Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" fórum

Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról" (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
254. ében11
2009. szept. 21. 19:39
ha valaki kíváncsi a naplómban talál infót képeket...tetoválásról piercingről.ha nem is szeret bele, de lehet megbarátkozik azzal hogy más viseli őket!
253. spinneli (válaszként erre: 248. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 5. 11:32
ez így van.
252. ében11 (válaszként erre: 248. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 5. 11:27
az lehet-de mivel az információ tudás kultúra szabadon áramlik-tanulhatunk belőle.hisz eddig is azt tettük(papír,selyem és még sorolhatnám).
251. jérce-forma (válaszként erre: 248. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 5. 11:01
Ezzel máris jobban tudok azonosulni. És tessék, Wmiki, így is ki lehet fejteni a véleményt, ajánlom figyelmedbe.
250. Dyna22 (válaszként erre: 248. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 4. 22:10
ezt aláírom.Ezért vannak akik elmondják nekik nem tetszik,de nem vagyunk börtönviseltek vagy ribancok amiért nekünk van tetoválásunk.
249. Dyna22 (válaszként erre: 243. - Ce00df587e)
2009. aug. 4. 22:06
na erre mit mondjak.Én annyiszor fogom neki elmondani a véleményem ahányszor ő leírja az övét.
2009. aug. 4. 15:01

Előítéletek aszerint születnek a konzervatív agyakban hogy adott kultúrkörben mik a hagyományok. Japánban, ahol ősi hagyománya van a tetoválásnak valószínűleg nem szül előítéletet az, ha valakinek művészi tetoválása van.

Nálunk - ahogy Wmiki is mondta - egész mások a tetoválás hagyományai.

247. ében11
2009. aug. 4. 12:46

japánban ennek tényleg hagyománya van(kr. e. 300), és ott nem feltétlen géppel készítik hanem hagyományos kézi eszközzel(tebori)-mégis aki ennek a mestere művészi ábrákat tud felvinni a bőrbe.

Az egyik leghíresebb tetováló mûvész Hori Chiyo volt, akinek a mûvei többek között a walesi herceg karját, az edinburgh-i hercegnõt, Olga görög királynõt és a késõbbi II. Miklós cárt is díszítették. Hori Chiyo-t a tetoválómûvészek császárának tekintették.

lehet neten utána keresni, ámulat amire képesek. mondjuk náluk az is művészet ahogy egy írásjelet tussal papírra tudnak vetni(kanji) vagy ahogy egy szál virágot a vázába tudnak állítani(ikebana)

A japán tetoválások elkészültének menete a következő: a tetoválást a Hiroshi, azaz a tetováló mester viszi fel, aki egyben a Tebori mûvésze. A művész felviszi a Sumi-t, azaz a festéket egy ecsettel a bőrre, majd egy bambuszpálcika, a Tebori pálcika segítségével bejuttatja azt a bőr alá. A pálcika végén egy köteg tű helyezkedik el, a Hari-k.

Napjaink leghíresebb Horishi mesterei, akik a Tebori hagyományai szerint dolgoznak: Horihide, Horihiro és Horitoshi, akik sűrűn vesznek részt európai és amerikai bemutatókon is, ahol tudásukat a nagyközönségnek is megmutatják.

de hogy ne csak a japán tetováló művészeket dicsérjem, van nekünk is nemzetközileg ismert és elismert tetováló művészünk:Boris, Sárközi Zsolt és még lehet keresgélni.

ezt csak azért, mert eszem is van(lehet tudós vagyok :D )

246. ében11 (válaszként erre: 235. - Wmiki)
2009. aug. 4. 12:43

nem kell a topic címén változtatni...inkább neked az általános szövegeden...ha olvastad volna a fórumon eddig írott soraimat és a többiekét is és tudóshoz mérten meg is értenéd akkor lehet tovább tudnál lépni a ribancozáson.

amúgy nem "szokás"-ról beszélünk, hanem egy olyan műveletről amit ezer éves hagyománya kultúrája van.

245. ében11 (válaszként erre: 239. - Wmiki)
2009. aug. 4. 12:40
a tényekhez az is hozzátartozik amit mi(tetováltak) írunk neked...frissíts!
244. ében11 (válaszként erre: 233. - Wmiki)
2009. aug. 4. 12:39

az a furcsa hogy az összes tudós és börtöntöltelék testi adottságaival tisztában vagy-én ehhez gratulálok ennyi ember testét ismerni-vajh milyen nő képes rá?

oké- nem szertnél tetováltatni-de ezért nem kell ribancozni,drogos alkoholista börtöntölteléknek titulálni azokat az embereket akiknek van-mert ettől vagy szűk látókörű!és igen lehet hallucinálsz...én tetovált vagyok és nem a börtönből írom neked ezeket a sorokat.

243. ce00df587e (válaszként erre: 242. - Dyna22)
2009. aug. 3. 17:12
ez már egy kicsit uncsi.nem gondolod?
242. Dyna22
2009. aug. 3. 17:03
sokszor hihi
241. spinneli (válaszként erre: 233. - Wmiki)
2009. aug. 2. 20:29

hányszor lehet büntetlenül ismételni valamit....

hányszor lehet büntetlenül ismételni valamit...

hányszor lehet büntetlenül ismételni valamit...

:)))

240. Dyna22
2009. aug. 2. 12:11
te sem jössz statisztikával akkor nekünk miért kellene
239. wmiki
2009. aug. 2. 12:06

én csak tényekkel jöttem, ha nem tetszik igazold statisztikával, hogy nem igaz


de rendben, akkor én nem szólok többet

csak írjátok át a topik címét:

A hely, ahol csak isteníteni lehet a divatos tetovált embereket, és szidni a többi maradit-ra

238. Dyna22 (válaszként erre: 233. - Wmiki)
2009. aug. 2. 10:40

Itt senki nem fikázza azt akinek nem tetszik a tetoválás.Ha csupán azt írod hogy nekem nem tetszik azt tudomásul vesszük és tiszteletben tartjuk.De te jössz itt a ribancos elméleteiddel!Ez az amiért el lettél fikázva. Senki nem mondta hogy minden tudós és orvos tetovált ahogy ugyan úgy nem minden börtönviselt vagy ribanc tetovált.

Nem hülye az aki nem "firkáltatja "össze a bőrét,de te be vagy gyepesedve!

237. ce00df587e (válaszként erre: 236. - Ad96793c81)
2009. aug. 1. 23:56
ezzel egyetértek de ezt hiába írod látod sok embernek más a felfogása és ezt elitélendő dolognak tartják.pedig ennél vannak sokkal rosszabb dolgok is a földön.de hát ahány ház annyi szokás.
236. ad96793c81 (válaszként erre: 235. - Wmiki)
2009. aug. 1. 16:58
Szia! Meglepődnél, ha tudnád, hogy milyen emberek viselnek tetoválást, csak nem látszik a ruhától. A szülinapomra tetováltatom magam. A minta megvan, de a tetoválóművésznek természetesen jól utána akartam járni. Nem kis meglepetés ért, mivel a baráti-ismerősi körben kiderült a szándékom, azóta mindenki a tetkóját mutogatja és a tetoválás készítőjét ajánlgatja:) Jónéhány ügyvéd, óvónő, pedagógus stb. Csupa normális ember, nem börtöntöltelék. Legutóbb a bórgyógyászom mutatta meg a sajátját, amikor őt is megkérdeztem, hogy ártalmas-e a tetoválás... Kb. 80%-ról nem is tudtam, hogy tetoválást visel. És én sem azért csináltatom, mert "mindenkinek van". Egyszerűen tetszik, de eddig valahogy nem vágtam bele.
235. wmiki
2009. aug. 1. 16:38

rendben van

csak akkor változtassátok meg a topik címét

ne az legyen, hogy:

Tetoválás.Általános vélekedések erről az ezer éves "szokásról"


mert ez így olyan, mintha bárki ideírhatná, amit gondol


Hanem az, hogy:

A topik, ahol istenítjük a tetováltakat, akikre tilos rosszat mondani, de ők nyugodtan szidhatnak másokat

2009. aug. 1. 15:58

figyelj nem akarsz már innen a fórumról elmenni,nagyun unalmas téged olvasni már.

már meggyőztél mindenkit akit lehetett,szóval keress olyan fórumot ami a te lelkednek és életképességednek megfelelel.

és ez nem azért van mert nem szereted a tetoválást,de szerintem te már direkt proválsz itt és szerintem erre már senki nem kiváncsi.

233. wmiki (válaszként erre: 208. - Szakál a sakál)
2009. aug. 1. 15:44

természetesen lehetséges, hogy az összes orvos/ tudós/sakkozó valójában titokban tetovált...

meg alkoholista drogos...

miközben az összes börtöntöltelék/ribanc meg nem is tetoválja magát, csak halucinálok


ez persze lehetséges, de az tény:

fikáztok másokat, akinek nem tetszik a tetoválás, és szűklátókörűnek nevezitek azt, aki nem akarja összefirkáltatni a bőrét


ez a szintetek, gratulálok a nagy nyitottsághoz

232. ce00df587e (válaszként erre: 210. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 1. 11:15
én nem értlek téged belőled,csak a negatívum jön de az nagyon.az addig oké hogy minden ki elmondja a saját érveit de én szerintem a tied már egy kicsit sok.ne is haragudj meg ezért.
231. Dyna22 (válaszként erre: 230. - 2f4fe453b8)
2009. aug. 1. 10:45
Attól hogy a csípőmön van még nem ilyen.Az enyém nagyobb árnyékoltabb és kékebb. Ja és ha jönnek az úszógumik akkor nekem ugyan az lesz a jelentése mint most!Kilótól évtől függetlenül!
230. 2f4fe453b8 (válaszként erre: 229. - Dyna22)
2009. aug. 1. 10:17

Ilyesmi?

[link]


Már most nem divat.

Ez így még dögös, de később, majd ha átteszi az úszógumira a székhelyét...

229. Dyna22 (válaszként erre: 216. - 00346cf747)
2009. aug. 1. 10:00
Nagyon igaz amit írtál,senki nem írta le miért van.Én a magam részéről csak akkor szoktam erről beszélni ha valaki megkérdezi. Az első tetoválásom -amit valaki már "Ribi rendszámnak" titulált- egy nonfi aminek a közepén egy jing-jang van.Ez a szimbólum nekem mindig nagyon sokat jelentett.Fiatal korom ellenére már sok mindent megéltem és mindig közel éreztem magamhoz ezt a jelképet,mert számomra mindig azt jelképezte hogy minden rosszban van valami jó és próbáljam ezt meglátni. Van egy nap-hold tetoválásom az is hasonló jelentéssel bír csak az még egy plusz nekem!Az nem érdekel látja e más nekem kellett ezekre rá nézve kapok valahol erőt.Tudom kicsit hülyén hangzik de én ezt így érzem és nekem fontos volt,hogy ott legyen ahol van!
228. jérce-forma (válaszként erre: 188. - Wmiki)
2009. júl. 31. 22:49

Komolyan, mit akarsz a tudósokkal? Kit érdekelnek a tudósaid? Én nem akarok tudós lenni, szerintem te sem vagy az. Tehát, ha nem vagyok tudós, szar ember vagyok? Ha még tetoválásom is van és tudós sem vagyok az már egyszerűen minősíthetetlen?

Vajon te hallottál már arról, hogy egyszer élünk (bizonyos kultúrákban, vallásokban ott a reinkarnáció, de ettől tekintsünk el)? Ja gondolom te is az a tipikus "biztonságos" ember vagy. Majd bánhatod. :) Addig is szép életet a tudós orientált, egysíkú világodban.

(Ismétlem nem a tetoválás ellenzésével van bajom, hanem a rendkívül primitív hozzáállásoddal.)

2009. júl. 31. 22:15
Nem én vagyok a tetováló :)
226. 00346cf747 (válaszként erre: 225. - Szakál a sakál)
2009. júl. 31. 22:07
Mindent értek ;)
2009. júl. 31. 22:05
Azért annál komolyabb dologról van szó, de ezzel nem kívánom csökkenteni kisfiad rajzához fűződő érzelmi viszonyát, és minőségét, csupán ismerem ében11 mintáját, és tudom, hogy maga is kiválóan fest. És azt is tudom, hogy az említett tetováló művész azért megizzadt a munka alatt, de a tőle megszokott rendkívüli módon vette az akadályt :D
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook