Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Horvátország vagy Montenegro? fórum

Horvátország vagy Montenegro? (beszélgetős fórum)


30. kervin
2012. júl. 27. 20:43
Udv Mi holnap este indulunk autoval,ha valaki arra menne ,egyutt is lemehetnenk .Mi harman megyunk kisgyerekkel.Eleg jol boldogulunk a szerb nyelvel.
29. kervin (válaszként erre: 28. - Kervin)
2012. júl. 26. 18:03
Mi kulonben a kovetkezo uton megyunk :Horgos,Ujvidek,autout Belgradig,majd cacak,uzice,zlatibor.prijepolje.A tovabbi ut kettevallik (attol fugg melyik reszre mantek)Herceg Novi fele vagy bar fele .Az ut a magyar szerb hatartol kb 12 ora 3 30 perces pihenovel.
28. kervin (válaszként erre: 27. - Bandyenci)
2012. júl. 26. 17:55
Helo Bocsi az ekezetekert,de nem magyar a billentyuzetem.Mi evek ota montenegroban nyaralun kisgyerekkel,de ilyen tapasztalatunk semerre sem volt.Az igaz,hogy a mentalitasuk kicsit sam hasonlit a mienkhez,de megnyuktatlak,hogy nyugodtan felelem nelkul nekivaghattok es szep nyaralast kivanunk mindenkinek .
2012. júl. 3. 19:06

Sziasztok!

Nemsokára indulunk Montenegro-ba, és szeretnék információt a szerbiai útról. A sógornőm megijesztett, hogy a magyar rendszámú autók különös veszélyben vannak bizonyos szakaszokon, mert "lőhetnek " ránk....... Nagyon nem hinném, de persze a gyakorlat lehet, hogy ezt igazolja. Tud valaki friss információt, vagy tvonal javaslatot? Mert akkor tankkal megyünk... :) 3 gyerek van, szal a legbiztonságosabb megoldás érdekel...no és a legrövidebb :) Köszönöm!

2011. aug. 30. 23:24
Na megvan a véleményem a montenegróiakról. Egy hét alatt összesen 3 kedves, barátságos és készséges emberrel találkoztam. A többiek egyenesen bunkók voltak, kiabálósak, flegmák. Még ők tesznek szívességet a turistának -, aki mellesleg otthagyja nekik a pénzét -, ha kiszolgálnak az étteremben, vasútállomáson. Felveszik a versenyt, egyes magyar ember világhoz, emberekhez való hozzáállásával, talán túl is tesznek rajta.
25. evih
2011. aug. 22. 09:30
nem biztos hogy összességében olcsóbb lesz! Én azt mondom, hogy Horvátország messze elmarad a montenegrói táj és emberek mögött, bár nagyobb a turizmus, de valahogy nem tudják a horvátok ezt olyan őszintén kezelni. A tengerpart nagyon változatos, túra nem volt, több okból sem, baromira lusták vagyunk :-))), és baromira meleg volt,volt 2 nap amikor 41 fok. A vízből alig jöttünk ki, amúgy elviselhetetlen lett volna a hőség. Az üzemanyag... Hát ezt ki kell számolni, honnan indulsz, hány km, mennyit eszik... A pályadíjak megintcsak attól függ, kapuk vannak Horvátban,utána meg már nincs pálya :-))) Kb. 200 km még pálya nélkül, az fárasztó, mert szerpentin de nagyon megéri. Mi Kotorban voltunk
2011. aug. 21. 16:47

Sziasztok!

Holnap indulunk Montenegróba. Akad valaki, aki tud információt adni a Szabadkáról induló autóvonat menetrendjéről és árairól? Találtunk már néhány bizonytalan infót a neten, ezekre nem merünk hagyatkozni. Ha valaki járt már ezzel a vonattal, kérem írjon néhány fontos infót róla!

Köszi!

23. hippi62 (válaszként erre: 22. - Evih)
2011. aug. 16. 15:34
Még mindig totózunk, hova menjünk. Bár Montenegró olcsóbb ország, az utiköltség és az utazás hossza mégis visszatartó erő. Ezért gondolkozunk egy közelebbi, olcsóbb kategóriájú dalmáciai nyaraláson, ill. inkább már "őszelésen", mert szept. elején mennénk.
22. evih
2011. aug. 10. 09:21
aktuális még hippi? Bocsi nem voltam pár napig
21. hippi62 (válaszként erre: 19. - Evih)
2011. aug. 1. 19:21

Esetleg egy körülbelüli árat tudnál mondani arra, hogy mennyi üzemanyag és autópálya díjjal kell számolnunk, ha mi is így mennénk?

Milyen a tengerpart? Túráztatok a helyekben?

2011. aug. 1. 09:52
Nekem Horvátország jobban bejött.
19. evih
2011. aug. 1. 09:33
Mi Horvátországon keresztül mentünk, tudom, hogy Szerbia rövidebb, de nincs autópálya, szóval tovább tart valamennyivel. Nyíregyházáról du. fél négykor indultunk, megálltunk vacsizni este, így értünk oda reggel fél 8ra. Katica néni nagyon segítőkész és rendes, igazi világjáró, szombat délelőtt pl. ő kis kalapban, csinosan, retiküllel, 73 évesen(!!) közölte, hogy ő most elmegy a barátnőivel kávézni meg pletyózni, majd jön, de hívjuk nyugodtan, ha kell valami... Pálinkával, sörrel, kávéval várt minket, jó tanácsokat ad, és tényleg nagyon vendégszerető. Figyelj, az ellátás miatt nem kell aggódni, 6 embernek 8 euróért vásároltam be a pékségben de úgy, hogy még másnapra is maradt. Vannak kisboltok, illetve az ELI vagy ELA áruház(már nem emlékszem, vagy a RADA/RODA, ilyesmi, ott minden van, olyan áron mint itthon. Enni meg itthon is kell. Az éttermi árak nem olcsók, de ha odafigyelsz, az sem több mint itthon.
18. hippi62 (válaszként erre: 17. - Evih)
2011. júl. 29. 11:14

Én is éppen azon variálok, hogy egy olcsó és közeli horvátországi félpanziós szállodát válasszak, vagy inkább a távolabbi, ellátás nélküli Montenegrót. Én is a neten találtam rá a kotori Katica nénire, és a csodálatos természeti szépségek mellett még az is vonzó, hogy valakivel magyarul meg lehet beszélni az ottani program lehetőségeket.

Úgy tudom Szerbián át személyivel is át lehet menni, ugyanis már nincs érvényes útlevelünk, és nem is kívánjuk még az idén megcsináltatni.

Ti milyen útvonalon utaztatok oda?

17. evih
2011. júl. 27. 14:50
Most jöttünk haza Montenegróból, és nem is kérdés, melyik a jobb. Többször voltunk már Horvátban, de ez a hely magasan felülmúlja. Először is sokkal változatosabbaka partok, mi egy vajdasági magyar asszonynál, Katica néninél szálltunk meg, és ő mindenben végig segített, hova menjünk, mit érdemes megnézni, és a fia is nagyon segítőkész volt (ő is beszél magyarul). 60 euro volt egy 6 fős apartman 1 éjszakára, itthon nem ebédelsz meg annyiből egyedül :-)) És tök jó kis apartman volt. Vannak kavicsos, homokos, sziklás, kicsi, nagy, zsúfolt, elhagyatott strandok, amit akarsz, Kotor óvárosa gyönyörű, és a közelben van minden, 10 nap alatt a töredékét nem láttuk az ottani kincseknek. Soha nem esik az eső (vagyis nagyon ritka), a pálmafák olyanok mint itthon az orgonabokor (minden háznál van néhány), a tenger meleg és tiszta(!!), az emberek barátságosak és nincsenek elszállva mint a horvátok. Nagyon megéri az a plusz 3-4 óra autóút!
2011. júl. 9. 17:50

szerintem egyertelmő Horvátorszag. en mar lassan 3 eve minden nyaron felfedö uton vagyok ott. iden

dalmacia, korcuala a cel:)


Volta mar ott valaki? Tanacs? ismeri valaki ezt az irodat? tanacs?


[link]

2010. márc. 10. 10:04
Montenegróba csak Szerbián v.Bosznián szabad menni,mert azokat a természeti szépségeket máshol nem láthatod. Ha valakinek az utazás nemszámit bele a nyaralásba akkor menyen repülővel!! horvátok felé kerülve elbuksz 300km, 2-órát és egy életre szóló élményt!a fogyasztás pedig autó függő ,nekem 1.2 a kocsim autópályán közel 10l főúton,szerpentinen forszírozott tempóban sem eszik 7 l Montenegróba menet és nincs autópálya díj sem!!
14. Masször (válaszként erre: 13. - Spacecow)
2010. febr. 3. 23:53

Távolság tekintetében igazad van!

A fogyasztással vitatkoznék. Visokoig felautóztunk Boszniában a Neretva völgyben. Kilométerekre beragadva egy-egy teherautó mögé.. Autópályán egyenletes sebességgel haladsz 2,5-ös Mondeo 8,7l/100km. Montenegrói kirándulások során kb. 1800 km 12l/100km. A pontos térképhez egy adalék. 2007-ben kiadott autóatlaszon nem jelezték az autópályát, viszont volt rajta olyan út, ami a valóságban nem létezik:-) És fordítva.. Kicsit káoszos a helyzet arra felé:-)

Abban igazad van, hogy ha tudod a nyelvét, minden ajtó kinyílik előtted:-) Az oroszt egészen jól megértik.. talán ha harminc szóból álló szókincsemnek nagy hasznát vettem. Atrocitással nem találkoztam - barátaim mesélték, akik Szerbián keresztül, toronyiránt mentek Budvába.

13. spacecow (válaszként erre: 12. - Masször)
2010. febr. 3. 17:13

Masszőr! Ami az út időbeli távolságát illeti, ha pl. Pécsről mész, akkor Bosznián keresztül még Ulcinj is csak 650 km, míg ugyanez az autópályán 1100 körül van. Szerbián keresztül is hosszabb egy kicsit, de nem vészes, ha Bosznián keresztül mész, akkor időben majdnem ugyanannyi, mint az autópályán (az kicsit tovább tart), viszont a kocsi kevesebbet fogyaszt és kisebb az amortizáció is. Ezen felül nincs autópályadíj sem, ami igencsak megnyomja az útiköltséget. Aki Szerbia felé menne, annak sem kell tartania semmitől, ha betartja a sebességhatárokat. Ismerősök rendszeresen arra járnak... vagy még mindig lehetőség, hogy Szeged - Subotica irányából át Bosznia felé...

Az utak pedig nem rosszabbak, mint Magyarországon.


Ami Horvátországot illeti, már bejártuk az egészet és annyira csodálatos természeti környezetet, változatos tengerpartot és barátságos vendéglátást a horvát tengerparton nem találtunk még mint Montenegróban. Sokan mondják, hogy szanaszét van szemét, de hol nincs a déli népeknél? Ha jártál Görögországban, akkor láthattad, hogy az Acropolis tövében is ott a szemét, aztán hajnalonként Istambulban is a kóbor macskák ott kajálnak az utcára kiborított szeméthalomban...


A budvai tengerpart pedig igazából riviéra, ugyanis Budvanska Riviera-nak hivják, ugyanígy a 13 km-es ulcinj-i homokos nagystrandot a Velika Plaza-t is. Ezen felül Montenegróban sokkal változatosabb élményben lehet részük a strandolóknak, mert vannak finomhomokos beach-ek, kavicsosak és sziklásak is.


A GPS az felejtős odalent, de ha van egy részletes Európa vagy Balkán atlaszod, esetleg autóstérképed (ez utóbbit lehet odakint kapni), akkor azon még a keskenyebb útvonalak is rajta vannak. Az itinert pedig meg lehet csinálni idehaza és csak a nagyobb településeket jelző táblákat kell figyelni, mert azok ki vannak írva (ja, hogy Boszniában cyrill betűkkel? :D az is megjegyezhető...) Érdekes módon én még soha nem tévedtem el a Balkánon (előtte megnézem a Google Earth-ben és memorizálom), aztán nincs probléma...


Rendőrök ugyan néha megállítják az embert, de nem kekeckednek (ehhez be kell tartani a sebességhatárokat és az sem baj, ha a saját nyelvükön, mosolyogva köszönsz nekik :) )


Horvátország az utóbbi időben kezd Magyarországhoz hasonlítani, ami a vendéglátást illeti. Egyre drágábbak az éttermek is és már nem annyira barátságosak az ottani emberek, mint jónéhány éve. Montenegróban viszont szinte minden olcsóbb. Vannak olcsóbb és drágább helyek is, meg kell találni mindenkinek azt, amire éppen igénye van. Szállás ügyben pedig érdemes megnézni az ulcinj4.me oldalt...

2009. aug. 14. 01:17

Ahogy többen is írták: pénz kérdése az ellátás minősége. Akár Horvátország, akár Montenegró.

Ha egy ország neve magyarul Fekete Hegyek Országát jelent, miért csodálkozunk, hogy mindenhol csak hegyeket látni?:-)))

A Kotori Öböl felér egy időutazással - ezt pozitív értelemben mondom!

A budvai tenger part akár a Riviéra is lehetne.

Szerbián keresztül nem ajánlanám, nem csak az utak állapota miatt, hanem a szerbek magyar szeretete okán. De még egy érdekesség: egy barátom gps segítségével indult... nos, volt, hogy kilométereket tolatott vissza, mert az út végén csak egy hegy magasodott:-) Tábla sehol, utak keskenyek.. Távolságra rövidebb sokkal, viszont időben majd a duplája mint a horvát autópályán.

Horvátországról sem tudok rosszat mondani.

Dubrovnikról pláne!

Az idén is Montenegróba megyünk - Herceg Novi. De, csak úgy mint tavaly, kirándulásokkal Dubrovnikba és Bosznia-Hercegovinába - Mostar és a Neretva völgy..

Azt gondolom, akármelyiket választjátok, gyönyörű táj és épületek várnak. A tengerről nem is beszélve:-)

11. vikasz
2009. aug. 11. 13:43

Inkább Horvátország. Múlt héten jöttünk haza és mindkét országot megjártunk. Montenegró volt az eredeti uticél, de két nap után odébbálltunk. Nekünk nem jött be. A hegyek gyönyörűen, a táj is nagyon szép, de még nagyon el vannak maradva. A strand koszos és zsúfolt volt. Az is zavart, hogy mindenholt hegyeket kellett mászni, ha valahová menni akartál. Egyedül a Kotori öböl tűnt rendezettnek és Herceg Novi. Ami még nem tetszett az az utak milyensége. Autópályákhoz szokva nagyon nehezen viseltük az órákig tartó vergődést a hegyi utakon.


Horvátországba átérve már sokkal rendezettebb, tisztább volt minden ahogy haladtunk észak felé. Jó ott is vannak még hiányosságok, de nem Montenegró szintjén vannak.

Zadarban és a Vir szigeten nyaraltunk, nagyon bejött, Zadar gyönyörű, imádtam! :-)

10. julcsi1966 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa74)
2009. febr. 20. 09:02

Szia Zsuzsa!

Természetesen Montenegró!Az indexen van egy nagyon jó fórum,ott rengeteg dolgot megtudhatsz és nagyon sok fénykép is van fent.Ha személyes dolgokra vagy kíváncsi pl. hova,merre,mivel,kivel szívesen válaszolok a kérdéseidre.

9. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Zsuzsa74)
2008. ápr. 14. 10:59

Mi még eddig csak Horvátországban voltunk nyaralni, távolabb nem merek, sőt ahogy lekanyarodtunk az autópályáról, mert egy kisebb faluba mentünk, de csodás hely, bizony még láttunk belőtt üres házakat, felkavaró volt.

Montenegró mennyire biztonságos, inkább kérdezzétek meg a magyar képviseleteket, mert ők biztosan megmondják.

Egyébként mi most szeretnénk a Plitviczei tavakhoz menni, nem a tengerhez, mert amilyen képeket láttunk róla, csodaszép. Ez egy óriási nemzeti park, melynek a közepén gyönyörű vízesések vannak, szállodával és hotelekkel. És sétálni lehet csak, autóval nem engednek be mélyen.

2008. ápr. 12. 18:00
A férjem azt mondja nem biztonságos Szerbián keresztül menni!Én arra szeretnék!Aki jár arra mostanában, kérem számoljon be a helyzetről!Lehet haladni az utakon?Köszi!
2008. ápr. 11. 14:36
Július második hetében Montenegró-ba megyünk.Az Uljcin-től 5 km-re lévő Velika Plaza-n foglaltunk szállást, ez egy túrista központ a tenger partján, vannak apartmanok,bungalók,egy kis szálloda.Mi a szállodában (légkondis egyszerű,fél panzióval)49900-ért kaptunk/ fő.Az albán határ mellett van, de oda is készülünk kirándulni.Már nagyon várom!!!Tervezgetek állandóan!!A városokban csak húzósabb árakon találtam ellátással.
2007. szept. 30. 20:55
Csak Horvátországban voltam, de csodálatos volt.
2007. ápr. 12. 22:18

Én voltam mind a két helyen.Nagyon tetszett mindkettő.

Hogy őszinte legyek minden a pénzen múlik.Mert Montenegroban is vannak gyönyörű helyek,meg az ellátás is jó,ha többet fizetsz,de ez szerintem mindenhol így van.Mivel ott már sokszor voltam,és majdnem mindegyik tengerparti városát megjártam,ezért nekem Dalmácia tetszett jobban.ott még csak egyszer voltam.

Ha Montenegrora esik a választás,akkor majd leírom,hogy melyek azok a helyek ahova nagyon megéri elmenni.

2007. ápr. 12. 22:14
Bocs én NEM VOLTAM Montenegróban, de azt mondták nekem, aki már ott nyaralt, hogy jó, de még vannak gyerekbetegségei a Hotel ellátásnak ill. a szolgáltatásoknak. Bulgáriával egy szinten emlegették.
3. b37baa9670 (válaszként erre: 1. - Zsuzsa74)
2007. febr. 8. 17:15

Mi most voltunk kint Dél-Dalmáciába szilveszterezni. Kocsival mentünk és előtte az interneten keresztül foglaltuk le a szállást az adriatica.net-en. Szuper jó volt, Dubrovniktól 10 km.-re, Mlini-ben volt a szállodánk a Hotel Asterias I-ben. Nagyon meg voltunk elégedve, szép a szálloda, pedig csak 3*-os, mindennap cserélnek mindent, a szoba tv-vel, hajszárítóval stb... felszerelt és félpanziós svédasztalos menü van ami szuper bőséges és változatos.Min nagyon jó áron voltunk, de azóta megnéztem a szenonális nyári ajánlataikat is, hát mit ne mondjak elég húzós egy hétre. Viszont Dubrovnik az valami kis ékszerdoboz, szerintem muszáj lenne megnézned. Én rendszeresem utazom egy évben többször is, igaz hogy leginkább Görögországba, mert az a szivem csücske miután beszélem a nyelvet. Nyáron voltunk kint Krétán, ami szintén nagyon szép volt, de amikor megláttam Dubrovnikot akkor azt mondtam, hogy olyan édes, hogy még Krétán is túl tesz és teljesen el voltam ájulva tőle. Mint egy szép, szines képes mesekönyv. Nem véletlenül lett a világörökség része. Én Santorini- hez tudnám szépségében hasonlítani, nem tudom, hogy voltál-e már ott. Szóval, ha érdekel a véleményem, én Dél-Dalmáciára szavazok és hogyha van valamilyen kérdések esetleg ezzel kapcsolatosan, nagyon szivesen válaszolok.


Szia!

2007. jan. 29. 20:33

Montenegroban meg nem voltam,igy velemenyt nem tudok rola mondani.Horvatorszagban mar haromszor, az utobbi idöben csak oda megyünk annyira megtetszett.

Konkretan Hvar szigetre.Nagyon gyönyörü hely(az adatlapomon van kep az öbölröl ahol voltunk).Az emberek kedvesek,a kaja jo,az apartman elfogadhato aron van.

2007. jan. 29. 19:52
Az idei évben Dél-Dalmáciába vagy Montenegróba szeretnénk menni nyaralni. Kérem írjátok meg tapasztalataitokat, élményeiteket? Hol érdemes szállást foglalni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook