Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mosogatógépbe szerintetek a tabletta vagy a gél a jobb? fórum

Mosogatógépbe szerintetek a tabletta vagy a gél a jobb? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. jún. 21. 12:01
Sziasztok! Én csak a L-betűst használom. Kezdetben használtam néha-néha öblítőt is, de már nem. Semmi gondom. Egyébként ha megnézitek a neten a teszteket, ott is az elsők között szerepel. A nem túl koszos edényekhez megfelel még a R...nn-os is.
44. Lolita63 (válaszként erre: 40. - 090716)
2016. máj. 18. 13:36
Milyen gélt használsz?(Még csak a tablettát próbáltam)
43. 760404
2016. máj. 18. 13:22
Köszönöm a hozzászólásokat, most van először mosogatógépünk, hétvégén lesz beüzemelve és gőzöm sincs az egészről, mit hogyan érdemes csinálni.
2016. máj. 18. 11:57

Én mindig tablettát használok, de most, hogy szó esett róla, ki fogom próbálni a gélt, mert a tabletta gyakran a poharakra rakódik, újra kell mosogatni.

Köszi annak, aki eszembe juttatta...:D

41. csodapók (válaszként erre: 39. - 760404)
2016. máj. 18. 11:54
Kétféle kapszulát szoktam venni, egy olcsóbbat és a általad említett márka kékcsomagolásúját. Az elsőt használom enyhén szennyezett edényekhez, gyors mosogatáshoz, a másikat, ha zsírosabbak a mosogatnivalók, ilyenkor a program is hosszabb.
40. 090716
2016. máj. 18. 10:36
Én jobban szeretem a gélt, sokkal szebben mosogat a gép vele. Illetve a tabletta van amikor nem olvad el nekem.
39. 760404
2016. máj. 18. 10:21
Köszönöm a választ, és még lenne egy kérdésem, ha félórás rövid programot csinálok, akkor inkább a gél a jobb választás? merthogy a por állítólag nem oldódik fel ilyen rövid idő alatt?
38. csodapók (válaszként erre: 37. - 760404)
2016. máj. 18. 09:43

:) Szia!

A csomagolás feloldódik, nincs semmi tennivalód! :)

37. 760404
2016. máj. 18. 09:35
Sziasztok, látom hogy ez egy elég régi fórum, de lenne egy kérdésem a mosogatógép-kapszulával kapcsolatban, ha valaki tud, segítsen, köszi, kérdésem, hogy tegnap vettünk mosogatógépet és J.r lemon kapszulát hozzá, és azt írja a kapszula csomagolása, hogy a fóliát nem kell eltávolítani. Ezt tényleg így kell csinálni? Valami majd kilukasztja menet közben?
36. Imisz (válaszként erre: 35. - Capuccino77)
2011. márc. 13. 12:31
Igen, nekem is sikerült venni. Most le van tudva 1 évre.
35. capuccino77 (válaszként erre: 34. - Imisz)
2011. márc. 12. 19:04
Sikerült beszerezned? Nekünk igen! :)
34. Imisz (válaszként erre: 33. - Capuccino77)
2011. márc. 10. 13:49

Én csak holnap megyek venni. Fizetésnap, nagybevásárlás. Útálom ha pénteken van fizetés, tele vannak a boltok.

De egy évre le lesz tudva ez is, illetve tuti elég a következő akcióig.

33. capuccino77 (válaszként erre: 31. - Imisz)
2011. márc. 10. 13:30
:))))) Épp ma, kb. 1 órával ezelőtt néztem a L...-s újságot és "utasítottam" a Drágámat, aki nálunk a boltbajáró, hogy ezt vegyél, meg azt vegyél, mert megéri! :D Most kivételesen kaptunk szórólapokat és még a kutyák se olvasták el! Tehát kézhezkaptam! :P
32. capuccino77 (válaszként erre: 30. - Keri123)
2011. márc. 10. 13:27
Az gáz! :(
31. Imisz
2011. márc. 10. 09:00
Szolgálati közlemény: mától a L.dl-ben mosogatógép tisztító folyadék 2x250ml 599.-
2011. márc. 9. 21:25

Sziasztok.

Sajna az én gépen el sem indul,ha kifogy belőle vmi (só,öblítő),tök mindegy,hogy tablettával vagy folyékonnyal akarok mosogatni.

29. capuccino77 (válaszként erre: 28. - Lisy50)
2011. márc. 9. 12:17
Köszi a jó tanácsot! :) Akkor no para?! :)
28. Lisy50 (válaszként erre: 19. - Capuccino77)
2011. márc. 8. 16:22

Ha tablettát akarsz használni, pénz pocsékolás beletenni sót meg öblítőt, ne zavarjon hogy égnek a jelek! Semmi baja nem lesz a gépnek!

Szokott lenni akcióba a tabletta mellé ajándék géptisztító , mikor esedékes, akkor olyat veszek, megéri, mert külön 600-800ft.

27. Imisz (válaszként erre: 25. - Capuccino77)
2011. márc. 8. 15:16
Az én legutóbbi öblítőm is híg volt mint a víz Elég sz@r is volt betölteni:))
26. Imisz
2011. márc. 8. 15:14
Jul17, Szerintem lehet használni, én szoktam ha elfogy az öblítő. Nem baj ha híg, ugyanúgy pár ml-t használ a gép és cseppmentesen csillognak a poharak is. Ja, és nem ecetszagú-ízű! Én 10%-ost próbáltam. Baja nem lesz a gépnek tőle. Ha belegondolok, régen is, ma is sokan használják tisztításra az ecetet.
25. capuccino77 (válaszként erre: 23. - JUL17)
2011. márc. 8. 14:44
Fórumokon írták a hozzáértők, hogy azt max. mosógépbe ajánlják. :) Most már tudom, hogy az öblítő sűrűbb anyagú, tegnap megtapasztaltam, míg az ecet tök híg. Gondolom azért elég sokáig az öblítő.
2011. márc. 8. 14:41
Köszi a segítséget! :) Volt a géphez tölcsér, direkt a sótöltő nyílásba való, ezzel nincs gond, csak azon meditáltam, hogy honnan tudom, mennyi sót kell beleöntenem így, hogy közben jön ki a víz. :P
23. JUL17
2011. márc. 8. 14:38
Mososgatógép öblítő helyett használható az ecet?Szerintetek?
22. Imisz
2011. márc. 8. 14:32
A géptisztító kb.1-2 dl-nyi folyadék, én ott veszek ahol épp akciós, legutóbb az Aldiban volt, azóta nem is néztem. Ezt a löttyöt a flakonnal együtt fejreállítva kell az evőeszköz tartóba tenni és a legmagasabb hőfokon lefuttatni egy programot. Persze a gép üres legyen, ekkor nem az edények tisztítása a cél. Elvileg kitakarítja a gépet, a kifolyó csőben is lerakódhat zsír, meg a nem látható helyeket pucolja ki. Én előtte mindig kitakarítom a szűrőt (amit egyébként is kb.2 hetente szoktam).Én is kb. fél évente szoktam, persze ez függ attól is, ki mennyire használja a gépet. Nálunk naponta megy, hétvégente van, hogy 2x egy nap. Sokan vagyunk.
21. Imisz (válaszként erre: 20. - Capuccino77)
2011. márc. 8. 14:24

Szia!

Na örülök, hogy elaludt a só és öblítőhiány lámpája!

Én a sót simán beöntöm a tartályba, vizet nem, ugyis van benne (csak újonnan nincs)addig töltöm míg tele nem lesz. A víz meg folyik közben kifelé, ez ne zavarjon. Ha a doboz úgy nyílik, hogy kis tölcsért formáz akkor könnyebb, ha nem akkor csak kis nyílást vágok rá. Elég nagy nálam a sótartály nyílása, nem nagyon megy mellé.

Már ha így értetted a töltés mikéntjét?

20. capuccino77 (válaszként erre: 19. - Capuccino77)
2011. márc. 8. 14:13

javítás!!!

4. sor, zárójelben: "(Ti, hogy töltitek utána a SÓT?)".

A vizet ne olvassátok oda! :P

2011. márc. 8. 14:10

Sziasztok ismét! :) Hát a fejlemények: még tegnapelőtt nekiálltam, hogy a 2 kg kezdősó ellenére "besózom" a Rozit, de elkezdtem beleönteni és talán ha 1 evőkanálnyi ha ment bele, már tolta is ki a benne lévő vizet (most nem öntöttem 3 vizet!). Na itt egy kicsit nézős voltam, hogy most akkor hogy a francba fogok beleönteni (Ti, hogy töltitek utána a vizet?) sót?? Hagytam annyiban. Este indítottam el és láttam végre csodát, eltűnt a "sós pohár"! :) Örültem, mint majom a farkának, bár hihetetlennek tűnt, hogy az a nyomorúlt egy kanálnyi só kellett neki?! :P A másik a napocskám, ami szintén világított. De vettem bele öblítőt és már az sincs ott! Szupi! Ezek szerint akkor a legegyszerűbb tabletta is megteszi, ha úgyis kell bele minden egyéb, csakhogy ne jelezzen egyfolytában minden hiányt! :)

Még az érdekelne, amit Lisy50 írt, a géptisztító. Annak mi a funkciója? Úgymond nagytakarít a gépben? Gondolom azért elég félévente. Az milyen formában kapható? Por, tabletta vagy folyadék? Rossmannban vagy Lidl-ben van? Köszönöm az eddigi segítségeteket és valószínű még zaklatlak majd Titeket, amíg nem tudom végre lefordítani azt a franc használati utasítást. :P

Szép napot!

18. Imisz
2011. márc. 7. 14:19

Capuccino, pótlásnál már nem kell víz. Addig töltöd a sót, míg tele nem lesz. Ne ijedj meg, közben szorítja ki a vizet, az nem baj. Elvileg ha nem is egy évig, de jó pár hónapig elégnek kellene lenni a sónak. Öblítő az az adagolástól is függ, az én gépem azt sűrűbben kéri, pedig másnál elég majd egy évig 1 liter.


Lisy, biztosan működik, nem mondom, hogy nem. Csak az én agyamba nem fér, hogy hogyan. Na meg sajnálom rá a sok pénzt. Nekem eddig bevált a sima tabletta öblítővel, és sokkal kevesebbe kerül. Elárulom, mosogattam már bármiféle mosogató nélkül, egyszerűen elfelejtettem betenni, és akkor is ragyogott minden. Lehet, a sima forró víz teszi, nem tudom. Na azért ez nem jelenti azt, hogy nem teszek be tablettát/port, csak akkor felejtettem el. Nekem szerencsém van, nem válogat a gép, pedig sokféle cuccot próbáltam Pl. aldis, lidl-s tabletta, Aro-s por, DM-es por stb. mindennel jól teljesít.

17. Lisy50 (válaszként erre: 15. - Capuccino77)
2011. márc. 6. 18:00
Vizet nem kell, és az S betű jelzi a sót, a pohár nem tudom nekem az öblítőt napocska féle jelzi és akkor ég ha kifogyott
16. Lisy50 (válaszként erre: 14. - Capuccino77)
2011. márc. 6. 17:58
Ez attól függ ki mit használ. Én nagyon ritkán veszek sót öblítőt, mert csak olyan tablettát veszek amibe minden van, fél évente érdemes géptisztítót venni, nagyon jó, neked kell eldönteni mit szeretnél, ha mosogatóport veszel, akkor muszáj az öblítő és a só.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook