Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Most már elég II. fórum

Most már elég II. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Most már elég II.

2009. aug. 4. 00:46

Ducimucinak gratulálok én is :)


A fogyás lényege, az, hogy negatív irányba menjen a napi kalória-egyenleg. Ezt a legjobb ésszerű diétával és mozgással elérni. (Napi 600 kcal-os étrend nagyon nem jó). Van egy alapszükséglete mindenkinek. Ez az energiamennyiség az alapvető életfolyamatokhoz kell. Ehhez még hozzájön a gyaloglás, főzés stb. energiaszükséglete.


Az ananász sem fogyaszt, és az almaecet sem, viszont kellemetlenül irritálhatja a gyomrot.


Az emberi szervezet szinte mindenben az egyensúlyra törekszik. Homeostasisnak is hívják, de nevezhetjük belső dinamikus egyensúlynak, vagy harmóniának is. Savasság-lúgosság is ide tartozik, az állandó pH 7,35 és 7,45 között van, a különbség igen kicsi, az almaecet szignifikánsan nem fogja eltolni egyik irányban sem a pH-t. Sima ecet, +az almából származó anyagok, aromák, pektinek stb. Ez egy tévhit, ahogy az ananász is, egyszerű vízhajtó hatása van, és csekély energiatartalma, ha csak ananászt eszel a fogyókúrás 1500 kcal-t kb. 3 kiló fedezné.


A homeostasis témakörébe tartozik az energia kérdése is. A képlet egyszerű, a szükségesnél többet viszel be, lerakódik, majdnem mindenből képes a szervezet zsírt csinálni. Ha kevesebbet viszel be, az igény egy részét a raktáraiból fedezi a tested.


Lehetnek csodabogyók, bármi szenzációs dolog, a recept akkor is a régi, izommunka, és (kissé) megszorított energiabevitel. Ki kell számolni a napi alapszükségletet + ami még kell, ez nekem összesen kb. 2500 lenne, én kb. 70%-t viszem be (ez 1800 kcal) + séta vagy kocogás, biciglizés (heti 3x) , heti 0,4-0,5 kg minusz. Eleinte gyorsan megy (javarészt víz), aztán lassul az egész, ezért időnként újra kell számolni az alapszükségletet. Kisebb tömeg, kevesebb energia, mivel mozogsz, javul az izomzat vérellátása, jobb lesz az izomzatod hatásfoka is, ergo ugyanannyi energiából több munkára képes, kevesebbet fogsz leadni. Nagyon oda kell figyelni az a vitaminokra, ásványi anyagokra, és a fehérjére. Ha nem viszel be elég fehérjét az izmaidat kezded el bontani, ami nem jó. A kalóriaszámolgatáson kívül kellene fehérjét (kb. 0,8 gr testtömeg kg-nt, ha izomtömeget is akarsz növelni, akkor 1-1,5 gr.) és szénhidrátot is számolni.


Nekem így 13 hét alatt kb. 10 kiló jött le, nem szedek semmit, semmi fortélyt nem alkalmazok. Viszont számolom a kalóriákat, sokkal több zöldséget/gyümölcsöt eszem. Szalámiféléket egyátalán nem, csak sajtot, tejet, rengeteg joghurtot, krémtúrót, tojást, sovány húst.

2009. aug. 2. 10:01

Köszönöm szépen mindenkinek!

Igazság szerint a 80 az eredeti célom, de ha elérem nem akarok megállni akkor sem.

2009. júl. 31. 15:49
Én csak szép csendben irigykedek.......de azért naaaaaagy gratula......:))))))))
2009. júl. 31. 13:43

Először is rengeteg kitartást kívánok neked a továbbiakban! És gratulálok, szép teljesítmény, amit elértél!

A saját tapasztalataimat leírom, hátha jól jön még valakinek.:)

Reggelre hogy változatos legyen, az ananász is jó, nagyon jó zsírégető.

De ugyanilyen hasznos az almaecet is. Naponta 3x1 evőkanál csillapítja az éhségérzetet és bármilyen furcsa, hozzájárul a szervezet lúgosításához. Nem mellékesen rendben tartja a gyomrot és a bélrendszert.

Én teljesen étrendet váltottam. Amit kihagyok az életemből a fehér kenyér, helyette rozskenyeret eszem reggel egy szeletet. Illetve a péksütik, édességek (nálam ezzel volt a gond. Szabályszerűen elvonási tüneteim voltak.) Tulajdonképpen a fűszeres, zsíros ételeket eddig sem szerettem, nem dohányzom, alkoholt csak alkalmakkor, akkor is vörösbort iszom.

Két kicsi gyerek mellett pedig annyit mozgok, hogy elég is egy napra.:)

Férfiaktól hallottam, hogy a legtöbb nő a kilókkal küzd, és az alakjával pedig nem foglalkozik.

Egy 80 kg-os nő is nézhet ki bomba jól, ha formás az alakja, feszes a teste. És ugyanígy egy álomsúlyra lefogyott viszonylag karcsú nő is nyújthat lehangoló látványt, ha a megereszkedett bőréről inkább egy shar-pei jut az eszünkbe.

2009. júl. 31. 13:41
Gratula! :o)
2009. júl. 31. 12:12

Most neztem a merlegelodet, amig jovahagytak a cikkedet meg fogytal. -10 kg!!!!!!!!!!!!! Gyonyoruuu:)))

Csak gratulalni tudok es sok kitartast es sikeres fogyast! :))

2009. júl. 31. 11:52

Gratulalok en is, a 7 kilo is nagyon szep eredmeny.

Csak igy tovabb, kitartas! :)))

2009. júl. 31. 10:14
Gratulálok:)
2009. júl. 31. 10:03
Előző cikkem folytatása, a várva várt publikáció, és hogy mi is történt ez alatt az egy hónap alatt. Nagy dolgokra ne várjatok, csak a lényeget írtam le. A részletes leírást olvashatjátok a naplómban!
Várok minél több "kedvencet"!

Ugrás a teljes írásra: Most már elég II.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook