Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi jódra van szükségünk? fórum

Mennyi jódra van szükségünk? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mennyi jódra van szükségünk?

10. Pirosalma (válaszként erre: 9. - Ce91523917)
2009. aug. 5. 09:00

Azt nem kellene, mert csak idő kérdése, és nagyobb lesz baj. Szerintem ha tényleg pajzsmirigy-túlműködésed van, akkor az orvosod elmondta, hogy ne szedj jódot.

De ha szedsz, te dolgod, csak ne hirdesd, mert a végén más is elkezdi szedni betegen!

2009. aug. 4. 23:43
Pajzsmirigy túlműködésem van, jódot szedek, és jódozott sóval főzök. Semmi bajom/bajunk:)
2009. aug. 4. 06:10
Én az általam gyűjtött gyógynövényekhez keverem a diófa levelét, melynek kiemelkedően magas a jód tartalma és az így főzött teával viszem be a szervezetbe a jódot.Hitem szerint jól cselekszem.
7. Pirosalma (válaszként erre: 6. - Pirosalma)
2009. aug. 3. 08:39
Mondjuk, az ilyet jó lenne kijavítani...
6. Pirosalma (válaszként erre: 5. - Nortonkati)
2009. aug. 3. 08:38

Szia, Kati!


Meglehet, hogy nemfémes helyett nemesfémet olvasott/értett (valószínűleg nem tudta, hogy vannak nemfémes elemek, ezért gondolta, hogy a forrásban - ahonnan írta - el van írva).

2009. aug. 3. 07:27
Valószínűleg félreolvasás: a jód nem fémes halogén elem...
2009. júl. 28. 18:56

A jód nem nemesfém, még csak nem is fém (hanem ún. halogén).


"Megfelelő mennyiségben a jód elégeti a felesleges zsírt a szervezetben." - ez meg nem tudom, honnan jön...

2009. júl. 28. 17:28
Én zsírégetö vitamint szedek, ami teli van jóddal, és azóta sokkal jobb a közérzetem, nagyon frissnek érzem magam:)
2009. júl. 28. 16:08

Tengeri sót használok.

Nekem bevált.

2009. júl. 28. 16:03
A jód a periódusos rendszer VII-es főcsoportjába a halogénelemekhez tartozik (53. elem), fekete fémes fényű szilárd anyag, vízben alig oldódik (jodid ionok jelenlétében azonban vízben is oldódik, ekkor sárgásbarna, ún. Lugol-oldat keletkezik).
Már szobahőmérsékleten is szublimál, gőze ibolyaszínű. A jód I2 molekulákból áll szilárd állapotában és 300 °C alatt gőzében is. Kristályrácsa molekularács.
Bernard Courtois fedezte fel 1811-ben.

Ugrás a teljes írásra: Mennyi jódra van szükségünk?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook