Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Debreceniek a véleményetek érdekelne fórum

Debreceniek a véleményetek érdekelne (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. 9829024220 (válaszként erre: 96. - Zafírcsillag)
2016. jún. 12. 15:17

Szia,

Sztem Pac,Letai utbol nyilo utcak eleg gaz kornyek,nem keves kisebbseg el arrafele.Bar hol nem...na mindegy.

Csapokert,Teglaskert jo lehet,olyan hatalmas telkek azert nincsenek arrafele.Kismacsot nem ismerem,ha nagyobb tavolsag is szoba johet,akkor esetleg Jozsa is jo lehet.

En mondjuk 30 evet eltem Debrecenben,bar teny,hogy mindig tarsashazban.

2016. jún. 8. 11:02

Sziasztok!


Költözésen gondolkozok, eddig úgy tűnik, Debrecen lenne a nekem megfelelő hely.

Beszéltem pár debreceni ismerőssel, hogy merre kezdjek nézelődni. Ajánlották Kismacsot, Epreskertet, Létai utcáról nyíló utcákat, Kerekestelepet,Csapókertet, Kondorost, esetleg Pac, de az Szegedi út alatt tiltott zóna.

Merre nézelődhetnék még? Nem hajhullasztóan drága kertes ház érdekelne, debreceni viszonylatban kicsi telekkel. (Sok 1000+ nm-eset látok hirdetve. Felénk a 300+ már nagy. :D Ehhez hozzá kell szokni. 6-700 nm nekem már elég lenne bőven.)Fontos a csend, nyugalom, biztonság, szóval c-kategóriás emberkéket nem szeretnék nagyon látni... Zártkerti rész se zavarna, egy bajom van vele: idén még ingyenesen át lehet minősíttetni, én viszont nem biztos, hogy idén tudok költözni...

2009. aug. 4. 19:21

Voltunk több helyen is, de igazán jót nem találtunk, ami a pénztárcánkhoz passzolt volna.

A legjobban a Tócóvölgy tetszett a panelok közül.


A Biczó István kertben is voltunk, de azért elég messze van ahhoz, mivel mindenért be kell járni Debrecenbe, meg ottlakó szomszédok se nagyon lettek volna.


Úgy döntöttünk, hogy végülis Pestre költözzünk, mert elég hasonlóak az árak, és talán ott nagyobb eséllyel találunk munkát. Bölcsi meg se ott, se itt nincs.



Debreceniek nagyon szép városban laktok!

Amióta nem jártam arra, rengeteget változott, pl új piactér, plázák, bevásárló központok, Nagytemplom környéke, stb. Tettünk egy éjszakai sétát, de elképesztő, hogy mennyire megszépült a város. Talán aki ott lakik nem is veszi észre.

2009. aug. 4. 19:14

ELveszett, amit írtam, így elkezdem újra.


Köszönöm mindenkinek, aki írt, mert sokat segítettek.


A hétvégén szétnéztünk Debrecenben.

2009. júl. 31. 18:41
Érdeklődött már valaki a Bíróságon az elárverezett házak után? Tényleg olcsóbbak? AZokat csak kp-re lehet megvenni vagy hitelre is?
92. ájrin
2009. júl. 30. 08:34

Hali!

Mi a Létai úton lakunk, ez elég jó környék és jó a közlekedés is. C. egyáltalán nincs...Igaz, itt csak kertes házak vannak, de a vége felé márt zártkert, ahol nagyon sok aranyos házacskát lehet megvenni jó pénzért. Óvoda, iskola a környéken, de a belváros is elérhető a 41-es (régi 1-es) busszal 10 perc alatt.

2009. júl. 30. 08:29

Bellának sok mindenben igaza van!

Sámsonkertbe nem minden busz megy be, azt hiszem, csak napi 5-6, a főidőszakban: a 6-ra munkába menős, az iskolába menős egyik, a 2kor és 4kor végzőket hazavivő, meg egy valamikor estefelé. Azt hiszem. Lehet, hogy van még 1-2, ami bemegy, de már biztos nem sok. A többi kint áll meg a Hajdúsámsonba menő úton.

H.ámsonba viszont nagyjából negyed óránként jár busz, kivétel hétvégén. Szombat délután és vasárnap asszem 1-1,5 óráként...

2009. júl. 30. 03:54

Pallag nagyon drága, nem?

A Nagyerdő is az, hogy ha ott olcsót találsz, az szerintem gyanús.

Tócoskert, Tócóvölgy-majdnem mindegy: Tócoskert az István és a Derék utca (panelházak), a T.völgy meg ott egész az eleje (vagy vége, attól függ, honnan nézed:D). Ha Db-ben jársz házat nézni, egy úttal könnyen letudod mindkét résztt. Mind2 helyen laknak ismerőseim, ők nem panaszkodnak. Nem rossz hely, játszótér, fák, park, van ott orvosi rendelő is. Ja, és a legfiatalabb panel lakótelep-ha ez számít. És közel van a belvároshoz, kocsival és busszal is.

Nem reklámot akarok neki csinálni, csak ezt a részt aránylag jól ismerem:)


Sámsonkert sem rossz, viszont az már nem Debrecen! Távolsági busz megy arra, bár közel van Db-hez.

Nagymacsot én nem ajánlom, busszal Db-től kb.20 percre van, viszont a főúton rengeteg a baleset! Plusz: a busz nem megy be Nagymacsra, csak érinti szélét! Ez is szempont, ha nincs kocsitok!


Amúgy a vidékkel (ha már így szóba jött) az a baj, hogy a Db-hez közel eső, frekventáltabb helyek még drágábbak, mint Debrecen, ami meg messzebb van, ott meg a közlekedés sz*r-bár lényegesen olcsóbbak a házak...

2009. júl. 30. 00:04
Jó éjt neked is! :)
2009. júl. 30. 00:03
Köszi, jó éjt nektek!
2009. júl. 29. 23:54
A sámsoni suli viszont jó! Pár éve újították fel és pont ma olvastam, hogy most az ovit újíták. És ha emlékeim nem csalnak, a bölcsi is ugyanazon a "kupacon" van... :)
2009. júl. 29. 23:47
Azt is most turbózzák. Csak buszról láttam, az meg nem sok, mert cak 1 megálló van bent. Vagy legalábbis 2éve még annyi volt. Amennyire én tudom, se bölcsi, se ovi, se suli, csak Hajdúsámsonban (ott lakik a nagymamám), pár megállóra Sámsonkerttől.
2009. júl. 29. 23:45
Sámsonkert? Sok újépítésűt hirdetnek.
2009. júl. 29. 23:37
Egyszer jártam ott, semmire sem emlékszem belőle. De ha nagyon gáz lenne, megjegyeztem volna!!! :D
2009. júl. 29. 23:33
Amit még több helyen olvastam. Pallag?
82. zsebibaba27 (válaszként erre: 81. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 23:26

Köszi a válaszokat, most még nézek pár ingatlan oldalt, de több infot szereztem tőletek, mint az elmúlt két hétben.

Köszi mégegyszer, ha valakinek még lenne jó ötlete vagy tanácsa, eszébe jut valami hasznos azt megköszönöm. Jó éjszakát, de még benézek ma is.

81. Sylvia81 (válaszként erre: 74. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 23:20
Azt elhiszem, hogy jó környék, amikor én ott jártam, nagyon barátságos volt! Csak nem lehet túl jó, ha a fejed felett repkednek a gépek... Ezért mondtam, hogy körül kell nézni! ;) A reptér közelében lévő kéglik biztos olcsóbbak, de nem véletlen...
80. zsebibaba27 (válaszként erre: 78. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 23:19

Köszi szépen a válaszokat.

Jó éjszakát!

79. zsebibaba27 (válaszként erre: 76. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 23:18

Azokat miért?

Sestakert és Újkert, ha jól értelmeztem a térképet.

2009. júl. 29. 23:18

Most megyek tentikélni, holnap jövök vissza.

Jó éjt mindenkinek!!!

2009. júl. 29. 23:17

Nekem is úgy rémlik, hogy a Tócóvölgy a jobb.

Valahogy úgy rémlik, hogy a Tócoskert (Tóci) a sok tizi a Derék utca egyik oldalán, Tócóvölgy az utca másik oldala, ahol csak 4emeletesek vannak.

2009. júl. 29. 23:17
Amit még nem ajánlok: az Egyetem sugárúti lakásokat. Azt is kihúzhatod a listáról, ha netán fent lenne.
75. zsebibaba27 (válaszként erre: 68. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 23:16
Köszi, és nagyon szívesen veszem, mert ha két héten belül találnánk normál kéglit, akkor megspórolnánk elég tetemes albérletpénzt. Még ha egy évig is lakunk benne, vagy ki tudja hogy lesz e értelme egy év múlva a választások után jobb körülmények közé költözni.
74. tücsimücsi (válaszként erre: 72. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 23:15
Igen, de hidd el nem rossz környék.
73. tücsimücsi (válaszként erre: 66. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 23:14
Mind a kettő jó.
72. Sylvia81 (válaszként erre: 68. - Tücsimücsi)
2009. júl. 29. 23:14
Mikepércsin jól körül kell nézni. Emlékeim szerint valalhol ott van a reptér...
2009. júl. 29. 23:13
Inkább Tocovölgy. Én úgy tudom. De én is csak 5 éve élek Debrecenben.
70. tücsimücsi (válaszként erre: 67. - Zsebibaba27)
2009. júl. 29. 23:13

A Homokkert, A tégláskert, ezek tényleg jók nagyon.

A Monostorpályi úton is vannak eladó házak az is jó.

69. zsebibaba27 (válaszként erre: 66. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 23:11
Tócóskert a jobb, ugye?
68. tücsimücsi (válaszként erre: 63. - E5f926c705)
2009. júl. 29. 23:11

Én is így próbálok segíteni, hogy ne kelljen nekik egész Debrecent bejárniuk, ha elindulnak keresgélni.


Ami még eszembe jutott: a Mikepércsi úton is vannak eladó lakások biztos. A régi orosz laktanyákat alakították át társasházakká és újak is épültek. Ott is érdemes szétnézni, ott is többnyire fiatalok laknak, van ovi, bölcsi, iskola is a közelben. És nincs messze a belvárostól.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook