Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem szeretném megtanítani bicózni, lehet venni a bicóra valami botot, vagy ilyesmit? fórum

Gyermekem szeretném megtanítani bicózni, lehet venni a bicóra valami botot, vagy ilyesmit? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 4. 10:23
Biciklitanulás gyorsan: két hétre vedd le a pedált, és csak egyensúlyozva guruljon, lökje magát... kissebb (0,5 magas, 2m hosszú elég bőven) lejtős rész a legjobb, pl. kocsikiálló egy ház előtt talán, nálunk az volt kéznél... szóval két hétig így közlekedjen, és ha hosszabb távot, kb. 5 métereket tud gurulni egyensúlyozva, gyorsan fel a pedál és már teker is :) tuti recept
2009. aug. 4. 08:24

sziasztok! Nekünk 3 évesen ( Kb.105 cm magas) a 12es kerekű bicó vált be, de azon is olyan fékkel, hogy a pedállal fékez, nem tudom azt hogy hívják, de nem a kormányon van a fék. És a lényeg, hogy szinte az egész talpa érjen le!

Amúgy haladtok valamerre??????

2009. aug. 3. 09:16
Szerintem is rá kell hagyni a gyerkőcre! Nekünk oda volt téve a kétkerekű bicó a garázsba, mondtuk a lánykának, hogy ha gondolja néha próbálgassa.... először csak tologatta, abból is érezte, hogy nem ugyanaz, mint a pótkerekes bicók. Aztán ráült, billegett vele, meg minden. Aztán letette. Egy hét múlva elölről kezdte az egészet és egyszercsak tekert :-)) Fontos, hogy mindezt kicsi bicóval vitte véghez, tehát a tanuláshoz nem a 16-os nagybicóját használta, hanem az eggyel (vagy kettővel?) kisebbet.
11. nenne67 (válaszként erre: 8. - Aranka vagyok)
2009. aug. 2. 05:26

Én is csak azt tudom írni,amit már többen előttem :-))

Az én lányom úgy tanult meg biciklizni,h leengedtük az ülést,így leér a lába,és az öcsém kicsit segített Neki az elindulásnál.Azután elengedte.Na,mikor a lány észrevette,akkor rögtön letette a lábát.Azután persze megint,de akkor már tudta,h nem fogja senki.2 nap alatt megtanult :-))) Persze ehhez az nagyon fontos,h a gyerek is akarja.Az én lányom akarta.Nagyon...

2009. aug. 1. 22:26
nálunk a fiam úgy tanult meg, hogy előtte rollerezett. Azon tanulta az egyensúlyt. Aztán megkapta az első biciklijét, de türelmetlen volt, hogy tanítsuk már........... Mondtuk, egy kicsit várjál. Nem várt. Ráült, és már kerekezett is...
9. 342bae44d8 (válaszként erre: 8. - Aranka vagyok)
2009. aug. 1. 21:43
szerintem ez nem ér ennyit!!!!
2009. aug. 1. 13:28

[link]


Ezen az oldalon van tartóbot, csak a mi városunkban nincs ilyen üzlet.


Köszi a tanácsokat, marad ezekszerint a derékfájás. De megéri...

2009. aug. 1. 08:57
Nálunk a környezetben ez senkinek nem vált be...mindenki úgy tanult meg bicózni,hogy az ülést fogtuk pár alkalommal aztán elengedtük és láss csodát nem döltek el....de ahogy hátranéztek h nem fogja őket senki,na akkor rögtön eldőltek...de csak 1-2- alkalommal...a bot nem jó,mert nem érzi a gyerek,mert te tartod.
2009. júl. 31. 23:28

bicó-bot?? :) Ezt még sajna nem árulnak.

Nálunk az vált be, hogy a kölök lába leért a bringától a földig és némi instrukció után sík terepen próbálkozott ő, saját maga. Lejtős terepen csak ezek után löktem útjára.

2009. júl. 31. 22:34
Mi egy seprűnyelet raktunk a bicaj hátuljához, egy bilinccsel van odafogatva, így próbálkozunk a biciklizéssel.
2009. júl. 30. 22:32
azért mondtam, hogy a "grabancát" fogjad, hátul a nyakánál a pólót, a kantáros gatya még jobb, a gyerek is érzi, hogy fogod de mégis ő irányítja a saját egyensúlyát, míg a bottal Te szabályozod mennyire dőljön
2009. júl. 30. 22:27
nem tudom menne ez ez nekünk, ma az ülést fogtam neki, de a derekam kész volt tőle
2009. júl. 30. 22:25
Nekem nem vállt be a bot. Én úgy tanítottam meg 3,5 évesen a kisfiamat, hogy fogtam hátul a gallérját és sétálltam mellette. 3 nap kellett csak. járni is így tanult meg.
2009. júl. 30. 22:22
Gyermekem szeretném megtanítani bicózni, lehet venni a bicóra valami botot, vagy ilyesmit?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook