Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik zöld tea segít a zsírok bontásában és az emésztésben? fórum

Melyik zöld tea segít a zsírok bontásában és az emésztésben? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
62. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 61. - Sylvia81)
2009. júl. 31. 12:28

Inkább úgy írom, hogy nekem más módszer vált be. Megfizettem már régebben a tanulópénzt, és inkább orvoshoz, dietetikushoz fordultam, minthogy bogyókat szedjek.

Ahogy írtam az előbb, inkább formálni szeretnék, nem a kilókkal van bajom. (Szerintem egy nő akkor is nézhet ki szuperül, ha a magasságához nem álomsúly párosul, viszont feszes, formás az alakja, és nem a teltkarcsúakra gondolok. Viszont az semmiképpen nem esztétikus, ha egy nő 25-30 kg-tól szabadult meg, és leginkább (senkit nem szeretnék megsérteni) egy shar-pei-hez hasonlít.)

Azért köszi mindkettőtöknek!

61. Sylvia81 (válaszként erre: 57. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 31. 12:21
Végül is igazad van neked is. :) Sajnálom, hogy neked nem segített a fogyásban.
60. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 59. - Csilla80)
2009. júl. 31. 12:20

Nekem a fogyással nincs gondom, lekopogom.:)A plussz kilóim eddig sem voltak feltűnőek, és inkább csak formálni szeretnék. Teljes mértékben életmódot váltottam, amennyire (két gyerek mellett még) + mozgásra van lehetőségem, megteszem. Ez eddig hatásosnak bizonyult.:)

A zöld teát inkább csak méregtelenítésre használom. A vitaminkiiktató hatásáról én is hallottam, ezért maradtam a napi 2 dl-nél, ugyanis nem tudok annyi zölséget, gyümölcsöt enni, ami fedezné a napi szükségletet. Nyúlba pedig nem szeretnék átmenni.:)

Gondolom, így megfelelő ennyi mennyiség...+ a délutáni roibos tea.

59. csilla80 (válaszként erre: 58. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 31. 11:57

Szio!


Az a lenyeg,hogy,ha fogyni akarsz kell a testmozgas,ehez hozzajon a napi 4 csesze zold tea es az egeszseges eletmod/etelbevitel,mert kulonben a tea kihajtja a szervezetedbol a vitaminokat is,nem csak a csunya rossz dolgokat... eggyuttesen van hatasa,sot... van olyan eset is ahol csak a tea segitett... :-))) Napi egy csesze nem eleg.

2009. júl. 31. 11:41
Van olyan valaki a fórumon, aki csak zöld teával lefogyott egy év alatt 20-25 kg-ot, anélkül, hogy életmódot váltott volna és napi, vagy akár heti rendszerességgel mozgott volna?
57. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 56. - Sylvia81)
2009. júl. 31. 11:36

Semmi baj, csak a saját tapasztalataimat írtam le.:)

Engem leginkább az győz meg, ha a saját bőrömön tapasztalom a pozitív hatást és nem mások véleményére alapozok. Nem mindenkinek jön be ugyanaz.:)

Sok dologgal kísérletezgetnek, ma ezt írják, két év múlva az ellenkezőjét (lásd a tojássárgájának koleszterin növelő hatása, vagy vaj, kontra margarin).

Semmiképpen sem akarom a zöldteát leszólni, szuper dolog!

A méregtelenítéssel egyet értek, ahhoz jó, de a fogyásban én nem tapasztaltam pozitívumot a zöld teával. DE! A fogyásnál mindenkinek más tényezők használnak (van zöldtea kapszula is). Ezzel nem azt írom, hogy másnak nem lehet hatásos.:)

Fél éve minden reggel iszok zöld, délután pedig vörös teát, nem ennek köszönhető, hogy leadogatom a felesleges kilóimat. Teljes mértékben étrendet váltottam, amennyire időm engedi, mozgok is, a teák csak kiegészítésként szolgálnak, én nem a zsírlebontó hatását vettem figyelembe (bár én is olvastam róla), amikor el kezdtem a használatukat. Két éve is ittam zöld teát és nem változott a súlyom.

Ha csak lehet, ne a különböző fogyasztószerekhez, készítményekhez legyen kötve egy ember, ha fogyni akar, ugyanis ez "függőséget" okoz, olyan értelemben, ha abbahagyják, megszűnik a hatás is.

A tartós fogyás sokkal összetettebb (nem csak mozgásra, különböző teákra van szükség) és nagyon hosszadalmas folyamat. Persze nem is akarom ebbe az irányba elvinni a hozzászólást.:)

Mindemellett bátran ajánlom mindenkinek, hiszen nagyon sok pozitív tulajdonsága, hatása van.:)

56. Sylvia81 (válaszként erre: 55. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 31. 09:35

Már bocs, hogy kijavítalak, de lehet tőle fogyni. A zöld tea segíti a zsírlebontást. Valami olyat olvastam, hogy "fellazítja", cseppfolyósítja a zsírszövetet (különben elég nehéz lenne a szilárd zsírból "kiszedni" a méreganyagokat). Ha ezt kombinálják mozgással, szerintem igenis lehet tőle fogyni.

Olvasd csak vissza a Csilla által bemásolt egeres kísérletet! Engem meggyőzött... :)

55. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 2. - C066a749d7)
2009. júl. 31. 07:36

Tapasztalatból írom, hogy egyik sem.:) A zöld tea bármelyik fajtája (a leveles hatékonyabb, mint a filteres)kedvező hatásokkal bír (ezt már előttem leírták)illetve fontos szerepe van a méregtelenítésben és a daganatos sejtek terjedésének megakadályozásában. De ugyanilyen jó élettani hatású a vörös tea is, tele antioxidánsokkal.

Fogyni nem lehet tőlük.:)

Reggel vagy délelőtt egy pohár (2 dl) zöld, késő délután ugyanennyi vörös tea karban tartja a szervezetet.

54. csilla80 (válaszként erre: 51. - Sylvia81)
2009. júl. 30. 22:07
Meg vmi... en vmit a filterrol is olvastam... hogy vmi nagyon nem jobol keszitik,de elfelejtettem... errol tudsz vmit?
53. csilla80 (válaszként erre: 50. - A13f7a9a16)
2009. júl. 30. 22:06
Ezt ugye nem gondoltad komolyan... :-)
52. csilla80 (válaszként erre: 51. - Sylvia81)
2009. júl. 30. 22:04
Tokeletesen igazad van... es ez csak ket ok amiert nem jo a filteres tea.
51. Sylvia81 (válaszként erre: 48. - Csilla80)
2009. júl. 30. 18:56

Egyebek között azért sem ajánlják a filterest, mert:

1) Nem látod, mi van benne. Belerakják a szárát is, ha úgy esik, meg az alsó, nagyobb leveleket, amiben nincs annyi "cucc"

2) Sok filterre a madzagot fém kapoccsal rögzítik, az meg kinyírja az antioxidánsokat, tehát akkor már nem hatnak. És a fém a Cvitamint is megsemmisíti.


Ezt úgy olvastam én is valahol, lehet, hogy épp itt, egy másik fórumon... :)

2009. júl. 30. 18:42
Ne egyel inkabb cigizz,majd lefogysz...
49. féknyom (válaszként erre: 48. - Csilla80)
2009. júl. 30. 18:22
Köszönöm szépen az infót, holnap majd megtámadok valami drogériát.
48. csilla80 (válaszként erre: 44. - Féknyom)
2009. júl. 30. 18:00

Elszoktem bocsi... a kisfiam hivott...

A lenyeg,hogy ne legyen filteres... az a jo,ahol latod a leveldarabkakat a csomagban es miutan leforrazod jol "megnonek" elfelejtettem,hogy a filteres miert nem jo... de mint irtam,kenyelmesebb,de egyik teabol sem ajanljak a filtereset... van ahol a filterrel van a gond,van ahol a teaval...

2009. júl. 30. 16:36
A filteres gusztusosabb úgymond, de én zamatosabbnak találom a másikat.
2009. júl. 30. 16:19
én szálasat ég nem próbáltam,csak a filterseket...
45. spatifillum (válaszként erre: 14. - C066a749d7)
2009. júl. 30. 16:16

Most ilyet vettem én is, iható.

De a szálas jobb szerintem.

44. féknyom (válaszként erre: 43. - Csilla80)
2009. júl. 30. 16:10
Igyekszem, köszönöm!:) Na és most akkor milyen teát vegyek?:) Bolt, tipus...
43. csilla80 (válaszként erre: 42. - Féknyom)
2009. júl. 30. 16:07

En csak arra kerlek,hogy vigyazz magadra.

Nekem segitett a "normalis" adag... :-) Remelem Neked is segiteni fog.

42. féknyom (válaszként erre: 41. - Csilla80)
2009. júl. 30. 16:02
Igazából nem tudom, mindig rákapok valamire, akkor azt iszom hetekig, aztán jön más... Hallottam a zöld tea előnyeiről, gondoltam kellemest a hasznossal. Olvastam pár hete az általad bemásoltakat is amúgy, de lehet felületes voltam.
41. csilla80 (válaszként erre: 39. - Féknyom)
2009. júl. 30. 15:53

Igen valoszinu,hogy azert volt,de nem eleg csak azt potolni...


Te tudod,Te dontesz.


Te miert iszod?

2009. júl. 30. 15:52

A zöld tea élettani hatásai:


Kísérletek bizonyították, hogy a zöld tea jelentősen csökkenti a karcinogének hatását a szervezetben, amit fehér egereken ki is próbáltak. A bőrrákos egerek állapota jelentősen javult, de a tea ráadásul segített lelassítani vagy megelőzni a gyomor- és tüdődaganatok kialakulását. A cigarettafüsttől tüdődaganatossá vált egerek 45%-a javulást mutatott. Japánban, ahol az emberek rengeteg zöld teát fogyasztanak, a tüdőrákosok halálozási aránya a legalacsonyabb a világon - annak ellenére, hogy a cigarettázás mértéke a japán férfiak között a legmagasabb!


A kutatók megállapították, hogy a zöld tea tartalmaz egy, a polifenolok csoportjába tartozó, katekhin nevű vegyületet, amely antikarcinogén hatású, csökkenti a szív megbetegedésének lehetőségét, rákellenes, és visszaszorítja a fertőzésekre való hajlamot, távol tartja a meghűlést, a felfázást és az influenzát. A katekhin napozókrémbe vagy testápolóba keverve megakadályozza bizonyos bőrrákfajták kialakulását. A fekete tea 3-10%-nyi katekhint tartalmaz, az oolongokban 8-20% van, míg a zöld tea teljes súlyának 30-45%-át teszi ki. Az eltérő katekhin tartalom az eltérő feldolgozási folyamatoknak köszönhető.


A zöld teában igen nagy mennyiségben találhatunk vitaminokat, antioxidánsokat és ásványi sókat. C-vitamint a citromhoz hasonló mennyiségben tartalmaz. Igen magas arányban tartalmazza a B-vitamin féléket is. Napi 1 liter (5 csésze) zöld tea fedezi a szervezet B-vitamin szükségletének 10%-át, a magnézium 5%-át, a kálium 25%-át, a mangán 45%-át. Igen számottevő a természetes fluorid tartalma is.


Vizelethajtó, aminek méregtelenítő tulajdonságait köszönheti


Éberségnövelő, lecsökkenti az alvásszükségletet, kondícióban tartja az elmét


Látásjavító, megőrzi a szemgolyó nedvességtartalmát és fiatalságát


Kiválóan normalizálja az emésztést, rendezi a bélműködést


Kedvezően befolyásolja a magas vérnyomást, a koleszterin anyagcserét, ennek köszönheti infarktusellenes hatását, és ezért jó az agyvérzés és az érelmeszesedés megelőzésére.


Kínai kutatók alátámasztása szerint vese-, epe-, és a különböző hólyagkövek kialakulását is gátolja. Ez valószínű azért is igaz, mert Kínában nem ismerik ezeket a betegségeket.


Az orosz orvosok a zöld teát az egyik legfontosabb gyógynövényként tartják számon, stresszoldó és anyagcsere normalizáló hatását az orvosi egyetemeken is tanítják.


Mongol gyógyászok szerint a zöld tea rendszeres fogyasztása véd az általános allergiák ellen, megelőzi a fogszuvasodást, és igen erőteljes ráncoldó és öregedés gátló. Fiatal korban - hormonnormalizáló hatása miatt - megelőzi a pattanások kialakulását.


Zsíroldó hatását francia klinikai vizsgálatok igazolták. Bebizonyosodott, hogy aki rendszeresen fogyaszt legalább napi 5 csésze zöld teát, az nem hízik el, illetve ha már túlsúlyos, akkor havi egy-két kilogrammot tud fogyni, persze csak akkor, ha betartja az egészséges étkezés szabályait.


Jótékony hatását csak akkor tudja kifejteni, ha cukor és egyéb édesítőszer nélkül fogyasztjuk, ugyanis cukorral együtt savasítja a szervezetet!


Újabban a zöld tea porrá őrölt változatát kapszulázzák "szűztea" fantázianéven. De ne legyünk annyira lusták, hogy ezt a neves növényt kapszula formában vegyük magunkhoz, amikor főzete lényegesen hatásosabb, és jóval erőteljesebb a gyógyító és egészségmegőrző hatása is.


A zöld tea elkészítése:


Teakészítéshez mindig alacsony ásványtartalmú tiszta klórmentes vizet használjunk.


A vizet ne mikróba, és ne műanyag vízforralóba melegítsük, hanem lehetőleg olyan rozsdamentes acél vízforralóban, amit csak erre a célra használunk.


A leforrázandó teamennyiség a zöld teák esetében 2 dl vízre számolva 1 teáskanál.


A tea áztatására a legmegfelelőbb a máztalan vörös, többször kiégetett agyagkanna, vagy raku. Fém vagy műanyag kannát semmi esetre se használj. Természetesen porcelánkannát használhatsz, de soha ne mosd el belülről, csak kiöblíteni szabad!


A vizet addig forrald, amíg nem zubog, majd vedd le a tűzről, és hagyd visszahűlni 70 fokra. csak ha visszahűlt, akkor öntsd rá a levelekre.


Azonnal fedd be, és mindössze 1-3 percig hagyd állni, majd szűrd le.


A zöld tea leveleit másodszor is le lehet forrázni, ugyanis a második forrázáskor egészen más hatóanyagok oldódnak ki belőle. Ilyenkor már 5-8 percig is ázhat a levél.


A zöld teát porcelán vagy máztalan agyag csészéből idd, ízesítés nélkül.


Tippek kezdő zöld tea fogyasztóknak


Aki még nem békült ki a zöld tea ízével, annak ajánlom, hogy fehér teával kezdje, ugyanis az egyáltalán nem keserű, sőt határozottan kellemes és bársonyos, édeskés íze van. Kóstold meg a Jin-csen-t (Yin Zhen, Ezüst Tű) vagy a Pai-mu-tan-t. Ha már ezt megszoktad, akkor jöhet a zöld. Én az ízesített virágos keverékekkel kezdeném, és nem rögtön a natúrral.


Kóstold meg a Szamurájt, vagy a Pouchong-ot, de finom a Lady Green keverék is. Különleges, de nagyon kellemes édeskés íze van a Genmaicha japán zöld teának, amelyben pirított barnarizs is van Bancha levelekkel. A Sencha fajták is lágyabb ízűek.

39. féknyom (válaszként erre: 38. - Csilla80)
2009. júl. 30. 15:51
Hát nem ittam semmi vitamint. A 12 liter egy hajtós napon volt, 12óra alatt, fizikai meló, ugri-bugri. Semmi bajom nem lett, max annyi, hogy arra ébredtem, iszonyatosan görcsöl a lábam, mindegy hogy fordítottam, nyújtottam. Megtudtam, hogy az a calcium miatt van, kiizzadtam. Azóta azt mindig pótolom, napi 20tabletta.:)
38. csilla80 (válaszként erre: 35. - Féknyom)
2009. júl. 30. 15:47
De iszol melle vmi vitamint... nehogy vmi bajod legyen... tenyleg nem szabad ennyit inni...
2009. júl. 30. 15:46
REmelem nem baj,hogy ezt ide bemasoltam...
2009. júl. 30. 15:45

A zöld tea kedvező hatással van a vérzsír-szintre és a testzsír szintre



A Távol-Keleten már régóta tradícióvá vált a zöld tea fogyasztása, amely az egészségre kifejtett pozitív hatása miatt egyre inkább a nyugati világban, így hazánkban is elterjedt és kedvelt frissítőként szolgál napjainkban.



Egy kutatás megállapította, hogy a zöld teában lévő anyagok (katekinek) jótékonyan befolyásolták a vér összkoleszterin szintjét. Ezen kívül pozitív hatással van a vérben előforduló egyik zsírfajta, a triglicerid szintjére. A kutatók eredményei még jobban ráirányítják a figyelmet arra, hogy a zöld teának szerepe van az elhízás elleni küzdelemben.



A rendszeres fizikai aktivitás és a zöld tea szerepe



A nagymértékű elhízás kezelésében a táplálkozás mellett kulcs fontosságú a rendszeres fizikai aktivitás. Azonban egyre több természetes anyagról derül ki, hogy az elhízás megelőzésében illetve kezelésében kiemelt szerepet játszhatnak, amelyek közül az egyik legtöbb bizonyítékkal bíró táplálék a zöld tea.


Japánban egereken végeztek vizsgálatot, kutatva a zöld tea és a rendszeres fizikai aktivitás hatását az elhízás kialakulására. Az azonos testtömegű és életkorú egereket 5 csoportra osztották:


1, alacsony zsírtartalmú étrendet kaptak fizikai aktivitás nélkül;


2, magas zsírtartalmú diétán voltak fizikai aktivitás nélkül;


3, zöld tea kivonattal dúsított magas zsírtartalmú étrendet kaptak fizikai aktivitás nélkül;


4, magas zsírtartalmú ételeket fogyasztottak és rendszeres fizikai aktivitást végeztek;


5, zöld tea kivonattal gazdagított magas zsírtartalmú étrendet fogyasztottak rendszeres fizikai aktivitás mellett.


Tizenöt hét után a zöld tea kivonat 47 %-kal, míg a rendszeres fizikai aktivitás 24 %-kal csökkentette a testtömeg növekedést magas zsírtartalmú étrend esetén, míg a kettő kombinációja 89 %-os redukciót eredményezett. A hasi zsír mennyisége a zöld tea hatására 58%-kal, míg a rendszeres fizikai aktivitás következtében 37 %-kal mutatott kisebb értéket, a két összetevő együttesen 87 %-kal csökkentette a hasi zsír mennyiségét.


Tudományos kísérlettel kimutatták, hogy az ötös csoportnak volt a legmagasabb az energia felhasználása és ezen egerek égették el a legtöbb zsírt négy hét után. A zöld tea kivonat meggyorsította a zsírégetést mind rendszeres fizikai aktivitással, mind anélkül.


A kutatók megállapították, hogy a zöld tea rendszeres fizikai aktivitással nagymértékben stimulálta a zsír lebontást és hatásosabb a kettő kombinálása, mint külön-külön.



Felhasznált irodalom: Tudományos életmódtanácsok, I. évf. 3. szám

2009. júl. 30. 15:44
Semmi bajom, és 6 liter igen. Ittam én már 12litert is egy nap. (nem piát)
2009. júl. 30. 15:43
Én is olvastam, hogy nem szabad forró vízbe tenni... Úgy csináltam, hogy mindig felforraltam a vizet, majd megvártam, míg 60 fok alá visszahül. Volt, hogy csak 40fokos volt, mire eszembe jutott. Így azért jobb, mert nem keseredik meg, mint mikor forróba teszem. Volt, hogy sikerült egész délelőttre a vízben hagynom a filtert, mégse lett keserű! De mondjuk én zöldtea+valamit ittam, filtereset. Herbáriát, Twiningset, Teekannét.
2009. júl. 30. 15:42
Ezen a tean amit en iszok tenyleg minden kinaiul van... zold csomagolas zacsiban...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook