Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Nem fogja be a hajamat a festék fórum

Nem fogja be a hajamat a festék (beszélgetős fórum)


2009. júl. 31. 18:33

Hát, ezt elsősorban a fodrászoddal kell megbeszélni... De ha nem zavar, hogy szmöre-fejű leszel, akkor egyébként jobban jársz vele.

Most jutott eszembe, hogy mivel nekem nagyon vékony a hajam, úgy csináltuk, hogy a legelején hagytuk a szabad levegőn a bekent fejemet, majd mikor ez nem hatott, befóliáztuk, de amint éreztük a fólián keresztül, hogy testhőmérsékletnél melegebb, le is vettük róla, megvártuk, míg visszahül, és csak utána tettük rá ismét az alufóliát.

2009. júl. 31. 14:47

Köszi, köszi. :)

Arra jutottam, hogy kiszőkíttetem először a hajamat és nem rögtön festetetem be, hogy ne viselődjön meg annyira, hanem várok vele pár hetet. Így jó lenne?

2009. júl. 31. 09:25

Szia! Bocs, hogy eltűntem az éjjel, de nagyon álmos voltam. :(

Hát, ha az írvörös az a szín, amire gondolok (a tipikus született-vörös Írországban), akkor eltart majd egy darabig! :) Ezesetben tényleg az lesz a legjobb, ha fokozatosan világosítjátok. Válasszatok valami hasonló árnyalatú sötétebbet, majd folyamatosan világosítsátok. Akkor talán nem vágjátok haza annyira a hajadat...

A vitaminokról meg csak annyit, hogy ha néha kimarad, az még mindig jobb, mintha egyáltalán nem szednéd.:)

2009. júl. 31. 07:30

Nekem 3 évig kékes fekete volt a hajam, utána lett padlizsán és bükkvörös kerveréke. Majdnem egy hónapig jártam fodrászhoz, amíg sikerül olyan színt eléni (mogyoróbarnánál világosabb), amit befogott ez a szín. Nagyon kíméletesen kell világosítani a hajat, mert ha a szerekezete is tönkremegy, szintén nem fogja be tökléletesen a festék.

A vörös színt pedig legalább 6 hetente újra kell festetni. Kímélő hajfestéket válassz!

2009. júl. 31. 00:31
írvöröset, hoppá*
2009. júl. 31. 00:30

Egész kiskorom óta vörös hajról álmodtam (imádom a tipikus írvöröst), úgyhogy nagyon örülnék, ha végre (megint) megvalósulhatna.

Utánanézek akkor ezeknek a vitaminoknak, csak az a gond, hogy én is feledékeny vagyok (meg lusta), félek, hogy elfelejteném rendesen beszedni. De a puding próbája az evés. :)

Általában olyan samponokat használok, mint az Elseve, Gluss Kur, most pedig ezt az új Syosst próbáltam ki. De az Alverdéről sok jót hallottam, érdemesebb lenne arra váltanom? Csak az a gond, hogy még jó sok van a másik samponból (1 hete vettem). :D De ha megéri, akkor mindenképp kipróbálom.

A regenerálódás úgy történt, hogy teljesen felhagytam a hajvasalással (akkoriban szinte naponta vasaltam), levágattam jó nagy részt, azóta használok balzsamot a hajvégekre és használtam hajvégápolókat (mondjuk ezek nem nagyon hatottak). Van még valami ötleted?:)

2009. júl. 31. 00:19

Hát, ha te szeretnéd, akkor mindenképp érdemes belevágni. Valahol érthető, hogy próbálgatsz. Megnéztem ám, fiatalka vagy, tiszta sor, hogy keresed önmagad. :)

Én is szedek Biovannét, de csak 2naponta 1et, de ezt is azért, mert a fele hajam kihullott 19 hónap szoptatástól és kell egy kis turbó. De néha még így is kimarad... :)

Én valami általános vitaminra gondoltam, mint Aktivál, vagy hasonlók. Ezek biztos nem erősítik a többi szőrödet, max. mégjobb formában leszel. :)

Jah, és figyelj oda a samponra! Az összes csilli-villi bigyót felejtsd el! Keress valami natúr cuccost, amiben nincs mesterséges és ásványi anyag. Én pl. Alverdét használok, de van más márka is. Amúgy mivel regeneráltál?

2009. júl. 31. 00:09

Nem szedek vitamint, régebben szedtem, de csak megerősítette a szőreimet, a hajamon, körmömön és máshol sem segített. :S Ez mondjuk Biovanne volt. Tudsz esetleg valamit, ami hatásos lenne?

Irigyellek, hogy neked visszanő a hajad. :)

Tehát összességében szerinted megérné, ha belevágnék újra ebbe a procedúrába? Mennyire vágná tönkre a hajam? Mert hosszú hónapok alatt sikerült valamennyire regenerálni és nem akarom ezt megint teljesen elrontani.

2009. júl. 31. 00:03

Szedsz valami vitamint? Valami általános multivitaminra gondolok. Hátha segítene. No meg persze a kiegyensúlyozott táplálkozás. :P

Tudom, miről beszélsz, nekem is hazavágta anno. Le is kellett vágni nagy részét. :( De nekem szerencsére visszanő. :) Gyakorlatilag 2havonta mentem vágatni, mert mindig továbbtört. Mondta is a fodrász, hogy ez addig így lesz, míg ki nem vágjuk az összes hidrogénezettet. Csak hülyén néztem volna ki 5centis hajjal... :)

2009. júl. 30. 23:58

Értem, köszi, sokat segítesz ám. :)

Igazából félek, mert amikor először volt hidrogénezve a hajam a vörös festés előtt, az is szépen tönkretettem tehát akkor is jó 10-15 centit kellett levágni. :( Ami azóta se nőtt vissza :S

2009. júl. 30. 23:53

Nem hinném. Bár a vörös is sunyi szín... Az elején minden alól át fog ütni: a kékesfekete kékes helyett vörös fényű lesz, a barnában is fog csillogni egy kicsi vörös, szőke meg nem tudsz majd lenni, mert csak halvány-narancsra fogja leszívni a hidrogén... De az utóbbi téged úgyse érint... ;)

Amúgy szerintem 2-3 év alatt mindenképp kinő a hajadból a leszivatott rész, akármilyen lassan is nő. Meg muszáj lesz vágni, mert a hidrogén kicsinálja...


Ja, csak hogy tudd, miért vagyok ilyen jólinformált: 17-20 éves koromban vörös voltam, először színezővel, majd festékkel, aztán 20-23 között fekete, azóta megint vörös... :) Jah, és én csináltam régebben unokatesóm haját, akinek a festett feketébe vörös tincsek kellettek... :S

2009. júl. 30. 23:46
Köszi. :) Ha esetleg működik ez a módszer, de mégis valamikor szeretnék váltani a vörösről, akkor nem lesz emiatt valamiféle probléma?
2009. júl. 30. 23:43
Amúgy szívesen, és bocs, hogy nem tudok írni: az hajfestéK. :)
2009. júl. 30. 23:42

Jajj, félreérthető voltam???

Nem kell minden alkalommal leszivatni, csak most, az elsőnél. Aztán csak erősebb hidrogén-peroxid kell a hajfestégedbe, mint a gyárilag dobozba rakott, bár ezt már látni fogja a fodrászod, mert ez már hajfüggő is.

4. jérce-forma (válaszként erre: 2. - Sylvia81)
2009. júl. 30. 23:34
Egyébként köszönöm a válaszod. :)
2009. júl. 30. 23:34

Nem volt teljesen barna barna korában sem, inkább amolyan elég halvány vörösesbarna. Tehát a mostani szín mindenképp erősebb, sötétebb mint az volt.

Félek, hogy a sok festés-szőkítés nagyon tönkreteszi a hajam, ha minden festéskor végig kell csinálni ezt a procedúrát, ami mellesleg a hosszú hajam miatt eltart 4 órát is.

Tehát ha nem szőkíttetek+festetek minden alkalommal, akkor már semmi esélye vörös hajra?:(

2009. júl. 30. 23:29

Szia! :)

Hááát, nem fogja befogni a festett barnát a vörös, akármilyen szuper festéket is próbálsz...

Én úgy tudom, mindenképp az a megoldás, hogy leszivatod a festett részt, majd az egészet befesteted. Aztán 1-1,5 havonta festeted az egészet, mert a kiszőkített rész mindig le fogja dobni a vöröset. Esetleg annyit tehetsz még, hogy az első néhány alkalommal 12-essel festitek, aztán meg csak 9essel vagy 6ossal.

Nem vagyok fodrász, de nekem feketéből csináltunk vöröset... :)

2009. júl. 30. 23:23

A problémám a következő. Nagyjából másfél éve festetem rendszeresen a hajam (profi fodrásszal). Előtte is volt már festve, de nem rendszeresen és legtöbbször csak melírozva. Több, mint 3 éve volt, hogy az egész hajam szinte be lett festve, de ezek is mind melírcsíkok voltak, de volt köztük erősebb szín is, mint pl. fekete.

Mikor először festették be teljesen a hajamat (másfél éve nagyjából), akkor egy olyan problémával szembesültünk, hogy kizárólag a hajtövemet és az azt követő 1-2 centit fogta be a vörös festék. A hajam többi része inkább olyan halvány narancsos-barnás lett. A fodrászom javasolta, hogy szőkítsük ki a hajamat és arra tudja ráfesteni a színt. Úgy sikerült is, csak elég hamar kikopott, ezért átálltam egy olyan színre, ami közelebb áll az eredeti hajszínemhez, ami barna. Ezzel a színnel festettem pár hónapig, de rá kellett jönnöm, hogy a vörösnél jobb nincs számomra, ezért megbeszéltem a fodrásszal, hogy akkor megint az leszek (csak sötétebb árnyalatú, mint anno, ami inkább nrancssárga volt, ez pedig inkább pirosas). Igen ám, na de megint nem fogta be a festék a hajamat, csak a tövénél. Pedig a hajam nagyon lassan nő, nem tudom elképzelni, hogy lenőtt volna már a kiszőkített rész. És semmi, nem fogta ott be a festék. Mitől lehet ez? Ha megint kiszőkíttetném, befogná? És vajon meddig? Mitől lehet ez és mit lehet tenni? A fodrászom azt javasolta, hogy legyek szőke, de nem szeretnék, így viszont elég hülyén néz ki a hajam. Nem tudom megvárni, hogy lenőjön, mert iszonyatosan lassan nő a hajam. Levágatni megint nem szeretném, mert a hosszú nyakam miatt nem is áll jól (és nem is szeretem) a rövid haj. Mit lehet tenni ebben a helyzetben? Nagyon megköszönném, ha valakinek lenne ötlete.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook