Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" fórum

Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
74. mothertiger (válaszként erre: 69. - Ében11)
2009. júl. 29. 09:46

Kértek már neveket.

Az egyik két szív előtt egy szalag, abba beleírva a nő férjének a neve.

A másik egy szál rózsa szívvel, előtte egy szalag, ebbe beleírva egy férfi feleségének a neve.

Hirtelen erre a kettőre emlékszem...

Mmmm... vasárnap egy 21 éves lány jött, és a párja nevének kezdőbetűjét tetováltatta magára, többek közt.


Nem brazilok, nem börtöntöltelékek, nem ribancok. Ezt egy alábbi megjegyzéshez fűzném.


A házi tetoválóknak is többféle "rétege" van. Vannak, akik egy szál tűvel, cérnával és némi tustintával fognak neki a "nagy mű"-nek, sterilizálás gyanánt öngyújtót használva. Akad a második szint, aki már konyít valamit az elektronikához, így összedob magának egy kis gépet walkman motorból, rotringból. Ők sterilizálásban is "fejlettebbek": az öngyújtó mellett már arcvizet, igényesebbje tiszta alkoholt használnak...


Meg vagyunk mi, akik adunk a tisztaságra, stúdiós géppel és bevizsgált festékekkel dolgozunk, odafigyelve a (sterilizálásban is!!!) az újdonságokra. Gyakorlunk és gyakorlunk, nem csak akkor vesszük elő a ceruzákat meg a gépet, ha beesik hozzánk valaki.

Házi és másik házi tetoválók közt is vannak/lehetnek mérföldes különbségek. Ezt próbáltam állandóan megértetni veled.

73. Dyna22 (válaszként erre: 70. - 40163fd81d)
2009. júl. 29. 09:44

Szia!

Az első résszel teljesen egyet értek!A tetováláshoz nem árt bizonyos érettség.

A második rész ...hát a "szeretlek erzsi "-s dologgal kapcsolatban az én véleményem hogy sokan ezek miatt nézik le azokat akik stúdióban készült igényes tetoválást készítettnek. Részemről nekem nincs bajom ezekkel sem.Tisztelem őket mert olyan eszközökkel is bevállalták. Nekem is van olyan ismerősöm aki 70év körüli és van két szivecskéje.Sosem takargatja.



Amúgy meg ha arra gondolunk hogy a fáraók és a maori harcosok is tetoválva voltak őket meg csak nem lehetett kinevetni és lenézni.

72. d3bb59819c (válaszként erre: 61. - Zebracsikó)
2009. júl. 29. 09:12

De számodra ez mit jelent konkrétan?

Mert kicsit jól értem, hogy te csak ezt írtad, úgy érzed ennek a szónak nagyon negatív jelentése van, és milyen jól hangzik itt így leírva, de valódi tartalom, értelem nincs mögötte?

2009. júl. 29. 08:49
Van, amelyik tetszik, van amelyik nem. Ugyanúgy, mint a ruha- és hajviseletnél.
70. 40163fd81d (válaszként erre: 1. - Dyna22)
2009. júl. 29. 08:20

Szerintem azért lehet ez is mint annyi más dolog vitaforrás,mert sokan nem igazán meggyőződésből varratnak,hanem divatból,így ha a szüleik,vagy bárki nemtetszésüket nyilvánítja ki ,akkor megvannak sértődve,vitáznak ,és mindenféle mondvacsinált érveket hoznak fel a tetkó mellett.

Ez művészet,igényes,ezeréves szokás.

Ami nekem feltűnt,amikor végig olvastam a fórumot ,hogy még a tetkó hívők is,leszólják a szeretlek erzsit,és társaikat,számomra ez egy kicsit visszás:))

Szóval ha Mona Lisa-t tetováltat valaki,az klassz,ha szeretlek erzsit ,akkor az gáz?

Hát nem az a lényeg ,hogy mindenki azt tesz a bőrével ,hajával ,ruha stílusával amit gondol?

69. ében11 (válaszként erre: 63. - Mothertiger)
2009. júl. 29. 07:43
szerintem a szeretlek mari és hasonló "igényes" tetoválások otthon készültek-és nem tetováló készítette őket.ezt neked is tudnod kellene, mert tetoválsz.ha magadra veszed akkor sajnálom, azért is mert gondolom tőled még nem kértek hasonlót.és ha jobban elolvastad azt is írtam ezek régebben készültek,legalábbis mostanában nem igazán találkozunk ilyen alkotásokkal,főleg nem fiatal embereken.egy ismerősöm van akinek van egy kacskaringó a lábfején mert a koleszban egy bulizós éjszaka(15évvel ezelőtt) belevésték saját magának egy szál tűvel rotringos géppel.de majd jön takarásra.
68. Fiatal nő (válaszként erre: 57. - Ében11)
2009. júl. 29. 07:19

Nem, azokat sem feltétlenül értem meg. Sokan fogyni akarnak, de minek, ha teljesen jól néznek ki. Sokszor ez már-már beteges. A hajfestéssel sem vagyok kibékülve, én sosem fogom festeni. Az erős sminket sem pártolom, mert gusztustalan. Ékszereket meg nem hordok, max néha bizsukat, meg a jeggyűrűmet...

Én egyáltalán nem félek az öregedéstől, sőt, baromira nem is foglalkoztat. Az élet része az öregedés. Ahogy a születés, felnövés és a halál is. Nem lehet tenni ellene. Végig kell járnunk egy "kijelölt" utat, ami egyszer véget ér. Ennyi.

Hát mondhat bárki bármit, akkor is viccesek ezek a tetoválások az idős embereket. A fiatalokon is sokszor, szó se róla.

Amúgy nem a képükbe szoktam röhögni, csak magamban mosolygok.

2009. júl. 28. 23:50
nekem van egy éve csináltattam,de nem bántam meg.és olyan helyen van hogy nem minden nap látható.nem mutogatás céljábol készült.nekem ezzel az egésszel egy korszak lezárult és egy új kezdödött ami nagyon jol müködik
2009. júl. 28. 23:43
Nekem lesz, aki megmondja... ;)
65. spinneli (válaszként erre: 23. - Wmiki)
2009. júl. 28. 22:50

egy órája azon agyalok melyik vagyok.

:)

2009. júl. 28. 22:37
Élni, és élni hagyni... Na persze...
2009. júl. 28. 22:35

"...tudod azok a tetoválások főleg házilag készültek..."


És még van képed azt mondani, hogy a stúdiókat akarjuk lehúzni a szövegünkkel. Minden fórumon ugyanezt a nótát fújod. Ha még mindig nem értenéd: "HÁZILAG KÉSZÜLTEK..." részre céloztam...

62. ében11 (válaszként erre: 61. - Zebracsikó)
2009. júl. 28. 22:03
egy nő lehet közönséges,és nem attól hogy mit visel.
61. zebracsikó (válaszként erre: 8. - D3bb59819c)
2009. júl. 28. 21:59

hát konkrétan úgy értem, ahogy írtam:

nekem egy nőn közönséges a tetoválás.


Mint írtam, egyéni ízlés kérdése, ez pedig az én véleményem.

60. ében11 (válaszként erre: 59. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 28. 21:57
semmi.mert az én tetoválásom akkor is szép marad-mert nem házilag egy tűvel készült olyan emberrel aki egy egyenes vonalat sem tud rajzolni.hanem profi géppel készítette egy festőművész.szóval nem fog elütni-mert megüti a mércét.ja már most is van UV fényben világítós-de nem érzem hátrányban lennék, mert az enyém nem világít.amúgy 60-70 évesen nem hiszem hogy a tetkómmal fogok foglalkozni, különösebben most sem, mert illik rám és teljesen hétköznapi számomra hogy ott van a testem egy része a tetoválásom.de lehet 60 évesen befizetek egy 3D-s színjátszósra, ha lesz még szabad bőrfelület rajtam.
59. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 58. - Ében11)
2009. júl. 28. 21:50
Jó, de mi lesz ha néhány év múlva már a 3D színjátszós, világítós, zenélő tetoválás lesz a tuti?
58. ében11 (válaszként erre: 55. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 28. 21:21
az a baj hogy már régen nem erről szól a tetoválás, ha láttad a naplómat-amiben van pár kész tetoválás, akkor legalább a szeretlek erzsitől kicsit el tudnál vonatkoztatni.tudod azok a tetoválások főleg házilag készültek, vagy koleszokban munkahelyeken sokszor egy szál tűvel vagy egy rotring ceruzából készített géppel és tintával.a tetováló művészek munkái illetve munkaeszközei korszerű precíz gépek-és igen drágák!szóval kicsit le vagy maradva. a téma hogy a mostani tetkókról szól, nem arról hogy valaki x évvel ezelőtt tetováló gép nélkül mit próbált magára vésetni.ez már annyira múlt, hogy alig alig jönnek ilyen vendégek,akik egy ilyen mintát szeretnének eltakartatni.
57. ében11 (válaszként erre: 54. - Fiatal nő)
2009. júl. 28. 21:14

és a fogyókúrát plasztikát hajfestést sminket ékszereket-nos ezeket meg tudod érteni?kb. ugyanannyi hátrány van ezekből is.mit nem tudsz rajta megérteni?

ha te elkerekedett szemekkel nézel egy idős embert akkor nem a tetoválással van bajod hanem félsz az öregedéstől!tudod elég baj ha valaki úgy tekint egy idős emberre hogy röhejes,és tök mindegy mi van rajta.majd megtudod ha öreg leszel, hidd el és nem kell majd tetoválást viselned hozzá hogy legyen pár takony aki kinevet.

56. Gligi
2009. júl. 28. 20:43
A travel and living csatornán tetoválószalonok mindennapjaiba pillanthat be az ember. Érdemes nézni, mert aki nem tudja megérteni a tetováltatni vágyókat az kiváló magyarázatot kaphat arra, hogy miért is fontos nekik a tetoválás. A műsorok címe: MIAMI INK és LA INK.
2009. júl. 28. 18:33

Tetovált lány


Ó igen, látom rajtad van, ki vagy.

Kicsi a kereszt, a halálfej nagy.

Bár a jelet a világ tette rád,

Szó nélkül álltad, lettél tetovált.


Melleden matróz, karodon 'Anyám',

Kilencszázötven és 'Zugló a hazám',

'Szeretlek Erzsi', 'Haver vagy, János',

'Csapat csak egy van, a Ferencváros'.


Tetovált kéz, tetovált kéz,

Tetovált nép, tetovált szép.


Karodra írták, hogy 'Bűn az élet',

Nevettél rajta, s a bőröd égett,

A tű csak futott és a haverok

Röhögve olvasták: Hülye vagyok!

2009. júl. 28. 18:31

Bizonyosak még lehetnek ízlésesek, de én sosem csináltatnék, az tuti. Viszont aki teletetoválja magát, azt nagyon nem bírom megérteni...


Mindenesetre egy biztos: elég röhejesen fognak kinézni öreg korukra. Most is elkerekedett szemekkel nézem azokat az öreg, ráncos bőrű bácsikat például, akik tele vannak tetoválva. Pl. "Szeretlek Jucika" Hát kééész... X-D

53. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 52. - D26dcc4363)
2009. júl. 28. 18:28

Akkor javaslom ezt:

[link]

52. d26dcc4363 (válaszként erre: 23. - Wmiki)
2009. júl. 28. 18:23
én minden gond nélkül csináltatnék, csak még nem találtam meg a megfelelőt, egyébként most végeztem matematikusként :-)
51. Dyna22
2009. júl. 28. 18:21
Láttam mit írtál,de már megint félreértesz! Te azt írtad nem tetszik és nem csináltatnál.Én ezt tudomásul veszem és tiszteletben tartom. De van aki azt írta hogy közönséges...stb.Én erre írtam amit írtam.
50. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 49. - Dyna22)
2009. júl. 28. 18:14

"Én csak azt írtam hogy miért kell közönségesnek, ri. . ncnak vagy börtönviseltnek nevezni azért mert nekem tetszik és nekem van."


én sosem mondanék ilyet..

49. Dyna22 (válaszként erre: 48. - 2ac81d25f5)
2009. júl. 28. 18:09

Azt hiszem nem értettél meg engem. Nyugodtan leírhatod a véleményed.Én tisztelem hogy neked nem tetszik és nem csináltatnál. Én csak azt írtam hogy miért kell közönségesnek, ri..ncnak vagy börtönviseltnek nevezni azért mert nekem tetszik és nekem van.

Ami pedig a frizurát illeti köszönöm hogy felhívtad a figyelmem ,majd oda figyelek a magaméra,de nekem úgy tűnik ezt is félreértetted egy kicsit.

48. 2ac81d25f5 (válaszként erre: 44. - Dyna22)
2009. júl. 28. 17:17

áruld már el egy nyilt fórumon miért is nem lehet valakinek egyenesen leirni a véleményét?hm?


Nekem ez a véleményem amit irtam-akár tetszik neked, akár nem:)


A másik pedig ha már a frizurát emlitetted-szerintem a sajátodéval kéne törődnöd:) Én sem törődök a tieddel. Ennyire egyszerű a dolog:)

47. mothertiger (válaszként erre: 45. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 28. 17:15
Hihi! XDDD
46. Dyna22 (válaszként erre: 45. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 28. 17:11
Tudod manapság már nem igazán szoktak neveket magukra varratni az emberek.Éppen erről (is) beszélgetünk,hogy ez a dolog mára annyira kiforrta magát hogy már művészet.Ma már egy fényképről tud a művész olyan portrét tetoválni hogy megszólalásig ugyan az mint a kép.Ez nem az a szint amiről te írtál.
2009. júl. 28. 17:05
Egy időben a férfiak a szerelmük nevék tetováltatták magukra. A szerelem elmúlt a tetkó maradt. Későbbi párjuk egy életen át farkasszemet nézett a néhai "Erzsi" szellemével.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook