Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" fórum

Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
224. ében11 (válaszként erre: 223. - 00346cf747)
2009. júl. 31. 21:52
:)
223. 00346cf747 (válaszként erre: 221. - Ében11)
2009. júl. 31. 21:44
Fiamnak van egy rajza gyerekkori kedvenc mesefigurájáról, annyira ragaszkodik hozzá, tizenvalahány éve pakolásszuk egyik helyről másikra, és nem engedi eldobni, csupa szamárfül, ha belegondolok, akkori korához képest magas színvonalon rajzolt, még most is remek a kép. A tiéd ehhez hasonló feeling, de kár, hogy én nem tudok így rajongani :(
222. ében11 (válaszként erre: 220. - 00346cf747)
2009. júl. 31. 21:42
csak annyit hozzá, hogy van olyan tetováló akin nem látható sem tetoválás sem piercing...
221. ében11 (válaszként erre: 216. - 00346cf747)
2009. júl. 31. 21:40

nem haragszom-azért nem írtam hogy nekem miért van-mert a negatív hozzászólások általánosítottak egy kalap alá vettek mindenkit-én meg próbáltam megvédeni-de az összes tetovált indokát képtelen lennék leírni.

nekem is van és nem azért mert másnak.

sok sok ideig nézegettem a mintákat,néztem ahogy készülnek a tetoválások.aztán rajzoltam magamnak egy halat sok cseresznyevirággal-és találtam tetoválót aki szimpatikus volt és megbízhatóan kellő odafigyeléssel dolgozott,akinek a tetoválás nem csak munka hanem ebben éli ki a művészi vénáját-élvezettel készíti a tetoválásokat.

és bevállalta hogy azt a rajzot elkészíti nekem amit én rajzoltam-még akkor is ha ő szebbet rajzolt volna.nekem tetszik a sajátom,a formája színei és hogy mindig viselem,ezért a folytatását tervezem-egy egész hátas tetoválást is el tudok képzelni:)

220. 00346cf747 (válaszként erre: 218. - Szakál a sakál)
2009. júl. 31. 21:30

Engem nem szükséges győzködni, komolyan azért kérdeztem, mert valóban kíváncsi voltam arra a plusz indítékra, ami számomra érthetően nem lehet világos, hiszen nem érzem :)

Igen, valóban meg kell ismernünk egy embert, hogy igazán megértsük, mit miért tesznek. Ismerek egy tetoválós pasit, aki annyira, de annyira harmonizál a testén lévő jelekkel, már az lenne a furcsa, ha nem lenne rajta! Illik hozzá a hajviselete, közlekedése, életvitele, beszéde, baráti köre, szóval teljesen stílusos. Az ő esetében a korábban felvetett kérdésem fel se merülne. Őt egy vadidegen kívülálló talán úgy írná le, hogy "nézd azt a hülyét", de nekem szomszédom volt, tudom, hogy milyen ember.

Úgy gondolom, hogy ha pont az a csipetnyi adalék hiányzik, hogy kerek legyen az élet, miért ne? Több fórumozó vallja hasonlóan, hogy hiányzott, remélem, ők megkapták ezt a viszonylag könnyen beszerezhető pluszt.

Bízom benne, hogy nem bántódott meg senki tamáskodásom hatására, nem annak szántam, szerettem volna közelebb jutni egy más nézőponthoz.

Wmiki talán túl konzervatív, szerintem vannak élethelyzetek, ahol ez elfogadottabb, milyen szerencse, hogy nem vagyunk egyformák, ettől színes a világ.

2009. júl. 31. 21:17
Teli vagyok stilisztikai hibákkal, bocs de a 3 éves fiam éppen nyúz miközben próbálok fogalmazni :D
218. szakál a sakál (válaszként erre: 217. - 00346cf747)
2009. júl. 31. 21:13

Kicsit visszatérve a díszítő funkcióhoz... :)

Csupán egy kis személyes érdekesség... Az én jobb lábamat példásul egy Észak-amerikai indián törzsi motívum használati stílusához hasonlatos ha lehet így mondani modern törzsi minta díszíti a combtőtől egészen a bokámig. Erőteljes vastag egyszerű motívumok, távolról is jól szembetűnő eléggé figyelemfelkeltő.

Sokan viccelődnek velem leginkább barátok, hogy szép harisnyád van, de jó a zoknid... stb...stb...

Egyértelműen a díszítő funkció az amiért magamra tetettem... Bevallom mindig is kissé önértékelési gondjaim vannak ami a testemet illeti, sosem voltam elégedett a felépítésemmel. A tetoválással kissé jobban érzem magam, legalább különlegesebbnek, és ezzel egészebb embernek...

Mondtam, hogy személyes lesz. :)

ugyanúgy ahogy valaki felvesz egy Fülbevalót, sminkeli magát, műmelleket csináltat... stb...

De a tetoválás világa nem ennyi, még számomra sem... egy ilyen mintának a megvalósítása például nem okoz nagy művészi kihívást, inkább türelmet a sok kitöltéshez :) Ezen kívül borzasztóan vonz a tradicionális japán festő és tetováló művészet, így a bal lábam és a jobb kezem egésze ezekkel a mintákkal lesz tele egy-egy jól megtervezett művészi kompozícióban. Míg hogy egy szeretet erősítése is legyen a dologban a jobb oldalamon egy Football csapat címere díszeleg, ezzel erősítve a szurkolói hűségem, és Football iránti szeretetem... (minden tetovált bunkó focihuligán :D:D:D biztosan annak tűnök így a billentyűzet mögül ;) )


Szóval sokrétű dolog ez, akár maga az ember...

217. 00346cf747 (válaszként erre: 215. - Szakál a sakál)
2009. júl. 31. 20:45
Köszönöm a választ, tudtam, hogy kaphatok objektív magyarázatot, ezt valóban értékesnek találom!
216. 00346cf747 (válaszként erre: 214. - Ében11)
2009. júl. 31. 20:42

Nem fennakadtam, csupán megkérdeztem, mivel az önkifejezést, mint konkrét indokot említette itt valaki, de válaszodból az derült ki, hogy "azért mert, csak, mert tetszik", ami nem baj, de így mindjárt más. Ha ruha alatt van tetoválás, mások felé nem fejez ki. Magunknak mit bizonygatnánk?

Mondjuk ki kerek perec, hogy tetoválunk, mert tetszik, vagy ez a divat, vagy jó a minta - ilyent még senki nem írt le-, csak ne bújjunk álindokok mögé. Az igazi, őszinte magyarázatot nem olvastam. A "nekem is van tetoválásom" láttán valahogy felsejlik egy le nem írt "mert másoknak is van" folytatás...

Nem akarok kukacoskodni, pont azért kérdeztem itt, mert itt ez a téma. A zöldre festett kakastaréj topikban arról fogunk beszélni :)

215. szakál a sakál (válaszként erre: 213. - 00346cf747)
2009. júl. 31. 20:41

Nem írsz butaságokat, sőt...

igen a tetoválás egyfajta stigma, jelölés, és a hagyományaiban is legtöbbször a valahová tartozás jelképeként tetováltatták magukra az ábrákat. Persze ez a dolog, ahogy a testékszerek, legegyszerűbb formája a fülbevaló, is kinőtte ezt a köntöst. Manapság már nem feltétlen a valahová tartozást jelképezik, de sokszor egyfajta életérzést takar. Ha valaki például a gyermekei arcképét vagy nevét íratja magára szép kalligrafikus betűkkel, az ezzel erősíti meg a szeretetet a személyek iránt.

A mai világban már a egyértelműen önkifejezési forma inkább, mégpedig magának a tetováló művésznek és a viselőnek egyaránt. hiszen a művész a saját stílusát tudja megvalósítani egy-egy ábrában, ami valljuk meg a festészettől nem áll messze, hiszen olyan tetoválások készülnek manapság, ami több festőművésznek is becsületére válna. A viselőnek meg azért, mert az ő elképzelése valósul meg a művészen keresztül, az ő köntösében.

De egyszerűen lehet díszítő funkció is mint a smink, vagy ruházat (egyébként egyes indián törzsek akik mezítelen mentek harcba, hogy ellenfelek ne tudjanak a ruháikba kapaszkodni, többek közt ezért tetováltatták magukat. Csupán a maradandóság az amiben különbözik ezektől...

214. ében11 (válaszként erre: 213. - 00346cf747)
2009. júl. 31. 20:25

nem rám gondolsz,de írok pár mondatot hozzá.

öltözéken viselkedésen kívül sok egyéb is van amivel az emberek kifejeznek maguknak és másoknak is dolgokat.

nem értem miért pont a tetoválás az amin fen akadsz, hisz ez csak egy apróság a többi közül.

amúgy ugyanúgy mint a többinél(hajviselet öltözék smink szilikon)számos oka lehet amiért viseli-és döntően nem azért mert egy bizonyos réteghez akar tartozni.egyszerűen a többségnek tetszik-ők viselik és nem aggódnak hogy életük végéig a bőrükön lesz.

gondolom szilikont sem azért tettetik be mert a viccekben szereplő szőke buta libák táborába szándékoznak tartozni...

213. 00346cf747 (válaszként erre: 211. - Szakál a sakál)
2009. júl. 31. 20:18

Szia!

Látom, megérkezett egy igazi szakértő :)

Csak arra szeretnék választ kérni, hogy milyen önkifejezést közvetít, erősít a tetoválás, amit szóban, vagy öltözetben, viselkedésben ne tudnánk elmondani? Ha az emberek egy csoportjának nem tetszik, ergo elutasítja ezt a megjelenést, akkor kinek szól a "mondanivaló"? Ha erre hivatkozunk, akkor akár értelmezhetjük az eljárást, mint szabadkőműves megkülönböztetést, azaz egy bizonyos réteg együvé tartozásának jelképét, s ennek kifelé történő megnyilvánulását.

Írtam korábban már arról, hogy nem ellenzem - csupán nem értem, magát az indoklást.

212. szakál a sakál (válaszként erre: 210. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 20:08
Ha testfestést akarsz akkor ajánlom a hagyományos hennát, sokáig fennmarad, és antiallergén teljesen. Fekete hennával ne festess, mert az tényleg okozhat alergiás tüneteket...
211. szakál a sakál (válaszként erre: 178. - Wmiki)
2009. júl. 31. 20:04

Visszafelé olvasok :):):):)


Sok olyan embert látok akinek nincs tetoválása, és alkoholizál, és éveket tölt el börtönben :D:D:D:D

Istenemre mondom, ha nekem nem tetszik mondjuk a szilikon mell, akkor rögtön mondjam, hogy akik csináltatják bugyuta szőkék, és önértékelési problémákkal küszködő értéktelenek? Nem nem fogok így tenni, mert nem lesz igazam. De mondjuk ha a bő szoknya nem tetszik nyilván lehülyézek mindenkit aki viseli, hát nem kedves. Beláthatod, hogy gondolatmeneted igencsak sántít, és inkább csak gondolatpróbának nevezném, mert az ilyesfajta megnyilvánulásokhoz nem kell nagy szellemi tevékenység.

210. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 206. - Szakál a sakál)
2009. júl. 31. 20:02

Nagy kár! :)

Akkor még a testfestés jöhet szóba mint alternatíva.

209. szakál a sakál (válaszként erre: 180. - Wmiki)
2009. júl. 31. 19:59

Bocsáss meg, de a tetoválásnak ősi hagyományai vannak. ott van a japán tetoválóművészet több 100 éves tradíciókkal a szamurájok, jakuzák hagyományaival az Edo korszaktól kiindulva. De az ókori Egyiptomban is voltak már tetoválások, sőt rengeteg törzs tetoválás van aminek hagyományai vannak, egy nép kulturája alapjaiban van része...

Szűklátokörű megnyilvánulásaid megnevettetnek, ugyanakkor el is szomorítanak, hogy sajnos vannak még emberek akik itt járnak. Nem az a bajom, hogy nem tetszik neked a tetoválás, szíved joga a nemtetszés, de ne társítsunk hozzá szetereotip dolgokat.

208. szakál a sakál (válaszként erre: 188. - Wmiki)
2009. júl. 31. 19:54

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


Nevetséges vagy de tényleg :D:D:D:D:D


Miért honnan tudod, hogy nincs nekik tetoválásuk???

Van meztelen képed tudósokról???

Miért beszélsz olyasmiről amiben nem lehetsz biztos???

207. szakál a sakál (válaszként erre: 204. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 19:51

Szintén badarságokat beszélsz...

Manapság már klinikailag bevizsgált antiallergén festékekkel dolgozunk. Tehát sem allergiás tüneteket, és főleg bőrrákot nem okoznak. Nem a kispistával vagy kisjuliskával kell tetováltatni, aki egy sufniban felvarr neked valamit, hanem az ANTSZ által rendszeresen elenőrzött tetoválóstúdiókat kell felkeresni, ahol elkérheted a festékekről szóló igazolást, hogy megfelelő minőségűek, láthatod, hogy egyszer használatos steril tűt bontanak fel előtted, és sterilcsomagolt ezközöket (értsd nem tű, hanem markolat, csőr amibe a tűt vezetik bele) használnak, aminek a csomagolásán az indikátor csík elszíneződése jelzi, hogy megfelelő módon lesterilizálták a studióban...

Sokan akik a tetoválást ellenzik fogalmuk sincs miről is beszélnek...

206. szakál a sakál (válaszként erre: 202. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 19:45

Kamu!

Erre ennyi a válaszom ilyen eljárás nincs. Teljesen sosem kopik ki, még a szemöldök tetkó sem....

205. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 204. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 19:29
Nem ismered, ezért nem tudsz róla semmit. Ha lenne rajtad bármelyik fajta, akkor tudnál ezekhez a dolgokhoz érdemben hozzászólni. Addig viszont nem. Inkább irkálj olyanokat mint előtte. Szórakoztató számunkra.
204. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 203. - 94c02c5bb5)
2009. júl. 31. 19:20

A tetoválásnak vannak veszélyei. Bőrgyulladást, allergiát, bőrrákot okozhat.

Azt viszont nem hiszem, hogy pusztán azért mert, nem olyan mélyen juttatják be a festékanyagot a bőrbe, kevésbé biztonságos.

203. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 202. - 2f4fe453b8)
2009. júl. 31. 19:16
Ha láttál volna ilyet életben, különböző bőrű személyeken, akkor szót sem pocsékolnál rá. Pl. egy német gyerek majdnem belehalt az okozott bőr és vérfertőzésbe. A karját majdnem elvesztette. A kozmetikai tetoválás sz..t sem ér. Hámosodással eltűnik, na persze. Ezt csak az hiszi, aki csak írva látta az eljárást.
2009. júl. 31. 19:13
Létezik úgynevezett kozmetikai tetoválás is, mely azt jelenti, hogy nem kell életünk végéig magunkon viselni a művészi alkotást, mivel az kb. 2 év alatt eltűnik. Az eljárás lényege, hogy a festéket nem juttatják olyan mélyre a bőrben, mint a normális tetoválásnál, így az hámosodással lassan eltűnik.
201. Dyna22
2009. júl. 31. 19:02

Német tudósok szerint egyes oltások beadására ideális módszer lehetne a tetoválás.

A tetoválási technika oltásra is jó lenne


Kísérleti egereken a tetoválással bevitt oltóanyag sokkal erősebb immunválaszt váltott ki, mint a hagyományos injekciós vakcinálás, adta hírül csütörtökön a BBC brit közszolgálati tv internetes oldala. A kutatók hogy gondolják, hogy bizonyos emberi oltóanyagok beadására is jobb lenne a tetoválás, mint az injekció.

A tetoválásnak arról a 100 éve, Amerikában feltalált módszeréről van szó, amelyben elektromosan hajtott vibráló tű viszi a bőr alá a festékanyagot, csak a festék helyett oltóanyag kerülne a készülékbe.


Úr Isten ezek meg biztos börtön orvosok igaz wmiki....

hehe

200. Dyna22 (válaszként erre: 188. - Wmiki)
2009. júl. 31. 18:52

Te sem írsz tényeket csak a szádat jártatod! Hol olvastad az a statisztikát amiken az állításaid alapulnak???

Csak irkálod a pocskondiázásodat!DE te sem írsz tényeket,csak a saját kis világodban lefektetett tényeket.

Hahó ez itt a való világ!Ma már rengeteg ember jár az utcán akinek tetoválása van!És nem a zsebtolvajokra és az utcalányokra gondolok!

199. ében11
2009. júl. 31. 18:18
na jó, kezdek tudósosba átmenni! :D
198. ében11
2009. júl. 31. 18:12

még valami érdekesség:

A japán tetoválások elkészültének menete a következő: a tetoválást a Hiroshi, azaz a tetováló mester viszi fel, aki egyben a Tebori mûvésze. A művész felviszi a Sumi-t, azaz a festéket egy ecsettel a bőrre, majd egy bambuszpálcika, a Tebori pálcika segítségével bejuttatja azt a bőr alá. A pálcika végén egy köteg tű helyezkedik el, a Hari-k.

Napjaink leghíresebb Horishi mesterei, akik a Tebori hagyományai szerint dolgoznak: Horihide, Horihiro és Horitoshi, akik sűrűn vesznek részt európai és amerikai bemutatókon is, ahol tudásukat a nagyközönségnek is megmutatják.

de hogy ne csak a japán tetováló művészeket dicsérjem, van nekünk is nemzetközileg ismert és elismert tetováló művészünk:Boris,Sárközi Zsolt és még lehet keresgélni.

197. ében11
2009. júl. 31. 17:44

dolgoztam a balatonon egy tetováló stúdióban.a stúdió mellett idős portré rajzolók ültek ki nap mint nap.sokat beszélgettünk-igazából ők diplomás festők-grafikusok voltak de jól jött nekik a nyári + pénz és még élvezték is hogy rajzolnak.sokat beszéltünk a tetoválásokról, megnézték a mintákat, élő embereken is-és el voltak ámulva, hogy ez már nem az amit ők fiatal korukban tudtak róla-és elismerték hogy ehhez tudás kell, és művészetnek mondták.ettől eltekintve nem pártolták hogy valaki a bőrén viseli őket.de legalább meglátták hogy változott és hogy pozitív irányba fejlődött.

amúgy ez európára igaz.mondjuk japánban ennek tényleg hagyománya van(kr.e.300),és ott nem feltétlen géppel készítik hanem hagyományos kézi eszközzel(tebori)-mégis aki ennek a mestere művészi ábrákat tud felvinni a bőrbe.

Az egyik leghíresebb tetováló mûvész Hori Chiyo volt, akinek a mûvei többek között a walesi herceg karját, az edinburgh-i hercegnõt, Olga görög királynõt és a késõbbi II. Miklós cárt is díszítették. Hori Chiyo-t a tetoválómûvészek császárának tekintették.

lehet neten utána keresni,ámulat amire képesek.mondjuk náluk az is művészet ahogy egy írásjelet tussal papírra tudnak vetni(kanji) vagy ahogy egy szál virágot a vázába tudnak állítani(ikebana)

2009. júl. 31. 17:25

vagy kicsit régi statisztikákat olvasgatott, és a rendszerváltás már nem volt benne a tananyagban.

:)

195. spinneli (válaszként erre: 194. - Ében11)
2009. júl. 31. 17:24

semmit, azt, hogy provokál.

:)

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook