Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beszélgessünk róluk, 0-tól 18 évig: örömök, problémák, osszuk meg! fórum

Beszélgessünk róluk, 0-tól 18 évig: örömök, problémák, osszuk meg! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 7. 13:17
Hmmmm sehol senki ???
2009. szept. 7. 12:46

Sziasztok !!!!

Látom már régen nem járt erre senki !!! Mi ma kezdtük az ovit. Nagyon ari volt !! Minden rendben volt. Semmi hiszti, csak egy kis szomorkodás. Sokszor a falra tudok tőle mászni,de ha nincs akkor hiányzik. Nagy a csönd a házban. Hiányzik a csicsergése. Pedig meg tud őrjíteni az autó mániájával. 3 és fél éves de már majdnem minden autót ismer. Messziről mondja, hogy melyik milyen autó. És ha elmegyünk vásárolni és a játékoknál megállunk autókat nézegetni teljesen extázisba jön és szinte beleremeg a sok autó láttán. Csúcs ez a kis srác !!!

62. tappancsmama (válaszként erre: 61. - Anycácska,)
2009. aug. 10. 14:18

Hát például múlt héten csütörtökön esett Árven egy akkorát a motorral,hogy lecsúszta a fél arcát.Be volt dagadva Neki rendesen,meg jó sebes lett.Aztán vettünk Neki Rá azt a fenistil sebkezelő gélt amit reklámoznak,amitől már alig maradt szerencsére sebecskéje. :))


Aztán pénteken nagyon vártuk a védőnéninket mert úgy volt,hogy jön,mert Árisz evésével vannak gondok.De nem jött sajnos,pedig nagyon jó lett volna megbeszélni Vele a gondokat,mert így most nem tudok egy csomó kérdésre választ kapni azokra a kérdésekre amik felmerültek azóta,hogy voltunk gasztroenterológusnál.:((


De pénteken még a kertben sütöttünk parázson egy kis husit is,ami Árvennek nagyon tetszett és olyan sok husit evett meg így amennyit nagyon ritkán szokott és olyan jó ízűen,hogy csak na!!Öröm volt nézni.:))


Én meg rá áltam a szemerősítésre idő közben.Ma már elkezdtem a tornát is,mert elegem van a szemüvegből és le akarom tenni.Bízom benne,hogy sikerülni fog.

2009. aug. 10. 13:30
Mindenre !!!
60. tappancsmama (válaszként erre: 59. - Anycácska,)
2009. aug. 10. 13:07

Szia!

Itt vagyok.Mire vagy kíváncsi?

2009. aug. 10. 13:01

Hahóóóóóóóóóóóó !!!

Nem jön ide senki ??? Hát akkor magamban beszélgessek ??? Hmmmm Nem hiszem el, hogy nincs senkinek mesélni valója a gyerköcökről !!!

58. Anycácska, (válaszként erre: 57. - Eszter0920)
2009. aug. 7. 08:54

Én is köszönöm !!! Nem tudom mikor mentek nyaralni de jó pihit !! Tudom az aggódás az egy anyai ösztön

Biztos nem lesz semmi gond. Okosak már megértik !!!

Nektek is jár a kikapcsolódás élvezzétek !!!!

üdv Anycácska

2009. aug. 6. 22:40

köszi,aranyos vagy tegnap este megtettem és mindent megigértek,és azt mondták,hogy tisztában vannak azzal ha ezt elszurják keresztet vethetnek

egymásra.öszinték voltak és aranyosak.aggodni fogok de meg kell biznom benne most bizonyithat,ez a mi szerepünk aggoduk és imádjuk őket.néztem a képeidet nagyon cuki gyerekeid vannak,gratulálik hozzájuk

56. Anycácska, (válaszként erre: 55. - Eszter0920)
2009. aug. 6. 08:18

Akkor válik valóban felnőtté, ha felelőséget tud vállalni a tetteiért. Amíg nem addig csak egy szeleburdi kamasz. Én már csak tudom az én lányom 21 éves. Mielőtt mentek nyaralni ültesd le mind a két leányzot. És mond meg nekik, hogy szeretnéd ha nem lenne semmi gond, bizalmat kaptak ne éljenek vissza vele. Mert a lehetőséggel élni kell és nem vissza élni. Itt a lehetőség, hogy megmutassák, hogy ők már nagy lányok. Hátha kapcsol a barátnő is és vissza csippant magából.

Persze ezek csak ötletek. Hátha bejön !!!

2009. aug. 5. 20:19
talán csak el kellene fogadnom,hogy felnőt a gyerek és szeretne kicsit nélkülünk lenni.
54. Anycácska, (válaszként erre: 53. - Eszter0920)
2009. aug. 5. 19:31
Aha !!! Hát csak nem lesz semmi gond !!! Azért próbálj meg pihizni is ne csak aggódj !!!
2009. aug. 5. 14:41
köszönöm a jó tanácsokat.mi is feldobtuk neki,hogy elvisszük a barátnőjét is de igy sem akar jönni.inkább maradna.én benne megbizom inkább a barátnőjével van a gond.
52. Anycácska, (válaszként erre: 47. - Eszter0920)
2009. aug. 5. 06:47

Sziasztok és mindenkinek legyen szép napja!!!


Szia Eszter !!!

Bár nem ismerem a lányod mentalitását, te vagy a mamája te érzed. De szerintem, az a baleset még ha nem is lett senkinek baja akkor is egy visszatartó erő. Hidd el akkor és ott nagyon megijedhettek. Remélhetőleg vissza tartja a felelőtlen viselkedéstől. Bízz benne !! Viszont azt is beszéld meg, hogy bizony félted és szeretnéd ha tartanátok telefonon a kapcsolatot. A hisztizik, hogy márpedig őt nem kell félteni akkor nyugodtam mond meg neki, hogy de bizony te azért vagy a mamája és ez hozzá tartozik. Beszéld azt is meg vele mielőtt mentek, hogy nem te hívod, hanem ő hívjon és nyugtasson meg, hogy minden rendben. Ha te hívnád olyan ellenőrzésnek tűnne. Ha ellenőriztetni akarod azt csak burkoltan. Pl. Ha felmegy az ismerős vagy a rokon, akkor vigyen valamit, mondjuk egy tálca pitét, hogy lányok hoztam nektek, mert látom elvagytok anyátlanodva. Az a lényeg ne látszodjon ellenőrzésnek. Nekem ez bejött. Sok szerencsét és jó nyaralást. ( Ámbár én mindig vittem magammal nyaralni, mikor nem akart jönni mondtam, hozza a barátnőjét is, mindjárt volt kedve hozzá)

Az ellenőrzések inkább akkor voltak míg dolgoztam mert 12 órába nyomtam a melót.

51. Gligi (válaszként erre: 49. - Eszter0920)
2009. aug. 5. 06:37

Szia!

Próbálom abból a szempontból megközelíteni a helyzetedet, hogy én is mindenben benne voltam tizen-huszon évesen, a férjem pedig csoda, hogy él abban a korban átélt dolgai után ☺

Velem az Anyum mindig leült megbeszélni a helyzetet mielőtt az eseményt engedte volna. Amiről ugyan akkor én azt gondoltam hegyi beszéd, ő azt gondolta a falnak beszél De nem, mert a fülemben csengtek szavai bizonyos helyzetekben!

Az hogy a férjed unoka huga rájuk néz az nagy előny, mert tudja hogy felügyelet alatt van, tehát a kötelességeit el kell végeznie!

De ha a férjeddel azt akarjátok, hogy veletek menjen nyaralni akkor viszont nincs apelláta, mert családi nyaralás egy évben egyszer van és meg kell tanulni, hogy az összetartozás és az együttlét mindennél fontosabb!

Én mindkét verziót hasonló helyzetként átéltem már és bevallom az sült el jobban amikor Anyummal nyaraltam! Hááát...nemtom ez segítség volt e neked egy gyerekként nagyon rakoncátlan, mindenben kanál leányzótól aki saját meglepetésére is,de megkomolyodott ☺

50. Gligi
2009. aug. 5. 06:22
Szép jó reggelt és napot mindenkinek ☺
49. eszter0920 (válaszként erre: 48. - Tappancsmama)
2009. aug. 5. 00:10
egy hétre mennénk csak belföldre.arra gondoltam,hogy a férjem unoka huga a közelben lakik őt megkértem,hogy nézzen rájuk néha ezt láttam még alegjobb megoldásnak.
48. tappancsmama (válaszként erre: 47. - Eszter0920)
2009. aug. 4. 23:17

Hát nekem még kicsik a gyerekeim,de nem irigyellek ezzel a problémával.Nagyon nehéz dolgod van és remélem,hogy a tapasztalt szülők segíteni fognak Neked.


Mikor mennétek nyaralni?Mennyi időre?Külföldre vagy belföldre?Csak azért ha valami gond van mennyi idő alatt érnétek haza?

2009. aug. 4. 22:47
sziasztok.nem tudom mit tegyek?tanácsot kérnék.a nagylányom 17éves két hónapja volt egy autóbalesetük pár haverjával szerencsére mindenki meguszta kisebb töréssel zuzodással azóta még jobban féltem őt mind eddig.a gond az,hogy most mennénk nyaralni de ő nem akar velünk jönni.azt mondta itthon marad két barátnőjével lesznek itthon ezzel se lenne olyan nagy gond csak,hogy az egyik csajszi néha hülyeségekbe beleviszi a lányomat a kocsikázás is az ő ötlete volt a másik csaj elég normális.nem tudom,hogy jó ötlet-e itthon hagyni őket.eltiltani nem tudom a kis csjtól mert akkor teljesen ellenünk fordul.volt már ilyen esetünk,hogy tiltottam valakitől olyan balhék voltak de késöbb rájött,hogy nem jó barát és össze is veszet vele általában rájön,hogy nem neki barátot szed össze de addig mi van rettegjek,hogy milyen hülyeségeket csinálnak?azt is tudom,hogy megkell biznom a gyerekemben.és egyszer elkell engednem,de mivan ha másikban nem bizok?tulságosan féltem?
46. Gligi (válaszként erre: 45. - Anycácska,)
2009. aug. 4. 15:02

Na mi még nem tartunk a büntinél....

De a segítség szülő vagyok című műsorban is azt tanította Jojo, hogy ki kell nevezni egy büntető helyet pl. lépcső, szőnyeg, sarok. Ne legyen kényelmes és ne érezze ott jól magát a gyerkőc!

Azt mondta minden gyerkőcöt annyi percig szabad büntetni ahány éves...

Próba szerencse ☺

45. Anycácska, (válaszként erre: 44. - Gligi)
2009. aug. 4. 14:42

Köszönöm !!! Levcsi is nagyon édi !!! Ha nevet egy igazi "mosolyalbum". Az embert mosolygásra készteti !!!


Akkor én is hagyom "pöcsözni" Valamelyik este fekszik apa mellett és nézik a tévét. Talán Monk ment. Aztán ránéz az apjára és azt kérdezi apa !!! bebújhatok a takaró alá pöcsözni ??? Nyelni köpni nem tudtunk.


Nekem a büntetéssel is vannak gondjaim. A lányomnál ilyen gond nem volt, neki elég volt ha csúnyán néztem már tudta, hogy rosszat csinált. De a Dodó hát nem semmi. Mondta a barátnőm, hogy valahol hallotta hogy van bünti szék és bevált. Na gondoltam ez nekem is jól jöhet. De mi legyen a bünti szék. Hát eszembe jutott a régi bili amit nem szeretett és csak a sufniba porosodott. Úgy is szék formája van, le lehet hajtani a fedelét, hát rá egy kispárnát aztán jöhet a bünti.

Hát nem sokat váratott magra na akkor irány a szék

rossz voltál Dodó ez és ez volt ezért bünti jár itt a szék csűcs 10 percre. Letelt. - Felálhatsz. Menj szépen játszani. Kerülök fordulok már megint a széken ül.Kérdetem mit keresel itt. Azt mondta "inkább jossz vadok met jó itt üni." Na ez nem jött be.

44. Gligi (válaszként erre: 43. - Anycácska,)
2009. aug. 4. 14:15

Igazi macskaszemű szépség a lányod ☺

A kisfiatok se semmi fiúcska ☺


Egyébként a mi Levcsink 7 hónapos múlt, de a fürdőkádban ő is bögyörőz. Nekem azt mondták egy darabig ez jó, mert kell a nemi tudat kialakulásához!

43. Anycácska, (válaszként erre: 41. - Gligi)
2009. aug. 4. 14:00
Én bízom benne, hogy nektek is sikerül !! Hisz érezni a hozzászólásaitokban, Ti is jó anyukák vagytok !! Csak így tovább. Én is raktam fel képeket a büszkeségeimről. Aki nem látta és kíváncsi megkukkolhatja
42. Anycácska, (válaszként erre: 37. - Tappancsmama)
2009. aug. 4. 13:55
Ezt a nevet amit használok a lányomtól kaptam. Így hív. Szerintem ez önmagáért beszél !!!
41. Gligi (válaszként erre: 33. - Anycácska,)
2009. aug. 4. 13:52
Gratulálok! Ez sikerélmény ☺
40. Anycácska, (válaszként erre: 37. - Tappancsmama)
2009. aug. 4. 13:52
Biztos neked is sikerül. Nekem nincs jó anyukám sajnos. De Ő volt a negatív példa, hogy milyen ne legyek. Az volt az elvem, hogy olyan anya legyek, amilyet én is szerettem volna magamnak. És ugye az ember magának soha nem akarna rosszat. Sokszor nehéz volt megtalálni a helyes utat. Egy tinédzser, kamasz lánynál meg pláne. Akkor egy kicsit bele bújtam az ő bőrébe és azt kérdeztem magamtól, na most milyen anyuka kéne ?? Aztán jöttek a döntések, nem azt mondom, hogy mindig jól döntöttem, nálam is elszakadt egy párszor a cérna. De túl vagyunk rajta. És most minden a legnagyobb rendben.
39. Gligi (válaszként erre: 32. - Tappancsmama)
2009. aug. 4. 13:51
A gyerkőc nevek miatt érdekelne, hogy görögök vagytok, vagy esetleg a párod?
38. Gligi (válaszként erre: 29. - 28bb0619f6)
2009. aug. 4. 13:49
Megnéztem képeket! Aranyosak vagytok ☺
37. tappancsmama (válaszként erre: 33. - Anycácska,)
2009. aug. 4. 13:44

Hát valahogyan én is így szeretném felnevelni a mieinket.Hogy amikor nagyok lesznek azt mondják majd,hogy jól neveltem Őket.Remélem sikerül nekem is ahogyan Neked.

Szép történet volt és ami a legjobb,hogy igaz is. :)

2009. aug. 4. 13:42

Van valakinek 3 - 3 és fél éves kisfia ?? Nekem van egy problémám vele csak nem tudom, hogy hogyan oldjam meg. Sokat játszik a bögyörővel. De keményen.

Már úgy betudja durrantani, hogy áll neki mint a parancsolat. A Doki azt mondta majd kinövi. Nem tudom mit tegyek ? Hagyjam és ne vegyem észre ???

Már beszéltünk róla hogy az nem játék, és nem arra való, meg egyebek de nem használt. Ugye most vannak abban a korban, hogy szerepjátékokat játszanak. Hát ha az oviba is elkezdi !? Azt hiszik majd, hogy itthon látja. Pedig minden ami a sex-el vagy a erőszakkal kapcsolatos legyen az film vagy bármi nem előtte történik. Egész nap csak a Minimax megy (És én, hogy unom). Hát van valakinek ötlete ???

35. malnasimonika (válaszként erre: 29. - 28bb0619f6)
2009. aug. 4. 13:08
Nagyon arnyos szép gyerekek gratulálok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook