Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Anyóssal egy házban, de külön konyhán fórum

Anyóssal egy házban, de külön konyhán (beszélgetős fórum)


1 2
45. margareta51 (válaszként erre: 44. - Leoborta)
2010. márc. 6. 20:21
Koszi
44. Leoborta (válaszként erre: 43. - Margareta51)
2010. márc. 6. 15:48
Te egy kincs vagy!
2010. febr. 26. 22:32
Anyos vagyok,anyosom a harmadik hazban lakik tolunk,ket leanyom ot percnyi jarasra laknak ,de nekem senkivel semmi bajom nincs az en felfogasom nem eroltetem masra es azt viszont elvarom a masik feltol is,amit foztek-sutottek egyek meg egyutt a fiatalok,ha szukseguk van segitsegemre jelzik es szivesen segitek.
2009. okt. 31. 17:17
Sziasztok!Úgy látom rég írtak már ide.Hát sokat tudnék mesélni az anyós dologról,már 8 éve élünk vele teljesen külön szinten és semmit nem ér!Ugyan úgy megy a szekálás jogtalanul,mindenbe beleszól és a lényeg,hogy soha nem becsül meg minket főleg a fiát aki mindent megcsinál neki,még ennek ellenére is.Bezzeg a többi gyerekeinek nem kell semmit csinálni.Milyen érdekes!Őket soha nem baszogatja.Én beteg lettem részben ő miatta is.Így a párom elhatározta magát,hogy kimegy külföldre és össze szedjük magunkat anyagilag és elmegyünk onnan.Már egy éve kint van és remélem már jövőre sikerül saját kis házikót vennünk!Még a faluból is elakarok menni,mert ha ott vennénk házat akkor is zaklatna minket!Igaz a mondás!Az anyós úgy jó,ha porhanyós!nem kívánom,de már 8 év alatt nagyon betelt a pohár már nálam!És a legnagyobb baj vele az,hogy ő azt hiszi mindent tökéletesen csinál,csak ő lehet beteg más nem,ő milyen sokat dolgozik más nem.Közben meg mindent pont ellenkező amit csinál.Adósságba veri magát állandóan,egy pénz éhes,rossz indulatú,dolgokat mond és igér aztán fél óra múlva letagadja stb....Szóval aki csak teheti ne költözzön az anyósához,mert először szimpi meg kedves aztán kibújik a szög a zsákból rendesen!Na megyek majd még írok,ha lesz kinek!Szép napot!
41. cdeb5ffe64 (válaszként erre: 33. - Ani2)
2009. szept. 20. 16:12
Idővel anyukád belátja majd, hogy nem anyósodat kell nézni, hanem téged. Nálunk is volt már ilyen balhé, ráadásul akkor, mikor a kicsi fiam született.
40. Ani2 (válaszként erre: 39. - Leoborta)
2009. aug. 10. 11:00
Ahogy mondod!!! Ez nagyon gáz!!!
39. Leoborta (válaszként erre: 36. - Ani2)
2009. aug. 8. 17:11
Ez nagyon gáz!
38. 3b41f6053f (válaszként erre: 37. - Ani2)
2009. aug. 8. 15:14
Hál istennek már nem:)
37. Ani2 (válaszként erre: 35. - 3b41f6053f)
2009. aug. 8. 13:53

Szia!


És Ti együtt laktok anyósékkal?

36. Ani2 (válaszként erre: 34. - Leoborta)
2009. aug. 8. 13:53
Nekünk volt a lagzink a férjemmel álltunk mindent, nem akartuk a szülőket terhelni. És anyósom ( tudni kell nagyon élet vidám asszony, tud beszólni utána meg gondolkozik...) és a lagzin is intézkedett, tett-vett, csak az ő rokonaival volt... anyum elmondása szerint én ezt nem figyeltem . Anyósom úgy ugrált ott mintha mindent ő állt volna. És azóta anyum előtt nem lehet megemlíteni, még a esküvői videót sem fogja megnézni többet mert rajta van anyósom... Szar helyzet!!!
35. 3b41f6053f (válaszként erre: 33. - Ani2)
2009. aug. 8. 12:40

Szia!


Az én szüleim és anyósomék jó 9 éve nem beszélnek és nem találkoznak egymással.


Már elfogadtam a helyzetet.


Már szerintem nem a harag vezérli a dolgot ennnyi év után,csak egyikük sem kezdeményezi a kapcsolatfelvételt

34. Leoborta (válaszként erre: 33. - Ani2)
2009. aug. 8. 12:35
Mivel bántották meg ennyire? Valami oka csak van!
33. Ani2
2009. aug. 8. 09:47

Sziasztok!


Én most egy ördögi körbe kerültem. Anyukám nagyon haragszik anyósomra, látni sem akarja nagyon megbántotta. Ugye mi anyóséknál lakunk és úgy néz ki h maradunk is a fölső szintet fogjuk kialakítani külön konyha....stb. És anyukám azt mondta h nem fog hozzánk jönni majd menjünk mi, meg ha lesz unoka akkor is vigyük mi mert ő látni sem karja anyóst. De nem is kéne mert teljesen külön vagyunk/leszünk. Úgyhogy most tök szar a helyzet. Férjemnek szülinapja lesz most külön anyósékkal meg külön anyumékkal is megünnepeljük. Eddig mindent együtt ünnepeltünk, én úgy szeretem ha együtt van mindenki, most meg mindent külön kell csinálnom. Úgy utálom ezt! Most mi tévő legyek!?

32. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 31. - Radica947)
2009. aug. 6. 16:05
Csak fájditom a lelkemet ahogy olvasom soraid.Az én anyósom egy besavanyodott asszonyság.Nem érdekli őt a net ő kimegy az utcára pletyózni hogy kire mit lehet mondani meg kire mit hall.Nem ér rá eljönni az unokájához 6 éve de a városban van minden nap hogy meghallja a legujabb hireket.Nehogy lemaradjon valamiről az árvám.
2009. aug. 6. 15:49
Itt is csak az a gond, hogy akinek kéne /anyósok/ vagy nem olvassák, vagy nem szólnak hozzá, de legalább elgondolkodnának magukban, de úgy gondolják, ők mindent jól csinálnak. Ha lehetne, indítanék egy szülők iskoláját, ahol elmondanám, nem biztos, hogy mi vagyunk az okosabbak. /Kivétel vagyok én!!!/ Érdekes, hogy a gyerekek mennyivel másként látják az életet, mindig megdöbbenek, pedig ismerem az enyémeket, de vannak olyan alkalmak,pl. lányom hazaszól, anya, van kedved eljönni velem vásárolni? Hát persze, hogy van, olyankor hazajön értem, és míg elérünk legközelebi giga-megába, nagyon sok minden szóba kerül. Nagyon szeretem, amikor valami régi dolog szóba kerül, és ámulva hallgatja, tényleg így volt? Hiába beszélgettünk annak idején is sokat, már középiskolások voltak, amikor még közösen ország-városoztunk, sokszor osztálytársakkal, első szerelmekkel, barátokkal, még mindig van olyan, ami újdonság. Azt is szeretem, hogy egy évben kb. kétszer elmegyünk együtt, legalább 6-an valahova, most éppen Keszthelyre 15-én, az én névnapomat ünnepelni, jókat enni, kirándulni, beszélgetni, kártyázni, most a Solo a sláger, csak az a baj, ha elkezdjük, éjjel 2 előtt nem lehet abbahagyni. De voltunk már menyem szüleivel, 8-an Bledben, nagyon szép város, jól éreztük magunkat. Szóval szervezés, és tolerancia kérdése az egész, persze minden oldalról.
30. Leoborta (válaszként erre: 29. - Radica947)
2009. aug. 5. 23:11

Ez a családi fotó csak vicc, nem mi vagyunk rajta. Ott a :-D, jobban szeretem az inkognitót.

A 38 évemmel nem tudom melyik is lehetnék?

2009. aug. 5. 21:22
Köszönöm kedves soraitokat, bár Leoborta Te nem úgy nézel ki, mint aki nem jön ki jól a családjával. Tündéri a kisfiad, gratulálok!
28. Leoborta (válaszként erre: 26. - Radica947)
2009. aug. 5. 19:00
Te egy igazi tündér vagy!!!
27. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 26. - Radica947)
2009. aug. 5. 15:22
Ez nagyon szépen hangzik,kár hogy nem mindenki igy gondolkodik.Én bármit odaadnék egy ilyen felfogással rendelkező anyósért.
2009. aug. 5. 13:23
Soha nem értettem az anyós témát, és nem a fiatalok szemszögéből. Én is anya vagyok fiam és lányom van /a fiú azért van elöl mert ő az idősebb/ amikor kicsik voltak imádtam őket, ez így van a mai napig. Azt nem értem, hogy ha párt választanak miért bolondul meg a sok "édes" anya, miért nem tud annak örülni, hogy a gyerekei boldogok. Mi lakáshoz segítettük mindkét gyerekünket, és pár év múlva ők találták ki, hogy költözzünk össze. Most egy lakóparkban lakunk. Úgy építkeztünk, hogy a fiamék fölöttünk, a lányomék mellettünk laknak. Soha nem jutott eszembe, hogy beleszóljak az életükbe, hozzájuk járjak takarítani, pakolászni. Ha megkérnek nagyon szivesen segítek, tevőlegesen /befőzés/ vagy tanáccsal. Mindenki éli a saját életét, maguknak főznek, de ha hétvégén ennének valami hazait, nagyon szivesen megfőzöm, összejövünk, eszünk beszélgetünk, de mindig megvárom, hogy ez az ő igényük legyen. Közösen ünnepeljük a szüli és névnapokat, ilyenkor kitaláljuk mikor ki főz. Fiamék hazajövet beköszönnek egy szóra, mizújs? minden rendben? Ha van posta átviszem a lányomékhoz, de nem ülök a nyakukra, pár szó és jövök haza. Talán ezért is van, ha valami kérésem van, azonnal jönnek és készségesek, mert nem nyavalygunk állandóan. Mindnekinek tudomásul kellene venni, hogy a gyerek már másik család, saját élete van, és kéretlenül még a tanács se kell.
25. Ani2
2009. aug. 4. 14:41
Azt hozzá kell tennem hogy apósom beteg tüdő daganata van. És igy előre nem tudunk semmit. Lehet maradunk mi itt, el leszünk. :-)
2009. aug. 3. 11:34

Már azért sokat javult a helyzet.


Ez majdnem 10 éve volt.


Nem volt könnyű menet:)

23. cfbf9bf4af (válaszként erre: 21. - 3b41f6053f)
2009. aug. 3. 11:29

Hát nem irigyellek....

Kitartás, egyszer majd jobb lesz!

22. 3b41f6053f (válaszként erre: 21. - 3b41f6053f)
2009. aug. 3. 10:40
komment akart lenni:)
2009. aug. 3. 10:40

Mi egy idő után külön konyhán voltunk,de a gondokat ez sem oldja meg:(


Az első főben járó bűn:NEM TŐLE TANULTAM MEG FŐZNI!!!


Azt a kaját szeretem amit otthon ettem:)és olyantól akartam tanulni,aki nem néz le a bénázásom miatt.


anyós hozzállása másokhoz:a szomszédasszony minden nap milánóit csinál a férjének(szegény férje)


Átjön a szomszéd gyerek:otthon ilyet úgyse kapsz:)(milyen kedves)


Akkor rólam miket mondana,ha előtte bénáznék.


Visszatérve az eredeti témára ,hiába van külön konyha ,ha valaki kötekedni akar úgyis megtalál.


Miért és mikor mész el otthonról,ha bent teregetsz az a baj,ha kint akkor meg az.


Anyós egyszer(többször)nagyon belopta magát a szívembe:Babakocsit akartunk venni a lányunknak,úgy volt,hogy ad bele pénzt.


Végül mi vettük meg neki.


Erre azt mondja:Még szerencse,hogy nem adott bele pénzt,mert akkor abban nem vihettem volna a gyereket Fehérvárra(ott laknak anyukámék)


no kommnet!

2009. aug. 3. 09:53
Mi a szüleimmel lakunk. Sokat kell nyelni és rengeteg a gond annak ellenére, hogy nincs semmi bajunk velük. Nálunk is úgy kezdődött, hogy tiétek a felső szint!Ezt el lehet felejteni. Átjáróház van. Amikor aztán azt mondja párom menjünk hozzájuk két nap után azt mondom neki, hogy ha valaha is eszembe jutna, hogy költözzünk anyósékhoz, gyorsan beszéljen le róla mert nem bírnám. Velük sincs semmi bajom 10 km távolságból, de ott lakni soha. Most költözünk mindkét szülőtől 30 km-re. Ez lesz a legjobb megoldás!Ott már a miénk lesz minden és nem kell még másra figyelni.
19. 3952bcd4e7 (válaszként erre: 4. - 3b41f6053f)
2009. aug. 2. 22:29
igy gondolom én is
2009. aug. 2. 20:50
nekem 6 honap is eleg vot!!!!!!!!!!!!!!!
17. Ani2
2009. aug. 2. 18:51
:-)) Én már laktam velük 2 évet!
16. c42aaaac41 (válaszként erre: 15. - Ani2)
2009. aug. 2. 18:40
majd 2 év múlva gyere vissza és meséld el,hogy még mindig úgy szereted-e?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook