Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudja valaki mi a menete a tb támogatásos mellplasztikának? Van-e ilyen még? fórum

Tudja valaki mi a menete a tb támogatásos mellplasztikának? Van-e ilyen még? (tudásbázis kérdés)


13. Szilvaaa (válaszként erre: 12. - 6f7760b318)
2010. máj. 5. 21:22
A Szent Imre kórházra keress rá a neten és ott a plasztikai sebészetre. Egy ismerősömnek tavaly csinálták ott TB támogatással. Azt hiszem Jósvay János volt a dokija... Én még nem kértem konzultációs időpontot a szoptatás miatt, de hamarosan felhívom őket...
2010. ápr. 30. 13:09

SZia!

Én is szeretném TB alapon megcsináltatni. A nagyobbik fiam 5 éves lesz a nyáron, így kb 4 éve voltam a MÁV-ban, és akkor ott azt mondták, hoyg megszűnt a TB alapra elvégezhető mellplasztika.

Ha esetleg mégis megtudsz valamit, szólj kérlek!

Köszi

11. Szilvaaa (válaszként erre: 10. - Naildi81)
2010. ápr. 4. 20:30

És hol csinálták? Mi volt akkor a menete? Hol kezdjem az utána járást?


Én jelenleg szoptatok (6 hónapos a kislányom), de amint megtörténik az elválasztás (kb. decemberig szeretném szoptatni)szeretném ha sokkal kisebb mellem lenne. Szerintem bőven túllépném a 30%-ot (talán az 50%-ot is elérném amit ott hagynék:)

Remélem válaszol vki, mert látom elég régen volt itt hozzászólás...

10. naildi81 (válaszként erre: 3. - 42606d03e3)
2009. aug. 2. 22:07

Szia!


Nekem 5 éve csinálták meg a melleimet tb alapon. Akkor úgy müködött a dolog, hogy ha az a rész amit kivesznek eléri a 30%-ot, akkkor megcsinálják tb-re. Nekem 40%-kal lettek kisebbek. Különösebb indokra sem volt szükség, csak annyi, hogy fáj a hátam. Azt hallottam, hogy már megszigorodott ezzel kapcsolatban a szabályozás, de hogy mennyire azt nem tudom.


Én most a hasamat szeretném megcsináltatni tb-re, annak akarok majd utána járni.

9. zsuzska959 (válaszként erre: 8. - El_gapo)
2009. aug. 2. 18:47

Pontosan így van.

A magánklinikánál kb 40-50%-kal olcsóbb megoldás, ha állami kórházban műt a doki magánpraxisban. Igaz, nincs 1-2 ágyas szoba, körülötted ugráló nővérek. De 1 éjszakát bárhol ki lehet bírni, szerintem.

2009. aug. 1. 20:13

Úgy tudom már csak erősen indokolt esetben van.

Részletek:

[link]

7. 42606d03e3 (válaszként erre: 6. - Tavaszi szél)
2009. aug. 1. 18:18

Régebben hallottam erről a dologról, és valóban utána mondták azt is, hogy megváltozott a menete. Csak azt nem tudom,hogy hogyan.


Voltam már ilyen központban, a doki 600ezerre becsülte fel, hogy megcsinálja. De másra is kell a pénz.. Ha csak így lehet, akkor így marad.

2009. aug. 1. 18:13

Igen, én is érdeklődtem egy időben a téma iránt, de már akkor (2 éve kb.) azt mondták, hogy pár éve megváltozott és azóta jelentősen visszaesett az efféle műtétek száma...

Aztán persze lehet, h azóta újra szabadabb a "rendszer" ez ügyben...

Ha "kicsit" vaskosabb a tárcád, 350-400 E. ért lehet kb. megcsináltatni, de ez már másik fórumra tartozik :)

5. 42606d03e3 (válaszként erre: 4. - Tavaszi szél)
2009. aug. 1. 18:08
Igen, én is ilyesmit olvastam, ahogy keresgéltem a neten. Hogy nem elég az elmondás, hogy mondjuk fogytál, és akkor lett ilyen, meg nem elég az sem, hogy képet mutatsz...
2009. aug. 1. 17:57
Nagyon - nagyon meg kell indokolni, kismillió orvosi igazolás kell hozza - én úgy tudom, egy időben nem volt ennyire macerás, de manapság...
2009. aug. 1. 17:56
Igen, igazából engem is a mellfelvarrás érdekelne, nem az implantátumos megoldás...
2009. aug. 1. 17:52
Én úgy tudom hogy a azoknak van akik szoptattak. De csak sima bőrfelvarrás.
2009. aug. 1. 17:51
Régebben hallottam róla, hogy tb támogatással is lehet mellplasztikai műtétet csináltatni. Érdekelne, hogy hogyan működik? Hol csinálnak ilyet, mik a feltételei? És minden, ami ehhez kapcsolódik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook