Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Olyan rossz lennék? fórum

Olyan rossz lennék? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2022. jan. 1. 20:17
Nalam rosszabb nem lehetsz.
2020. okt. 16. 01:01

Leadom az infót, csajok, ha már eltelt ennyi év. Végül sajnos túl sokára, de szakítás lett a vége. Beújított mellettem egy csajt, velem meg kötsög volt. Az alkoholproblémákat sem küzdötte le, és odáig jutottunk, hogy könyörögni kellett, hogy ne csak otthon sörözgessen a tv előtt, hanem legyenek programok is.

Most már le merem írni, hogy apu vert minket, gyerekeit is gyermekként, igencsak szégyelltem leírni, de így volt. És sokáig nem értettem, talán a mai napig, anyu miért nem állt a sarkára és hagyta el, miért hagyta hogy ebben legyen részünk. Sokszor attól féltem, hogy ennek valami komoly baj lesz a vége, ha értitek. Anyu azóta elhunyt, apuval pedig ezután jobb lett a kapcsolatom, de sajnos mindent nem lehet felülírni, talán idővel.

A happy része viszont az, hogy közel egy évvel a szakításom után jött az Igazi, mára házasok vagyunk, született egy közös gyermek is. Sokat vártam, már 30 után léptem ki a régi rosszból, de talán pont emiatt is aztán hamar jött, aki mindent felülírt. És aki miatt látom, hogy mennyire nem voltam emberszámba véve anno. Szóval aki még ezt az utat tapossa, annak mondom, hogy mindig van kiút, idő kell megtalálni és ha van segítség, elfogadni. Remélem mindenki jól van. ❤️

2016. jan. 17. 11:06
Rá se ránts.
2016. jan. 17. 11:05
Semmi baj.
213. rewt
2012. júl. 13. 18:56

Nem. Egyáltalán nem vagy rossz. Még a kérdés is "rosszul" van feltéve. Helyesebb lett volna "Olyan rosszul viselkedtem?" "Olyan rosszat tettem?"


Na, most már csak ez hiányzott Neked..?! Elnézést kérek, de szeretném felhívni a figyelmed, hogy még akkor sem, ha gondolkosz - akkor sem úgy fogalmazz, hogy Te - rossz stb. Az emberek sokszor helytelenül, hibásan, rosszul cselekednek. Rosszat mondanak - DE NEM ROSSZAK!


Abból amit olvastam, azt érzékeltem, hogy két különböző felfogású emberek vagytok. Nekem a Te felfogásod a közelebbi. Talán mindent ugyanúgy tettem volna mint Te.


Ami nekem jutott az eszembe: Beszélnék vele egy alkalmas időben, nagyon komolyan - pontosan azon gondolataidat fejteném ki - amelyeket jogosan megformáltál.

Lehet hogy nem egészen jól értettem meg valamit. De ha a Te rovásodra ott élcetősködölt, akkor azt kikérném magamnak.

212. Maggie047 (válaszként erre: 211. - Msforrester)
2009. szept. 12. 12:02
Köszi mindkettőtöknek, bár kissé hamar ittam a medve bőrére, de remélem rendben marad minden.
2009. szept. 11. 14:33
Én is örülök, hogy sikerült kiegyenesíteni a dolgokat. :-)
210. Ágika30 (válaszként erre: 209. - Maggie047)
2009. szept. 10. 22:09
Ennek örülök! Csak tartsa is be, mert csak akkor szép szó az ígéret! :)
209. Maggie047 (válaszként erre: 208. - Ágika30)
2009. szept. 10. 22:00
Szia! De jó hogy itt is vagy! És köszi a hozzászólásodat. Azóta nem volt semmi hasonló, mert nem mentünk ilyen ivós partyra, szóval minden oké most. Ha lehet mostantól az ilyet elkerülöm, nem lesz nehéz, de persze nem lehet mindent elkerülni, viszont kaptam komoly ígéreteket, úgyhogy majd meglátjuk. :)
2009. szept. 10. 13:31

Nem tudom aktuális-e még, de

Szerintem egyáltalán nem vagy rossz! A párommal amúgy nem nagyon lehet elmenni bulizni, próbáltuk már,de valahogy nem jól jöttek ki a dolgok,ezért nem is erőltetem. Ez kicsit olyan,hogyha nem vagy ott és nem tudod akkor nem fáj! Mondjuk az meg struccpolitika. Az alkohol mindenkiből más és más reakciót vált ki,valakit agresszívvá tesz valakit meg megnyugtat,segít elfelejtetni a bajokat,problémákat! Ez csak te tudod átérezni, hogy nála ez milyen fokú! De maximálisan megértelek,mert ha apádnak voltak gondjai az alkohollal,akkor elhiszem,hogy még egy ilyen nem hiányzik az életedbe! Szerintem mérlegeld a dolgokat + és - tulajdonságokat az talán segít!

207. msforrester (válaszként erre: 169. - Kylling)
2009. aug. 5. 07:50

Igen. Nálam alapvető, hogy aki azt akarja, hogy csatangoljak az éj közepén, az kísérgessen is, vagy ha nem, akkor bírja ki, hogy reggel jövök.

Soha nem jártam olyannal, akinek erre nem volt füle.

A szex témakör szintén ilyen, ha baromi szabadszájúak vagyunk a haverokkal, akkor én is az vagyok a csajokkal, elvégre papíron egyenjogúak vagyunk. Volt, akinek bejött, volt aki elmenekült, a párom viszont olyan, aki sosem beszélne róla.

206. Maggie047 (válaszként erre: 204. - Angica0901)
2009. aug. 3. 18:46
Köszönöm a megértést, és a tanácsokat neked és mindenki másnak is. Egy kapcsolatban mindig 2embernek kell alakítani dolgokat, hogy mindenkinek jó legyen, kompromisszumok kérdése sok minden. Azért rendelt akkorra haza, mert ő jött el értem, és nem akart később mert dolgozott előtte. És hát megértem ha fáradt. Köszi mégegyszer mindent. Nagyon kedves csajok vagytok és én építő dologként élem meg a kritikákat is. Legyetek mindannyian boldogok :))
205. Maggie047 (válaszként erre: 203. - Spinneli)
2009. aug. 3. 18:41
Köszi a tanácsot, szépen elmagyaráztam neki. Nem lehet azért elkerülni a közös bulizást, tehát azért jobb ha egy picit visszafogja magát. Egyébként ma már vidámabban látom a dolgokat, hiszek abban hogy rájött mire gondoltam mikor beszéltem hozzá.
2009. aug. 2. 22:52

Drága Lótuszvirág22!

1000 éves mivoltodhoz képest lehetnél sokkal bölcsebb is. Ugyancsak ebből kiindulva nyilván sokkal többet láttál, érzékeltél és megoldottál nálunk. Amennyiben pedig ez így van, kérlek nézd el nekünk tudatlanságunkat, és buta hozzászólásainkat! Valamint ugyancsak ebből kiindulva ugyan áruld már el nekem, hogy ezen 1000 év alatt Te mindig önmagad voltál a kapcsolataidban, és sosem színjátszottál? Tedd a szívedre a kezed, és őszintén válaszolj ám! Ezek az apró kis trükkök jók ám, vagyis nekem az eddig megélt, szánalmas kis 33 évem alatt bizony működtek. Kívánom továbbá, hogy az előtted álló elkövetkező 1000 évben ismerkedj meg a tisztelet (hogy ekként szólhass másokhoz), a megértés... és egyéb pozitív fogalmakkal, valamint kívánom még, hogy sikerrel töröld a kötekedés fogalmát.

Maggie047: sokan írtunk Neked sokfélét. Meghallgathatsz véleményeket, tanácsokat, de döntened Neked kell! Jól tetted, hogy fórumoztál erről. Miért ne? Véleményeket akartál hallani, és egy ilyen fórum épp megfelelő hely erre. Kívánom Neked, hogy kellő mérlegelés után hozz helyes döntést! Nincs problémamentes párkapcsolat. Én nem hagynám, hogy 12-re haza rendeljen, én kűzdenék a saját kis dolgaimért, mint ahogy meg is tettem. De én, én vagyok. Nem vagyunk egyformák. Hiszem továbbá azt is, hogy egy kapcsolatban nem csupán az egyik fél tehet a dolgok alakulásáról, hanem mindketten. Akárhogy is alakul, én kívánom Neked a legjobbakat!

203. spinneli (válaszként erre: 191. - Maggie047)
2009. aug. 2. 22:18

Szerintem konkretizáld azt vele, hogy nem azzal van baj, hogy iszik

nem azzal van baj, hogy a barátaival van, hanem azzal, hogy veled és másokkal hogy bánik ilyen helyzetekben.

Lehet Ő lekönyvelte az egészet úgy, hogy azért hisztizel, mert nem veled foglalkozik, holott, nem erről van szó.

202. Maggie047 (válaszként erre: 201. - Féknyom)
2009. aug. 2. 21:51
Valamivel több alkalom az azért, de ilyen 6körül van talán csak így is, nem számolom. Köszi:))
201. féknyom (válaszként erre: 200. - Maggie047)
2009. aug. 2. 21:45
Biztos nem ok nélkül pöccentél be, rosszul estek dolgok. Talán ezért kell lehetőleg külön bulizni, ha már együtt ilyen gondok merülnek fel. Az az évi 2-3 alkalom meg bőven belefér szerintem. Jó bulizást!:)
200. Maggie047 (válaszként erre: 199. - Féknyom)
2009. aug. 2. 21:36
Úgy látom utólag már hogy igazad van. Nem is tudom miért pöccentem így be. Egyszerűen csak nem kell erőltetni az együtt bulizást, de ezt nem mindig lehet elkerülni. Mindegy, megpróbálom lazábban felfogni, vannak nagyobb gondok is az életben.
199. féknyom (válaszként erre: 198. - Maggie047)
2009. aug. 2. 21:16
A divat egy dolog, majmolja aki akarja. A kérdés, akartok/tudtok együtt bulizni, vagy sem. Nem akarom elbagatellizálni senki, vélt, vagy valós gondját, de ez számomra bolhából elefánt.
198. Maggie047 (válaszként erre: 196. - Féknyom)
2009. aug. 2. 21:09
Nekem a baráti társaságomban az a divat hogy mindenki a párjával együtt megy. Rosszul is érezném magamat a párom nélkül, de legfeljebb hazamennék ha már annyira hiányzik, viszont tényleg jó néha egy kis csajos buli. A pasik meg menjenek máshova. De már nem vagyok az a bulizós fajta, csak néha jól esik egy kis kikapcsolódás.
197. Maggie047 (válaszként erre: 195. - Kylling)
2009. aug. 2. 21:06
Igen, túl stresszelem a dolgot akkor. Köszönöm a tanácsokat. Most már megbeszéltük hogy változtat, de ha nem teszi, nem megyek falnak, csak kerülni fogom az olyan helyzeteket, ahol ihat, tehát lazulni menjen akkor nélkülem. Mert egyébként azt mondja nem szeret nélkülem, azért szeretné mindig hogy menjek, de azt hiszem inkább tartózkodom, de azt sem lehet azért mindig, remélem legalább akkor visszafogja magát, vagy legközelebb vezet ő...:)) Nekem is kéne azért egy kis lazulás.
196. féknyom (válaszként erre: 194. - Maggie047)
2009. aug. 2. 20:58
Na ezért nem mentem sosem oldalkocsival, ha igazából bulizni akartam. Inkább nem mentem.:)
195. kylling (válaszként erre: 192. - Maggie047)
2009. aug. 2. 20:57

egyszer voltam egy előadáson. az alkoholizmusról. képzeld: sok-sok fajtája van. pl: van olyan is, aki csak kétévente iszik, amúgy rá se néz az alkoholra. na de kétévente egy teljes hétig nem hagyja abba, és akkor nagyon csúnya!!

és tényleg nem ettől lesz szerintem se alkoholista! mindenki folyamatosan változik. Ő most lehet ilyen korszakát éli. és ha amúgy nem bunkó, akkor feleslegesen stresszeled magadat!!!!!

194. Maggie047 (válaszként erre: 193. - Kylling)
2009. aug. 2. 20:57
Nem akarom én őt megváltoztatni, csak szerintem a kulturált szórakozás is az igényes emberek sajátja. Szórakozzon, ha nem vagyok ott, az sem érdekel hogyan, de ha ott vagyok kulturáltan, talán aztán természetessé válik is ez neki és már az sem fog számítani ott e vagyok. Nem követni kell a tömeget, hanem példát mutatni nekik.
193. kylling
2009. aug. 2. 20:53

elkezdtem visszaolvasgatni a hozzászólásokat.

"A legnehezebb a baráti befolyástól megszabadítani" jaj. kinek tartja magát bárki, aki ilyet leír, hogy másokat akarattal, erőszakkal megváltoztasson....képes veszekedni a kedvesével? és ennek persze az a vége, hogy csak azért is..

Öreganyáink azt modták: a férfi a fej, de a nő a nyak, és az mondja meg merre forduljon a fej. persze ezt nem kell tudnia a férfinak!

192. Maggie047 (válaszként erre: 190. - Spinneli)
2009. aug. 2. 20:52
Hát remélem nem, de volt már rá példa biztos széles e világon. Na de nem ez a baj, igyon csak, ennyit megtehet ő is, de tegye kulturáltan.
191. Maggie047 (válaszként erre: 186. - Spinneli)
2009. aug. 2. 20:51
Hát bocsánatot kér, megígéri hogy többet figyel az alkohol mennyiségére, de eddig engem nem buzelált csak másokat, én már azt is megszóltam neki. Azért iszik hogy jól érezze magát, akkor legyen elég ennyi. Nem 2sör után szólok neki egyébként hanem az első fátyolos hang, vagy beszólás után, hogy ennyi már elég. Ha már olyan a hangja, akkor igen is részeg, ami után már csak a hányás jöhet, azt meg jobb nem megvárni. Meg hát mond olyanokat hogy mert ő mennyi mindent megtett értem a múltban, pl. kijárt a baráti társaságommal, ahol az egyik csaj utálta, és neki sem jó. Az hogy én a csajjal megszakítottam a kapcsolatot, már másodlagos, mert akkor is mennyi ideig tűrt. De hogy én is tettem áldozatokat nem látja. Ideköltöztem hozzá, együtt élek a családjával, ami persze nem vészes, de akkor is, minek hánytorgatni hogy ki mit tett meg, mikor a jelen számít csak meg a jövő.
2009. aug. 2. 20:46
2-3 havonta barátokkal italozás, szerinted ez vezetne az alkoholizmushoz, ugyan már.
189. Maggie047 (válaszként erre: 183. - Kylling)
2009. aug. 2. 20:44
Sajnos ilyen vagyok, néha kell a jövőbe tekinteni. Másik volt barátom négy éves kapcsolat után azért ért véget, mert a néha szívunk egy kis füvetből, brutális drogfüggősége lett. Persze a jelenlegi párom nem itt tart, de jobb odafigyelni. Csak tiszteletet várnék tőle amit tőlem is megkap. Fontos ez részegen is, mert ha tudja hogy buta részegen, egyszerűen ne igyon annyit. Ez ilyen egyszerű kompromisszum lenne. Ihat, de ne annyit hogy szemétkedjen másokkal és velem.
188. kylling (válaszként erre: 187. - Maggie047)
2009. aug. 2. 20:42
akkor lehet nem is a barátoddal van a baj, hanem a társasággal.....
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook