Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mi a véleményed az egészségügyről? (4. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

655. hoponopoo2017-06-08 08:13
Megérné, mert a megbetegedéseket (és a haláleseteket) nagyrészt a B okozza.
(válasz Mezei Virág 654. hozzászólására)

654. Mezei Virág2017-06-08 08:08
Mert a "B" típusú több, mint 100 ezer Ft.
Ezt nem támogatják sehogy.
Ne legyen esetleg ingyenes, csak olcsóbb.
Megérné...
(válasz hoponopoo 653. hozzászólására)

653. hoponopoo2017-06-08 07:54
A Magyar Nemzet januári cikke szerint az Emberi Erőforrások Minisztériuma nem is válaszolt arra a feltett kérdésre, hogy miért csak a kevésbé elterjedt C törzs ellen tették kiemelten támogatottá az oltóanyagot.
(válasz Mezei Virág 652. hozzászólására)

652. Mezei Virág2017-06-08 07:36
Ebben is dúl a szakértelem... :(
"Elképesztő indoklás, például az általa keltett „hamis biztonságérzet” és tisztázatlan klinikai hatékonysága miatt nem teszi ingyenessé a kormány az agyhártyagyulladást okozó meningococcus B elleni védőoltást. "

651. unom2017-06-03 09:40
Ez a helyzet a rendszerváltás óta folyamatosan alakult ki, semmi meglepő nincs benne.
Mindenki tojt rá, mikor az egészségügyisek tiltakoztak senki nem állt melléjük.
Úgyhogy köszönhetjük saját magunknak, mi csináltuk, nem más.
(válasz Mezei Virág 650. hozzászólására)

650. Mezei Virág2017-06-03 09:36
Nem tudom, meddig mehet ez még így...
Stadionok azért rendületlenül épülnek, az orvosok meg odamennek, ahova akarnak. Meg a nővérek is, meg még sokan mások is. :(
[link]
A súlyos orvoshiány miatt a Nyírő Gyula Kórház kénytelen a nyárra bezárni a belgyógyászati osztálya felét, az ellátáshoz a Honvédkórháztól kap segítséget az intézmény – tudta meg a Magyar Nemzet egy kórházi dolgozótól.
A honlapján a fővárosi kórház azt írja: június 1. és augusztus 31. között a kórház belgyógyászati osztályának közel felén szünetel az ellátás, 67 ágyból így 32 lesz elérhetetlen. A 1131, 1133, 1134 és 1135 irányítószámú körzetekben lakó betegeknek ez idő alatt a Honvédkórházba kell menniük.
Egy orvos a lapnak elmondta, több másik kollégájával együtt nemrég felmondott a kórházban.
Ennek egyik oka a kórházban régóta fennálló súlyos orvoshiány, a másik, hogy jobb ajánlatot kapott.
Szerinte már eddig is tarthatatlan volt a helyzet, de kitért arra is, a többi kórházban sincsenek sokkal jobb állapotok és nem csak orvosból, nővérből is nagy a hiány.
Szinte minden kórházban nehézséget okoz az orvoshiány, és a határon mozog a betegellátáshoz szükséges létszám
– mondta.

649. Mezei Virág2017-06-02 15:15
Az emberek közömbösek, nincs sokban segítőkészség.
Ezt tanulták, látták. Azért még sokan vagyunk "régimódiak" és a gyerekeinket is megtanítottuk, hogy segíteni kell. Nem kerül az semmibe!
(válasz tumbo 648. hozzászólására)

648. tumbo2017-06-02 15:07
nemcsak az ott dolgozóknak,hanem általában az emberek hozzáállása.mentem át a zebrán,pedig még zöld volt,hát sántikáltam,gondolják,ha dudálnak rám,mint a nem normális,akkor majd futok.de vannak rendes emberek is,mikor bementem a rendelőbe kikapcsoltam a telefonomat,de nem jutott eszembe a pinkódom utána.a harmadik után be se kapcsolt,hiába akart segíteni egy büfés kislány.egy tolókocsis férfi felhívta a lányomat,nem fogadott el pénzt.még szerencse,hogy a barátnőm,megunva a három órás várakozást arra sétált egy újságért.
(válasz Mezei Virág 643. hozzászólására)

647. Mezei Virág2017-06-02 15:00
Ez lenne a természetes mindenhol!
Azért jó tudni, hogy van még ilyen!
(válasz AugusztIzabella 646. hozzászólására)

646. AugusztIzabella2017-06-02 14:56
A napokban olyan rendelôbe voltam kénytelen menni, ahová nem tartozom. Ennek ellenére kedvesek, udvariasak voltak, nem küldtek el sehová.
A lehetô legrugalmasabb volt a személyzet.

645. Mezei Virág2017-06-02 14:54
Remélem, akik megtagadták a segítséget, maguk is ilyen tapasztalatra tesznek szert! :(
(válasz tumbo 644. hozzászólására)

644. tumbo2017-06-02 14:45
különben sem kell ide okos,művelt ember,minek.ha olyan mint a gázszerelő,meg a farkas,aztán milliárdokat tesz el,miért lenne valaki könyvtáros,vagy művészettörténész.netán ápolónő.
(válasz Mezei Virág 635. hozzászólására)

643. Mezei Virág2017-06-02 11:52
Gratulálok! :(

[link]
"A Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház főbejárata előtt kapott epilepsziás rohamot csütörtökre virradóra egy harminc év körüli, négy hónapos terhes nő. Több mint húsz percig feküdt az utcán, mert hiába kérték, nem küldtek hozzá mentőt, a főbejárat pedig zárva volt – tudta meg lapunk a nő segítségére siető taxisofőrtől. Bozai János szerint hiába volt ott mellettük az intézmény, és hívtak szakszerű segítséget, egy buszvezetőn és egy másik nőn kívül sokáig senkit nem érdekelt a várandós nő sorsa.
Az akkor érkező éjszakai 123-as busz vezetője megállt, és megkérdezte, hogy tud-e valamit segíteni. Végül vagy ő, vagy a mentő szólt be telefonon a kórház sürgősségi osztályára.

Nemcsak az a baj, hogy milyen állapotok vannak az egészségügyben, hanem az is, hogy a dolgozóknak milyen a betegekhez való hozzáállása."

642. Mezei Virág2017-05-29 13:11
Mármint arról, ami még megmaradt belőle... :(
[link]
Már portás sincsen, a kapu tárva-nyitva, üres földszint, leállított liftek. Vasárnap este így estünk be egy budai kórház orr-fül-gége osztályára, ahol végül ellátták az anyukámat. És nem is a hullafáradt orvosra meg a nagyon kedves, idős nővérre haragszom, hanem a helyzetre. Amikor nincs ember, nincs gyógyszer.
Ja, és tényleg nincs min csodálkozni, hiszen nemrégen Facebookon kért segítséget a sürgősségin magára hagyott szakorvosjelölt, aki teljesen egyedül vitt egy műszakot, mert akkora hiány van szakorvosokból a magyar kórházakban...
[link]

641. Mezei Virág2017-05-18 16:55
Nincs rendben, de sokan megengedik maguknak. Ez a módi, országosan.
Csak nézzél szét itt a portálon. :( Nem is kell olyan messzire menni.
(válasz michelle.r 639. hozzászólására)

640. Mezei Virág2017-05-18 16:52
Én csak bemásoltam...
[link]
(válasz michelle.r 637. hozzászólására)

639. michelle.r2017-05-18 16:40
Igen, Ezt szajkózom évek óta. Azt mindenki sérelmezi, hogy a "fejesek" hogy bánnak a "kisemberrel" -bahhhhh, de utálom mindkét kifejezést ;o)), de hogy szegény, rosszul kezelt kisember hogy bánik a másik kisemberrel, az rendben van.
(válasz Mezei Virág 635. hozzászólására)

638. michelle.r2017-05-18 16:38
Nem értem, miért nem baxxxák ki őket onnan :( A kórház felelőssége is, ha baj lesz belőle.
(válasz unom 628. hozzászólására)

637. michelle.r2017-05-18 16:36
Nem a képességei romlanak, csak valószínűleg kevésbé rugalmas a gondolkodásódjuk, kevésbé térnek el a megszokásoktól. És valószínűleg nem beszélnek angolul, nem olvasnak kutatási eredményeket, nem járnak konferenciákra, szóval abból főznek, amilyük van :S
(válasz Mezei Virág 636. hozzászólására)

636. Mezei Virág2017-05-18 16:28
Ugye a fiatalabb orvosok mennek el...

Minél öregebb a háziorvos, annál több a halott beteg
Egyelőre a kutatók is találgatnak, hogy mi lehet a változás hátterében. Elképzelhető, hogy a doktorok képességei romlanak, ahogy egyre idősebbek lesznek, vagy egyszerűen az ismereteik lesznek elavultak, míg a fiatal, frissen végzett orvosok az aktuális leghatékonyabb módszerek ismeretében gyógyítanak.

635. Mezei Virág2017-05-17 12:49
Sikeres a magyar kultúra megújítása...
Nem kellenek a művelt emberek, bár ezt 70-es IQ-val is meg kéne érteni. :(

De van még lejjebb, azt hiszem. Bunkóság a menő, mert csak.
A változást pedig magunkon kellene kezdeni. Előbb ezt be kéne látni. Figyelmesség, szolidaritás, már kihalóban van. Na de, hogy egy kórházban ilyen galád valaki, az katasztrófa! Bezzeg, ha az ő hozzátartozója kerülne ebbe a helyzetbe...
(válasz michelle.r 627. hozzászólására)

634. tumbo2017-05-17 10:29
nem is értettem félre,sajnos sok ilyen van.az már csoda,hogy előre engednek a bolt ajtóban.persze a boltos sem különb,látja,hogy két teli cekkerrel alig tudom kinyitni az ajtót,hát még becsukni.még, ha tele lenne a bolt,de rajtam kívül senki nincs. nem magamnak vásárolok annyit,az anyámnak,meg a húgomnak.
(válasz unom 633. hozzászólására)

633. unom2017-05-17 10:14
Nem azt írtam, hogy te vagy bunkó, hanem hogy a fehérek közt is van bőven. Nem bőrszínfüggő.
(válasz tumbo 632. hozzászólására)

632. tumbo2017-05-17 10:10
hát nem,de én talán rászólok a gyerekemre,hogy idegen helyen szekrényeket nem nyitogatunk.itt a háziorvosnál a nővér jött ki,hogy rendet tegyen,mert amit a gyerekek műveltek,az anyjuk rá sem bagózott.én az anyám unokáira is rászóltam,mikor olyat csináltak,hát akkor szedjék szét a házat,ha te engeded.én sem voltam túl szigorú szülő,de ha azt mondtam,hogy nem,akkor az nem volt.
(válasz unom 630. hozzászólására)

631. tumbo2017-05-17 10:05
ki volt írva,hogy ékszert senki sem viselhet műtét alatt.akkora böhöm lánc volt a nyakában,még ingyen sem kellett volna,legfeljebb az ára.senki sem szólt neki,hogy talán le kéne venni.de ki az a hülye,aki ilyenben megy műtétre.
(válasz tumbo 629. hozzászólására)

630. unom2017-05-17 10:03
A bunkóság nem cigány sajátosság...
(válasz tumbo 629. hozzászólására)

629. tumbo2017-05-17 10:02
egy cigányasszonnyal voltam egy szobában,mondanom se kell,ott volt a száz rokonság,az epével műtöttnek fasírozottat hoztak.rohangált a sok gyerek,rángatták a szekrényeket senki nem szólt rájuk.

628. unom2017-05-17 09:31
Mert szerintük nekik joguk van ehhez, és hogy képzeli az a senki nővér, hogy utasítgatja őket? Felháborító!
És különben is, ők fizettek a főorvos úrnak, megvettek szerintük mindent.

627. michelle.r2017-05-17 09:26
Az elmodottakhoz képest továbbá az a véleményem az egészségügyről, hogy némely beteg és kedves hozzátartozói is akkora, önző büdös rohadék parasztok, amekkorát a világ nem látott.

Barátnőm kolléganője férjének néhány napja volt májtraszplantációja. 10 %-os volt már a mája, tehát a szervezete nincs éppen topon. Többágyas szobában van, a szobatarásak kedves látogatói arra nem képesek, hogy azt a kicseszett maszkot magukon tartsák.

A nővér tök normálisan elmagyarázta nekik, hogym miért szükséges, megkérte őket, hogy tartsák magukon, amíg a szobában vannak. Amint kimegy, ezek a nyomorultak azonnal leveszik, és nem értik meg, hogy egy ember életével játszadoznak. Nem azt kérték tőlük, hogy steril ruhában menjenek be - bár ez is érthetetlen számomra - nem is azt, hogy álljanak fél lábon, csak azt, hogy egy kibaxott maszkot vegyenek fel.

Tényleg mi a faxxxxomat akarunk megváltoztatni, amikor erre sem vagyunk képesek? Miért ítélgetjük minősítjük az ellátást, az agyonhajszolt nővéreket, orvosokat, amikor ennyit nem vagyunk képesek egymásért megtenni? Pénzbe sem kerül, erőfeszítésbe sem, egy apró figyelmesség, amin egy ember élete múlhat.

Bocs, hogy ezt idehánytam, de muszáj volt, mielőtt odamegyek és megölök valakit ;o))

626. lolita21122017-05-17 07:13
hallom nem jo otthon,de itt nalunk sem sokkal jobb.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25