Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Alkoholproblémák a családban fórum

Alkoholproblémák a családban (beszélgetős fórum)


1 2
2018. nov. 19. 10:16
Érdekel valakit újra ez a téma? Szívesen beszélgetnék vele.
44. zolka707 (válaszként erre: 36. - 052c295741)
2012. aug. 13. 23:03

Szia! Az alkoholista környezete soha sem felelős az illető "betegségéről",sőt kezelni,befolyásolni sem tudja azt.Ugyanis az alkoholizmus nem betegség,és legyőzni sem lehet,mert ez csak tünet.Az ilyen típusú ember a benne rejlő kissebbrendűségi komplexust kezeli alkohollal.Ez azonban nem orvosolható,vele született tulajdonságok juttatják oda ahová való.

Milyen is egy alkoholista?

-Kicsinyes

-Rosszhiszemű

-Egoista

-Érzéketlen másokkal szemben,empátia készsége a nullával határos.

-Nem hajlandó saját tetteiért felelősséget vállalni.

-Infantilis.

-Gyáva,mint egy 3 éves gyerek,ha éppen józan.

Ezeken akartok segíteni???????????

43. 954cf66fc4 (válaszként erre: 42. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 28. 22:12
remélem, érzed, hogy dől össze a kártyavárad. Már miért ne lehetne sógornőm. Nem senkim nincs, barátom nincs, bátyám van, egy féltestvérem.
42. fbb53e1d99 (válaszként erre: 41. - 954cf66fc4)
2009. okt. 28. 21:53
azt írtad, nincs senkid...akkor hogy van sógórnőd, he...maraggyá má magadnak..!!!
2009. okt. 28. 21:52
Azt mondják, hogy az az igazi alkesz, aki napi szinten iszik, de tagadja. Ebből sosem lehet kigyógyulni, ezt a sógornőm mondta.Rossz is lehet annak, aki nem bírja megállni!
40. fbb53e1d99 (válaszként erre: 39. - 954cf66fc4)
2009. okt. 28. 21:39
túl sokat iszol.....streamline:)
39. 954cf66fc4 (válaszként erre: 38. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 28. 17:28
Mi bajod van velem, az a baj, hogy túl kedves voltam hozzátok, vagy az a baj, hogy egyből letegeztem mindenkit? Itt Pesten, az természetes.
38. fbb53e1d99 (válaszként erre: 37. - 954cf66fc4)
2009. okt. 28. 17:17
Mi van Streamline...már iszol is????????? Vagy netán a fiatal párocskád néz sűrűn a pohár fenekére?????
2009. okt. 28. 15:55

Szerintetek az alkoholista, aki napi rendszerességgel megiszik 3-4 üveg sört?

Egyébként tökre normális, csak minden nap iszik.

2009. aug. 31. 19:18

Szzóknak meg kell iasztok, Cila vagyok.


CSak annyi jutott eszembe, hogy valóban kikelhet magából az alkoholbeteg, ha ittasan megijed valamitől (a legkisebb piszkálódástól is akár).


A hozzátartozóknak meg kell tanulniuk, hogy az ittas alkoholbeteggel TILOS vitatkozni, veszekedni, annak kés is lehet a vége. Akkor szabad az aggályokat elmondani, amikor nem ittas. És akkor sem anyázós stílusban...


Sok olyat ismerek, akinek ez bevált. Nekünk is bevált! A hozzátartozó viselkedésén 50 % múlik. Csak erről senki nem beszél. Mert gyakran az alkoholbeteg a bűnbak.

Csak azon csodálkozom, hogy Amerikában már 50 éve gyógyulnak önsegítő csoporttal alkoholbeteg családok: itthon még mindig azt szajkózzuk, hogy az alkoholista így meg úgy. A környezet ugyanolyan felelős a gyógyulásért, mint az alkoholbeteg.


Üdv Nektek: C

2009. aug. 29. 10:45

Együttérzek a sok beiróval sajnos az alkohol az ől butir és nyomorba dont és bizony, aki rendszeresen fogyassza sajnos életeket tehet és tesz tönkre többségében. A tévé is hiába foglalkozik ezzel a témával, sajnos egyszerűen nem lehet mit kezdeni,ha

a hatóságokhoz sem érdemes fordulni segitségért, mert sohasem a sértettet védik és még segitségre sem lehet tőlük számitani. Gondoljunk csak bele az

államnak ebből többek között nagy haszna van. Hiszen elég sokan vásárolják. Utána következik az élelmiszer, a cigaretta és a szerencsejáték.

Köszönöm, hogy meghallgatattok.

Üdv.Anyuci1.

34. 00346cf747 (válaszként erre: 10. - 42606d03e3)
2009. aug. 28. 07:51
Az enyém 50 évesen kiért...
2009. aug. 10. 12:06
Szia syria!Az biztos,hogy a gyerekek sérülnek a legjobban,de két rossz közül,ez a jobbik megoldás,ha a szülők különmennek.Én magam látom a sogorom gyerekein mennyire tönrevannak lelkileg.A legkisebb lánya(11 éves lesz),teljesen kivan,ha valaki FELNÖTT szol hozzá,összerezzen!Szegény ugy nött fel,hogy belerögzödött az,hogy a felnött ember csak kiabálni tud.Köszönhető az anyjának,mert azt még normálisan nem hallottam beszélni,csak üvöltve tud a gyerekeihez szolni.Milyen gyerekkor az ilyen??!Ráadásul,az apa ellen huzza a gyerekeket,mert uj kapcsolata van a sogoromnak,és most ő a legrosszabb apa a világon,a gyerekek nem mehetnek le meglátogatni az apjukat.Szoval,ez sem normális dolog.A legfontosabb a gyerek érdeke,biztonsága és NYUGODT,SZÉP,BOLDOG,GYEREKKOR.Ezt meg lehet oldani ugy is,ha az ember egyedül marad,a tüske mindig ott lesz a gyerekben,de ezt lehet enyhiteni.Ezt én is tudom,mert a 15 éves lányomat 11 éves koráig egyedül neveltem,és nem zavarta,hogy neki "nincs"apukája.Mondjuk mi nem az ital miatt mentünk szét,ő ugy gondolta,ha én nem dolgozhatok a terhesség alatt,akkor neki sem muszáj.Na,ezt tűrtem egy darabig,aztán jöttek havarok,buli,fanta,betelt a pohár,kiadtam az utját,pedig ott volt egy 8 honapos gyerek.Ettől függetlenül soha nem volt vele viselkedésbeli probléma vagy bármi más,megprobáltam boldog gyerekkort biztositani neki.Sztem sikerült is.
2009. aug. 10. 11:40
Szia Cila79!maximálisan egyetértek azzal amit leirtál.Az alkoholizmus betegség,amit kezelni kell.Ezeken a lépcsőfokokon minden alkoholbeteg végigmegy.Elöször csak hazugságon érik,aztán pénz tünik el otthonrol,letagadja,aztán már nem igazán kontrolálja magát.Ha meg szembesitve van ezzel a betegséggel,TAGAD.Sajnos addig nem igazán lehet segiteni,amig a beteg saját maga nem látja be,hogy igenis ez a bajom,és gyogyulni AKAROK.Nekem is van olyan ismerősöm,aki alkoholista volt,a felesége végig kitartott mellette,elment elvonora és boldog szép házasságban élnek a mai napig(a férfi egy korty italt nem iszik azota sem).A másik véglet,amikor elmennek elvonora,hazajönnek és ott folytatják,ahol abbahagyták :(.Mert sajna ilyenre is van példa.
31. syria (válaszként erre: 28. - 961a60a949)
2009. aug. 9. 10:51

Hát igen. Valahol az én gyerekeim is megsínylették az egészet.

Hála az erőfeszítéseimnek, úgy néz ki, a nagyobbik fiam sikeresen talpra állt. A kisebbik szerintem soha nem fogja kiheverni, hogy csonka családban nőtt fel.

2009. aug. 8. 21:15

És ami a legnehezebb, de gyakorlással elérhető, és hat: indulatok nélküli őszinteség.


Az egyszerű: "menj a francba rohadt alkesz"-nek semmi hatása nincs.

Azt jogom van mondani egy alkoholbetegnek, hogy halálra szorongom magam amiatt, hogy milyenné fog épp aznap válni a piától, és hogy én őt józanon nagyon szeretem, de ha iszik, félek tőle; de azt nem mondhatom, hogy szemét vagy, akaratgyenge vagy, nem szeretsz, és más zsarolások ítélkezések: mert ez egyszerűen nem igaz.

Ő beteg, és ha én ezt nem fogom fel, és belemegyek a cirkuszba, én is beteggé válok,és erősítem az ő betegségét.


Hát, én is tudom, mi az halálosan szorongani az alkohol hatásaitól. De most gyógyulás, tanulás, munka és szeretet van, és ez hihetetlenül jó :-)

2009. aug. 8. 21:06

Sziasztok, Cila vagyok, egy gyógyuló alkoholbeteg hozzátartozója.


Tujdátok, nagyon sokmindent meg kellett tanulnom az alkoholbetegség (ugyanis ez egy betegség) működéséről, mire tudtam magam hova rakni a párkapcsolatomban.


Nem ivott apám-anyám, sose láttam kicsi koromban berúgást, részegeskedést. Nem értettem, hogy fogok ki alkoholbeteg párkapcsolatot.


Aztán amikor elkezdtem gyanakodni a családom terheltségére, ki is derült, hogy mindkét nagypapám alkoholbeteg, és az összes nagynéném nagybátyám alkoholbeteg. CSAK A SZÜLEIM nem.

Ami nem jelenti azt, hogy ők nem érintettek: ők a kiegészítő szerepeket élik meg. Ugyanis az alkohol csak a tünete egy családi szereprendszernek. Én is az vagyok, bár korábban azt hittem, minden rendben velem.

Azzal, hogy kezdem letenni a megmentő, mindenáron segítő szerepemet, azzal értünk el odáig, hogy a párom pedig kezébe vette a saját életét, és leállt az ivásról.


A köztudatban úgy él, hogy az alkoholista nem erkölcsös, és akaratgyenge.

Hát ez súlyos tévedés.

Az alkoholbeteg BETEG.

Persze ezt mát mindenki csak akkor veszi észre, amikor szerencsétlen a harmadik fázisában tart a betegségnek, amikor nyilvános ciki jelenetek vannak, elmegy a pénz, hazugság keseríti mindenki életét, elszáll a munkahely, üvöltözés, cirkusz van.


Azokat a kínszenvedéseket, amiket átéltem tehetetlenségemben, hogy hogyan segítsek a páromon, hogy legyek még tökéletesebb, hátha akkor neki jobb lesz - azt nem kívánom senkinek, bár tudom, sok jószándékú nő (vagy férfi) jár ebben a cipőban.


Ha hazudik egy alkoholbeteg, vagy nem tart be ígéretet, nem azért teszi, hogy a környezetnek ártson: dolgozik benne a betegség.


Ha részegen hülyeséget csinál nem szabad felvenni, amit olyankor mond. Józanon azt ISZONYTATÓAN szégyelli, erről tudjon mindenki...

És olyankor kell ezt vele megbeszélni, amikor épp nem piás. És csak nagyon óvatosan.


Tagad: mert ez a betegség első számú tünete.

VALÓBAN nem hiszi el, hogy beteg.


A cél, hogy magától ráébredhessen, hogy beteg. Mert ha van betegségtudata, akkor mindent meg tud tenni, hogy ne igyon.


Az alkohol egy sunyi, szemét alattomos ellenség: akinek nincs alkoholérzékenysége, az nem tudja elképzelni, micsoda kín abban élni.

Nálunk ez sikerült, de nagy meló volt benne: nekem is, hogy megváltoztassam a hozzáállásomat, és FELFOGJAM, miről van szó, meg a páromnak is, de erről ő tud többet.


Ja. és egyedül nekem ez nem sikerült volna: az alkoholbetegség, és minden függeléke erősebb az egyedül küzdő embernél: csoportbetegség, ezért csoportban gyógyul: Al-Anon a neve, annak, ami az én életemet, és a páromét megváltoztatta.


Üdv mindenkinek, szeretettel: Cila

2009. aug. 7. 20:51
Szomorú ezeket a "történeteket "olvasni.Nehéz dolog ez,átélni,tulélni is.Nekem "csak "a sogornöm alkesz,de egy borzadály.Nem is lehet minősiteni,annál rondább látvány sztem nincs,ha egy nő alkesz.Néha elcsodálkozom rajta,hogy ezt a 4 évet hogy birtam ki "vele ",ugy hogy nem csapkodtam meg,pedig nagyon ocsmány tudott lenni mindenkivel.Még a saját gyerekeit is szidta,átkozta állandoan!!De most végre elköltözött.Béke honol a házban,nem kell az ordenálé üvöltözéseit hallgatnunk!!!Csak a gyerekeket sajnálom,ök a szenvedö alanyai az anyjuk alkoholizmusának!!De reméljük,majd a biroság is belátja,hogy alkalmatlan a szülöi jogok gyakorlásához,és a sogoromnak itélik a gyerekeket.Nem szép dolog,hogy ezt irom,mert egy gyereknek az anyja az "első",de ilyen anyát még az ellenségemnek sem kivánnék,nemhogy ártatlan gyermekeknek.
27. syria (válaszként erre: 25. - Mézgapaula)
2009. aug. 7. 08:31

Többnyire péntekenként munka után úgy leitta magát, hogy szombaton, de sokszor még vasárnap is teljesen ki volt ütve. Ő fogalmazott úgy, hogy „még a hajam is fáj”.

A sör és a bor alapból rengeteg volt, azt még megfejelte vodkával Számtalanszor jött úgy haza hét közben is, hogy ott volt a kabátja belső zsebében a fél literes vodkásüveg, amiben már csak a harmada volt.

Csupán annyira csökkent le, hogy vigyázott, ne üsse ki magát annyira.

26. 961a60a949 (válaszként erre: 25. - Mézgapaula)
2009. aug. 6. 12:49
Sziasztok.Sztem az italozás abbahagyása nem a családi körülmények (jo értelemben)miatt fog bekövetkezni.Akaraterő kell hozzá,és ha komolyabb a baj,orvosi segitség.Fiatal korban,persze,hogy menő az,ha valaki iszik,sőt,az a király aki jobban birja az ivást.De általában azért ezeknek a majdnem,hogy gyerekkorban lévő emberkéknek benő a feje lágya,ahogy korosodik.Felnőttkorban ez már keményebb dio.Hisz Ő maga is belátja,hogy nem kellene inni,de mégis megfogja azt a poharat!!!Igy már kevesebb az esélye,hogy jo utra tér.Azt a hibát meg NEM szabad elkövetni,hogy "majd ha családunk lesz,gyermekünk születik ", megváltozik.Mert ez NEM IGAZ!!!lEHET,HOGY ROSSZABB LESZ,MERT NEM TUDJA MAJD KEZELNI AZ UJ HELYZETET ÉS MÉGINKÁBB AZ ITALHOZ FOG FORDULNI.Ezt a hibát nem szabad elkövetni,csak tiszta lappal szabad családot felvállalni,mert akkor már nem csak Te,hanem a gyermeketek is szenvedő alanya lesz az italozásnak.Nagyon drukkolok nektek,hogy győztesen kerüljetek ki ebből a csatábol.Neked is erősnek kell lenned,kitartonak,hogy lássa rajtad,Te mellette állsz.Sok sikert,szia
25. mézgapaula (válaszként erre: 24. - Syria)
2009. aug. 6. 11:12

Az en emberemnek tavaly ev vegen meg normalisak voltak, bar a felso hatar kozeleben a majenzimei.

Megkerdezhetem, hogy mennyit/mit ivott a ferjed illetve az elvonokura utan ez mennyire csokkent le?

Amugy jopar olyan ismerosom van, akik fiatalon rendesen ittak, aztan amikor csaladot alapitottak, lehiggadtak es mar nem erdekelte oket a pia, nem tudom, ilyen korban (negyvenen felul) elkepzelheto meg, hogy a korulmenyek hatasara megvaltozik?

24. syria
2009. aug. 6. 08:58

Annak idején megfogtam a férjem grabancát és elvittem elvonókúrára. Addigra már olyan állapotban volt, hogy belátta: tenni kell valamit. (A májfunkciója olyan értéken volt, hogy azt mondták: biztos elrontott valamit a labor, mert ilyen értékkel már nem is lehet élni, és megismételték a vizsgálatot. Az is ugyanazt mutatta!)

Kb. 2 hónapig szedte a bogyókat, aztán közölte: ő már meggyógyult, nem jön velem többet a gondozóba. Akkor kisírtam az orvosoktól még néhány hétre való gyógyszert, azt még beveszegette. Annyi eredménye lett a dolognak, hogy utána már jóval kevesebbet ivott, de ahhoz bőven eleget, hogy megváljak tőle.

23. mézgapaula (válaszként erre: 22. - 961a60a949)
2009. aug. 5. 21:57
Szia, koszonom a biztatast! Sokat beszelunk errol es amikor nem iszik, teljesen tisztaban van vele, hogy vissza kellene fognia magat. Sajnos ma is hiaba kerleltem, benyomott 3 sort (ha nem tobbet) es mar az agyban horkol. Sajnos en estig dolgozom, mire hazaerek, altalaban mar keso, nem tudok ra hatni. Jovo heten megyunk nyaralni, ha hazajottunk, mindenkepp megprobalok dulore jutni vele, de most eppen nagyon el vagyok keseredve:-(
2009. aug. 5. 20:40
Szia mézgapaula!Hát,nem is tudom mit" mondjak ".Igaza van syrianak,az alkoholizmus fokozatosan alakul ki,napi rendszerességgel,egyre többet elfogyasztva.És,ha már minden nap megköveteli azt a 2-3 üveg sört,akkor már gondok vannak.Beszélgettél vele erről a dologról,hogy Téged zavar ez az italozása?Mit reagált rá?Mert az sokat számit,hogy Ő mit mondott,hogyan kezelte ezt a problémádat.Ha csak legyint,meg tagadja,eltereli a beszélgetést más irányba,akkor már gond van,nem is kevés.Tiszta vizet kell öntened a pohárba minél elöbb,az Ő érdekében,meg a Te érdekedben is.Nehéz játszma lesz,főleg azért,mert szereted.De ha Ő is szeret,akkor sztem sikerülni fog.Már csak azt kell tudnod,hogy erősebb-e a pia iránti szeretete vagy amit Te irántad érez.Drukkolok neked,hogy együtt maradjatok,minden akadályt legyőzve,és hogy ezen a "problémán" 50 év mulva csak egy jot nevessetek.KITARTÁS,LÉGY HATÁROZOTT,MINDKETTŐTÖK ÉRDEKE EZT KIVÁNJA.Várom válaszod,szia
21. mézgapaula (válaszként erre: 19. - Syria)
2009. aug. 5. 09:33

Ettol tartok en is, bar nem tudom, miota all fenn es remenykedem, hatha visszafordithato.

Hahoo, a topiknyito hova tunt? Erdekelnenek az o tapasztalatai is.

20. mézgapaula (válaszként erre: 18. - 961a60a949)
2009. aug. 5. 09:29

Ez nagyon szomoru:-( "Jo" esetben a gyerekek annyira meggyulolik, hogy elkerulik az alkohollal valo kapcsolat minden formajat, rossz esetben meg...

Nalunk az ember nem agressziv, akkor biztos nem lennenk egyutt, inkabb "kedves" lesz, nem olyan veszes, de eleg idegesito, plane, hogy nem vagyok ehhez hozzaszokva, se a csaladunkban, se az elozo pasijaim kozott nem volt ilyen. A gondom az, hogy elegge kicsusztam az idobol a csaladalapitast illetoen, es most vele mindezt el tudom kepzelni, ez az egy problema van vele (bar tudom, ez epp eleg nagy).

19. syria (válaszként erre: 17. - Mézgapaula)
2009. aug. 5. 08:24
Vigyázz, mert senki nem egyik pillanatról lesz alkesz. Ez egy folyamat, aminek a párod meglátásom szerint az elején tart.
2009. aug. 4. 19:17
A sogornőm már régota alkesz,én 4-5 éve ismerem csak közelebbről.Anyós emlitette,hogy az előző házasságai is a pia miatt mentek tönkre.Hiába mondta a fiának,hopgy ne kezdjen ezzel a riheronggyal,ő nem látott a szerelemtől.Aztán mi lett a vége?Állando cirkuszok,boldogtalan,idegbeteg,meggyötört gyerekek.Még nincs meg a per,de a sogorom ügyvédet akar fogadni,hogy hozzá kerüljenek a gyerekek.A baj csak az,hogy a sogim egy kissé muja,ahogy esik ugy puffan tipus.De talán lesz annyi vér a pucájában,hogy kiálljon a gyerekekért,nem hagyja elkallodni egy ilyen nő mellett.ANYÁNAK sem lehet nevezni az ilyet!Mesélte anyos,hogy volt olyan eset,amikor a nagysága részeg volt és a saját gyereke után dobta a nagykést!Meg,ment a nagyobb gyerekekért az oviba,a pár honapos babát beadta a szomszédnak,aztán ELFELEJTETTE,hol van a pici olyan részeg volt!!!Kis hiján a rendőrséget kellett hivni,hogy keressék meg az 5-6 honapos babát!!!!Akkor kellett volna a sogoromnak jol agyonvernie,aztán kihajitania az utcára az alkesz dögjét!!!Na,de hagyjuk vége,ELKÖLTÖZÖTT.A GYEREKEKET sajnálom,hogy ilyen anyjuk van.A te helyzeted sem tul rozsás ezek szerint!!Sajna az viszont már gond,ha minden este "szalonspiccre "issza magát.Ilyenkor goromba is vagy mosolygos,viccelődös?Mert akkor nincs nagy baj,csak egy kis önbizalomhiány van a háttérben.Az viszont gond,hogy az italbol meriti az önbizalmat,de ha agressziv,akkor nagyon meg kell gondolni a közös jövöt.Jo nem sül ki belőle sajnos,először csak egy pofon,aztán az igérgetés,aztán ujabb pofon stb...Nem ijesztegetni akarlak,de a közvetlen környezetemben is volt ilyen eset.Drukkolok neked,hogy ne igy legyen és,hogy jo döntést hozz a jövötökről.Várom válaszod,szia
17. mézgapaula (válaszként erre: 16. - 961a60a949)
2009. aug. 4. 12:53

En lennek a legboldogabb, ha naponta 1 pohar sort inna meg, nem 2-3 uveggel. Sajnos sokszor vacsorazni sem hajlando, csak ul az asztalnal, ujsaggal es sorosuveggel a kezeben. Nem mondanam, hogy nagyon berug, de maskepp viselkedik es en nem tudok vele ilyenkor egy hullamhosszra kerulni es gyakorlatilag most mar ez minden este igy megy.

A te sogornod mikor kezdett inni, hogy szaladt el vele igy a lo? Remelem, a gyerekeket nem neki iteltek...

16. 961a60a949 (válaszként erre: 15. - Mézgapaula)
2009. aug. 4. 11:19
Ha csak 2-3 sört iszik meg,az sztem nem olyan nagy gáz.Hát,igen az italozásnak is megvan a"helye".Otthon nem esik olyan jol,mint egy füstös ivoban.Van ismerősöm,aki otthon egy korty piát nem iszik,mert őneki az a pohár sör csak a kocsmában esik jol!Bár,az orvosok azt állitják,hogy aki napi rendszerességgel iszik akár egy kis pohárkányit is,az már alkoholfüggő!Ezt nem hiszem el,mert akkor ezek szerint a párom is alkesz,ha este munka után vacsi mellé megiszik egy pohár sört.Neki aztán nincs gondja az itallal,mert nem megy a pia után még a szomszédba sem.Van ugy,hogy veszünk egy tálca sört,legyen otthon,ha vendég jön vagy otthoni melo van,aztán 2 honap alatt sem fogy el.Aki naponta ittasra issza magát,azzal már gond van,de aki szomjoltoként EGY pohárral legurit,az sztem nem alkoholbeteg.Más kérdés az,hogy EGY pohárnál megáll-e.Ha igen,akkor NINCS gond.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook