Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Ki mivel kompenzálja az evési "bűnöket"? fórum

Ki mivel kompenzálja az evési "bűnöket"? (beszélgetős fórum)


23. globus (válaszként erre: 22. - Survivor3)
2016. jan. 1. 11:56
:D
2010. jún. 14. 10:38
itallal
2010. ápr. 15. 08:31
Hát ma még nem találtam ki, hogyan büntessem magam a tegnapi zabálásért, de majd szólok, hogyan sikerült..
20. kinga_so (válaszként erre: 16. - 79fae0d192)
2010. ápr. 13. 09:44
Ha már csipegetsz, válassz sárgarépát, karalábét-meglátod, hamar leszoksz róla, ráadásul ezek viszonylag édes zöldségek, így nem kell édesség után sem kutakodni!
2010. ápr. 13. 09:39
Másnap gyümölcsnap, több mozgás, sok folyadék, ha nagyon kitartó vagyok akkor léböjtkúra! :(
2010. ápr. 13. 09:37

Sziasztok!

Látom, sokaknak a csokival van gondja, pedig ha jó minőségű csokoládét választ az ember, akkor abból napi 1-2 kocka is elég ahhoz, hogy kielégítsük csipegetési mániánkat.

Én a csokoládét Olaszországból hozom, hozatom, szójalecitin menteset, magas, 70-85% -os étcsokit. A kakóvajnak számos jó hatása van az emberi szervezetre, nem is beszélve a csoki magas antioxidáns tartalmáról-ami köztudottan fiatalságunk megőrzésében sokat segít!


Az én édesség utáni vágymat napi max. 2 kocka étcsoki ki is elégíti , bár ezeket a kockákat még negyedelem, így akár napi nyolc alkalommal is elgyengulhetek.

Ezt a módszert vetettem be a gyerekeimnél is, így megtanulták nem "felzabálni" csokikészleteinket, hanem beosztani.


Itthon ritkán veszek csokit magunknak, mert méregdrága a szójamentes- amire a gyerkőcök allergiásak- , ha egyáltalán beszerezhető.


Tejcsokit egyáltalán nem eszünk, mind tartalmaz szóját....


Viszont amít a kockák darabolásáról írtam, tényleg praktikus, és nem kell úgy éreznünk magunkat akár egy fogyókúra alkalmával is, hogy bűnöztünk!


Ja, és mégvalami! A csokit ne rágjad szét sok apró darabra, hanem szopogassad el, úgy tovább élvezheted lágy krémességét, édes ízét!

17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - 79fae0d192)
2009. júl. 31. 11:47

Nagyon hatásos, ha elpakolsz mindent magad elől, ha nem látod, és elfoglalod magad, nem fogsz csipegetni.:)

Nálunk mindig van csoki (most már nyilvánosan kitéve), de korábban, amíg függő voltam, a férjem a saját és a gyerekek adagját eldugta, hogy ne lássam, csak ők tudták hol van. Eszembe sem jutott!:)

2009. júl. 29. 21:54

Nekem sem a tegnapi, sem a mai estém nem lett jó..:( Mindig csipegetek valamit.. :(

..Nah de talán majd holnap több erőm, kitartásom lesz.

15. tixtina (válaszként erre: 14. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 21:49

Köszönöm a bíztatást.:)

Ma már sokkal jobban bírtam.Egy szelet dinnyét ettem-csoki helyett-és egész jól elvoltam.

Úgy érzem egy-két hét,és hozzászokom.:))

14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Tixtina)
2009. júl. 29. 20:58

Majd lesz változás, csak nem két hét múlva. A legtöbb esetben 10-12 hónap hozna látványos és tartós eredményt. A tartósságot azért írtam már többször is, mert gondolom, te sem szeretnéd visszaszedni pár hónap múlva a leadott kilók dupláját. Menni fog, csak legyél türelmes, és ha úgy érzed, nincs értelme, akkor se add fel!

Ha nagyon el vagy keseredve, írj, hátha segíthetek.:)

2009. júl. 29. 19:54
Másnap sokkal kevesebbet eszek, vagy beiktatok egy léböjt napot amikor nem eszem csak iszom
2009. júl. 29. 17:40
Az evés nem bűn:))
11. tixtina (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 17:38

Igen,ez így is van.

Éppen tegnap este beszélgettünk a párommal erről.

Az a bajom,hogy el vagyok hájasodva,plöttyedve,és egy deka izom sincs rajtam.Nincs,ami tartsa a súlyomat-fáj a derekam,a hátam.

A tornatanárnőm régebben azt mondogatta,nem elsősorban kilókban kell mérni a változást,hanem centiméterben-és hát milyen igaza van:)))))

2009. júl. 29. 14:05

Teljesen igazad van a bombanős témában, Morris07. :)

A csokoládéról annyit még, hogy amellett, hogy hizlal, nagyon komoly egészségügyi problémákat is okoz(hat):vesehomok, vesekő

Nekem vesehomokom volt.. nem volt valami kellemes élmény.A villanypárnán való fekvés és a sok ivás, illetve az, hogy nem ettem utána több csokit, segített a dolgokon. Így múlt el.

Kitartás a fogyihoz mindenkinek!!

9. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 8. - Tixtina)
2009. júl. 29. 11:08

Nagyon szívesen!

Kitartás! Hamar elrepül ez az egy hónap (mégha most nem úgy tűnik), utána már sokkal könnyebb!:)

Ne akarj drasztikusan fogyni (nekem is + 30 kg-mal szalad el a mérleg), a lassabb fogyás tartósabb.:) Nagyjából eheted uazt (szénhidrát, tészta, zsír minimum), mint eddig, csak kevesebbet és ha van rá időd, mozoghatsz is.:)

Átmenetileg 1-2 kg-os súlynövekedést tapasztalhatsz, de utána már lefelé vezet az út.:)

Van egy személyiedző ismerősöm, 30 éve aktívan sportol is, tőle sokat hallottam, hogy a nők tévesen a kg-októl akarnak megszabadulni, pedig egy sovány nő is nyújthat lehangoló látványt. A kilóktól függetlenül (férfiak mondták) a feszes női testnél nincs esztétikusabb.:) Lehet valaki 70-80 kilósan is bombanő, ha formás az alakja. Ezt tartsd szem előtt!:)

Sok sikert!

8. tixtina (válaszként erre: 7. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 10:51

Napi 30 deka-az nem is sok-Én ennek a dupláját is megettem.8 krémes,3 somlói-édes kekszek,stb.

8 ezer kalória/nap.Eredmény-plusz 30 kiló.

Most itt tartok:((

Nem tudtam,hogy a Króm enyhíti a szénhidrát hiányát.

Nagyon köszi ezt az infót-sokat segítettél.

Megpróbálom beszerezni ezt a készítményt-hátha sikerül.Vagy hasonlót.

KÖSZI MÉG EGYSZER:))))

7. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2009. júl. 29. 10:46

Én rengeteg csokoládét ettem (más édesség tulajdonképpen nem is érdekelt), akár napi 30 dkg-ot!!! is. Meg is híztam.:( Amikor már egy nadrágom volt rám jó, az is éppen hogy, elegem lett, és a minimumra szorítottam a szénhidrátot (teljesen elhagyni sajnos nem lehet, szinte mindenben van), a zsírokat, és a tésztákat, kenyérből pedig csak rozskenyeret eszem. Ennek lassan két hónapja.

A súlyom talán 5 kg-ot csökkent (nem mérem rendszeresen és eddig sem volt feltűnő a súlytöbblet a magasságom miatt), de több területen érzem a változást. Kevésbé vagyok fáradékony, bár kevesebbet alszom, jobb az állóképességem (nekem ezekkel is gondom volt).

Én belgyógyász és endokrinológus tanácsát kértem az életmódváltoztatás előtt. Ők javasolták, hogy a króm segít a szénhidrátelvonási tünetek kezelésében és megakadályozza azok felszívódását is. Régebben lehetett kapni a gyógyszertárakban a Catabol nevű táplálékkiegészítőt, ami krómot, jódot, C-vitamint, alga és ananászkivonatot tartalmaz. Nekem nagyon jó volt, mert elég rendszertelenül ettem, és az édességet sem kívántam utána. Sajnos most hiánycikk, pedig az első hónapok átvészelésében sokat segítene. Utána a legjobb abbahagyni, úgysem lesz rá szükség.:)

Azt hiszem, krómtablettát viszont lehet kapni reális áron is. És nem árt mellé a C-vitamin sem, ha kevés zöldséget, vagy gyümit eszel. (Én egyáltalán nem kívánom.:() Sokat segít!

6. tixtina (válaszként erre: 4. - 95a0f7ade3)
2009. júl. 29. 10:30

Nekem is elvonási tüneteim vannak.

nagyon rosszul vagyok.

Négy napja kezdtem,de már a plafonon vagyok.

Ingerült lettem-kötekedő.

Még 1-2 hónap???Te jó ég.Addig ilyen kibírhatatlan leszek????

2009. júl. 29. 07:23
Én ilyenkor beiktatok egy gyümölcs napot.
4. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 1. - 79fae0d192)
2009. júl. 29. 07:13
A szervezetnek kell egy kis idő, 1-2 hónap, amíg átáll a megváltoztatott étrendre. Ez a két hónap a legnehezebb (nekem szénhidrát elvonási tüneteim voltak). Utána már bűnözni sem kell.:) Vagyis nem lesz rá igénye a szervezetnek.:) Kitartás, csak az a pár hónapot éljétek túl!
2009. júl. 28. 22:39
én is sok mozgással, és legközelebb kevés étkezéssel, vagy csak vízzel.
2009. júl. 28. 22:27

Mozgással.Legalább is azzal kellene,ha nem esne nehezemre:))

Mondjuk,ha bűnözök egy szelet csokival,akkor fél órát tekerek a bicajon.

2009. júl. 28. 22:22

Én például másnap egy léböjt napot tartok, vagy csak zöldséget és gyümölcsöt eszem, illetve joghurtot. Attól függ, hogy melyiket tartom, hogy mennyit ettem azelőtt nap délután vagy este. Nálam csak az számít, hiszen délelőtt azt eszem, amit akarok, de összesen csak egy kis tányérnyit.

Kérlek, írjatok véleményt, hátha segíteni tudunk egymásnak, esetleg jobb ötleteket is adhattok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook