Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Táppénz vagy nagyszülők? fórum

Táppénz vagy nagyszülők? (beszélgetős fórum)


20. globus
2010. ápr. 6. 15:40

Hát ez kemény dió... szerencsére az enyém már kinőtt ebből a korból, de érintett idejében többnyire munkaidőket szerveztünk, cseréltünk. A párom váltott műszakban dolgozik, cserélt műszakot a kollégájával. Nagyszülők nem voltak, táppénz maszeknál nincs. Nyomatékosan értésére adtam a főnöknek, ha holnapra nem ad egy nap szabadságot, akkor utána egy hetet kérek. Általában "megértő" volt :)

Persze volt olyan is, hogy kisebb betegség esetén egyedül volt a gyerek. Telefonvégen... jó kis rettegések voltak, begyűjtöttem pár ősz hajszálat.

2010. ápr. 6. 15:34
nagyszülők!!
2008. jún. 1. 19:43
Nálunk - négyéves ikerunokáim vannak - általában nálunk vannak a gyerekek, ha betegek. A menyemnek csak igen kirívó esetben - pl. az egyik gyerek kórházban volt és a menyem ott volt vele - kell táppénzre mennie. Maximálisan megbízik bennem és nyugodt, mert tudja, a gyerekei jó helyen vannak és nem kell azon aggódnia, hogy esetleg a munkahelyén megsokallják a táppénzt. (15 km-re lakunk egymástól.)
2008. máj. 19. 07:36
Sajnos ebben igazán csak te aki érintett vagy,te tudsz válaszolni.A saját véleményem szerintem jobb a nagyszülőkre hagyni a gyermeket,persze csak akkor ha a közelben laknak hozzád.Nekem sajnos ilyen szerencsém nincsen.Mind emellett anyagi megfontolásból sajna szükséges dolgoznunk.Gondolom te is ezzel a kérdéssel álltál hadilábon mikor fel tetted ezt a kérdést?
16. mamim
2007. okt. 25. 20:31
nagyszülők,ha közel laknak egymáshoz,ha nem sajnos a táppénz.
2007. okt. 21. 11:44
Én a nagyszűlőket részesíteném előnyben ,de csak akkor ha jó a viszony !
2007. aug. 1. 08:17
a dolgok mostani állása szerint táppénz...ha lenne honnan táppénzre menni...gyerek mellett az is jó ha munkát találok így hogy senki nem tud besegíteni....szóval még nem volt olyan munkahelyem ahonnan táppénzre tudtam volna menni...max szabadság terhére ha lázas volt a gyerek...
13. ancy
2007. máj. 16. 20:25
Egyik mama nincs,másik messze.Mi már gondolkodtunk fogadott mamán is.Csak meg kell találni az igazit.
2007. márc. 8. 03:00
Ez szerintem nagyban függ attól is, mennyire beteg a gyerek, mennyi idős, egyáltalán táppénzre mehetsz-e vele/ük, szóval...MINDENKÉPPEN az, ami a beteg gyereknek jobb!!
2007. márc. 3. 15:21
Ép most készülök dolizni,biztos nem lesz könnyű megoldani.A nagyfiam mikor 1,5éves volt,bölcsibe ment,dolgoznom kellett,többször hívtak haza hogy beteg lett,szaladtam mindíg,helyette aztán bízhattam mamára 7végén,mert a munkát pótolni kellett.sajnos a munkáltatók többsége nem tolerálja a táppénzt,én is a szabimat kellett hogy kivegyem,vagy ledolgoztam.Egyik sem jó megoldás...
10. zohori
2007. febr. 26. 21:22
Amíg a gyerekek kicsik voltak,egyértelmű volt, hogy táppénzen voltam velük! Bármennyire jó és megbízható a nagyszülő, a kisgyerek, ha beteg, az anyjára van szüksége! Ha már csak lábadozott, akkor már jöhetett a mama.9-10 éves koruktól ha nem volt komoly rosszullét, akkor már volt, hogy a mama vigyázott rájuk.
2007. febr. 13. 17:20

Én táppénzre megyek ha betegek a gyermekeim.

Anyósomra nem bízom őket,anyukám messze van.

2007. febr. 6. 13:45
Még nincs gyermekem, de anyósomra akkor sem bíznám, ha amunkám függne tőle!!!
2007. febr. 6. 13:38
A jövő héten megyek vissza dolgozni.A gyerekek bölcsisek lesznek,ha arra kerülne a sor a szüleimre számíthatok habár ők is aktívak.Nem valószínű h. a főnököm örülne egy hosszabb- rövidebb táppénznek.
6. 0b099f6590 (válaszként erre: 5. - Cskryszta)
2007. jan. 30. 14:51

Sziasztok.

Én is szivesebben otthon maradnék a gyerekkel, ha beteg. Sajnos a munkahely, sem anyagilag, sem semmilyen módon nem tolerálja, ha táppénzre megyünk. Igy kénytelen vagyok a nagyszülőkre bizni.

5. cskryszta (válaszként erre: 4. - _kleo_)
2007. jan. 30. 14:34
Igen , sajnos sok munkahelyen ezt nem tolerálják..ez a baj, pedig Én rákényszerülök arra hogy a nagyszülök ápolják ilyyen esetben --még jó hogy egy téli szezonban 1-2szer beteg../ gondolok itt influenzára, torokgyulladásra tehát "kissebb" betegségekre - bár azt hiszem a gyerekeket minden betegség megviseli...nem?
2007. jan. 30. 14:08
En meg itthon vagyok, de ha a munkahelyem engedi mindenkeppen en szeretnek itthon lenni a beteg gyerekkel, mint a nagyszulokre bizni. Szerintem ezzel mindenki igy van, csak sajnos sok melohelyen ezt nem toleraljak.
3. cskryszta (válaszként erre: 2. - Daroki)
2007. jan. 30. 13:36
Minden tiszteletem a TIÉD !!! Becsülöm , csodálom azokat az anyukákat akinek EZ A HIVATÁSA, AZ ÉLETE !!
2007. jan. 30. 13:12
Nálam ez már megoldodott,mert főállású anya lettem.Nálam sajna nincsenek nagyszülők,olyan barátok,ismerősök sem akik mindig ráérnének,ha beteg a gyerköm,így én inkább vállaltam azt,hogy legyen 3 gyerköm,mindig itt vagyok nekik amikor szükségük van rám.Munkahelyem nem volt,próbáltam keresni,de amikor pont lebetegedett az egyik gyerköm még a kettőből akkor elég nehéz lett volna állásinterjúra,vagy próbanapokra mennem.Segítségem tényleg nuku,én vagyok magamnak.A párom melózik reggeltől-estig.Elképzelni nem tudom,hogy tudtam volna megoldani,hogy megmaradjon a melóhelyem,amennyit betegek voltak a srácok?:((
2007. jan. 30. 13:04
Ha beteg a gyermeked és dolgozol, mit teszel? Igénybe veszed a táppénzt és otthon maradsz vele VAGY elviszed a nagyszülökhöz/ismerőshöz/barátnőhöz (ha van!)????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook