Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ha felvettek egy munkahelyre, bérletet kell vennem, ha nemrég fejeztem be az iskolát, és még van érvényes diákigazolványom? fórum

Ha felvettek egy munkahelyre, bérletet kell vennem, ha nemrég fejeztem be az iskolát, és még van érvényes diákigazolványom? (tudásbázis kérdés)

2010. nov. 17. 07:23

Nincs jelentősége a számsornak, mert

meg lehet állapítani a matricáról, hogy ki hova jár suliba és ezt nem a számsorból. Rá van nyomtatva az én matricámra hogy SZIE ABK. Ez az intézmény, ahova járok.

Az intézmény adatai viszont az előlapon is fel vannak tüntetve, a matricán pedig ahogy írtam a rövidítése.

Bár nem gondolom, hogy lenne olyan BKV vagy vasúti de akár Volán ellenőr, aki ezt kibogarászná vagy egyáltalán nézné. Inkább a vonalkódos használatnál lehet bukta, mert az benne van az intézmények rendszerében, hogy érvényes még az igazolvány vagy sem. Tehát, ha egy A intézmény által kiállított igazolványod van, és ott már nem vagy hallgatói jogviszonyban, ők a határidők lejárta után érvénytelenítik. Hiába "szerzel" rá egy B intézménytől matricát, kiderül hogy az igazolvány nem érvényes.

2010. nov. 16. 21:01

Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy az új diákigazolvány matricákon van sorszám. Az miért kell rá? Meg lehet állapítani belőle, hogy ki hova jár iskolába? Egy adott iskolának mindig egyezik a matrica sorszáma?

Szerintetek?

8. Fiatal nő (válaszként erre: 7. - Kedveske)
2009. júl. 31. 19:46
Ezekkel én is tisztában vagyok. Csak arra voltam kíváncsi, hogyha nem csináltatok újat, hanem marad a régi, akkor arra ugyanúgy tudok érvényes matricát rakatni, mert ugyan abba az intézménybe fogok járni, csak épp nem nappalin... :-)
7. Kedveske (válaszként erre: 6. - Fiatal nő)
2009. júl. 31. 15:58

Szerintem amíg le nem jár érvényes a régi, de ha lejárt, akkor a kutya nem nézi a napocskát, boritékot, hanem hogy nem érvényes és jól megbüntetnek.

Az érvényes diákkal is fontos, hogy milyen embléma avan rajta, mert más kedvezmények vonatkoznak rájuk.


Én a helyedben csináltatnék újat, amikor arra lehetőség van, de amíg a régi le nem jár azt használnám.

2009. júl. 31. 15:30

Viszont nekem is lenne kérdésem, de nem akarok ezért új topicot nyitni. Engem az érdekel, hogy én is végeztem már (nappalis voltam), dolgozom. Viszont felvettek megint, szeptembertől levelezőre fogok járni.

Van érvényes diákigazolványom. Nappalis, ami ugye október 15-ig érvényes. Viszont levelezős leszek szeptembertől. Kell-e nekem ezért új diákot csináltatni (ugyanabba az intézménybe fogok járni, csak másik szakra és levelezőre)... Vagy érvényes a régi is, és senkit nem fog érdekelni, hogy most napocska vagy boríték van rajta..? :-)


Előre is köszi a választ! :-)

2009. júl. 31. 15:24
Még lehet venni diákbérletet, simán.
2009. júl. 31. 15:12
Amíg a diák érvényes, vehetsz diákbérletet.:)
2009. júl. 31. 15:11
Nyugodtan vegyél diákbérletet.
2. **Rita** (válaszként erre: 1. - Dzsenett)
2009. júl. 31. 15:07
Még vehetsz diákbérletet
2009. júl. 31. 15:06

Sziasztok!


Lehet buta kérdés lesz, de kérlek Titeket, mondjátok meg nekem, hogy mi van akkor, ha felvettek egy munkahelyre, bérletet kell vennem, de nemrég fejeztem be az iskolát, és még van érvényes diákigazolványom, ami tudomásom szerint október 15-ig érvényes.

Akkor diák vagy egész bérletet vegyek? :(

Azt mondják, elég a diák, mivel érvényes az igazolványom addig...

Ti hogy tudjátok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook