Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, hogy könnyebben és gyorsabban menjen a tanulás?Segítsetek! fórum

Mit tegyek, hogy könnyebben és gyorsabban menjen a tanulás?Segítsetek! (tudásbázis kérdés)

1 2
36. gerna
2009. aug. 1. 12:59

Előbb tekintsd át az egész anyagot, pl. ha egy egész könyv, akkor olvasd el a tartalomjegyzéket, aztán lapozd át és nézd meg a címeket. Aztán kezdd el az elején és közben készítsél kézírásos jegyzeteket (emeld ki a lényeget). Ha alá lehet huzigálni, jelöld meg azokat a részeket, amiket nem értesz, arra később visszatérve még rágódhatsz vagy segítséget kérhetsz. A végén nézd át a saját jegyzeteidet.

Az idegen szavakről, elnevezésekről készítsél szótárfüzetbe egyoldalas listát. Latin szavak az egyik oldalra, a jelentést pedig utána próbáld beírni (fejből). Utána nézd át, a hibásakat javítsd ki és a hibás szavakat még egyszer írd ki, még egyszer fussál neki a megoldásnak.

1 1/2-2 óránál sosem tanuljál többet egyszerre.

És szójalecitin+ginzeng.

2009. aug. 1. 11:04

Ja még annyit kihagytam,bár erről már beszéltem:amit esetleg nagyon nem értek,ott kell szóról szóra tanulni,remélem nem sok ilyen tantárgyam lesz már:)+amit ugye muszáj,bizonyos kifejezések,és,főleg a latin nevek.

Sajnos nem lehet mindig kikerülni,hogy ne kelljen ugymond "magolni",ha mondjuk egy verset kell megtanulnod,nem cserélheted fel a szavakat,a sorokat,ha egy-egy szót nehéz megjegyezned,nem találhatsz ki helyette másikat:))

34. Miss Angel (válaszként erre: 27. - Neshama)
2009. aug. 1. 10:49

Pici baba és munka mellett...Te nagyon ügyes vagy!

Egyébként a legtöbb csop társam dolgozik,családja van,v mindkettő,és biztos nem könnyű nekik,mégis átmennek a vizsgákon,ha véletlenül nem elsőre,hát másodjára.De vannak olyanok is,akik folyamatosan jól teljesítenek.

Gratulálok ehhez a szép eredményhez!!!!

Na itt a nagy probléma látod,hogy nálam ez nem működik,hogy 1x elolvasom,még akkor se,ha nagyon"fekszik"nekem a tantárgy,nagyon értem,ha 1x elolvasom,bizti vmi megmarad,de az annyira kevés,hogy azzal csak megbukni lehet.

Tulképpen magam se tudom,magolok-e vagy sem,mert semmit sem szóról szóra tanulok,egyedül amit muszáj:pl:latin nevek.

Viszont nagy problémát jelent pl,mikor nagyon nagy az anyag,tanulom,eleinte még megy/mindent fel szoktam mondani magamban,mielött továbblépnék/,de ahogy haladok előre,egyre nehezebb,mert elkezdem keverni a dolgokat,amit frissen tanulok,úgymond "bezavar"a korábban tanultakba, mire a végére érek,az elejére már nem emlékszem,ebből köv:át kell ismételni az egészet még1x,és ez nagy hátrány,mert gondolhatod,milyen sok időt elvesz:(

33. Miss Angel (válaszként erre: 32. - Sheldon)
2009. aug. 1. 10:28
Köszi,kaptam,ment a válasz:)
32. Sheldon (válaszként erre: 26. - Miss Angel)
2009. júl. 31. 20:48

Miss Angel

Ma is kapsz egy szózuhatagot, de privát üzenetben. Remélem, egy kicsit tudok segíteni.

Szia!

2009. júl. 31. 15:59
Sziasztok! Van valakinek ötlete ezzel a kérdéssel kapcsolatban?
30. gerna (válaszként erre: 27. - Neshama)
2009. júl. 31. 15:50
Nem az a 2, amit én már leírtam?
2009. júl. 31. 14:14
Sziasztok, engem is érdekelne :)
28. d94544bae9 (válaszként erre: 27. - Neshama)
2009. júl. 31. 14:05

Szia!

Engem érdekelne ennek a csodaszernek a neve!

Köszi.

27. neshama (válaszként erre: 26. - Miss Angel)
2009. júl. 31. 10:53

Szia!


Előre is bocs, de szerintem ebből a hsz-ből is "szózuhatag" lesz...

Én munka (H-P 9-18) és kicsi gyerek (4 éves) mellett végzem levelezőn a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karát. ELvégeztem már három évet, még kettő hátra van. Dolgozni "csak" novemberben kezdtem, pont a félévi vizsgaidőszak előtt. Eddig állandóan görcsöltem, izgultam, tanultam sokat, és mégsem ment minden teljesen flottul. Igaz, rosszul sem (átsoroltak költségtérítéseesről államilag finanszírozottra a tanulmányi eredményem alapján), de nem voltam elégedett. Éreztem, többet is tudhatnék.

Most az idén viszont a munkám miatt, illetve el is költöztünk, a gyerekem ovis lett, anyukám nagyon beteg, stb., szóval összejött minden a vizsgaidőszakra, és... életem eddigi legjobb eredményét produkáltam:)

egyéni tanrend szerint haladok, ezért a kötelező 12 tárgy helyett én 21-et teljesítettem, minen vizsgát elsőre, az átlagom pedig 4,5 lett.

két titka van:

1. Gyógyszerész barátnőm, aki idén végzett szegeden a GYTK-n adta a tippet (ők is így csinálják): vizsgaidőszakban két szellemi teljesítményt fokozó gyógyhatású készítményt szedni kombináltan, plusz multivitamin.

(Ha érdekel, priviben elküldöm a nevüket, ide nem akarom kiírni, nehogy reklám legyen).

2. Időhiány miatt minden anyagot csak egyszer, a vizsga előtt este vagy hajnalban olvastam el, akkor úgy, csak arra koncentráltam. Az első pár tétel egy anyagból még tiszta homály, a következő néhánynál elkezd derengeni, a végére pedig összáll egy rendszer az adott anyagból. Ha nem magolod, csak megérted, amit olvasol, és kialakul a fejedben egy rendszer (ami általában van az anyagban, azért tanítják így egyben), akkor ha bármit kérdeznek, akkor tudod, hogy az hol van és mihez kapcsolható, és máris tudod a választ.

Nálam pl. gondot okoz, ha többször olvasom át, mert akkor összezavarodok, összekeverednek a dolgok, mert a kialakult rendszerbe belepiszkálok.

És még annyi nálam ennek az előnye, hogy ez stabil tudás, hisz még most is emlékszem pl. az előző félévi anyagokra is (ill. minden olyan fontos dologra, amit itt az egyetemen tanultam).


Nem tudom, mennyire volt érthető és hasznos, amit írtam, de remélem, segíteni tud!


És igaza van a többieknek: ÖNBIZALOM!!!!:)

26. Miss Angel (válaszként erre: 24. - Sheldon)
2009. júl. 30. 21:24

Semmi gond,örülök a "szózuhatagnak":))

Az érdeklődés hidd el,megvan,különben minek csinálnám?

Ha vmi nem sikerül,eszméletlenül tudom szégyellni,és megzavar:(

Te nappalin tanultál,ugye?

25. Sheldon (válaszként erre: 23. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 21:10
A majdani munkádat, csak az életben leszel képes tökéletesen megtanulni. Ez olyan mint az autóvezetés. Itt is csak alapot tanulsz. A gyógyszertárban, amikor már rajtad múlik minden, hidd el, nem lesz gond.
24. Sheldon (válaszként erre: 20. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 21:07

Biztosan, az analítikai mérlegre gondolsz. Szinte biztos, hogy a felsüléstől való rettegésed okozza a "lassú" felfogást. Ne akarj maximalista lenni.

Különben, nálunk egy hét suli, és egy hét patika volt, már az elejétől. Tudod mit tanultam meg a gyógyszerésztől elsőként? A pezsgő készítését. Ez nem vicc, tényleg így volt.

Miért érzed leégésnek, ha valami nem sikerül? Azt hiszed más pipettával a kezében születik?

Hidd el, hogy kevesebb erőltetett menettel, nagyobb érdeklődéssel, többre jutsz. Azt pedig felejtsd el, hogy hasznavehetetlen vagy.

Akkor mit szóljak én, amikor a tiszta alkoholt,200.l-es hordóból szét kellett mérni, (ez már a központi raktárban volt), és hiába a nyílt terep, úgy berugtam, mint a ... na szóval, akkor tényleg hasznavehetetlen voltam. Pedig nem is ittam...

Önbizalom! Önbizalom! Önbizalom!

Miért nincs nektek olyasmitek? Egyre több fiatalnál látom, érzem. Nekem, akkora egom volt, hogy ha nem tudtam semmit, a tanár akkor is elhitte, hogy tudom, csak most éppen rosszul vagyok...

Oké! Nem viccelek. De azt hiszem, az önbizalom, sokat lendítene rajtad, és persze, a stresszmentes, félelem nélküli lazább élet.

Bocs a szózuhatagért!

23. Miss Angel (válaszként erre: 22. - Gerna)
2009. júl. 30. 21:06

Igazad van.

De legalább annyit elérhetnék vhogy,hogy a tanulási időt le tudnám csökkenteni legalább egy kicsit,hogy tudjak mellette mással is foglalkozni,elsősorban ezalatt a munkát értem,több évet dolgoztam kereskedelemben,addig,mig el nem végzem még ezt a két évet,legalább elmehetnék dolgozni egy üzletbe.

De így?éjjel tanulnék,nappal dolgoznék,vagy hogy csinálnám?

És szeretném,hogy amit megtanulok,megmaradjon.Legalábbis a nagyobbik része,a lényeg,a majdani munkámhoz szükséges dolgok.....

22. gerna (válaszként erre: 20. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 20:49
Napi 8-10 óra tanulás: szinte biztos, hogy szorongástól van. Írtad az előbb, hogy aggódsz, mert emberek élete múlik rajtad. Ez szinte mindenütt így van! amikor tanítottál, akkor is, ha gázkészülékszerelő, kőműves vagy autószerelő lennél, akkor is.
21. Miss Angel (válaszként erre: 19. - Sheldon)
2009. júl. 30. 20:47

Igazad van,utána még +1év a szakasszisztensi,el kell végeznem,mert mindenhova expediáló asszisztenst kersnek,ebben biztos vagyok.

Csak jobb,mint az óvónői pálya,nem?azzal aztán a büdös életben nem helyezkedek el,ráadásul mindig is eg ügyben szerettem volna dolizni....

20. Miss Angel (válaszként erre: 13. - Gerna)
2009. júl. 30. 20:44

Nehéz felfogás:erről most a gyakszi jutott eszembe,2 hetet voltam nemrég patikában,és volak dolgok,amiket többször el kellett magyaráznia a gyógyszerésznek...

Most irjak 1 példát?

Nem értettem,hogyan kell mérni az egyik mérlegen,a suliban csak kutyafuttában magyarázták el,ott tényleg nem értette senki.De a gytárban kb 3x mondták el,mire felfogtam mi van...

Tudom,ez most kicsit röhejesen hangzik,de tényleg igy volt.

Meg szorongok,féltem folyamatosan,hogy elrontok vmit,hogy leégek,mert nem tudok eleget,nem tudok megfeleni az elvárásoknak,stb.Sztetek a túlzott szorongás is kiválthatja ezt?

Egyébként suliba még nem is tartottak gyakszit,de kötelező volt letölteni 2 hetet patikában.

És még alig tanultunk olyan tantárgyakat,amik tényleg szorosan kapcsolódnak a gytári munkához,de azért már"kihajítottak"bennünket gyakorlatra a minimálisnál is kevesebb tudással:S

Tudatlannak,hasznavehetetlennek éreztem magamat,alig vártam,hogy vége legyen:(

19. Sheldon (válaszként erre: 18. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 20:36

Gondolod, a gyógyszertár jobb???

Ha jól tudom, most expediáló szakasszisztensek kellenek, mert a legtöbb patikában megszűnt a labor.

18. Miss Angel (válaszként erre: 17. - Sheldon)
2009. júl. 30. 20:33

Tanultam már mást is,hidd el,pedagógus vok,de akkkor is rengeteget tanultam.

Azt is levelezőn,egy csomó ideig nem találtam mellé munkát,mert nem mertem bevállalni teljes műszakos,csak részmunkaidős melót/4-6óra/,és azt ugye irtó nehéz találni....

17. Sheldon (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 20:12

Bocsi! Szerintem, nincs a felfogásoddal semmi baj. Amit tanulsz, tényleg nem könnyű. A gyógyszerjog, meg elég száraz anyag. Annak pedig semmi értelme, hogy 8-10 órát tanulj. Kicsit légy lazább, és ne görcsölj, mert mire elvégzed, gyomorfekélyt kapsz. Tudom, ez nem a legjobb tanács, de igaz. Ha valamit nem értesz, a miértjének járj utána. Nekem ez vált be a legjobban, bármelyik suliba jártam.

szia!

16. Miss Angel (válaszként erre: 12. - Fiatal nő)
2009. júl. 30. 20:09

Oktatók???

Leadják az anyagot,osz'kész,már amelyik normálisan leadja:)

15. gerna
2009. júl. 30. 20:04
Na akkor jónak ajánlgattam a szójalecitint meg a ginzenget ;) Mindegy, akkor is jót tesz.
14. Sheldon (válaszként erre: 10. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 19:59

Szia!

Az egyik szakmám, nekem is ez. Anno, Debrecenben végeztem. Én csak azt tanultam, ami érdekelt. Abba viszont mélyen beástam magam. A többit, csak elolvastam. A vizsgákhoz nem csak tudás, de szerencse is kell. Mert akármilyen jól tanulsz, nem lehetsz lexikon.

Nekem szerencsém volt. A saját betegségemet, illetve annak gyógyszereit húztam. No, persze, nem a betegség volt a szerencse, hanem a tétel.

Amit bemagolsz, az olyan, mint a szivárvány, hamar eltűnik.

Szia!

13. gerna (válaszként erre: 11. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 19:58

Megértés? a szöveget nem érted, vagy az összefüggéseket?

(most én nem értem)

2009. júl. 30. 19:56

Hát igen, ha az ember magol, az előbb-utóbb a feledés sötét homályába merül. :-(

Csoporttársak, ismerősök nem tudnak segíteni a megértésben? Vagy az oktatók esetleg óra után..?

11. Miss Angel (válaszként erre: 9. - Gerna)
2009. júl. 30. 19:55

Igen,a tanulási módszeremmel gondok vannak.

De sajnos nehéz a felfogásom is,van,amit irtó nehezen vagyok képes megérteni,azt meg senki nem fogja megtenni,hogy 600x elmagyarázzon nekem dolgokat....

10. Miss Angel (válaszként erre: 6. - Fiatal nő)
2009. júl. 30. 19:52

Is-is.Vannak tantárgyak,amit magolnom kell,főleg amit nem igazán értek,ilyen volt pl:gyógyszerjog,amit jobban értek,ott kevésbé magolok,és tényleg a lényegre próbálok koncentrálni.Bár,volt már,aki azt mondta,nem kell maximalistának lenni,túl sokat akarni,és az illető szerint tényleg magolok.Na,ezt add össze....

Ja,gyógyszertári asszisztensnek tanulok.....

2009. júl. 30. 19:52
Szójalecitin és ginzeng-kapszula... a tanulás megszervezése, megfelelő tanulási módszer... így első megközelítésben.
8. Fiatal nő (válaszként erre: 7. - Miss Angel)
2009. júl. 30. 19:50
Értem. :-(
2009. júl. 30. 19:49

Igen:ami leginkább nem normális,az a felejtés.

Komoly szakmát választottam,ami nagy felelősségggel jár,emberéletek múlhatnak rajta,mi lesz így velem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook