Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Olvasás fórum

Olvasás (beszélgetős fórum)


21. monika1225 (válaszként erre: 1. - Manó68)
2009. jan. 19. 15:48
nekem a nagyfiam hetedikes, súlyos dislexiája van! sokáig állitották a tanárjai hogy lusta tanulni olvasni! Igaz kényszeritették az olvasásra, de csak azt érték el hogy már egyáltalán nem hajlandó mert nincs sikerélménye és nem érti! A negyedikes huga viszont nagyon szépen olvas , szeret is! magától nem sok könyvet olvas, én ezért örólök a kötelezőknek! Mert azt mindig lelkiismeretesen végig olvassa! Sőt élvezi is!
20. winny
2008. dec. 17. 17:46

Gyári hibásan születtem (dyslexia).Akkor derült ki amikor az első osztályba mentem.

Akkor még nem tudta anyum,hogy ez a gond.Így aztán mindíg olvastatott.

Büntetésként fogtam fel.

Ma hálás vagyok érte.Amit elolvastam el kellett mesélni neki.

Egyszerű ember volt de nagyszerűen megodotta a problémát a sok könyvvel és a rengeteg írással is.

Emlékszem harmadikban volt a tollbamondás a szemben levő oldalon meg a javítás.

Az sokat segített.

2008. dec. 17. 17:27
Már 4-5 éves koromban megtanultam mivel láttam a tesokámtol aki 3 évvel idösebb mint én... hát a házi olvasmányokat nem szivesen olvasom de egyebet igen, amit én akarok és nem köteleznek rá, azt mindenképp szivesen olvasom :D
2008. okt. 12. 21:05
Kiskorom óta nagyon szeretek olvasni, de a kötelezőket én sem olvastam el (akkor). Épp azért, mert az olvasás számomra kikapcsolódás és a kötelező jellege elvette a kedvem azoktól a könyvektől.
2008. okt. 5. 18:41

Mai napig a kedvencem.A kis herceg:)))))))))))

Ezt a könyvet vagy 15 alkalommal elolvastam,ma màr a Danielle Steel is nagyobb elötér¨be került

2008. jún. 3. 00:16

Mikor általános iskolába jártam, minden nyáron vidéken nyaraltam anyukám testvérénél. Ott az unokanővéremnek (11 évvel volt idősebb, mint én), nagyon sok könyve volt, és mindig ajánlotta, hogy mit olvassak este lefekvéskor. Rengeteg Jókait, Mikszáthot, Vernét olvastam.

Azóta is szeretek olvasni. A kötelező olvasmányokat én sem szerettem. Talán azért, mert kötelező volt.

2007. dec. 17. 10:24

Biztos, hogy a pelda ragados, a szulokon is mulik.

Masreszt az olvasastanitasi modszeren. Felesleges karacsonyra tudni az osszes jelet (betut), ki kepes 40fele kicsi-nagy vackot megtanulni, biztonsagosan felismerni?!! Aztan persze, hogy keveri, nem erti, elmegy az egesztol a kedve.

Es a kotelezokon sem artana valtoztatni. Egyaltalan nem ertik meg. Sem az akkori tarsadalmi berendezkedest, sot meg a szavakat, kifejezeseket sem. Ujabb frusztracio. Nem hiszem, hogy napjaink ifjusagi konyveibol nem lehetne olyat talalni, amivel megszerettetjuk az olvasast. Mert ez a cel, nem?

14. LoLiNa
2007. dec. 17. 05:22
én azért nem szerettem olvasni, mert a 3 sorral elötti részre már nem emlékeztem. sose tudtam összerakni fejben a történetet. volt is bajom az olvasónapló írással.. :( emellé ha elkezdek olvasni 10 perc után elalszok.. de hogy miért..?!
13. katic
2007. dec. 16. 22:43
Sziasztok! Magyar szakos tanárként, úgy érzem, húsba vágó a téma :). Szinte mindennel egyetértek, amit írtatok, tapasztalataim szerint, még Bojikának is igaza van. Ha egy gyereknek (még 16-17 évesnek is)nem azzal kezdjük egy-egy könyv bemutatását, hogy: ez IS kötelező olvasmány lesz, nagyobb kedvvel ül neki. :) Még egy nagyon fontos dolog van, szerintem, ez pedig a házi olvasmányok magyarázatának elavultsága (tisztelet a kivételnek!). Egy Jókait pl.(akit ugyanúgy olvasni kell, mind 30-40 évvel ezelőtt), meg kell próbálni egyfajta 21.századi formában megközelíteni stb. stb. stb. Vagy nem? :)
2007. dec. 9. 01:01

Sziasztok!

Nekem 2 fiam van, 16 és 10 évesek. Mindkettőjüknek sokáig meséltem esténként. Mindketten ugyanazt látták a családban. Mégis a nagyobbik szeretett olvasni (már óvodás korában önállóan megtanult olvasni), soha nem volt gond vele (igaz, szerintem most már kevesebbet olvas, mint kisebb korában!). A kicsi viszont nem szeret olvasni. Nehezen is tanult meg, most már elég jól megy neki, de a legotól, a TV-től nehezen tudom a könyvhöz irányítani. Pedig együtt járunk könyvtárba, minden alkalomra a játék mellett kap könyvet is - ugyanúgy, mint annak idején a nagy. Névnap, születésnap, karácsony: az ajándékok közt egy jó könyv mindig van. A kicsinél még most is odafigyelek, hogy lehetőleg könnyen olvasható, nem túl hosszú könyvet adjak a kezébe. A nagy már elsős korában képes volt terjedelmesebb könyvet olvasni, mint most a 4-es kicsi.

Mások a gyerekek, pedig a család ugyanaz.

2007. szept. 23. 21:28
Én csak abból tudok kiindulni, amit anno a szüleimtől láttam - főként Apukám szeret(ett) olvasni. Az igaz, hogy nem minden kötelező olvasmányt kezdtem el kitörő lelkesedéssel, de ha valamit nem értettem, ott volt Apu, akitől kérdezhettem. Nem tudom, mostanában divat-e, de ifjú koromban olvasónaplót is készítettünk - rajzokkal, elemzésekkel, stb...
10. tengericsillag (válaszként erre: 4. - 5ddb2356b0)
2007. szept. 23. 20:39

Azért nem olvasol mert kötelező a kötelező olvasmány?

Mennyi könyvet olvastál el ami nem kötelező?

2007. szept. 23. 20:22
Biztosan a tv, net, dvd, stb. az oka. Inkább az előtt ülnek. Amikor kicsi voltam, faltam a könyveket (most is!!!), addig nem volt a szobámba tv, míg meg nem ismertem a férjem. Na, ő tv függő. Ahogy haza ér, az első, hogy bekapcsolja. Nem szeretem ezt.
8. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5. - Free)
2007. szept. 7. 13:16
Pont ezt írtam itt egy másik fórumban!Hogy a mi fiúnk is sokat olvas,mert mindig látta,hogy a mi kezünkben is van könyv!A jó példa ragadós!
2007. szept. 5. 16:13
11 és 12 éves lányaim vannak. 6-7 éves korukig minden este mesét olvastam nekik. És bár tévét is sokat néznek, szeretnek olvasni. Lehet, hogy mázlink volt, mert egyből [{[{[A HREF=" [link] TARGET="_blank"]}]}]Harry Potter[{[{[/A]}]}]rel kezdtek, csak úgy falták. A nagyobbik volt hogy hajnal 6-ig is olvasott.
2007. szept. 5. 15:47
Ha minden este olvasol a gyermeknek s iskolába kezd járni mondod neki hogy milyen jó is az olvasás és persze nagyon keveset néze a tévét szeretni fog olvasni
5. Free
2007. szept. 5. 15:17

Régebben hallottam olyasmit, hogy ha a gyerek látja, hogy a szülő sokat olvas neki kölyvből - mesét, mondókát stb. -, és látja, hogy a szülő is sokat olvasgat, akkor érdekelni fogják a könyvek.

Mi erről a véleményetek?

Nincs gyerekem, de majd ha odajutok, akkor kipróbálom!

2007. aug. 28. 13:59
Mert kötelezö!!!!
2007. máj. 8. 21:47

Tannéniként én ezt a modern világot "okolom": internet, TV, videó, DVD ... s inkább megnézik filmen, mint elolvassák. Még akkor is, ha nem mindig teljesen egyezik a film a regénnyel.


Vekerdi mondta annakidején, hogy úgy lehetne olvasásra szoktatni a gyerekeket, ha legalább az első 7 évben nem néz TV-t a gyerek. Nem is lenne rossz ötlet, de a legtöbb szülőnek "segítség", ha belöki a TV elé a gyereket és nem nyaggatja őt (a gyerek a szülőt). Ez a szomorú valójában.


De ok lehet a dyslexia is. Nem érti, amit olvas, s inkább megnézi filmen.


De természetes vannak kivételek.

2007. ápr. 5. 16:04
Hát azért vannak kivételek,a mai világban nem könnyebb megnézni dvd-n,vagy akármin,és még jobban meg is jegyzik a tartalmát.Az én fiamnak most a tüskevárat kellett kiolvasni.Tetszet neki a dologban ,hogy egyszere csak 1 fejezetett olvastak ,olvasmánynaplóban dolgozták fel a feladatot.
2007. jan. 28. 22:10
Szerintetek miért nem szeretnem a mai gyerekek olvasni? {Tisztelet a kivételnek!}Elkeserítő egy-egy kötelező olvasmányt végignyűglődni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook