Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Mi a véleményed az egészségügyről?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25

744. Mezei Virág2017-08-15 14:37
[link]

Egy rákbeteg története: „Menjen vissza Németországba, ott azonnal kezelni kezdik”

Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy ez normális. Pedig nem az, itthon csak akkor intézkednek egy kicsit gyorsabban, ha odacsúsztatod a borítékot, de még ez sem garancia semmire. Aztán elmész külföldre, és megdöbbensz: magától értetődő a beteg érdeke, a beteg jólléte, hiszen az egész személyzet azért dolgozik, hogy minél jobb esélyekkel indulj a küzdelemben. És ez nem kerül semmibe, hiszen természetes mindenkinek…
…A belgyógyász megnézett ultrahanggal és egy azonnali CT-vizsgálatot javasolt. Elég volt ránézni az arcára, és rögtön tudtam, hogy nagy a baj. Azt mondta, hogy az állami egészségügyben legkorábban 2 hét múlva tudja elintézni a CT-vizsgálatot, és inkább fizessem ki magánúton, mert minden perc számít. Kifizettem, persze, pedig nem vagyok túlságosan gazdag, és ez 60 ezerbe került. Amikor az életedről van szó, akkor semmi sem drága. Sajnos a CT minden előzetes feltételezést igazolt, alhasi tumor, áttétekkel, és itt meg kellett állnunk gondolkozni.
…Mivel a vérzés nem állt el, ezért bementem az ügyeletes kórházba, ahol egy baromi szimpatikus orvos rendelt, aki türelmesen meghallgatott, majd feltette az egyetlen kézenfekvő kérdést: Na, de mit keresnek Magyarországon? Menjen vissza Németországba, ott azonnal kezelni kezdik, és az idő nagyon fontos tényező egy ilyen betegségnél.
…Még aznap összecsomagoltam, és anyanyelv ide vagy oda, Németországot és az azonnali intézkedést választottam. Másnap az ottani háziorvosom 10 órakor megnézte a leleteimet, és délben már a kórházban feküdtem, ahol mindenki lesi a kívánságaimat. Az a végbéltükrözés, amire itthon 5 napot vártam, és mégsem sikerült időpontot találni, már aznap délután megvolt, altatásban, hogy ne fájjon. A kórház olyan mint egy ötcsillagos szálloda, a nővérek és az orvosok pedig kedvesek és segítőkészek. Az étel kiváló, a tisztaság és az eszközök pedig minden igényt kielégítenek. Nem tudom, hogy meggyógyulok-e, de abban biztos vagyok, hogy jól döntöttem: itt egész más az orvosok hozzáállása a beteghez, mint Magyarországon. Itt én fontos vagyok, otthon pedig csak egy plusz strigula voltam a gépezetben. És a nyelvi nehézségek sem riasztanak el, ha bármit nem értek, akkor azonnal itt terem egy tolmács, aki segít, fordít. Ezek lényeges különbségek a két egészségügy között! Ja, egyébként azóta sem jelentkezett a magyar onkológus, aki azt ígérte, hív, amikor be tud fektetni…”

743. Mezei Virág2017-07-27 09:04
Az ügyeletes gyerekkórházban nincs orvos. Minek is az oda...még hogy kórházban orvos! :(

Több mint öt órán át nem láttak el egy fejsérült két és féléves gyereket a miskolci, megyei kórház gyermekambulanciáján. Hiába volt ügyeletes az intézmény a portáson és egy nővéren kívül nem volt orvos, aki megnézhette volna az újonnan érkezőket.
Tehetetlennek éreztük magunkat. Le-fel járkáltunk az ölemben a gyerekkel az idő pedig telt. Közben érkezett egy kislány is, aki nem tudott kiegyenesedni a hasi fájdalomtól és többször hányt. Újra mondtam a biztonsági őrnek, hogy ez nem tréfa és két gyerek életével játszanak, de ő sajnos nem tudott mit tenni. Nem műthet az orvos helyett gyorsabban. Hogy világos legyen: Az egyik legnagyobb magyarországi gyermek ellátó központ traumatológiáján nincs orvos, aki ránéz egy sérült gyermekre!!!
..
Tényleg csak a Jóistennek lehetünk hálásak, hogy nem történt tragédia. A dolgozóknak, akik lelkiismeretesen próbálják végezni munkájukat pedig kitartást kívánok és köszönjük a -jobb híján- együttérzést.”

742. Mezei Virág2017-07-26 10:11
Sándor Mária elmondta, mit tegyünk, hogy jobb lehessen az eü.
Kellene rá hallgatni. Saját egészségügyünk érdekében.
[link]

741. Mezei Virág2017-07-26 09:25
Igazán örülök, hogy rengeteg pénz jut az egészséges focira! Még a határon túlra is milliárdok. A mi adónkból. De az itthoni egészségügyre már nem marad, a saját pénzünkből.

[link]
Több mint öt órán át nem láttak el egy fejsérült két és féléves gyereket a miskolci, megyei kórház gyermekambulanciáján. Hiába volt ügyeletes az intézmény a portáson és egy nővéren kívül nem volt orvos, aki megnézhette volna az újonnan érkezőket.
Tehetetlennek éreztük magunkat. Le-fel járkáltunk az ölemben a gyerekkel az idő pedig telt. Közben érkezett egy kislány is, aki nem tudott kiegyenesedni a hasi fájdalomtól és többször hányt. Újra mondtam a biztonsági őrnek, hogy ez nem tréfa és két gyerek életével játszanak, de ő sajnos nem tudott mit tenni. Nem műthet az orvos helyett gyorsabban. Hogy világos legyen: Az egyik legnagyobb magyarországi gyermek ellátó központ traumatológiáján nincs orvos, aki ránéz egy sérült gyermekre!!!
..
Tényleg csak a Jóistennek lehetünk hálásak, hogy nem történt tragédia. A dolgozóknak, akik lelkiismeretesen próbálják végezni munkájukat pedig kitartást kívánok és köszönjük a -jobb híján- együttérzést.”

740. mazsumazsu2017-07-20 18:13
:)
(válasz Mezei Virág 739. hozzászólására)

739. Mezei Virág2017-07-20 10:26
Ez is egy sport! ;)
(válasz mazsumazsu 738. hozzászólására)

738. mazsumazsu2017-07-19 20:49
Így van! Ott legalább rohangálhatnék a légkondi elől.
(válasz Mezei Virág 733. hozzászólására)

737. tumbo2017-07-19 11:36
igaz tévé volt,csak kapcsoló hozzá nem,bár nekem nem hiányzott.
(válasz gizus58 736. hozzászólására)

736. gizus582017-07-19 11:27
Nekem ilyen rossz tapasztalatom nem volt ott.Igaz a traumán senki sem feküdt a családból. Szinte az összes többi osztályon megfordult a családból valaki,kivéve a psychiátriát. Minden hol csak jót tudok írni, orvosi, ápolói szinten minden rendben volt. tisztességes orvosok, rendes, normális, kedves nővérek.A kaja máshol sem jobb sőt!!De ha azt nézzük hogy a fővárosi kórházak jmilyen lepusztult állapotban vannak, akkor inkább a fehérvári! Normális kórtermek, fürdő, wc, tv, hűtő minden szobához, vagy két szobához egy, de nem 20 embernek,nem rossz. Egyedül a takarítás volt felszínes néhány osztályon, de ez is főnővértől függött mit követelt meg.
(válasz tumbo 721. hozzászólására)

735. Mezei Virág2017-07-19 10:39
:)
Kisvasúttal, hogy legyen rajta utas néha!
(válasz tumbo 734. hozzászólására)

734. tumbo2017-07-19 10:00
a felcsútiba,állítólag pazar.
(válasz Mezei Virág 733. hozzászólására)

733. Mezei Virág2017-07-19 09:25
:(

Stadionba kellett volna menned...állítólag akkor egészséges leszel! ;)
(válasz mazsumazsu 732. hozzászólására)

732. mazsumazsu2017-07-18 20:43
Egészségügy: rövidítve megfázott a derekam megint a levegőkeringető (nem kapcsolom be a légkondi funkciót) rendszertől. A háziorvosom szabin van megkérdeztem telón a másik háziorvost aki mellette rendel, hogy ez és ez a problémám tudna e segíteni mert akkor átmennék. Közölte velem a drága, hogy "Hölgyem én nem vagyok légkondiszerelő." Köszönöm. Most sírjak vagy nevessek? Hozzáteszem 18 éves korom óta vonják a TB és az eü. járulékot a bruttómból.

731. tumbo2017-07-18 18:24
ja,mindenhol föl volt szerelve a fertőtlenítő flakon,csak épp üres volt,vagy nem működött.a lázlapomra olyan gyógyszert írtak,amit nem is kaptam.
(válasz Gizella11 730. hozzászólására)

730. Gizella112017-07-18 18:15
Az egyszer használatos leveses tányért kidobtam a szemetesbe a főnövér meglátta és rám szolt, hogy miért dobtam ki? Mondtam nem lett volna szabad? nem a válasz mert elmossák és másnap ismét fel használják.ÓÓóóóó ez az a bizonyos steril tisztaság! Csak néztem és elgondolkoztam mi lehet ez?Csak ámultam.....Ez tavaly történt velem..

729. igazság hol vagy?2017-07-18 17:51
Idén februárban fizettem ennyit érte.
(válasz tumbo 728. hozzászólására)

728. tumbo2017-07-18 17:43
persze,hogy nem.csak éppen a lábamat nem tudtam megemelni a kincstári gipsztől,amit először tettek rá.pár nap múlva föltették a könnyítettet 15 ezer volt,kb 4 éve
(válasz igazság hol vagy? 727. hozzászólására)

727. igazság hol vagy?2017-07-18 17:39
Még annyi,hogy a könnyített gipsz nem kötelező.Az ára meg kb.10000Ft volt.Számlát kérésre kiállítanak,igaz hogy nem a gipszelőben.Tapasztalatból írtam,nekem is ott gipszelték a lábam nem is olyan régen.

726. tumbo2017-07-18 17:36
megmondom.akkor a 4 évvel ezelőtti tapasztalatról írtam,most meg a hétvégiről.a különbség óriási.és miért nem iható a víz a kórházban,a melegvíz különösen sárga volt.kérdőjelet nem tudok írni.
(válasz igazság hol vagy? 725. hozzászólására)

725. igazság hol vagy?2017-07-18 17:20
06.19-én a kaja még elfogadható,ma meg már pocsék? Igen hiteles.

724. Mezei Virág2017-07-18 17:09
:(
Inkább elege van már az egészből!
Omladozik az eü.
(válasz tumbo 723. hozzászólására)

723. tumbo2017-07-18 16:38
biztos fegyverrel kényszerítették,hogy nővér legyen.
(válasz Mezei Virág 722. hozzászólására)

722. Mezei Virág2017-07-18 14:17
Ha nem lennének ezek a "hülye" betegek, nekik nem lenne munkájuk...

721. tumbo2017-07-18 14:09
egy rettenet,pedig a fehérvári a jobbak közé tartozik.egy hétvégét bent töltöttem,pedig csak egy rögzítő kellett volna,az ápolók taplók,gyógyszer,pelenka,az öregeknek nincs,vagy inkább letagadják.volt akinek két napot kellett egy pelenkában tölteni,mert hát hétvége volt. a víz ihatatlan,sárga,a kaja pocsék,az öregasszonyokkal minősíthetetlen hangon beszéltek.a főnővér szerint mit vétettek az isten ellen,hogy ennyi hülye beteggel verte meg őket.szóval ott volt az igazi vészhelyzet.

720. Mezei Virág2017-07-18 13:40
Találtam ám én jó dolgot is!
Jó lenne, ha minden kórház igénybe venné, azt, amit ők nyújtanak...
Már hallottam róluk, de most elolvastam ezt a cikket, és reménykedem...

[link]
A beteg csak egy zavaró körülmény a kórházakban
Egy szervezetfejlesztő alapítvány, a PAF Hungary azonban elhatározta, hogy társadalmi munkában tesznek azért, hogy az orvosok és a nővérek jobban működjenek együtt, büszkék legyenek a munkájukra, és a beteggel is figyelmesebbek legyenek. Például magyarázzák el, miért kell valakinek 5 órát várnia egy kificamodott bokával az orvosra. Miért tud Magyarországnál sokkal szegényebb országokban is jól teljesíteni az egészségügy, és mi hiányzik sok magyar kórházból? Interjú a PAF Hungary két szervezetfejlesztőjével, Mezei Andreával és Bodor Mártonnal.

719. Mezei Virág2017-07-17 17:26
Jó lenne, ha valakik kiállnának már...
Ma a rádióba sokan betelefonáltak, és sok szörnyűségről beszéltek eü. ügyben... :(
Orvos volt a műsor vendége.
Az embereket csak akkor érdekli bármi is, ha róluk van szó. :(
(válasz michelle.r 718. hozzászólására)

718. michelle.r2017-07-17 17:09
Akkor Ágika lesz szíves felfedni magát, és bíróság elé állni, ha már hangulatkeltés céljából idehányta ezt a gusztustalanságot :/
(válasz Mezei Virág 717. hozzászólására)

717. Mezei Virág2017-07-17 15:18
Már sok ilyesmit hallottam, de így leírva, még sosem láttam!
Nem tudom, hova lehet még süllyedni.
Itt nem érték az ember, pláne, ha beteg... :(

Egy ápolónő vallomása: voltak, akiket átsegítettünk a halálba
[link]
Kórházi osztályok zárnak be, mert nincs megfelelő létszámú ápoló és nővér. Sokan próbálnak szerencsét külföldön. Amellett, hogy jobbak a bérek, sokkal jobbak a körülmények is. Erről, külföldön dolgozó magyar ápoló beszélt
A 32 éves Ági 2015-ben döntött úgy, hogy külföldön próbál szerencsét, miután a férje meghalt, és rengeteg hitel szakadt a nyakába.

"Soha nem merült fel bennem, hogy visszajöjjek. Már nem tudnám a nevemet adni a munkához, eszköz és lehetőségek hiányában esélytelen 100 százalékot nyújtani. Nem egy ember halálát láttam, mert az orvosnak épp nem volt "kedve" műteni, vagy olyan gyógyszert, kezelést adni, ami életet mentett volna.

Láttam 35 éves nőbeteget meghalni a műtét megtagadása miatt, vagy olyan idős és súlyos betegeket, akiket kvázi "átsegítettünk a halálba", mert kellett a hely a következő páciensnek, aki lehet, nem is volt annyira rosszul, de a TB ugye "darabszámra" fizet. Nem, köszönöm, ezt soha többet"

716. Mezei Virág2017-07-14 13:11
Remek!
Halnak az emberek, mert hol ez, hol az nincs - az orvosokon kívül. Vidékről a mentőket is a vizes vb-re hozták, mert a mentőautók is c@rok, vagy kevés. Ja és az orvosokat is idehozták...

715. Mezei Virág2017-07-10 12:52
Ja, a betegek meg végre rendes (sittes) kaját kapnak! ;)
(válasz tumbo 714. hozzászólására)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25