogy lehet .....????? pl egy napon mit eszel?
30219. genia
2017. okt. 25. 20:52

Sziasztok! Oktober 1 kezdtem eddig 2,8kg ment le olyan szepen be indult aztan jott a mensim es megbolondult fel le ! Remeltem meg lessz a heti 1 kg

A kaloriabazist hasznalom 16 kg szeretnek fogyni fel ev alatt remelem sikerul !

30218. szmika (válaszként erre: 30217. - Icuska538)
2017. okt. 25. 11:09

szia, igyekszem 50 körül tartani.


Te is diétázol?

30217. Icuska538 (válaszként erre: 30216. - Szmika)
2017. okt. 24. 08:42
Szia! És mennyi szénhidrátot eszel egy nap?
30216. szmika
2017. okt. 24. 07:54

Sziasztok!


Szeptember 5-én kezdtem a diétát, szénhidrátok számoltam és nagyon szépen megindult a fogyás.

1,5 hónap alatt több, mitn 8 kilót sikerült fogyni.

Most egy hetet bűnöztem, hogy kicsit szünetet tartsak a diétában, mert túl gyorsnak láttam a fogyást és ma újrakezdem.


Szép napot mindenkinek!

30215. DTJ13 (válaszként erre: 30214. - Nocyka)
2017. aug. 22. 08:36

Szia!

Milyen adatokkal számoltál?

30214. Nocyka
2017. aug. 20. 18:15

Sziasztok,

van még itt valaki?


Már sokadjára vágok bele az étetmódváltásba. Sok sok diétával, próbálkozással a hátam mögött.

30 kilót kellene lefogynom (tudom,hogy nagyon sok). Már a számolással is próbálkoztam, de eddig teljesen sikertelenül. Egy grammot nem tudtam fogyni.

Kicsit jobban utána olvastam a dolgoknak, és úgy tűnik eddig eléggé alapanyagcsere alá mentem, pedig elvileg azt nem szabadna.

Szóval több helyen számolgatva, kalkulálva nekem napi 1500 kcal, és 200g ch a fogyáshoz szükséges mennyiség.

Innen indulnék, remélem sikerese leszek már végre.

Nyáron júniusban van a szülinapom addigra adtam magamnak időt. Szerintem az reális, nem sietek sehova. Próbálok naponta tornázni, amennyi időm lesz rá.

30213. Sokcsoki (válaszként erre: 30203. - Gkat28)
2017. jan. 4. 13:10
Szia! Hogy csinálod a zabpehelyből a kását, hogy finom lett?Amit én próbáltam, az elég undorító lett.
30212. Sokcsoki (válaszként erre: 61. - Noémi 23)
2016. dec. 7. 21:22
Kedves Noémi!Kérlek, mondd meg nekem azt az oldalt, ahol az ételek CH-tartalmát is meg lehet tudni! A kalóriát a kaloriabázis oldalról nézem. Köszi!
30211. erus_78 (válaszként erre: 30209. - Csigusz2013)
2013. okt. 16. 11:37
Nézd meg a kalóriabázist, ott tudod vezetni, hogy miből mennyit ettél... én hétfő óta számolom a kalóriát... heti fél kg fogyás a cél. Nézd még meg az orvosilexikon-t, ott nagyon jól ki van számolva, hogy mennyit ehetsz... csak ne felejtsd el átállítani kg-ra az értékeket...
30210. bimm2 (válaszként erre: 30209. - Csigusz2013)
2013. szept. 8. 08:48

Brokkoli, karfiol, sargarepa, cukkini, padlizsan - grillezve, fozve barhogyan, barmennyit!

Salatalevel (barmilyen, barmennyi) PARADICSOM eletmento lehet :)))

Igyal sokat!

Mozogj barmit!

Legy tudatos es fokuszalj. Meglesz az eredmeny!

Sok sikert

2013. szept. 3. 06:51

Sziasztok,

egy hónapja ismerkedem a kalória számolás rejtelmeivel, kisebb sikerekkel. Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogy tudnám elérni,hogy jól lakjak és még se legyen túl sok a kalória. Igyekszem 1300 körül tartani magam.

Próbálkozom kis tányérból enni, kis ételhordót is vásároltam, hogy eleve abba tároljam az adagjaimat, mérek,de pár nap után elkap az éhség és a néhány nap eredménye oda vész :/ Tudnátok nekem tanácsot adni,hogy min változtassak? Egyek talán többet 1400-1500 körül?

Milyen sportot javasolnátok, mert ha bármilyen mozgásformát végzek azzal is jobb az étvágyam.

Kipróbáltam már minden csoda diétát amit csak eltudtok képzelni,de a jojózáson kívül nem sokra jutottam, egy kicsi le, egy kicsi fel, egy kicsi le, sok fel...stb...mostanra ért meg a fejemben a gondolat,hogy életmódot kell váltanom.

30208. powermen (válaszként erre: 30193. - Bimm2)
2013. júl. 26. 19:40

Ez személyreszabottan megmutatja neked miből mennyi kell: [link]


Beregelsz, beállítod a célt és vezeted minden nap, ameddig meg nem tanulod miből mennyit ehetsz. Én szinte mindent eszek, és a terveim szerint haladok súlyban lefelé.

30207. Gkat28
2013. júl. 24. 15:29
:) majdnem ugyanaz nálam: Láb-fenék, Mell-bicepsz, Váll és Hát-tricepsz. A válledzésem a leggyorsabb:keretben mellről nyomás, vállból nyomás kézivel, előreemelés, oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés és hátsó váll-gép majd a végére egy csigás-gyilok. Egy óra alatt megvan. meglegyen persze az edzés, de pl azt mndig megérzem ha a 4 napot egybe le kell nyomno, köztes pihi nélkü, bár ez nem gyakran van, akkor csüt-re kész vagyok fizikailag. Jhét közepétől nyaralok, azon agyalok hogy a szállás egy durva, hosszú emelkedű tetején van ...:) kitörés felfele, vagy csak hegymenet le-fel.. vagy a kettő egybe. reggelente..
30206. AlBundy
2013. júl. 24. 15:17

Én is klasszikus elosztást csinálok. Hát-tricepsz, láb-váll, mell-bicepsz (bár mostanában már szét kell szedni a vállat, mert nem marad rá erő).

Az edzés az olyan, hogy csak legyen meg. Nagyjából mindegy, hogy hogyan osztogatod csak meg kell csinálni. A lényeg a konyhában történik úgyis..

30205. Gkat28
2013. júl. 24. 15:09
Kb egyre gondolunk. Kérd ki egy hiteles edző,versenyző hozzáértő tanácsát, de sztem ez kiindulásnak jó. Edzések terén meg ki mit preferál én azt szeretem ha egy izomcsoport egyszer van leedzve egy héten de az rendesen. Egy edzés 60-70 percnél nem hosszabb, legalábbis nálam főleg ha egyedül edzem, ha van ewdzőtéárs is akkor ez inkább 70-75 .
30204. AlBundy (válaszként erre: 30203. - Gkat28)
2013. júl. 24. 14:59
Diéta elején kicsit több mint 2 gr/tsk fehérje, kb 4,5 gr/tsk szénhidrát és maradék zsír. Gondolkozom, hogy kicsit eltoljam jobban majd zsírok felé, még nem próbáltam ilyesmit, de lehet beválna. Keresek még ilyen trükköket amikkel tudnám javítani a diétát.
30203. Gkat28
2013. júl. 24. 14:37
a reggeli zabkása nálam nagyon sokáig mennt, de mivel kása így gyors felsz szh nak minősűl (függetlenül attól hogy a zabpehely lassú feklszívódású), ráadásúl aprószeműből csinálom , így a reggeli proteines zabkása már nem játszik de edzés után, tízóraira uzsira szoktam enni:) egyik kedvencem. Persze jó lenne ha jönne vki aki azt mondaná hogy nem is gyors a kása:) Simán előveszem a kis dobozomat ha idő van szinte bárhol is vagyok:) najó a metrón nem biztos hogy elővenném:) (nem eszem bkvzás közben, metrón meg pláne, másik arcába). A barna rizs az nagyon jó én még basmatit meg jázmint szoktam enni a változatosság miatt. igen a b**i kategória, annyi féle van már:) A női diétában jobban képben vagyok, de sztem férfiaknál 4-5 gr szh/tskg, 2,5 feh gr/tsk és a maradlk pedig jó zsírból álljon.
30202. AlBundy (válaszként erre: 30201. - Gkat28)
2013. júl. 24. 14:30
Nem vagyok versenyző, hobbiból edzek így nyáridőben nem foglalkozok a mérlegeléssel. Nem tudnám vállalni amit megkíván ez a sport (nem is akarom, női mezőnyben azért könnyebb versenyezni) és ilyen b*zi kategóriában sosem indulnék. Azért kajánál keresem a komplex szénhidrátokat (reggelire méretlenül szórok valamennyi zabpelyhet, ebédre barna rizst eszek ha tudok) és lehetőség szerint sok jó fehérjét eszek, edzés utáni étkezésre figyelek mindig hogy meglegyen aminek meg kell. Hasra elég könnyen hízok megint látom, hogy le kell diétázni hamarosan. Igazából kellene már egy rendes tömegnövelő diétát is csinálnom amikor alaposan megtervezem az étrendem, szerintem új dimenziók nyílnának meg a fejlődésben.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook