Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a véleményed az egészségügyről? fórum

Mi a véleményed az egészségügyről? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1631. ab61752c45 (válaszként erre: 1627. - Dodi44)
2019. szept. 20. 09:58
ja betartanám én az időpontot,de mindenkit a kezdésre rendelnek be.aztán vagy van szerencséd,vagy nincs.jó,először a síró nyanyát rendelték be,utána meg ahogy kedvük szottyant.mondom már nem is idegesítem magam,a buszt már úgy is lekéstem,egy papír csekély 6 órába került.
1630. Mezei Virág (válaszként erre: 1629. - Mezei Virág)
2019. szept. 20. 09:10

Van azért ami elméletben jár, csak vagy nincs orvos, vagy életed végéig is várakozhatsz. Mert a rendszer rossz úgy, ahogy van.

Nagyon sok a kórház pl. Kevesebb nagyobb, és jól felszerelt is elég lenne, mert az orvosok száma korlátozott.

Nem az amerikaihoz hasonlót szeretnék, hanem az osztrákokéhoz.😉

1629. Mezei Virág (válaszként erre: 1627. - Dodi44)
2019. szept. 20. 08:47

Itt eü. hozzájárulás volt, amiért jár szolgáltatás. Na az adóért semmi sem jár...

Itt semmi sincs leírva tisztességesen.😉

1628. Dodi44 (válaszként erre: 1612. - Mezei Virág)
2019. szept. 20. 01:56

Azt tudom, hogy a nagypocsolya innenso oldalan az allam alltal ingyenes egeszsegugyi biztositas Canadaban van, ahol ugyancsak honapokig sorban allas van az orvosi szolgaltatasokra, ezert atjarnak az allamokba a canadaiak.

Meg a "masodik nagyverekedes" (a Csangok szerint) volt egy nagy haz sok szobakkal, mindegyikben egy egy lany lakott, akiknek latogatoik voltak, aminek "Jatata" volt a hallgatolagos neve. Ha azt a szot hallottak, igen csak mindenki, legalabb is a ferfiak nagyresze, tudta merre is van.

Annak a nevet azert Jatata, mert az ottani "lanyok" azt mondtak, "Ja tata itt fizetni kell erte, ha velem akar hálni!"

Senki sem akar ingyen dolgozni, mi ha egeszsegesek vagyunk, es masok, ha mi betegek lettunk.

Azt is tudjuk, mar a kozmondasbol, hogy olcso husnak hig a leve!

1627. Dodi44 (válaszként erre: 1612. - Mezei Virág)
2019. szept. 20. 01:32

"Kötelező eü. adó van,"

Errefele is ugy mukodik! Azt automatikusan levonjak a fizetesed 3.5 %-at. Ebben a fogorvos, es a szem orvos nincsen benne, azok magan szebbol mukodnek! A fogorvosok csillagaszati osszegekrol beszelnek! Mikor otthon voltam, maganuton en is otthon csinaltattam meg a fogaimat.

A biztositom a legtobb orvosi muveletnek a 80%-at, a maradek 20%, vagy is a minimum $125 az en zsebem banja. Persze ha valami nagy operaciokrol van szo, akkor sokkal tobb jon ki az en zsebembol.

Reszemrol helyesnek talalom, amikor telephonon felhivod oket, es egy megbeszelt idopontra betablaznak, de pontosan be kell tartanom az idopontot, mert ha nem vagyok ott, vagy par percnel kesobb erek akkor ugyan ugy ki kell fizetnem, mintha ott lettem volna. A szamla konyortelenul fog jonni!!!

Otthon talan meg nem vezettek be, mert akkoriban kevesebbunknek volt telephonja.

De ha mas hivatalos helyre megyek, akkor viszont egy sorszamot szakitok le es az szerint foglalkoznak velem.

Pl. tegnap vettem meg a kocsi rendszamara valo matricat ket evre, es ott is a sorszamom alapjan inteztem a golgot, (husz percembe kerult a varakozasi idom [ott a kormanynal oraberben dolgoznak, nem darabberben/szamban!:-)))

1626. fincsi5 (válaszként erre: 1617. - Ab61752c45)
2019. szept. 17. 07:45

Én mikor üzemi óvodában dolgoztam, akkor volt ilyen, e.ü. kiskönyv, stb. De könyvtárban már nem kellett ilyesmi.

Nekem mindig van valami kórság, ami miatt megyek évente többször laborba.

De férjem pl. a múlt nyáron volt, azelőtt 8-10 évig még az sem.

1625. globus (válaszként erre: 1624. - Ab61752c45)
2019. szept. 16. 19:12
Más neve van, NAV-nál is intézhető, de százalékosan meghatározott összegekkel elkülöníthető.
1624. ab61752c45 (válaszként erre: 1623. - Globus)
2019. szept. 16. 19:08
nem vonták össze?mióta nem dolgozom,nem vagyok képben.pénzügyes voltam,utána meg mindenes.
1623. globus (válaszként erre: 1622. - Amaunet)
2019. szept. 16. 18:54
Nem megoldás arra hivatkozni, hogy sok rejtett adót tartalmaznak a (káros) szokások, mert az adó adó, a TB meg más.
1622. Amaunet (válaszként erre: 1620. - Globus)
2019. szept. 16. 18:50

Támogatnám.

Naponta több olyan csonkított emberrel találkozom, akinek a cigi ott lóg a szájában, pöfékelve lavírozik az elektromos székével.

1621. globus (válaszként erre: 1620. - Globus)
2019. szept. 16. 18:47
Tervek = ötletek, már nem tudom, hogy ki(k)é.
1620. globus (válaszként erre: 1616. - Fincsi5)
2019. szept. 16. 18:45
Valószínűleg azért, mert náluk biztosítási "csomagok" vannak, amiben szerepelnek efféle extra jogok, kötelességek. Sok évvel ezelőtt tervben voltak nálunk olyan ellátási tervek, hogy aki pl. szándékosan árt magának: dohányzik, iszik, nem vigyáz a fogaira, nem jár szűrésre, zabál, stb. azoknak drágább lenne az ellátás, de TB-s formában megvalósíthatatlan.
1619. ab61752c45 (válaszként erre: 1618. - Amaunet)
2019. szept. 16. 18:39
mikor visszamentem nyugdíjasként,akkor is el kellett menni.bár én benne lettem volna a feketében is,hisz éjjel ki a fene jár.
1618. Amaunet (válaszként erre: 1617. - Ab61752c45)
2019. szept. 16. 18:33

Ez ma is így van. Az éves munkaalkalmassági orvosi vizsgálat hiányában nem foglalkoztathat a munkáltató.

A multik szervezetten egy egészségügyi szolgáltatóval szerződnek, amelyek egyéb ellátásban is kedvezményeket nyújtanak a dolgozóknak.

1617. ab61752c45 (válaszként erre: 1616. - Fincsi5)
2019. szept. 16. 18:17
mikor dolgoztam évente volt kötelező vizsgálat.vérnyomást mértek,megnyomkodták a hasam,meg olvasni kellett.az első hármat el tudtam.én már nem megyek remélhetőleg,csak ha visznek,lábamon a cédulával.
1616. fincsi5 (válaszként erre: 1606. - Dodi44)
2019. szept. 16. 18:11

Konkrétan mi soha nem voltunk úgynevezett éves vizsgálaton.

MEgyünk a háziorvoshoz, mikor mi fáj, az alapján küld szakrendelésre.

Még a jogosítvány hosszabbításakor sem méri meg a vérnyomást, csak ha kérném.

1615. ab61752c45 (válaszként erre: 1614. - Mezei Virág)
2019. szept. 16. 18:03
dehogy szar,itt délután óránként jár a busz,nem naponta kétszer.igaz ülőhely nemigen van,de ültem már 4 -5 órát,azt az órácskát állva csak kibírom.
1614. Mezei Virág (válaszként erre: 1613. - Ab61752c45)
2019. szept. 16. 17:41

Hehehe!

C@r a közlekedés, c@r az ellátás! ;)

1613. ab61752c45 (válaszként erre: 1612. - Mezei Virág)
2019. szept. 16. 13:19
én szakrendelésre árok,évente kétszer.elüldögélek ott majd egy egész napot.fél tizenegytől fél ötig.míg jön a busz.
1612. Mezei Virág (válaszként erre: 1606. - Dodi44)
2019. szept. 16. 11:45

Itt nem küldenek levelet, nincs éves vizsgálat.

Kötelező eü. adó van, de ha beteg vagy, magánorvoshoz kell menni, jó sok pénzért. Mert a szakrendelést nem éled meg, vagy nincs szakorvos.

1611. ab61752c45 (válaszként erre: 1606. - Dodi44)
2019. szept. 16. 10:07
milyen éves egészségügyi nem vizsga,hanem vizsgálat.itt csak akkor megy az ember az orvoshoz,ha már halófélben van.mint az öcsém,aki tüdőgyulladásban halt meg.ott is vonják 40-50 éven keresztül a tb.hozzájárulást.mikor mondtam a fogorvosnak,hogy szedje le a fogkövet,úgy nézett rám,mint egy marslakóra.itt az emberek csak fogat huzatnak,ha nagyon fáj.látni 20-30 éveseket,akinek a fél fogsora hiányzik.
1610. ef1d9ce8a7 (válaszként erre: 1609. - L.luiselotte)
2019. szept. 16. 07:34
Elhiszem.. de nem sokra megy a kedvességével ha ennyire szétszórt
1609. l.luiselotte (válaszként erre: 1608. - Ef1d9ce8a7)
2019. szept. 16. 07:31

csak otthon vettem észre, mert kaptam receptet, de csak vérnyomásról.

Különben nagyon aranyos kedves drnő.

1608. ef1d9ce8a7 (válaszként erre: 1607. - L.luiselotte)
2019. szept. 16. 07:28
Haha ez nagyon jó. Nade te miért nem szóltál neki?
2019. szept. 16. 07:27

elmentem a háziorvoshoz, mert elkapott a megfázásos köhögős járvány. Megmérte a vérnyomásomat, sokallta (185/85/ arra adott egy csillapitót és elfelejtett a megfázásra reeceptet írni.

Otthon a házi készletből citrált és C vitamin pezsdőtablettát ittam amitől megy a hasam. Én már mégegyszer nem megyek vissza az orvoshoz.

1606. Dodi44
2019. szept. 16. 07:22

Augusztus elejen, kaptam egy levelet a helyi egeszsegugyi Conglomerate-tol, hogy elerkezett az eves egeszsegugyi vizsgam ideje!

Hivjam fol oket, es kerjek egy megbeszelt datumot es orat, az az idopontot amikor mindkettonknek van ideje ra, hogy elmegyek hozzajuk egy ellenorzo vizsgalatra, hogy minden regben van e az egeszsegemmel?

(Miutan elertuk a nyugdij korhatart, tudjak, hogy sporoltunk egy kis penzt, es azt akarjak az o zsebukbe vandoroltatni.)

Hat el is mentem a datumra amit megbeszeltunk, 16.15H-ra, behivtak egy vizsgalo szobaba 16.16H kor, egy nover bejott a vizsgalati ivvel, megmerte a vernyomasomat, magassagomat, sulyomat, megkerdezte van e panaszom.

Nem volt panaszom.

Ezeket mind leirta (eltelt 15 perc)es kert, hogy legyek turelemmel, majd jon az orvos.

Bejott egy masik nover, hogy ellenorizze az adataimat megint, cimemet, es trl. szamomat-E Mail cimeimet. leirta megegyszer es elment, mondta, varjam az orvost, mindjart jon (ezzel eltelt 10 perc+ az elozo 15=25 perc) vartam ugy 7 percet, jott az orvos, regota ismerjuk mar egymast (40 eve) elmondtam neki egy-ket viccet, mert mindig az az elso, amikor bejon a kis rendelobe, Mert egymas mellett vannak a kis rendelok, (egy orvosnak max 15 perc van engedelyezve egy betegre) mindig az az elso miutan udvozoltuk egymast, hogy "hagyhalljam a legujjabb vicceidet" elmondok neki egyet-kettot, es utanna jot nevet, es kezdi, hogy vagyok, mennyi a vernyomasom, [elozoleg a nover , mar rakotott egy gepre, ami meri a vernyomasomat, egymas utan, automatikusan, var egy fel percet a meresek kozott. kb, 6-szot meri meg es az atlagot irja ki + a szivverest, also-felso vernyomas adatait.]

Meghallgatta a szivemet, a tudomet. es kesz.Nem volt semmi rendellenessegem. Elkoszont es kiment. en meg vettem fol a gunyamat es eljottem. Kozben mar a doki a mellettem levo kis vizsgalati szobaban beszelt egy masik kliensevel..

Osszesen 40 percet voltam ott.(az orvost 15 percig lattam.)

Ma kaptam a szamlat: $505.00

Az en reszem ebbol: $125.00

Ti mennyit fizettek, amikor elmentek az orvoshoz, ugyan ezert a vizsgalatert?

Hol az olcsobb???

2019. aug. 8. 10:54

Látom, mindenki meg van elégedve a magyar egészségüggyel.

Akkor ez még jobban fog tetszeni!

Nálunk ilyen belátható időn belül garantáltan nem lesz... :(

[link]

Bécs hipermodern kórháza olyan, mint egy pláza

videó


brühühü! De jó nekik...

2019. júl. 25. 12:45

"Egy társadalom fejlettségének legjobb fokmérője, hogy hogyan bánik az öregekkel, betegekkel, szegényekkel és gyengékkel."

Béka segge alatt...

2019. júl. 25. 12:43

Agyatlanság, fejetlenség ott, ahol legkiszolgáltatottabbak az emberek...


[link]

Embertelen körülmények között órákat várnak kezelésre a betegek az Országos Onkológiai Intézetben

Daganatos betegek hajnali 5-től várják az intézet lépcsőházában, hogy sorra kerüljenek. A rendszer átláthatatlan, senki sem tudja, mi alapján dől el a sorrend, pedig még a sorszámhoz is sorszámot húznak azok, akik kemoterápiás kezelésre jönnek

Totális információhiány, bizonytalanság és embertelen körülmények várják azokat a daganatos betegeket, akik az Országos Onkológiai Intézetbe érkeznek kemoterápiás kezelésre. A hajnali érkezés és a többórás sorban állás sem garancia arra, hogy sorra kerülnek, márpedig az idő szorít: 11-ig be kell jutniuk az orvoshoz, hogy aznap megkaphassák a szintén több óráig tartó kemoterápiás kezelést.

Sorszám a sorszámhoz


Anita azt meséli, korábban is sorszámos rendszer volt, de akkor egy papírfecniről kellett tépkedni a számokat, most legalább már kártyák vannak. Az előző, „tombolás” verzió állítólag azért szűnt meg, mert a takarítók letépkedték a számokat és eladták őket. Persze erről sincs hivatalos megerősítés, csak a betegek körében terjed ez a hír.

1602. Mezei Virág (válaszként erre: 1601. - Ab61752c45)
2019. júl. 2. 16:04
Érthető! ;)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook