Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hidegtálak készítését vállalom itthon, szerintetek kell hozzá valami engedély? fórum

Hidegtálak készítését vállalom itthon, szerintetek kell hozzá valami engedély? (tudásbázis kérdés)

2013. máj. 11. 10:13
Nagy rizikó, az előttem szólók jól mondják.Sokkal nagyobb a veszteséged, mint az esetleges nyereség.Nagyon gondold át, ha belefogsz.Bár szerintem az adózás elviszi a hasznodat.
25. anyuca66 (válaszként erre: 24. - Klarika5)
2009. aug. 2. 12:50
Igaz, és ha közösen sikeresek, megtartja mint munkaerőt, aki foglalkoztatja....
24. klarika5 (válaszként erre: 19. - 119cb09458)
2009. aug. 2. 10:06
Esetleg cukrásznak,hűtőpulttal rendelkezőnek bedolgozhatsz, ő zsebből fizet,köztetek marad, a hátát ő tartja, ha baj van.Ez sem legális, de ha jó a munkád, akkor esetleg tehetsz szert némi mellékkeresetre.És nem kell nagydobra verni.
2009. aug. 2. 08:46

Nem feltétlen kell, hogy a tiédtől fertöződjenek meg. Gondolj bele, mást is esznek és bajuk lesz Téged is elővesznek.Ezért inkább ne vállaj ilyet vagy csak hívatalosan csináld.

Rengeteg engedély kell hozzá,HCCP előirásoknak meg kell felelni. Nem biztos, hogy megérné.

2009. aug. 1. 19:55
Mindenképpen! Sőt adózni is illenék!
21. 119cb09458 (válaszként erre: 20. - Smudlaagi54)
2009. aug. 1. 15:13
persze,hogy pénzért csinálják, csak egyáltalán nincs engedélyük! azért voltam kíváncsi ,ha belekezdenék mi kellene de így nagyon húzós és durva !
2009. aug. 1. 15:08
ÁNTSZ-nél érdeklődj,baromi szigorúak az előírások.És a falusi nénik,akik esküvőkre,meg különböző eseményekre sütnek főznek,azok sem csinálják ingyen!
2009. aug. 1. 15:08
ez mind igaz és milyen durva, de mivel foglalkozzam míg gyeden vagyok? van államilag finanszírozott valami?vagy legális dolog?
18. csera
2009. aug. 1. 15:00

Ja, és minimum Vállalkozói Igazolvány, mert ezt őstermelőivel nem lehet! Akkor ha nincs mellette 8 órás munkahelyed, a járulékok, kb. 60000 Ft. Így már tuti nem éri meg.

Én is azt mondom, próbáld meg csak ismerősöknek, és most a melegbe ne kezd, mert 2 óra alatt megromlik az asztalon.

Karácsony-szilveszter már jó üzlet lesz.

2009. aug. 1. 14:56
En erdelyben elek,a szolgalatomban hozzam tartozott a hidegkonyha/hidegtalak keszitese/a kovetelmeny nagy volt minden ellenoriztek hogy a helysegek megfelelnek a kovetelmenyeknek,a tarolasi lehetosegek stb.ne mondjam az egeszsegugyi vizsgalatok a szemelyekre minden honapban,az elelmiszereket ketnaponkint kell vinni ellenorzesre,meg a vizet is kell vinni.Meggondolando hogy mibe akarsz belekezdeni,ha megvan minden adodsagod kezd el.Vigyaz hivatalos papirok nelkul ne kezd el mert nagyok a buntetesek.
2009. aug. 1. 14:54

Egészségügyi kiskönyv, engedélyek biztosan kellenek. Stikába nagy kockázat!!

Pl egy fagyitól, már beszedtem némi szalmonellát, nem tudok róla. Ugyan az nap megyek hozzád fogyasztani. Másnap beteg leszek, és te is szóba kerülsz, mint fertőzés kiindulása...

Írták lejjebb Sok a rosszindulatú ember. Egy farmról házi tejet hoznak a városba, persze máshol is megállnak, és vásárolnak tőlük. Nagy tartály, hűtve veszed, valaki mégis irigykedik.

Akkor mikor hajnalban 03-04 kor kel az állatgondozó, és etet, almoz, azt nem irigyli....

Vigyázni kell nagyon.

Csak egy vélemény.

15. 2104cc91e8 (válaszként erre: 13. - 119cb09458)
2009. aug. 1. 14:52
Tedd így Te is! A nénik mit kapnak fizetségül a sütés-főzésért?? Próbáld meg, és ha valóban sikeres vagy, beindul, van rá igény valóban, akkor hivatalossá teheted (addig kideríted, mi a teendő)
2009. aug. 1. 14:49
Hát tudod, ez megy, de azért nem "szabálos". Sok minden van, ami nem szabályos, de ha valaki irígységből feljelent, akkor rád száll mindenki.
2009. aug. 1. 14:46
sokan vannak olyan nénik akik sütit sütnek ,tortát ,az még veszélyesebb és ők is felkérésre, akár még lagzikra is.
2009. aug. 1. 14:46
Az ebben az esetben nem számít, hogy hány fő. A hidegtál meg amúgy is kényes.Vannak ellenőrzött konyhák, ahol bekövetkezik a szalmonellás fertőzés, és komoly szankciók vannak miatta.Pl. országos ügy lesz.Én nem kockáztatnék.Még ha "ajándékba adod", de azt meg ki hiszi el? Ez után adóznod is kell. Átgondoltad?
2009. aug. 1. 14:44
sokan ismernek tudják, hogy szakács vagyok,van egészségügyi papírkám is, hát nem is tudom ...
2009. aug. 1. 14:44

Mondjuk, ha 20 embert (esetleg) megfertőzöl a hygiénia hiánya miatt, az ugyanannyi mintha 100-at!

A Hivatal így gondolkozik!!!

9. 119cb09458 (válaszként erre: 3. - Klarika5)
2009. aug. 1. 14:41
nem száz emberre gondolok, mondjuk egy ballagás(20fő), vagy eljegyzés, itt falun ismerik egymást az emberek.
2009. aug. 1. 14:39

Minimum ÁNTSz és Neked egészségügyi vizsgálatok, stb. !!! Nem egyszerű a dolog, de először csinálj úgynevezett "Piackutatás"-t ! Hátha nem éri meg a befektetett energiát, mert nincs akkora kereslet!

Vannak alapok amiért azt gondolod, hogy erre igény van???

2009. aug. 1. 14:39
szerintem is meg kell kérdezni vagy az ÁNTSZ-t, vagy más egyéb szervet, ami az élelmezés-egészségüggyel foglalkozik.
2009. aug. 1. 14:39
Csinálhatod "stikában", de ha feljelentenek, vagy valakit elkap a c.f, akkor a hasznod mind rámenne.
2009. aug. 1. 14:37
A pol.g mesteri hivatalban biztos adnak tanácsot.
2009. aug. 1. 14:37

írj az ÁNTSZ-nek és kérdezd meg tőlük


szerintem, ha kell hozzá engedély mindenképp intézd el, ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni, mert sok a rosszindulatú, féltékeny ember

2009. aug. 1. 14:37
Nem tudom, de szerintem nagyon komoly feltételeket írhatnak elő. Gondolj a higiéniai előírásokra, a fertőzések/szalmonella/ megelőzésére.Biztos vagyok, hogy komoly engedélyeztetési eljáráson kell átesni.
2009. aug. 1. 14:35
úgy gondolom falumban van rá igény ,de nem tudom, hogyan működik a dolog?
2009. aug. 1. 14:33
Hidegtálak készítését vállalom itthon, szerintetek kell hozzá valami engedély?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook