Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy terhes kismama ehet bármennyi mákot? fórum

Egy terhes kismama ehet bármennyi mákot? (tudásbázis kérdés)


9. Futó Ildi (válaszként erre: 7. - Vortexia)
2016. márc. 16. 17:20
Sziasztok! Én nem olyan sok máktól is hasonlót tapasztaltam már kétszer is. Egyszer egy adag mákos gubától, kicsit később pedig egy szelet mákos rétes után vettem észre, hogy bent a hasamban 2-3 napig nem mozog a babám. Ezek szerint nem csak nekem volt már ilyen tapasztalatom. Talán mégis komolyan kellene ezt venni. Talán egy 30-50 dkg-os kisbaba számára már az a kis mennyiség is jelentős, ami a mákban van.
2010. dec. 25. 15:04
Igen, ehet, ha ugyanis nem tonnaszámra eszi, nem jelentkezik a "kábító hatása".
2010. dec. 25. 09:32

Ugyan régi ez a topic, de azért megírom.


Amikor Anyám velem volt terhes, rengeteg mákot evett, aztán csak arra lett figyelmes, hogy már napok óta nem mocorogtam. Elment dokihoz, ahol mondták neki, hogy a rengeteg máktól egyszerűen alszom. Azért mégiscsak ópium van a mákban... nagyon nagy mennyiségben szerintem nem ajánlott.

2009. aug. 4. 11:07

Szerintem simán lehet enni mákot!


Utánanéztem, és van pár dolog van, amit nagyon nem ajánlanak kismamáknak, mert veszélyes lehet:


* lágy és penészes sajtok (camambert, brie, feta, mozzarella..stb..)


* belsőségek (máj, gyomor, zúza...)


* nyers húsokat/halakat tartalmazó ételek (tatárbifsztek, carpaccio, sushi...)


A mák nincs tiltólistán tudtommal, és én kifejezettem kívánom is a mákosat..most például ölni tudnék egy jó mákos rétesést... :)


Remélem, tudtam segíteni.

2009. aug. 1. 16:30
Csak arra vigyázz, hogy a mák székrekedést okozhat. Egyébként ha jól esik, miért ne?:)
2009. aug. 1. 15:40

mármint mákot?

én pont tegnap ettem meggyes mákos rétest és nagyon jólesett:)))

úgysem tudja a szervezet feldolgozni, kijön:)

2009. aug. 1. 15:39

Szerintem mindent, amit megkíván:))

Mikor várandós voltam én is mindig mákosat ettem (merthogy kívántam nagyon) tésztát, nudlit, péksütiket szóval, amit csak lehetett:D

Mindkét gyermekem normális, és okos:)

2009. aug. 1. 15:39
mit ehet?
2009. aug. 1. 15:38
Egy terhes kismama ehet barmennyi makot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook